هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

[hm_title]هزینه تحصیل و زندگی در روسیه[/hm_title]

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه چگونه است؟ معمولا پس از هزینه تحصیل در روسیه ، اولین سوالی که ذهن مخاطبان را درگیر می کند ، هزینه تحصیل و زندگی در روسیه می باشد. شرایط زندگی در مسکو ،هزینه های زندگی در سن پترزبورگ ،کار در روسیه، قیمت اجاره خانه و مواد غذایی در روسیه ، تجربه زندگی در روسیه ، هزینه تحصیل و زندگی در روسیه چالش هایی هستند که متقاضیان قبل از ورود به این کشور با آنها روبرو هستند.
تصمیم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور یک گام بسیار جدی و مهم است که حتما قبل از هر اقدامی نخست باید با هزینه های تحصیل و زندگی مقصد مد نظرتان آشنا شوید. در این مقاله قصد بر این است که شما را با هزینه های هزینه تحصیل و زندگی در روسیه به عنوان یکی از کشورهایی که برای دانشجویان ایرانی بسیار محبوب است آشنا کنیم. روس ها یکی از مهمان نواز ترین مردمان جهان هستند و به این صفت بسیار معروف اند. اما در مسائل مالی فقط خودتان مسول هزینه تحصیل و زندگی در روسیه هستید.
کیفیت تحصیل در دانشگاه های روسیه همانند سیستم اروپا است اما هزینه تحصیل در روسیه بسیار مقرون به صرفه تر از سایر کشور های اروپایی است. بدیهی است که هزینه تحصیل بر اساس رشته تحصیلی و مدت زمان تحصیل و دانشگاه مدنظر متفاوت خواهد بود. علاوه بر این بعضی از دانشگاه ها بر اساس شرایط خاص برای دانشجویان استعداد درخشان بورس تحصیلی در نظر می گیرند.
در اینجا هزینه های تحصیل در رشته پزشکی را برای شما شرح خواهیم داد:

رشتهشهريه
پزشكي10000 دلار
دندان پزشكي10000 دلار
داروسازي8000 دلار
پاتفك7900 دلار

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه  (مسکن، غذا، حمل و نقل، بیمه درمانی و …) نیز در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار کم هزینه تر است. هزینه های زندگی در سنت پترزبورگ و ولگوگراد نسبت به پایتخت آن مسکو بسیار پایین تر است. برای پوشش هزینه های زندگی در روسیه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار لازم است.
صورت حساب خورد و خوراک در هر هفته حدود ۴۰ تا ۸۰ دلار برای هر نفر هزینه می برد. بر اساس اطلاعات رسمی، بسته به نوع منطقه، حداقل سبد خرید (از جمله نان، پاستا، گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، شیر و شکر) در روسیه هزینه ای از ۵۸ تا ۸۳ دلار در ماه در بر خواهد داشت. روس ها هزینه های غذای ماهانه خود را بین ۱۳۰ تا ۳۳۰ دلار تخمین می زنند. این موضوع خیلی بستگی به منطقه ای که مردم در آن جا زندگی می کنند و اینکه از کجا خرید می کنند (فروشگاه، سوپر مارکت، بازار) دارد.
یک بلیط به یک سینمای انگلیسی زبان هزینه ۱۰ دلار خواهد داشت، اما شما می توانید فیلم های روسی را با ۵ دلار و یا کمتر ببینید. بلیط های تئاتر، اپرا و باله می تواند به قیمت ۳ دلار هزینه داشته باشد اما انتظار می رود که ۱۰ تا ۲۰ دلار برای صندلی های مناسب پرداخت شود. ورود به موزه ها و گالری های هنری می تواند نرخی معادل ۱۰ دلار بسته به محل و تخفیف هایی که می توانید دریافت کنید، داشته باشد. هزینه کلابهای شبانه معمولا در حدود ۵ تا ۱۰ دلار است.

حمل و نقل: هزینه مترو ماهانه بین ۸ تا ۱۶ دلار است.
اگر مایل هستید تماس های تلفنی راه دور داشته باشید، باید از کارتهای تلفن بین المللی که از نرخ های بسیار خوبی برخوردار هستند استفاده کنید: کارت ۲۰ دلار تقریبا ۲ ساعت زمان میبرد و تماس های درون شهری که انجام می دهید، رایگان است.
هزینه بیمه درمانی در روسیه برای دانشجویان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار در سال است.

جهت اطلاع از هزینه های زندگی در شهر های مختلف و مقایسه هزینه های هر شهر می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید، به طور مثال هزینه زندگی در مسکو و هزینه زندگی در سنت پترزبورگ در لینک زیر مقایسه شده است:

مقایسه هزینه زندگی در مسکو و هزینه زندگی در سنت پترزبورگ

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895
مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.