انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا:

استرالیا به خاطر امکانات توریستی و کیفیت مطلوب زندگی که دارا هست هر ساله مقصد بسیاری از مهاجران و توریست هاست. حتما هم میدانید که برای سفر و اقامت درآن کشور ویزای استرالیا الزامه ی است. اما ویزای استرالیا بخاطر شرایط پذیرش آن کشور امری تقریبا سخت و وقت گیر هست.البته چند نوع ویزای استرالیا وجود دارد که در این مقاله شما را با آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد و از هرکدام اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ویزای استرالیا بر اساس کار و تخصص

از جمله راههای مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص می باشد .متقاضیان مهاجرت از این طریق میتوانند از طریق ویرای ۱۸۹ استرالیا , از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا و یا ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام کنند .
در این مورد همانگونه که در تیتر درج گردید در مهاجرت به استرالیا معیار ویزای استرالیای شما مهارت و توانایی شماست.این مهارت به ویژه از رزومه تحصیلی بیشتر چشمگیر است.

به این صورت است که برای اخذ ویزای استرالیا شما مدارک تحصیلی خود و مهارت های خود را برای آنها ارسال می کنید و آنها هم بر اساس نیاز خود به شما ویزای استرالیا خواهند داد.این روش ساده ترین روش اخذ ویزای استرالیا است.

ویزای کاری ۱۸۹

بهترین حالت ورود به این کشور زیبا ، داشتن ویزای ۱۸۹ میباشد . زیرا دارندگان این نوع ویزا مهاجرت به استرالیا ، با اقامت دائم وارد شده و وابسته به هیچ شخص یا ارگان خاصی نخواهند بود.

گرفتن این نوع ویزای استرالیا برای اقامت بهترین و مطمئن ترین روش برای شماست به این دلیل که شما بدون هیچ واسطه ای به طور مستقیم میتوانید ویزای استرالیا را گرفته و در آن جا اقامت داشته باشید.منتها برای کسب این مورد از ویزای استرالیا شما باید حداقل ۶۰ امتیاز کسب کنید و بدون آن به شما ویزای۱۸۹ نمیدهند.

ویزای کاری استرالیا ۱۹۰

همه ی ایالت های استرالیا لیست مشاغل مورد نیاز خود را منتشر کرده اند و فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا پس از رویت شغل خود در لیست شغلهای ایالت مدنظر ، مدارک خود را به آن ایالت ارسال میکند و منتظر میماند تا آن ایالت آمادگی خود برای اسپانسر شدن فرد را اعلام کند.

همه ی ایالات روند هایی از پیش در اختیار متقاضیان قرار میدهند که برای افراد تازه وارد به این کشور بسیار مفید میباشد.

این مرحله مربوط به کسانی است که شرایط کسب ۶۰ امتیاز را به دلیلی ندارند.یا برای آمدن به استرالیا نیازمند یک ساپورت مالی در ایالت های ان کشور هستند ولی دلیل عمده کسب نکردن ۶۰ امتیاز برای کسب ویزای استرالیا ست. این موضوع می تواند ناشی از عدم آشنایی کافی با زبان انگلیسی و یا افزایش سن افراد باشد.

ویزای کاری استرالیا ۴۸۹

این نوع ویزا ، ویزای موقت میباشد . که این ویزا در مهاجرت به استرالیا که اقامت فرد تا ۴ سال را تضمین میکند . شرط صدور این ویزا این است که فرد متقاضی به مدت دوسال در ایالتی که اسپانسر او است اقامت داشته باشد و از این دو سال حداقل یک سالش را مشغول به کار باشد.

پس از انجام این امور ، ویزای دائم برای متقاضی صادر میشود . کشور استرالیا ویزای کلاس ۴۸۹ را فقط برای ۴ سال معتبر می داند.به این معنی که شما می توانید یا دریافت ویزای استرالیا کلاس۴۸۹ فقط ۴ سال در این کشور اقامت داشته باشید و بعد از پایان ۴ سال ویزا باطل خواهد شد.

ویزای کاری استرالیا ۴۷۶

در ایران ، فارغ التحصیلان رشته های مهندسی دانشگاههای دولتی که از زمان اتمام تحصیلی شان بیش از ۲ سال نگذشته باشد میتوانند درخواست خود برای اخذ این نوع ویزا را ارسال کنند . در مهاجرت به استرالیا این ویزا نیز ویزای موقت میباشد که پس از ۱۸ ماه اقامت متقاضی و یک سال مشغول به کار بودن میتواند درخواست اقامت دائم را بدهد .

ویزای کاری استرالیا ۵۷۱

این نو ویزا برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال میباشد که برای گرفتن مدرک دیپلم به استرالیا مهاجرت میکنند . لازم به ذکر است که متقاضیان این نوع کلاس ، باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشند تا بتوانند هزینه های تحصیل در استرالیا را پرداخت نمایند .

ویزای توریستی استرالیا

در مهاجرت استرالیا گرفتن این ویزا بسیار سخت می باشد .این مسئله برای ایرانیانی که میخواهند ویزای استرالیا را از این طریق کسب کنند بسیار مشکل تر است.زیرا باید علاوه بر داشتن ویزای شنگن، از وضعیت کاری و مالی خوبی برخوردار باشند و یا یک نفر را که به عنوان پشتیبان کننده در استرالیا داشته باشند .

شرایط ویزای نیروی کار ماهر و متخصص

– دریافت حداقل امتیاز بر اساس امتیازبندی این ویزا – در حال حاضر ۶۰ امتیاز

– داشتن حداقل ۱۸ و حداکثر ۴۹ سال

– داشتن مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی و حرفه‌ای

– داشتن حداقل آیلتس ۶ در تمامی مهارت‌های چهارگانه

– برخورداری از سلامت جسمانی

– نداشتن سوء پیشینه‌ی کیفری

مدت زمان پروسه‌ی مهاجرت به استرالیا از طریق این ویزا به عوامل مختلفی از جمله رشته‌ی شغلی، امتیاز، نمره‌ی زبان و …. وابسته است و برای هر پرونده با پرونده‌ی دیگر می‌تواند متفاوت باشد ولی به صورت معمول، این پروسه از ۳ ماه تا ۱۶ ماه می‌تواند به طول انجامد. چنانچه پروسه‌ی شما موفقیت‌آمیز به ویزا ختم شود، دولت استرالیا به شما یکی از ویزاهای زیر را ارائه می‌کند که شما با در دست داشتن این ویزاها می‌توانید در استرالیا زندگی، کار و تحصیل کنید و اگر اقامت دائم داشته باشید از مزایای دیگری مانند بیمه‌ی خدمات درمانی بهره‌مند شوید.

نظرات بسته شده است.