مهمترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه آلمان چیست؟

مهمترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه آلمان چیست؟

فرم درخواست

پس از انتخاب دانشگاه های آلمان، سند اول و مهم که شما نیاز دارید، فرم درخواست است. این می تواند فرم درخواست دانشگاه یا فرم درخواست DAAD یا uni-assist (در صورت درخواست از طریق آنها) باشد. برای درخواست از طریق uni-help شما ابتدا باید فرم را به صورت آنلاین پر کنید و سپس یک نسخه از فرم را که باید همراه با بقیه مدارک خود را به صورت کپی بفرستید دریافت کنید. اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست را به درستی پر نمایید و هر فضای خالی را خالی رها نکنید زیرا اسناد ناقص رد می شوند.

مدارک دانشگاهی

مدارک تحصیلی + مدارک تحصیلی را می توان به صورت مدرک / دانشگاه تایید کرد. اگر برای مقطع لیسانس درخواست مدرک تحصیلی دارید، مفید خواهد بود و در صورتی که بخواهید مدرک کارشناسی ارشد خود را در آلمان بخوانید، باید کپی از گواهینامه تحصیلی خود را ارائه دهید. به خاطر داشته باشید که تعداد صفحات گواهی ها را بررسی کنید. نباید صفحات گم شده از دیپلم شما وجود داشته باشد.

مدارک ها زبان

گواهی نامه های زبان در پذیرش شما بسیار مهم است. برای هر دانش آموز بین المللی در آلمان، لازم است مدارک زبان خود را ارائه دهد. اگر شما برای دوره تدریس انگلیسی ثبت نام می کنید، باید مهارت خود را به زبان انگلیسی با کمک گواهی های زبان مانند TOEFL یا IELTS ثابت کنید. در صورتی که دوره به طور جزئی یا به طور کامل در آلمان آموزش داده شود، مدارک تحصیلی در آلمان باید ارائه شود. امتحانات TestDaF یا DSH به شما در انجام این کار کمک خواهد کرد.

 

نامه انگیزش / مقاله

برخی از دانشگاه ها از شما می خواهند نامه ای از انگیزه / مقاله ای که انگیزه شما برای درخواست در یک دوره خاص را شرح می دهد، ارسال کنید. شما باید اضافه کنید که چرا دانشگاه یا مؤسسه خاص خود را برای تحصیلات عالی خود انتخاب کرده اید و شامل اطلاعاتی در مورد هر تحقیق تحقیقاتی که انجام داده اید و / یا کارآموزی و تجربه کاری دارید. نامه انگیزه می تواند یک عامل تعیین کننده در پذیرش شما باشد، بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که همه نقاط ضعف خود را برجسته می کنید.

 

ایا مدارک  دیگر مورد نیاز است؟

بله، جدا از اسناد فوق، اسناد مختلف دیگری وجود دارد که ممکن است شما طبق دوره انتخابی، دانشگاه و کشور مبداء خود را ارائه دهید. آنها به شرح زیر هستند:

توصیه نامه (حداقل دو)

عکسهای پاسپورت

کپی پاسپورت شما

گواهی GMAT / GRE آزمون (در صورت درخواست)

گواهی پزشکی

نامه بیمه

مدارک ارائه شده در مورد تجربه (در صورت لزوم)

پرسشنامه خاص دوره (در صورت درخواست)

آزمون گواهینامه AS

ترجمه گواهی ها (در صورت درخواست)

اثبات بودجه (در صورت درخواست)

نظرات بسته شده است.