مراحل پذیرش کانادا و اقدامات پس از دریافت پذیرش

در طی چندین سال گذشته, کشور کانادا با استقبال بسیار زیادی از طرف دانشجویان همراه بوده است. افراد علاقه مند به تحصیل در کانادا و یا تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و پذیرش در کانادا، تحصیل در این کشور را جز اولویت های اصلی خود محسوب می کنند. اپلای و گرفتن پذیرش کانادا مسیر طولانی می باشد که احتیاج به تحقیق فراوان و برنامه ریزی کامل دارد.

مسیر پذیرش کانادا از طریق تحصیل را می توان به دو مرحله تقسیم کرد: مرحله ی پیش از پذیرش و مرحله ی پس از گرفتن پذیرش.

مرحله ی پیش از پذیرش کانادا

اخذ پذیرش کانادا از شیراز

قبل از اینکه شما پذیرش در کانادا را بگیرید باید در دوره های آموزش زبان و آزمون های زبان فرانسوی و انگلیسی و اخذ مدرک، تهیه رزومه ی تحصیلی خود، انتخاب دانشگاه مورد نظر، برقراری ارتباط با اساتید، تهیه ریزنمرات تحصیلی، ارسال مدارک، ارائه پروپوزال تحصیلی ( مخصوص دانشجویان رشته دکتری) را می توان نام برد.

افرادی که می خواهند در دوره های تحصیلی کمتر از ۶ ماه شرکت نمایند، احتیاجی به دریافت نامه پذیرش در کانادا ندارند.

مرحله ی پس از پذیرش کانادا

دانشجویانی که از کالج های کانادا و دانشگاه ها پذیرش می گیرند، برای دریافت ویزای تحصیلی باید از یکی از دانشگاه های معتبر و عالی کانادا و یا یکی از کالج ها نامه ی پذیرش رسمی دریافت کنند.

نامه پذیرش کانادا چیست؟

نامه پذیرش ، تاییدیه ی رسمی می باشد که به شما نشان می دهد که جایی برای تحصیل در کانادا دارید.

هنگامی که شما نامه پذیرش در کانادا داشته باشید می توانید زودتر به هدف خود که همان تحصیل در کانادا است برسید.

برای اینکه بتوانید نامه ی رسمی پذیرش را اخذ کنید باید ابتدا درخواست پذیرش را به یکی از موسسات معتبر آموزشی کانادا بفرستید. به این عمل اپلای می گویند. اگر درخواست شما تایید شود نامه پذیرش برای شما صادر  می گردد.

مواردی که در نامه پذیرش برای تحصیل در کانادا باید ذکر شود

 1. به نام دانشگاه یا کالج مورد نظر باید حتما اشاره کنید.
 2. فراموش نکنید که تاریخ تولد، نام کامل و آدرس پستی دانشجو حتما ذکر شود.
 3. اطلاعات مربوط به تماس دانشگاه را فراموش نکنید.
 4. شماره شناسایی دانشجو را حتما ذکر کنید.
 5. نوع کالج و یا دانشگاهی که دانشجو نامه پذیرش دریافت کرده است.
 6. نام کالج یا دانشگاه و یا نام یک شخص رسمی که نامه پذیرش ارسال شده است.
 7. شماره DLI را از یاد نبرید.
 8. سالی را که قرار است دانشجو تحصیل خود را آغاز کند در نامه پذیرش ذکر کنید.
 9. مشخص کردن میزان شهریه اول سال تحصیلی، بورسیه های تحصیلی و دیگر کمک های مالی برای دانشجو
 10. طول دوران تحصیل را فراموش نکنید
 11. وضعیت تحصیلی دانشجو که آیا تمام وقت و یا پاره وقت است را ذکر کنید
 12. نامه پذیرش شما حتما باید همراه با تاریخ انقضا باشد.

نکاتی که پس از پذیرفته شدن در کانادا باید بدانید

 • اگر شما نامه پذیرش در کانادا را دریافت کرده اید این به این معنا نیست که شما حتما می توانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید. تایید درخواست ویزای تحصیلی وابسته  به اداره مهاجرت کانادا می باشد.
 • اگر شما به عنوان یک فرد خارجی، ویزای خود را پیش از اینکه به کانادا ورود پیدا کردید دریافت کنید، اعضای خانواده شما بدون اینکه احتیاجی به دریافت نامه پذیرش داشته باشند می توانند برای ویزای تحصیلی اقدام نمایند.
 • اگر شما نامه پذیرش را  از یکی از کالج ها دریافت کرده باشید باید گواهینامه CAQ داشته باشید.
 • مراحلی که شما بعد از پذیرش تحصیلی در کانادا باید انجام دهید دریافت ویزای تحصیلی می باشد.
 • بعد از اینکه تمام مدارک دانشجو تایید شد و نامه ی پذیرش توسط دانشگاه صادر شد، دانشجو باید برای گرفتن ویزای مورد نظر و مقدمات سفر آماده شود.
 • یکی از شروط اصلی برای پذیرش در کانادا ، داشتن ویزای تحصیلی می باشد. به یاد داشته باشید که در کشور کانادا، امکان تحصیل در همه مقاطع ( مدرسه تا دانشگاه) وجود دارد.
 • باید خاطر نشان کرد که مخارج جهت ویزای تحصیلی در کانادا ۲۳۵ دلار می باشد. این هزینه شامل ۸۵ دلار برای انجام انگشت نگاری و ۱۵۰ دلار برای بررس دقیق پرونده متقاضی می باشد. اداره مهاجرت کانادا این وظیفه را دارد که مبالغ را دریافت کند و همه این هزینه ها غیرقابل برگشت می باشد.
 • یکی از مزیت های  مهم برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا این است که شما می توانید ویزای کار بعد از تحصیل و شانس دریافت اقامت بعد از تحصیل در کانادا را داشته باشید.
 • کشور کانادا پروسه را برای دریافت اقامت دائم دانشجویان خارجی آسان کرده است.دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند و سابقه کاری دارند می توانند با استفاده از روش های قانونی اقامت دائم خود را در این کشور دریافت نمایند.
 • به خاطر داشته باشید که ویزای کار بعد از پذیرش در کانادا به موسسات معتبر و با کیفیت آموزشی و دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه ها این امکان را می دهد تا با توجه به مدت زمان دوره تحصیل خود حداکثر تا سه سال بعد از اینکه  تحصیل خود را به پایان رساندند در این کشور اقامت داشته باشند و کار کنند.

اقامت بعد از پذیرش در کانادا به روش سرمایه گذاری

یکی از روش هایی که شما می توانید اقامت بعد از پذیرش در کانادا را به دست آورید، سرمایه گذاری در این کشور زیبا و پهناور است. کشور کانادا یکی از مطمئن ترین و قابل اعتمادترین  سیستم بانک داری و مالی را در دنیا دارد که همین عمل باعث شده است علاقه مندان بسیار زیادی سرمایه گذاری در این کشور را انتخاب کنند. به یاد داشته باشید برای سرمایه گذاری در این کشور حتما نباید در این کشور تحصیل کرده  باشید، اما شما از این روش می توانید برای تمدید اقامت خود در کانادا استفاده نمایید.

یکی از مزیت های بسیار مهم در خصوص تحصیل و سپس سرمایه گذاری در کانادا این می باشد که شما با شرایط متنوع بازار کار آشنا شده اید و حتی به نوعی تخصص کانادایی را نیز به دست آورده اید. و به یاد داشته باشید شما نسبت به کسی که خارج از کانادا برای اقامت سرمایه گذاری خود اقدام می کند، بسیار مطمئن تر و با آگاهی بیشتری عمل خواهید کرد.

نظرات بسته شده است.