هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

در این نوشتار برای عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند مطالبی در مورد هزینه تحصیل و زندگی در کانادا، هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس، هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس، هزینه تحصیل پزشکی در کانادا، هزینه اجاره خانه در کانادا و سایر هزینه های زندگی را بیان نموده ایم. کشور کانادا با داشتن ۲۶ دانشگاه که در بین دانشگاه های برتر دنیا به ثبت رسیده اند یکی از محبوب ترین کشور ها برای ادامه تحصیل در بین دانشجویان بین المللی است. تحصیل در کانادا رایگان نیست اما در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و استرالیا از هزینه های پایین تری برخوردار می باشد.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد. همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136384260

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانسمیانگین هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۵،۱۸۰ دلار کانادا
(۲۰،۵۴۰ دلار آمریکا) در سال است. رشته های هنر و علوم انسانی شهریه کمتری دارند، در حالی که رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی شهریه ی بالایی دارند، به طور متوسط ۲۸،۶۲۵ دلار کانادا (۲۳،۳۴۰ دلار آمریکا) در سال. شهریه رشته های مدیریت و بازرگانی ۲۴،۶۸۳ دلار کانادا (۲۰،۱۲۰ دلار آمریکا) در سال است.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس کمتر است و بستگی به رشته ای دارد که در آن تحصیل می کنید. متوسط هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۵۰۰۰ دلار آمریکا است. برنامه های اجرایی MBA به طور کلی در تمام دنیا شهریه بالایی دارند و حدود ۵۱،۸۹۱ دلار کانادا ( ۴۲،۴۴۰ دلار آمریکا) است، در حالی که شهریه MBA های معمولی به طور متوسط ۲۹،۲۹۳ دلار کانادا ( ۲۳،۹۰۰ دلار آمریکا) است.

هزینه زندگی در کانادا

گرچه شرایط ویزای دانشجویی کانادا می گوید باید حداقل ۱۰،۰۰۰ دلار کانادا ( ۸۱۰۰ دلار آمریکا) برای هر سال تحصیلی هزینه کنید، احتمالا شما نیاز به بودجه ای بسیار بیشتر از این برای هزینه های زندگی در کانادا دارید. هزینه های زندگی در کانادا به میزان قابل ملاحظه ای بستگی به شهر و سبک زندگی شما دارد، زیرا شهرهای بزرگ معمولا گران تر هستند.

دانشگاه مونترال برآورد می کند که دانشجویان در مجموع به ۱۵،۰۵۰ دلار کانادا در سال برای مسکن، غذا، کتاب و کالاهای دیگر، هزینه تلفن و هزینه های متفرقه نیاز دارند. به همین ترتیب، دانشگاه بریتیش کلمبیا، واقع در ونکوور، هزینه های زندگی را حدود ۱۵،۵۰۰ دلار کانادا در سال برآورد می کند که البته شامل بیمه درمانی نمی شود، این بیمه اجباری است و حدود ۸۶۴ دلار کانادا هزینه دارد. (ونکوور به عنوان گران ترین شهر کانادا برای زندگی به خصوص از نظر اجاره خانه، نامگذاری شده است.)

دانشجویان هر ساله مبلغی حدود ۶۰۰۰ دلار کانادا (۴،۸۵۰ دلار آمریکا) برای اجاره محل زندگی می پردازند. مسکن خصوصی مشترک می تواند تا ۸،۴۰۰ دلار کانادا در سال هزینه داشته باشد. خوابگاه های دانشجویی اغلب ارزان تر است، برخی از دانشگاه ها برنامه های غذایی نیز ارائه می دهند که به شما اجازه می دهد غذا را از فروشگاه های مواد غذایی دانشگاه خریداری کنید.

در اینجا برخی از نمونه های میانگین هزینه های زندگی در کانادا آمده است:

خوردن غذا در رستوران: ۱۵ دلار کانادا برای هر فرد (۱۲ دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی محلی ۳٫۱۰ دلار کانادا
یک عدد نان ۲٫۷۶ دلار کانادا (۲٫۲۰ دلار آمریکا)
بلیط سینما ۱۲٫۹۹ دلار کانادا
قبض های آب و برق و گاز ۱۵۰ دلار در ماه
اینترنت ۵۷ دلار در هر ماه

نظرات بسته شده است.