ویزای همراه کانادا برای کل خانواده

کسانی که قصد سفر در کانادا را داشته باشند و تصمیم گرفته اند که در این کشور با تحصیل کنند باید ویزای همراه را دریافت نمایند. ما در این مقاله تلاش می کنیم که به ویزای همراه کانادا برای کل خانواده بپردازیم.

از شرایط اخذ ویزای همراه کانادا برای کل خانواده چه می دانید؟

اخذ ویزای همراه خانواده کانادا

همانطور که می دانید کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای توسعه یافته و پیشرفته دنیا می باشد که متقاضی فراوانی دارد. این کشور وسیع با تغییر دادن شیوه های پذیرش مهاجر توانست کسانی را که ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده اند به همراه خانواده پذیرا باشد.

کانادا با داشتن ویژگی های مثبت برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند این امکان را مهیا کرده است که در طی فرایند سفر، خانواده با آنها همراه شوند. بهتر است بدانید که به شخص متقاضی این اجازه را خواهند داد که در طول سفر خود به کار و تحصیل بپردازد. شایان ذکر است فردی که متقاضی اصلی می باشد باید شرایط این را داشته باشد که هزینه های تحصیل و سکونت تمامی اعضای خانواده بپردازد.

ویزای همراه کانادا شامل چه افرادی می شود؟

پیش از این به این موضوع اشاره کردیم که ویزای همراه کانادا شامل خانواده می شود و باید بدانید که اعضای خانواده باید به متقاضی بسیار نزدیک باشند. به بیان دیگر باید اقوام درجه یک باشند مانند:

 1. پدر و مادر و یا کسی که سرپرست قانونی کسی که قصد سفر به کانادا را دارد باشد.
 2. شریک و یا همسر قانونی کسی باشد که می خواهد ویزای همراه کانادا را از آن خود کند.

ویزای تحصیلی به کسی داده می شود که از فرزندان متقاضی باشد.

ویزای همراه کانادا برای همسر متقاضی

اخذ ویزا برای خانواده در کانادا

کسی که خواهان رفتن به کشور کانادا باشد و بخواهد ویزای تحصیلی خود را بگیرد، می تواند شریک قانونی و یا همسر خود را به همراه داشته باشد. این عمل از نظر قانونی هیچ مشکلی ندارد اما ممکن است بر ویزای تحصیلی آن فرد اثر منفی بگذارد. اما جالب است بدانید که بهتر این است که همسر فرد خواهان، مانند همسرش برای گرفتن ویزای تحصیلی به صورت کاملا مجزا اقدام نماید و یا کار تمام وقت داشته باشد و سفر او برابر با طول دورانی باشد که همسرش در کشور کانادا است.

این ویژگی بسیار مثبتی برای گرفتن ویزای همراه برای کل خانواده به شمار می رود و می تواند به سر و سامان دادن هزینه های زندگی نیز کمک فراوانی کند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای همراه کانادا با وجود داشتن همسر

 1. مدارک هویتی همسر باید ترجمه شود.
 2. برای گرفتن ویزای همراه کانادا برای همسر، سند رسمی ازدواجتان حتما ترجمه شود و مهر تایید وزارت دادگستری داشته باشد.
 3. لازم است بدانید پاسپورتی که باید به همراه داشته باشید حتما برابر باشد با میزان وقتی که برای سفر برنامه ریزی کرده اید.
 4. برای اخذ ویزای همراه کانادا برای کل خانواده حتما دو قطعه عکس پاسپورتی را که پس زمینه آن سفید باشد به همراه داشته باشید و ابعاد این عکس باید ۳٫۵ در ۴٫۵ باشد.
 5. برای اینکه کار شما سریع تر انجام شود حتما فرمی را که اطلاعات خانوادگی و هویتی در آن ذکر شده باشد تکمیل نمایید.
 6. برای دریافت ویزای همراه کانادا باید مدارکی را که تمکن مالی شما در آن آورده شده باشد، به همراه داشته باشید.
 7. شما باید یک پیشینه کلی را که مربوط به سفر باشد و در آن تمام ویزاهای موجود در پاسپورت های قبلی باطل شده باشد به دولت کانادا ارائه دهید.

توجه داشته باشید که تمام مدارک را به صورت کامل جمع آوری نمایید و حتما در پر کردن این مدارک دقت کافی به عمل آورید زیرا اگر اطلاعات غلطی بدهید درخواست شما ریجکت می شود. این موضوع زمانی پر رنگ می شود که شما  قصد پر کردن اطلاعات خانوادگی خود را داشته باشید.

یکی از مواردی که گفتن آن لازم به نظر می رسد  این است که گردش حساب بانکی شما باید دقیق باشد این موضوع شامل گرفتن نامه از بانک و تمکن مالی می باشد. خوب است بدانید که ویزای همراه کانادا زمانی مورد قبول واقع می شود که مدت زمان سفر شما در کانادا مشخص شود.

ویزای همراه کانادا در صورت حضور فرزندان

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارند می توانند فرزندان خود را همراه خود ببرند اما فراموش نکنید که در صورتی ویزا داده می شود که فرزندان تنها تا زمان تمام شدن اعتبار برای مجوز تحصیلی همراه شما باشند. اگر فرزندان بخواهند در پیش دبستانی یا مدرسه تحصیل کنند باید حتما پدر یا مادر مجوز تحصیل یا کار در کانادا را داشته باشند. اما به محض اینکه فرزندان به سن قانونی برسند باید مجوز تحصیلی کشور کانادا را داشته باشند تا بتوانند در کالج یا دانشگاه به تحصیل بپردازند.

شیوه درخواست دادن برای ویزای همراه کانادا برای کل خانواده

برای اینکه شما بتوانید ویزای همراه کانادا را از آن خود کنید دو راه متفاوت برای شما وجود دارد:

 1. همراه با خود مجوز کار داشته باشید.

شما باید شرایط خود را بسنجید و یکی از این موارد را انتخاب کنید.

اما نگران نباشید دو مورد دیگر  نیز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا پیش روی شماست:

 1. ویزای کسی که متقاضی تحصیل در کانادا باشد می تواند به صورت همزمان با درخواست ویزای همراه خود صادر شود. اما ممکن است همین همراه بودن خانواده سبب شود که در روند انجام شدن پرونده تاثیر بالعکس داشته باشد و درخواست شخص متقاضی از سوی دولت کانادا رد شود.
 2. در این روشی که قرار است از آن سخن بگوییم تمرکز اصلی بر درخواست خواهان ویزای تحصیلی کانادا می باشد و این عمل مسیر مشخصی دارد و از سوی دولت کانادا انجام می گردد.

چگونه ویزای همراه کانادا را تمدید کنیم؟

اگر قصد تمدید کردن ویزای تحصیلی کانادا را دارید باید حتما ویزای همراه کسی را که ویزای شما به او وابسته می باشد، در اختیار داشته باشید و بتوانید آن را کنترل نمایید تا از هیچ لحاظی مشکل نداشته باشد. اگر ویزای همراه شما بدون مشکل باشد شما می توانید برای تمدید ویزای همراه خود درخواست دهید و اقدام نمایید.

نظرات بسته شده است.