روش های اخذ اقامت دائم کانادا

این روزها بسیاری از مردم به مهاجرت یا تحصیل در کانادا فکر می کنند، رفتن به کانادا، کشوری با آن همه امکانات انتخاب خوبی برای سفر است. در این میان هستند کسانی که به اقامت دائم در کانادا می اندیشند. ما در این مقاله به روش های اخذ اقامت دائم کانادا می پردازیم.

روش های اخذ اقامت دائم کانادا

روش های زیادی وجود دارد که شما می توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید. شما از راه خاکی، هوایی و آبی می توانید به خاک این کشور وارد شوید.

اقامت دائم کانادا بدون محدودیت می باشد یعنی این که شما می توانید به دفعات زیادی از کشور خارج شوید

و به کانادا بازگردید. این روش بسیار خوب و مناسب می باشد زیرا به مهاجرین این اجازه را می دهد که هیچ گونه نگرانی و محدودیتی نداشته باشند و از تمامی حقوق اعم از حقوق فردی و اجتماعی بهره مند خواهند بود.

به یاد داشته باشید که اگر شما اقامت دائم بگیرید این به آن معنا نیست که شما حتما می توانید پاسپورت کانادایی و شهروندی کانادا را بگیرید. اما شما می توانید با اقامت دائم برای کشور کانادا Permanent Residency برای آزمون شهروندی کانادا درخواست دهید.

اقامت دائم کانادا به این معنی می باشد که شما ساکن رسمی این کشور به شمار می روید و هر حقوقی که یک شهروند کانادایی دارد شما نیز از آن برخوردار می شوید.

بیمه اجتماعی کانادا

بیمه سلامت کانادا

شما می توانید در کشور کانادا شماره بیمه اجتماعی داشته باشید و از مزیت های زیاد آن استفاده کنید.  کسانی که قصد دارند اقامت دائم و یا موقت کانادا را بگیرند برای دریافت مزایا، خدمات دولتی و اشتغال زایی به چیزی تحت عنوان بیمه اجتماعی احتیاج دارند. و یکی از روش های اقامت دائم کانادا بیمه اجتماعی می باشد.

برخی از افراد برای دریافت بیمه اجتماعی نیاز به وکالت دیگران دارند مانند افراد مسن و کودکانی که به مراقبت احتیاج دارند.  بهتر است بدانید که هر استانی سن قانونی مخصوص به خود را دارد.

شماره بیمه اجتماعی کانادا برای افرادی که قصد کار کردن در کشور پهناور کانادا را دارند مورد نیاز می باشد. این شماره مشخص کننده افرادی با مشخصات زیر می باشد:

  1. آن دسته از افرادی که مالیات می پردازند.
  2. اشخاصی که در تمام برنامه های بازنشستگی شرکت می نمایند.
  3. افرادی که از تمام خدمات دولتی استفاده می کنند.
  4. آن دسته از اشخاصی که سرمایه گذاری و شغل آن ها باعث می شود که از آن طریق درآمد کسب کنند.

اکسپرس اینتری

از دیگر روش های اخذ اقامت دائم کانادا می توان به اکسپرس اینتری اشاره کرد، این شیوه به منظور مهاجرت به کانادا بسیار خوب، دقیق و سریع می باشد.

ممکن است بیشتر مردم فکر کنند که اکسپرس اینتری یک روش مهاجرتی می باشد اما این باور درست نیست.

بلکه این روش، سیستمی می باشد که مسیر مهاجرت به کشور کانادا را آسان می کند و به آن سرعت می بخشد

در سیستم اکسپرس اینتری معیارهایی وجود دارد که دارای امتیازات فراوانی می باشد مانند:

معیارهایی که باید با پیشنهاد شغلی، نامه و استان مطابقت داشته باشد.

معیارهایی مرتبط با نامه پیشنهاد شغلی و یا استان مربوطه.

کارآفرینی و سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا

از روش های اخذ اقامت دائم به کانادا می توان به کارآفرینی و سرمایه گذاری اشاره کرد. بهتر است که برای شش ماه اول حضور در کانادا سرمایه کافی داشته باشید. کشور کانادا این امکان را برای کسانی که شهروند کشورهای دیگر می باشند و می خواهند اقامت دائم در کشور کانادا را بگیرند، با سرمایه گذاری در این کشور فراهم کرده است. کسانی که از سرمایه کافی برخوردار می باشند و در زمینه کسب و کار یا بیزینس فعالیت می  کنند، می توانند از طریق برنامه ای که مخصوص کار آفرینی و سرمایه گذاری باشد اقامت دائم کشور زیبای کانادا را بگیرند. این برنامه شامل سه دسته می باشد:

کسانی که به کارآفرینی مشغول می باشند. افرادی که قصد شرکت در این برنامه را دارند، اگر ویزا بگیرند می توانند بیزینس خود را داشته باشند و بعد از اینکه کسب و کارشان را شروع کردند می توانند اقامت دائم کشور کانادا را بگیرند. این متقاضیان برای اخذ اقامت دائم لازم است این ویژگی ها را داشته باشند: افرادی که در زمینه کسب و کار فعالیت دائم دارند. افرادی که در طی دو سالی که به کشور کانادا وارد شده اند در این کشور سرمایه گذاری درستی داشته اند. افرادی که به جز بستگان خود، شهروند یا کسی را که اقامت دائم در کانادا دارد استخدام نمایند.

افرادی که سرمایه کافی و قصد سرمایه گذاری داشته باشند. کشور پهناور کانادا برای مهاجرین سرمایه گذار نیز برنامه ای تعیین کرده است. سرمایه گذاران خارجی سهم زیادی در اقتصاد کشور کانادا دارند. به یاد داشته باشید که برنامه های سرمایه گذاری محدود می باشد و هر ساله در دسترس عموم قرار ندارد. ولی سرمایه گذاران و مهاجران خارجی باید به قوانین زیر توجه کافی داشته باشند:

سرمایه آنها به دلار کانادایی حداقل ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ باشد. در زمینه کسب و کار اطلاعات کافی را داشته باشند و بتوانند آن را به درستی مدیریت کنند. به مدت ۵ سال سرمایه گذاری ۸۰۰ هزار دلاری داشته باشند.

کار آفرینی در کشور کانادا

افرادی که شاغل می باشند. به طور مثال کسانی که در حوزه  کشاورزی مهارت داشته باشند و بتوانند در کانادا مزرعه ای برای خود داشته باشند و آن را اداره کنند. همچنین آن دسته از افرادی که می خواهند بیزنس مخصوص خود را در کانادا داشته باشند و در تلاش هستند که سهم ویژه ای در هنر، اقتصاد و فرهنگ عهده دار باشند.

دارا بودن مدارک کافی یکی از روش های اخذ اقامت دائم کانادا

از روش های اخذ اقامت دائم به کانادا داشتن مدارک کافی می باشد، به یاد داشته باشید که علاوه بر داشتن مدارک عمومی، مدارک دیگری نیز وجود دارند، این مدارک شامل موارد زیر می باشند:

گواهی عدم سوپیشینه که وجود آن برای مهاجرت و اقامت کانادا ضروری می باشد. اداره مهاجرت برای مهاجرین قوانین خاص خودش را دارد. دریافت نامه سوء پیشینه برای کسی که خواهان اقامت در کانادا می باشد در طی زمان دو ماه پس از قبولی ضروری است. بهتر است بدانید که اداره مهاجرت کانادا برای ایرانیان قوانین زیر را تعیین کرده است: کسانی که در خارج از ایران زندگی می کنند باید به نزدیک ترین سفارت به خود مراجعه نمایند. ایرانیانی که مقیم کانادا هستند باید به مرکز پلیس که در نزدیکی محل زندگی آنها وجود دارند مراجعه کنند و اثر انگشت پرینت شده و دیجیتال خود را دریافت کنند.

از دیگر مدارکی که به عنوان یکی از روش های های اخذ اقامت دائم کانادا می توان به آن اشاره کرد، داشتن گواهی سلامت می باشد.

یکی دیگر از مدارک و روش های اخذ اقامت دائم کانادا این است که مدارک تحصیلی مربوطه را ترجمه نمایید و اصل و کپی و مدارک کاری و گواهینامه های مربوطه را همراه خود داشته باشید.

یکی از روش های اخذ اقامت دائم کانادا این است که فرم مربوط به گرفتن اقامت در این کشور را پر کنید.

اگر به سایت مربوط به کشور کانادا مراجعه نمایید، اصل این فرم ها را می توانید مشاهده نمایید. شما باید این فرم ها را به صورت آنلاین پر کرده و آنها را ارسال نمایید

نظرات بسته شده است.