تحصیل در کبک کانادا

[hm_title]تحصیل در کبک کانادا[/hm_title]

از اصلی‌ترین و به عبارتی محوری‌ترین هدف متقاضیان مهاجرت، اخذ اقامت کشور مقصد است. با توجه به این که بیشترین آمار مهاجران ایرانی به خارج از کشور، در میان جوانان با هدف ادامه تحصیل است، بنابراین لازم است بدانیم که آیا مهاجرت تحصیلی به اقامت منجر می‌گردد؟ تحصیل در کبک کانادا، اقامت دایم کانادا را برای شما به همراه دارد.

این در حالی است که چنین امتیازی در مهاجرت به کشورهای دیگر به راحتی قابل تصور نیست. با توجه به سهولت اخذ اقامت دایم کانادا پس از تحصیل در ایالت کبک (استانی شرقی و دومین ایالت پرجمعیت کانادا) در مقایسه با سایر ایالت‌های کانادا، تحصیل در کبک کانادا بیشتر مورد توجه مخاطبان است.

چرا تحصیل در کبک کانادا را انتخاب کنیم؟

ارایه برنامه «تجربه کبکی»، از سوی دولت کبک به نحو متمایز و با امتیاز و مزایای بیشتر نسبت به سایر ایالت‌ها باعث گردید تا اکثریت قریب به اتفاق متقاضیان مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل، تحصیل در ایالت کبک کانادا را برگزینند. اما «برنامه تجربه کبکی» به چه معناست؟

در برخی ایالت‌های دیگر کانادا، افراد بعد از ۲ سال تحصیل به طور تمام وقت و ۱۲ ماه کار تمام وقت در کانادا، می‌توانند اقامت دایم کانادا (Permanent Residency) را دریافت نمایند؛ یعنی فرد بعد از ۳ سال به اقامت دایم کانادا دست پیدا می‌کند.

در حالی که طبق قوانین ایالت کبک، افرادی که تنها ۲ سال به صورت تمام وقت در دانشگاه‌ها یا کالج‌های ایالت کبک مشغول به تحصیل باشند، می‌توانند بدون نیاز به ارایه مدارک دال بر داشتن کار تمام وقت به مدت ۱۲ ماه، اقامت دایم کانادا را کسب نمایند. چنین مزیتی به طبق اقامت از طریق تحصیل در کبک کانادا در اولویت قرار می‌دهد.

مقاطع مختلف تحصیلی در ایالت کبک کانادا

تحصیل در کبک در مقاطع مختلف راهنمایی، دبیرستان، کالج، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و پُست دکتری برنامه‌ریزی شده است. دانش‌آموزان خارجی با امکان همراهی یکی از والدین می‌توانند در قبال پرداخت شهریه حداقل ۱۳ هزار یورو در سال، در مدارس کبک تحصیل نمایند.

پس از اتمام دوره دبیرستان در کانادا، دانش‌آموزان یک سال تحصیلی تحت عنوان CEGEP که معادل دوره پیش دانشگاهی در ایران است را می‌گذارنند.

پس از گذراندن دوره تحصیلی در کالج‌های مورد تایید کانادا به مدت یک یا دو سال، افراد وارد دانشگاه شده و در مقطع کارشناسی با طول دوره ۳ تا ۴ سال مشغول به تحصیل خواهند شد.

برای تحصیل در ایالت کبک کانادا، کدام دانشگاه یا کالج بهتر است؟

بعد از تصمیم به انتخاب روش تحصیل در کبک کانادا برای مهاجرت، سوالاتی در خصوص دانشگاه‌های کبک کانادا، کالج‌های مورد تایید کبک کانادا و کالج‌های فنی کبک کانادا و دانشگاه‌ها و کالج‌های مونترال کانادا به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای ایالت کبک، شکل می‌گیرد.

دانشگاه کونکوردیا، به واسطه ارایه دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی بسیار در میان دانشجویان خارجی مورد توجه است. دانشگاه مونترال نیز از شهرت برخوردار می‌باشد؛ با این تفاوت که تحصیل در دانشگاه مونترال به زبان فرانسوی است.

پاسخ به تمامی سوالات شما، دانش و تعهد کارشناسان و مشاوران امور مهاجرت پارس ویزا می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر، از طریق شماره‌های تماس اقدام نمایید. خدمات به تمامی متقاضیان در سراسر ایران ارایه می‌گردد.

همکاری با موسسات رسمی دارای مجوز از وزارت علوم و وزارت کار در کنار همکاری‌های گسترده با دانشگاه‌های مطرح کانادا و موسسات مهاجرتی، سال‌هاست که اعتماد را سرمایه ما ساخته است.

شرایط تحصیل در کبک کانادا

  • داشتن حداقل معدل با نمره ۱۴
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل ۵٫۵ برای کالج و ۶ برای مقطع کارشناسی
  • امکان پرداخت هزینه‌های تحصیل در کبک کانادا (در حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار)

*تحصیل در مدارس کانادا، نیازی به ارایه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ایالت کبک، تحصیل در این ایالت، مراکز علمی، کالج و دانشگاه‌ها، علاوه بر امکان مراجعه به سایر مطالب موجود در سایت رسمی گروه مشاورین پارس ویزا، می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان امور مهاجرتی کانادا در پارس ویزا بهره‌مند شوید.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.