ویزای کار آلمان

[hm_title]ویزای کار آلمان[/hm_title]

آلمان نه تنها یک کشور زیبا است، بلکه یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی است. با رشد بالا و بیکاری کم، بهترین مکان برای جستجوی یک شغل است. این کشور آموزش های رایگان را برای ساکنین ارائه می دهد و محیط زندگی و کار بسیار امن و جذابی دارد.آلمان برای افرادی که به دنبال ترقی شغلی هستند انتخاب خوبی است! در این مقاله راهنمایی و اطلاعات مفیدی برای افرادی که مایل به کار و زندگی در آلمان هستند، جستجوی شغلی، ویزا و اجازه اقامت، و موارد دیگرارئه شده است.
اقتصاد آلمان تقاضای زیادی برای متخصصان حرفه های مختلف، به ویژه در زمینه فناوری اطلاعات، مهندسی، بهداشت، تحقیقات و موارد دیگر دارد.
دانشگاهیان غیر اتحادیه اروپا، دانشمندان، محققان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دیگر متخصصان می توانند به بازار کار در آلمان تحت قانون اقامت و قانون استخدام دسترسی پیدا کنند، در حالی که کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحت قانون آزادی جنبش اتحادیه اروپا قرار دارند.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895
[hm_title]
محیط کاری در آلمان[/hm_title]

میانگین هفته کاری بیش از ۳۸ ساعت و حداقل ۱۸ روز در سال تعطیل است. فرهنگ تجاری آلمان به طور سنتی سلسله مراتبی با مدیریت قوی است. آلمانی ها برای کار دقیق و برنامه ریزی شده کار می کنند و بسیار سختگیرانه تصمیم میگیرند. جلسات منظم و کارآمد هست و از دستورالعمل و برنامه دقیق پیروی می کنند. زمان یک مفهوم مهم و تعریف شده در فرهنگ تجاری آلمان است و شما نیز باید در هر محیط حرفه ای باشید. حداقل دستمزد ملی آلمان در سال ۲۰۱۷ به ۸،۸۸ یورو افزایش یافت و انتظار می رود که حقوق هر دو سال یکبار بررسی شود.

[hm_title]
کارگران خارجی واجد شرایط در آلمان[/hm_title]

برای بدست آوردن درآمد در آلمان باید اجازه کار به صورت یک سند معتبر داشته باشید. در راه دستیابی به کسب مجوز کار، داشتن مجوز اقامت اجباری است.
پیش از این، مهاجران مجبور بودند برای اجازه کار و اقامت به دو متصدی مختلف تقاضا کنند، اما اخیرا این روش از طریق تصویب دستورالعمل مجوز اتحادیه اروپا ساده شده است.

[hm_title]
طبقه بندی کارگران خارجی در آلمان[/hm_title]

دارندگان جواز کار بسته به کشور مبدا و توافق های خاصش با کشور میزبان یعنی آلمان
دارندگان جواز کار در آلمان در دسته های زیر قرار می گیرند:

[hm_title]
شهروندان خارجی اتحادیه اروپا، سوئیس و منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، یعنی از لیختن اشتاین، نروژ یا ایسلند[/hm_title]

برای این دسته افراد خارجی، اجازه اقامت یا کار برای زندگی و کار در آلمان مورد نیاز نیست. گذرنامه یا شناسه معتبر هنگام رفتن به آلمان تنها شرطی است که برای ثبت نام در رجیستری (Einwohnermeldeamt) شهر انتخاب شده لازم است.

[hm_title]
خارجیان از استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، جمهوری کره، نیوزیلند یا ایالات متحده آمریکا[/hm_title]

برای این دسته افراد خارجی نیازی به ویزا برای ورود به آلمان نیست. با این حال، آنها باید بلافاصله دردفتر ثبت نام اسناد افراد خارجی برای مجوز اقامت ثبت نام کنند. این تنها دسته ای است که می توانند بدون ویزا وارد آلمان شوند و قبل از استخدام، اجازه اقامت و کار را بدست آورند.

[hm_title]
سایر ملیت های غیر اروپایی[/hm_title]

برای این دسته، ویزا ورود برای ورود به آلمان لازم است. درخواست ویزا باید دقیق و مرتبط با هدف اقامت باشد. ویزای اقامت کوتاه مدت قابل تغییر به ویزا اقامت دائم نیست، بنابراین در درخواست خود دقت فرمایید.
پس از ورود، اتباع این رده باید بلافاصله برای اجازه اقامت و کار درخواست کنند. برای درخواست مجوز کار متقاضی ، باید مدارک استخدامش در یک شرکت محلی، سازمان یا موسسه را نشان دهد.

[hm_title]
دسته بندی های اقامت و اجازه کار[/hm_title]

قانون مهاجرت، همچنین به عنوان «قانون اقامت» که از سال ۲۰۰۵ فعال است، شامل مزایا، شرایط و قوانین برای خارجیانی است که مایل به اقامت و پناهندگی در آلمان برای مقاصد مختلف هستند.
قوانین اقامت مشروط بر اقامت مهاجران در آلمان:

[hm_lists][hm_lists_row title=”داشتن ویزا به معنای اجازه اقامت است، و به افراد خارجی اجازه اقامت در آلمان را برای دوره مشخصی میدهد،”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”برای اقامت طولانی مدت در آلمان، خارجیان می توانند اجازه اقامت موقت یا دائم را دریافت کنند،”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”ملیت های غیر اتحادیه اروپا که برای اولین به آلمان می آیند، موظف هستند که نوع ویزای خود را برای اقامت (به عنوان مثال، کار و اقامت) مشخص کنند و پس از ورود بایستی اجازه اقامت موقت یا دائم را بگیرند،”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”اجازه اقامت دائم به افرادی داده میشود که اجازه اقامت موقت در پنج سال گذشته را داشته اند و نشان داده اند که می توانند برخی از الزامات اضافی را انجام دهند،”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”اجازه اقامت دائم بیشتر به کارگران با کارآیی بالا و دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا داده میشود،”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”قوانین اقامت، اجازه اقامت طولانی مدت را به عنوان اقامت دائم در نظر میگیرد،”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”استخدام با کیفیت بالای ملیت های کشورهای جهان سوم از طریق دستورالعمل کارت آبی اتحادیه اروپا صورت میگیرد، کارت آبی اتحادیه اروپا مانند کارت اقامت موقت است و دارندگان این کارت احتمال بیشتری برای دریافت اقامت دائم دارند.”][/hm_lists_row][/hm_lists]

ورود و اقامت در آلمان با نیت های مختلفی است، مهاجران یکی از شرایط زیر را دارند:

[hm_lists][hm_lists_row title=”تحت تعقیب”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”مجوز اقامت موقت”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”کارت آبی اتحادیه اروپا”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”مجوز اقامت دائم”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”اجازه اقامت طولانی مدت شهروندان اتحادیه اروپا”][/hm_lists_row][/hm_lists]
[hm_title]
درخواست مجوز سینگل[/hm_title]

این موضوع مبدأ و صلاحیت متقاضی را برای تعیین عنوان اقامت مشخص میکند و اجازه می دهد تا متقاضی در آلمان کار و اقامت داشته باشد.

[hm_title]
چشم انداز استخدام دانشگاهی ها[/hm_title]

افراد دانشگاهی که مدرک معتبری دارند که در آلمان شناخته شده است یا دارندگان مدرکی که با مدارک آلمان همخوانی دارد باید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهند.
برای درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا، متقاضی باید در زمینه مربوط با مدارک تحصیلی خود در آلمان مشغول به کار باشد. علاوه بر این، حقوق و دستمزد سالانه قرارداد کارگر حداقل باید ۴۸٫۸۰۰ یورو باشد.
دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا واجد شرایط دریافت مجوز دائمی اقامت پس از ۳۳ ماه می باشند، و اگر پیش نیاز های زبان را در سطح B1 ثابت کنند میتوانند زود تر و بعد از ۲۱ ماه اقامت دائم را بدست آورند.
افرادی که در این دسته قرار دارند و قرارداد کاری ندارند، نمی توانند برای کارت آبی اروپا از کشور خودشان درخواست کنند اما می توانند در عرض ۶ ماه به آلمان سفر کنند و شغلی را انتخاب کنند. بعد از این که قرار داد کاری بستند فقط می توانند برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست کنند. اگر اعتبار ویزا بیشتر باشد، متقاضی کارت آبی اتحادیه اروپا می تواند در آلمان بماند تا زمانیکه پروسه درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا به انجام برسد.

[hm_title]
فارغ التحصیلان غیر اتحادیه اروپا از دانشگاه های آلمان[/hm_title]

فارغ التحصیلان غیر اتحادیه اروپا، که به اصطلاح دانشجویان بین المللی در آلمان نامیده میشوند، و تحصیلات خود را در آلمان ادامه دادند، به همان اندازه واجد شرایط اشتغال قانونی در کشور هستند. آنها می توانند از اداره ملی افراد خارجی، اجازه اقامت برای اهداف شغلی بدهند. این امر در صورتی اعمال می شود که کاندیدای این رده هنوز در آلمان قرارداد کاری نداشته باشند، اعتبار مجوز اقامت تحت جستجوی شغل ۱۸ ماه است. وقتی به کاندید قرارداد شغلی اعطا شد، واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا میشود، اما شغل وی باید متناسب با صلاحیت هایش باشد.

[hm_title]
ملیت های غیر اتحادیه اروپا که دارای مدارک حرفه ای هستند[/hm_title]

ملیت های غیر اتحادیه اروپا که مدارک حرفه ای دارند نیز واجد شرایط درخواست مجوز اقامت و کار در آلمان هستند.
متقاضیان این دسته درصورتی که حرفه آنها توسط دولت فدرال به رسمیت شناخته شده باشد فقط نیاز به اجازه اقامت و کار دارند، و باید برای اثبات آن یک قرارداد کاری صحیح در زمینه صلاحیت خود داشته باشند. از افرادی که حرفه آنها مورد تایید قرار نگرفته، ممکن است درخواست شود تا آموزش های تحصیلی یا تمرین های اضافی را در آلمان بگزرانند تا به یک متقاضی واجد شرایط برای اجازه اقامت و کارتبدیل شوند . نامزد باید قبل از سفر به آلمان اطلاعات لازم به حرفه خود را در پورتال آنلاینRecognition Finder جستجو کند.

[hm_title]
ملیت های غیر اتحادیه اروپا که خواهان تحصیلات حرفه ای و کار در آلمان هستند[/hm_title]

ملیت های غیر اتحادیه اروپا که می خواهند در آلمان تحصیل کنند، برای تحصیل حرفه ای واجد شرایط هستند. این افراد باید از آژانس اشتغال فدرال برای اقامت در این زمینه مجوز بگیرند. هنگامی که کاندید این آموزش ها را گزراند، واجد شرایط برای مجوز اقامت از اداره ملی افراد خارجی برای اقامت در آلمان به مدت ۱ سال در مقاصد شغلی مورد نظر است. به محض اینکه کاندید قرارداد کاری در زمینه مربوط به شرایط تحصیلی خود دریافت کند، واجد شرایط درخواست مجوز کار مناسب می باشد.

[hm_title]
درخواست ویزا[/hm_title]

متقاضیان غیر اتحادیه اروپا نیاز به ویزا برای ورود، کار و اقامت در آلمان دارند. ویزا طبق مقررات مجوز اقامت و کار، مانند: اقامت موقت، کارت آبی اتحادیه اروپا، مجوز اقامت دائمی یا اجازه اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا صادر می شود.

[hm_title]
جستجو برای کار[/hm_title]

دو گزینه برای گرفتن کار در آلمان وجود دارد، قرارداد کار قبل از رفتن به آلمان یا بعد از ورود. در هر دو صورت، جستجو در اینترنت از بهترین فرصت ها برای پیدا کردن یک شغل است.
کانال های آنلاین متنوع با اطلاعات گسترده در مورد فرصت های شغلی باز در آلمان وجود دارد.
مؤسسات دولتی نیز فرصتهای شغلی را معرفی میکنند:
◾Federal Employment Agency
همچنین دیگر کانال های جستجوی فرصت شغلی:

[hm_lists][hm_lists_row title=”EURES”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”Monster”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”Local job portals”][/hm_lists_row][/hm_lists]
[hm_title]
روند درخواست کار[/hm_title]

پس از انتخاب شغل مورد نظر خود در آلمان، باید برای اعمال درخواست آماده شوید. شرکت های آلمانی ممکن است از شما بخواهند تا درخواست کار را از طریق پست ارسال کنید. با این حال، روند جدید در حال تغییر است و به همین دلیل بسیاری از برنامه های کاربردی در آلمان آنلاین انجام می شود. در چنین مواردی، اسناد درخواست باید در قالب PDF و همراه با اسناد پیوست شده ارسال شوند.
در هر صورت، مدارک مورد نیاز برای درخواست شغلی عبارتند از:

[hm_title]
نامه توضیحی[/hm_title]

این نامه ای است که به کارفرمایان کمک می کند تا تمام آموزش های رسمی و غیر رسمی شما و تجربیات گذشته شما را در یک یا دو صفحه و نحوه ارتباط آنها و ارزش افزوده کار مورد درخواست شما را مشاهده کنند. این نامه اولین بار توسط کارفرما خوانده می شود و اگر به درستی ارائه شود، موجب تحریک آن برای بررسی سایر اسناد درخواست می شود. گاهی اوقات یک نامه ضمیمه نادرست می تواند فرصت شما را برای دریافت کار از بین ببرد.

[hm_title]
شرح کوتاه تحصیلات و تجربیات و سوابق اداری[/hm_title]

) یک سند است که اطلاعات دقیق در مورد آموزش، تجربه کاری گذشته، اطلاعات شخصی و مهارت های ویژه را ارائه می دهد. کارفرمایان اتحادیه اروپا به طور معمول مستلزم فرم استاندارد CV به نام Europass CV هستند. اطمینان حاصل کنید که همه اطلاعات مورد نیاز در این فرمت را به روزرسانی کرده اید. همچنین فرصتی برای پر کردن CV Europass در اینترنت وجود دارد که تمام دستورالعمل ها و نمونه های مورد نیاز را می دهد.

[hm_title]
تحصیلات[/hm_title]

به عنوان یک متقاضی، شما باید تمام اطلاعات مربوط به آموزش خود را ارائه کنید. این اطلاعات شامل مدارس، تحصیلات و مدارک تحصیلی، آموزش حرفه ای و سایر فعالیت های آموزشی دیگر می شود. کلیه این اطلاعات همچنین باید دارای اسناد اثبات شده باشند. به همین ترتیب، اطمینان حاصل کنید که این اطلاعات را به ترتیب زمانی، آموزش رسمی، غیر رسمی و حرفه ای قرار داده اید.

[hm_title]
مهارت های کامپیوتری[/hm_title]

مهارت های کار با کامپیوتر را مشخص کنید به خصوص اگر مربوط به شغلتان باشد.

[hm_title]
توانایی های زبانی[/hm_title]

شما باید اطلاعات در مورد صلاحیت های زبان را ارائه دهید، فهرستی از تمام زبان هایی را که می توانید درک کنید، بخوانید و بنویسید را ارائه دهید.

[hm_title]
گواهینامه ها[/hm_title]

گواهینامه های شما باید مطابق با اطلاعات ارائه شده در سایر قسمت های برنامه باشد.

[hm_title]
شرکت در مصاحبه شغلی[/hm_title]

اگر در میان متقاضیان انتخاب شده شرکتی باشید که برای کار درخواست داده اید، شما را برای مصاحبه شغلی به شرکت دعوت خواهند کرد. مصاحبه شغلی یک جلسه رسمی با نمایندگان شرکت، معمولا مأمورین منابع انسانی است تا شخصا درباره اطلاعاتی که در درخواست ارائه کرده اید بیشتر صحبت کنید. مصاحبه شغلی فرصتی است تا کارفرمای آینده خود را تحت تاثیر قرار دهید که سود خوبی برای شرکت ایجاد خواهید کرد. پوشیدن لباس مناسب و کوتاه کردن مو و زمان مصاحبه را در نظر بگیرید. با دقت به سؤالات گوش کنید و پاسخ خود را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما با اطلاعات ارائه شده در درخواست شما یکسان است.

[hm_title]ویزا شغلی JOB SEEKER[/hm_title]

ویزای شغلی JOB SEEKER برای آلمان یک اجازه اقامت طولانی مدت است که به شما اجازه می دهد تا شش ماه اقامت داشته باشید و به دنبال یک شغل باشید. اگر در پایان شش ماه محل اشتغال پیدا کردید، به شما ویزای کاری آلمان یا اجازه کار آلمان اعطا می شود و شما مجاز به کار و زندگی در آنجا خواهید بود. لطفا توجه داشته باشید که داشتن ویزای شغلی JOB SEEKER اجازه نمی دهد که در آلمان بلافاصله شروع به کار کنید. این فقط به این معنی است که شما می توانید از کشور بازدید کنید و در طول اقامت خود به دنبال یک شغل باشید.
برای به دست آوردن این ویزا، به موارد زیر نیاز دارید:

[hm_title]واجد شرایط بودن متقاضیان برای ویزا JOB SEEKER[/hm_title]
[hm_lists][hm_lists_row title=”معیارهای متعددی برای واجد شرایط درخواست ویزای شغلی آلمان وجود دارد که به شرح زیر است:”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”بیمه مسافرت یا بیمه درمانی برای تمام مدت اقامت خود در آلمان یا تا زمانی که مجوز کار خود را دریافت کنید”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”لیسانس مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه آلمانی یا معادل ان در خارج از کشور داشته باشید”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”حداقل ۵ سال تجربه در زمینه تحصیلات مرتبط خود داشته باشید”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”اثبات کنید که شما در طول مدت زمانی که در آلمان هستید، مبلغ کافی برای پوشش اقامت خود دارید”][/hm_lists_row][/hm_lists]
[hm_title]مدارک لازم برای درخواست ویزا شغلی JOB SEEKER در آلمان:[/hm_title][hm_lists][hm_lists_row title=”اثبات بیمه درمانی شما”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”گذرنامه معتبر (صادر شده در ۱۰ سال گذشته و حداقل ۱۲ ماه پس از بازگشت برنامه ریزی شده)”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”کپی از صفحات پاسپورت”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”سه عکس پاسپورتی بر اساس مشخصات بیومتریک”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دیپلم مدارک(و یا هر مدرک دیگری از شرایط تحصیلی دانشگاهی آلمانی یا غیر آلمانی) و همچنین هر گواهی تجربه قبلی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”جزئیات Curriculum Vitae (CV)”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”مشخص کردن محل اقامت در آلمان (جایی که میخواهید بمانید)”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”مدارک وضعیت مالی شما مانند بیانیه حساب بانکی که ثابت می کند شما می توانید هزینه های مالی اقامت خود را در آلمان تامین کنید”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”اثبات وضعیت شما در کشور خودتان، مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج و … (ترجمه انگلیسی)”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”نامه ی کتبی که در آن هدف بازدید شما را توضیح می دهد، چگونه می خواهید اشتغال را پیدا کنید، و طرح های حرفه ای جایگزین خود در صورتی که نتوانید شغلی پیدا کنید”][/hm_lists_row][/hm_lists]

شما باید از هریک از این اسناد دو نسخه تهییه کنید و به درخواست خود ضمیمه کنید.

[hm_title]
آوردن فرزندان خود به آلمان[/hm_title]

شما می توانید فرزندان خود را به آلمان بیاورید و آنها می توانند اجازه اقامت آلمان دریافت کنند اگر:
شما و همسر یا شوهر شما اجازه اقامت دارند
اگر شما یک پدر و مادر تنها هستید، حق به سرپرستی گرفتن فرزند تا ۱۶ سال سن را دارید.

[hm_title]
آوردن خانواده خود به آلمان[/hm_title]

شما همچنین می توانید خانواده خود را به آلمان بیاورید. روش دریافت مجوز اقامت اعضای خانواده به شرح زیر است:
اعضای خانواده شما باید به سفارت آلمان برای دریافت مجوز اقامت در آلمان به منظور احیای خانواده درحواست دهند،
پس از ورود خانواده خود به آلمان، آنها را در دفتر ثبت نام اقامت خود و در دفتر ثبت نام افراد خارجی خود ثبت نام می کنید.

[hm_title]
واجد شرایط بودن افراد خانواده برای زندگی و کار در آلمان[/hm_title]

اعضای خانواده تان بعد از اینکه اجازه اقامت گرفتند واجد شرایط برای زندگی و فرصت های شغلی در آلمان هستند. آنها همچنین میتوانند به تحصیل در دبیرستان، تحصیلات عالی، آموزش حرفه ای و سایر انواع تحصیلات در آلمان دسترسی داشته باشند.

آدرس سفارت آلمان
ایران-تهران
خیابان فردوسی- شماره ۳۲۴-۳۲۰
کدپستی: ۱۱۳۶۵
صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵
ساعات کار سفارت
روزهای یک شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه، ازساعت ۷/۰۰ تا ۱۵/۳۰
روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۷/۰۰ تا ۱۶/۰۰

نظرات بسته شده است.