اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا

اقامت دائم استرالیا از طریق تخصص و مهارت با اسپانسر ایالتی

این نوع از ویزا در واقع یک ویزای امتیازی است . این ویزا مربوط به افرادی است که جهت مهاجرت به استرالیا می خواهند ازحمایت (اسپانسر) ایالتی برخوردار شوند. بسیار اتفاق می افتد که افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا شرایط لازم و اولیه وامتیاز کافی را جهت اخذ اقامت دائم استرالیا ندارند . یکی از دلایل رایج که این افراد واجد الشرایط اخذ اقامت دائم به صورت مستقیم نمی باشند کمبود امتیاز و نرسیدن مجموع امتیازات آنها به ۶۰ امتیاز است که این کمبود امتیاز می تواند به دلیل بالا بودن سن متقاضی یا ضعیف بودن وضعیت زبان انگلیسی یا نداشتن سابقه کار کافی و کمبود امتیاز مدرک تحصیلی است .

این افراد می توانند از راه غیر مستقیم به اقامت دائم استرالیا ومهاجرت به استرالیا دست یابند. در این حالت و با استفاده از ویزای ۱۹۰ چنانچه متقاضی دارای ۵۵ امتیاز به صورت مستقل باشد ۵ امتیاز ایالت اسپانسر کننده به امتیازات او می افزاید و متقاضی به امتیاز لازم یعنی ۶۰ امتیاز می رسد و این ویزا (ویزای ۱۹۰ ) منجر به اقامت دائم استرالیا می شود.ویزای کلاس ۱۹۰ ویزای اقامت دائم استرالیا با قید و شرط می باشد که برای ۵ سال اقامت دائم استرالیا را به فرد متقاضی اعطا می کند که این اقامت ۵ ساله بعدا به صورت اتوماتیک به اقامت مادام العمر تبدیل می شود. شرط صدور این ویزا برای متقاضی تعهدی است که متقاضی اصلی به ایالتی از ایالت های استرالیا که می خواهد اسپانسر(حامی) او شود می دهد که در بدو ورود به خاک استرالیا برای مدت ۲ سال درآن ایالت خاص کار و زندگی کند و بعد از آن متقاضی می تواند به هر نقطه ای از استرالیا که مایل است نقل مکان کند.

کسانی که این ساب کلاس ویزای ۱۹۰ استرالیا را دریافت می کنند می توانند :

 

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

در هر نقطه از کشور استرالیا که مایلند کار و زندگی کنند (به جز ۲ سال اول که باید در ایالت اسپانسر کننده باشند).

در دانشگاه ها و مدارس و مراکز فنی وحرفه ای تحصیل کنند.

بسیاری از خدمات دولتی را از همان ابتدای ورود می توانند استفاده کنند .

خدمات درمانی را به صورت یارانه از طریق مدیکر و مزایای دارویی دریافت کنند.

اسپانسر دیگر افراد خانواده برای دریافت ویزا شوند.

اگر فرزندی از ایشان متولد شود مقیم و شهروند استرالیا محسوب می شود.

 

شرایط اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

برای اخذ ویزای ۱۹۰ متقاضی باید ۵۵ امتیاز به صورت مستقل داشته باشد که با گرفتن ۵ امتیاز از اسپانسر به ۶۰امتیاز لازم برسد بنابراین :

سن متقاضی در زمان دریافت دعوتنامه کمتر از ۵۰ سال باشد.

داشتن مدرک آیلتس حداقل ۶در هر چهار مهارت آن الزامی است هر چند آیلتس ۶ امتیازی ندارد اما برای درخواست این ویزا شرط الزامی است .

شغل و تحصیلات متقاضی باید جزو لیست مشاغل مورد نیاز ایالات استرالیا (csol1-2) باشد.

متقاضی نتیجه ی ارزشیابی شغلی (Assessment) مثبت از مرکز مربوطه دریافت کرده باشد .

بایستی پرونده ی خود را برای انتخاب شدن در سامانه ی EOI اداره مهاجرت ثبت کند.

 

گرفتن اسپانسر ایالتی

هر کدام از ایالت های استرالیا لیست مشاغلی را ارایه و منتشر کرده اند که اگرشغل شما درلیست مربوطه باشد می توانید مدارک خود را به آن ایالت ارسال کنید واز آنها اسپانسرشیپ دریافت کنید. بعد از قبولی در EOI و گرفتن دعوتنامه باید ظرف مدت ۶۰ روز در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خود را برای درخواست این ویزا ثبت نمایید.ضمنا متقاضی ودیگر افراد پرونده ی او از سلامت وپیشینه ی خوبی برخوردار باشند.

نکته : منظور از اسپانسرشیپ ایالتی گرفتن کار یا کارفرما نیست و تنها ایالت به شما ۵ امتیاز می دهد. باید بدانیم ایالت های ا%D

نظرات بسته شده است.