نکات مهم در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی و داشتن نمره زبان (آیلتس، تافل، PTE و … ) برای تحصیل در کشورهای دیگر امری ضروریست که چالش مهم اکثر متقاضیان تحصیل نیز می باشد. نکاتی که در این مقاله مطالعه میفرمایید یادگیری زبان را برای شما عزیزان راحت‌تر و دلپذیرتر می کند. با همراه باشید.

به عادت تبدیلش کن!

زبان خوندن جزوی از روتین روزانه ات باشه حتی اگر شده برای مدت زمان کوتاهی در روز

برای خودت پارتنر زبان پیدا کن.

داشتن همراه در پروسه زبان خوندن باعث رقابت سالم و بالا رفتن انگیزه میشه. همینطور تمرین و دریافت فیدبک رو برات راحت تر می‌کنه.

ذهنت رو نسبت به یادگیری زبان فعال و هشیار نگه دار.

تمرین ها ‌و منابعی رو برای خواندن زبان انتخاب کن که تو رو به چالش بکشونه و ذهنت رو درگیر کنه. سعی کن دونسته هات رو به کار بگیری.

خودت رو با زبان انگلیسی احاطه کن.

فیلم و سریال انگلیسی زبان ببین. پادکست انگلیسی گوش بده. کتاب، مجلات، وبسایت های خبری رو دنبال کن. ژورنال انگلیسی روزانه داشته باش. سعی کن به انگلیسی با خودت حرف بزنی و یا حتی انگلیسی فکر کنی!

در زبان به دنبال راه های میانبر باش.

به جای اینکه لغت رو به تنهایی حفظ کنید و بعدا به هنگام کاربردش در ذهنتون به دنبال جمله درست با اون کلمه بگردید، از همون ابتدا شبه جمله یا Phrase ها رو به خاطر بسپارید و کلمات رو با نحوه کاربردشان حفظ کنید. حفظ کردن Idiom ها هم به فهم بیشتر و روان صحبت کردنت کمک زیادی می‌کنه.

پیشرفتت رو ثبت کن.

در پروسه زبان خوندن، ممکنه احساس کنی که هرچه تمرین می کنی اما پیشرفتت خیلی آهسته و کمه و همین باعث بی انگیزه شدنت بشه. اما در حقیقت اینطور نیست. پیشرفت های خودت رو ثبت کن تا روند رو به رشد خودت رو ببینی و بهت انگیزه بده.

از اشتباه کردن نترس.

جرات داشته باش و شروع کن به صحبت کردن. در شبکه های اجتماعی دوستان native پیدا کن. از غلط های گرامری یا اشتباهات در رایتینگ نترس. اشتباه بخشی از پروسه یادگیریه، مهم اینه که از اشتباهاتت یاد بگیری.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از این دانشگاه با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.
  – ۰۹۱۷۲۰۳۰۶۰۴ – ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نظرات بسته شده است.