تحصیل در ایتالیا

[hm_title]تحصیل در ایتالیا[/hm_title]

تحصیل در ایتالیا به دلیل کم هزینه بودن دانشگاهها، از محبوبیت ویژه ای دربین متقاضیان تحصیل در خارج از کشوربرخوردار است. از موارد مهمی که معمولا دانشجویان در انتخاب خود به آن توجه دارند می توان به تحصیل رایگان در ایتالیا ، تحصیل بدون مدرک زبان در ایتالیا ،تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا و رشته معماری و هنر در ایتالیا و همچنین هزینه های تحصیل در ایتالیا ، اشاره کرد.

بعضی از اولین دانشگاه های اروپایی در قرون وسطی و رنسانس برای تحصیل در ایتالیا تاسیس شدند. به عنوان مثال، دانشگاه بولونیا، که در سال ۱۰۸۸ تاسیس شد، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه برای تحصیل در ایتالیا شناخته شده است. امروزه ایتالیا خانه های بسیاری از دانشگاه های معتبر و سایر موسسات آموزش عالی برای تحصیل در ایتالیا است.
اصلاحات اخیر آموزش عالی در “فرایند بولونیا” نقش مهمی برای تحصیل در ایتالیا ایفا کرد، به عنوان یکی از چهار کشوری بود که در منطقه اروپا آموزش عالی را ایجاد کردند.
تحصیل در ایتالیا دارای ۸۹ دانشگاه است که به چند دسته تقسیم می شوند:

[hm_lists][hm_lists_row title=”دانشگاه های دولتی:”]این دانشگاه ها دارای بودجه دولتی هستند که شامل بسیاری از دانشگاه های ایتالیا، به ویژه دانشگاه های بزرگتر هستند.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”تامین مالی سایر دانشگاه های دولتی : “]توسط استان به جای دولت تامین می شود.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه خصوصی: “]بودجه غیر دولتی دارند.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشکده های فوق لیسانس (Scuola Superiore Universitaria):”]این موسسات مستقل هستند که دوره های آموزشی و پژوهشی پیشرفته ای را در زمینه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند.[/hm_lists_row][/hm_lists]

همچنین برخی از موسسات غیر دانشگاهی آموزش عالی مانند مدرسه عالی طراحی، مدارس عالی آموزشی نیز وجود دارند.
ایتالیا دارای سطوح مختلف تحصیلات عالی است. تکمیل مطالعات کارشناسی (مدرک کارشناسی – ‘laurea’) می تواند به تحصیلات کارشناسی ارشد و کسب مدرک کارشناسی ارشد (‘laurea magistrale’) برای تحصیل در ایتالیا منجر شود. مطالعات کارشناسی تحصیل در ایتالیا معمولا ۳ سال به پایان می رسد و مطالعات کارشناسی ارشد ۱ ساله است. پس از اتمام دوره های کارشناسی ارشد، می توانید تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری را که معمولا ۳ سال تحصیلی طول می کشد، ادامه دهید.
اکثر دوره ها و برنامه های ارائه شده به زبان ایتالیایی تدریس می شود، اما تعداد برنامه های زبان انگلیسی در حال افزایش است. این امر مخصوصا برای دوره های تحصیلات تکمیلی است. بنابراین، برای تحصیل در ایتالیا ممکن است دوره های آموزشی و برنامه هایی را که به زبان انگلیسی تدریس می شود پیدا کنید.

نگاهی اجمالی به تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

• طول دوره تحصیل : ۲ سال
• زبان تحصیل : انگلیسی
• شهریه دانشگاه :۱۰۰۰ الی ۴۰۰۰ یورو در سال
• ارائه آیلتس ۶ زمان سفارت
• امکان اخذ بورس تحصیلی سالانه معادل ۵۰۰۰ یورو

 

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895
[hm_title]
مزایای تحصیل در ایتالیا:[/hm_title]

1. دانشگاه های برتر با محیط چشمگیر بین المللی
۲٫ ایتالیا یک مقصد مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی است

[hm_title]
درباره ایتالیا [/hm_title]

ایتالیا مبدا بسیاری از فرهنگ های شناخته شده و تاثیر گذار اروپایی، از جمله اتریش، یونان و روم میباشد. پایتخت آن، رم، یکی از مهمترین شهرهای تاریخی جهان و مرکز روم باستان و کلیسای کاتولیک رومی میباشد. برای بیش از ۳۰۰۰ سال، ایتالیا در طول قرون وسطی، تهاجم های مهاجران آلمانی، سلتیک، فرانکشی، لومپارد، بیزانس یونانی، سارکن و نورمن را تجربه کرده. در طول رنسانس ایتالیا، شهرهای مختلف دستاوردهای فرهنگی از خود برجای گذاشتند. ایتالیا به ایالت های مختلف و مستقلی تقسیم شد و قبل از تقسیم، تحت سلطه خارجی بود که ایتالیا را به عنوان یک کشور مستقل تشکیل داد. در طول دوره پادشاهی ایتالیا و در طول جنگ جهانی دوم درگیری های زیادی را تجربه کرد، اما پس از ایجاد جمهوری ایتالیا ثبات به وجود آمد.
ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است و با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی در شمال و دریای مدیترانه در جنوب هم مرز است. این کشور دارای جزایر سیسیل، ساردینیا و البا، و حدود هفتاد جزیره کوچک دیگر است. دو کشور کوچک مستقل در قلمرو ایتالیا قرار دارند: شهر واتیکان در رم و جمهوری سن مارینو.
ایتالیا کشوری شبه جزیره ای و کوهستانی است که از آلپ تا مدیترانه گسترش یافته است. در اکثر مناطق شمالی و مرکزی داخلی، آب و هوا معتدل است اما تحت تأثیر کوه ها قرار دارند. مناطق ساحلی دارای آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های ملایم و تابستان های گرم و خشک است.
جمهوری ایتالیا عضو اتحادیه اروپا است. این کشور بسیار توسعه یافته است و بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی آن ۷ و بالاترین رتبه شاخص توسعه انسانی آن در جهان ۱۷ است. فعالیت های اصلی اقتصادی کشور عبارتند از گردشگری، فشن، مهندسی، مواد شیمیایی، موتور وسایل نقلیه و محصولات غذایی.
ایتالیا دارای بیشترین تعداد مکان های تاریخی یونسکو به تعداد ۴۷ مکان است که شصت درصد از کل میراث فرهنگی جهان را تشکیل می دهد. این کشور پنجمین کشوری است که بیشتریت تعداد توریست را در جهان دارد.

[hm_title]
هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا[/hm_title]

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیایی متفاوت است، اما عموما بسیار پایین تر از سایر نقاط اروپای غربی یا آمریکای شمالی هستند. کسانی که مایل به تحصیل در ایتالیا هستند، فرصتی برای دریافت آموزش عالی با هزینه ای مناسب دارند.
هزینه های تحصیل به چندین عامل بستگی دارد. مهمترین مسئله این است که آیا دانشگاه مورد نظر دولتی یا موسسه خصوصی است. دانشگاه های دولتی هزینه های تحصیلی بسیار پایینی دارند. هزینه تحصیل نیز به کشور خود مبدا بستگی دارد؛ این هزینه ها برای دانشجویان اتحادیه اروپا مقرون به صرفه تراست، اما حتی ممکن است برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ارزان تر از هزینه های دیگر دانشگاه های اروپای غربی یا آمریکای شمالی باشد. همچنین هزینه ها بستگی به برنامه انتخاب شده و سطح تحصیل شما خواهد داشت. به عنوان مثال، می توانید انتظار داشته باشید که برای هزینه های تحصیلی در مقطع کارشناسی حدود ۶۸۰ تا ۸۰۰ پوند در سال (۸۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار) پرداخت کنید.
همچنین در نظر داشته باشید که دانشگاه های دولتی ایتالیا دارای عنصر مورد آزمون برای هزینه های تحصیل هستند. این به این معنی است که هزینه ها بسته به درآمد والدین دانش آموز بستگی دارد.
مورد بعدی که باید در نظر داشته باشید مسکن است. اکثر دانشگاه های ایتالیا خوابگاه های اقامت ندارند، با این حال اغلب خدمات اقامتی را برای کمک به دانشجویان برای یافتن آپارتمان های مناسب اجاره ای یا اتاق های مشترک در بازار اجاره خصوصی ارائه می دهند. این گزینه ها معمولا هزینه کمتری را در صورت استفاده از خدمات دانشگاه برای پیدا کردن محل اقامت شما دارند. مسکن دانشجویی در ایتالیا در شهرهای بزرگ گرانتر است و بسته به اندازه و موقعیت مکانی می تواند از ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه باشد.
انواع مختلفی از کمک های مالی وجود دارد که ممکن است شما واجد شرایط دریافت آن در هنگام تحصیل در ایتالیا باشید. بورس های تحصیلی موجود است و دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست وام و کمک هزینه تحصیلی می باشند. با این حال، در نظر داشته باشید که کمک های مالی اغلب بر اساس شایستگی یا معیار سنجش میباشند، بنابراین ممکن است برای همه دانشجویان در دسترس نباشد. وب سایت های دانشگاه های مورد نظر خود را در مورد بورس تحصیلی و کمک های مالی که ممکن است برای شما در دسترس باشد، بررسی کنید.
گزینه دیگری که ممکن است بخواهید برای کمک به امور مالی خود داشته باشید این است که در حالی که تحصیل می کنید، به دنبال کار باشید. دانشجویان اتحادیه اروپا می توانند بدون مجوز در ایتالیا کار کنند، در حالی که حقوق شغلی دانشجویان غیر اتحادیه اروپا از طریق وضعیت ویزا تحصیلی تنظیم می شود. برای افزایش شانس اشتغال یافتن، داشتن مهارت در زبان ایتالیایی مفید خواهد بود.

[hm_lists][hm_lists_row title=”حمل و نقل:”] حمل و نقل عمومی راحت ترین راه برای دانشجویان است. هزینه بلیط در حدود € ۱٫۵۰ است (بلیط یک طرفه شهر است که ۹۰ دقیقه طول می کشد). اگر شما زیر ۲۶ سال دارید می توانید Abbonamento Mensile Studenti که ۲۱ یورو هزینه دارد و مدت آن برای یک ماه است را خریداری کنید.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”غذا: “]یک وعده غذایی در رستوران هزینه ای حدود ۶ تا ۱۰ یورو هزینه می کند در حالی که آشپزی در خانه نسبتا مقرون به صرفه است. شما می توانید تقریبا € ۱٫۲۴ برای یک لیتر شیر، € ۱٫۵۹ برای یک قرص نان و € ۳٫۴۸ برای دوازده عدد تخم مرغ پرداخت کنید.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”هزینه های اضافی: “]دانشجویان باید سایر هزینه ها مانند قبض تلفن، اینترنت، فعالیت های اجتماعی، کتاب ها و سایر وسایل آموزشی را نیز در نظر بگیرند.[/hm_lists_row][/hm_lists]
[hm_title]
هزینه های تحصیلی دانشگاه در دانشگاه های ایتالیایی[/hm_title]

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی
دانشگاه های دولتی ایتالیا هزینه تحصیل خود را با توجه به درجه تحصیلی و برنامه تحصیلی تعیین می کنند.
متوسط هزینه تحصیلات: ۸۵۰ و ۱۰۰۰ یورو در سال است.
هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی معتبر ایتالیا ممکن است بیش از ۱۰۰۰ یورو در سال باشد.
در بیشتر موسسات، دانشجویان اتحادیه اروپا نیز از هزینه های تحصیل پایین تر نسبت به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بهره مند می شوند و برخی از دانشگاه های دولتی ایتالیا هزینه تحصیل را بر اساس درآمد والدین دانشجو تعیین می کنند.
هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی
دانشگاه های خصوصی ایتالیا معمولا هزینه های تحصیلی بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی دارند و اکثر دانشجویان اروپایی و غیر اتحادیه اروپا هزینه های مشابهی دارند.
متوسط هزینه تحصیلات در دانشگاه های خصوصی از ۶۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ یورو در سال متغیر است.

[hm_title]
دانشگاه های مقرون به صرفه در ایتالیا[/hm_title]

لیست دانشگاه های ایتالیایی را با هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه بررسی کنید:
دانشگاه سایانا- متوسط هزینه تحصیلات ۱۸۰۰ یورو در سال
دانشگاه Bozen-Bolzano متوسط هزینه تحصیلات ۲۲۰۰ EUR / سال
دانشگاه تورینو – متوسط هزینه تحصیلات ۲۸۰۰ یورو در سال
دانشگاه پاداو – متوسط هزینه تحصیلات ۴۰۰۰ یورو در سال

[hm_title]
هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر ایتالیا[/hm_title]

در اینجا لیستی از هزینه های تحصیلی در دانشگاه های معتبر ایتالیایی وجود دارد:

[hm_lists][hm_lists_row title=”دانشگاه Scuola Superiore Sant’Anna -“] متوسط هزینه تحصیلات ۴،۰۰۰ یورو در سال است[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه بولونیا –”] متوسط هزینه تحصیلات ۲۱۰۰ یورو در سال[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه پلی تکنیک میلان –”] متوسط هزینه تحصیلات ۳۳۰۰ یورو در سال[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه ترنتو –”] متوسط هزینه تحصیلات ۶۰۰۰ یورو در سال[/hm_lists_row][/hm_lists]

هزینه های کلی زندگی دانشجویان در ایتالیا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه می باشد، از جمله: مسکن، هزینه های غذا، حمل و نقل عمومی، مسافرت های محلی و / یا سرگرمی.
در مقایسه با بقیه شهرهای ایتالیا، رم کمی گرانتر است. هزینه های متوسط ماهانه دانشجویان در این شهرهای دانشجویی در ایتالیا را بررسی کنید:

[hm_lists][hm_lists_row title=”بولونیا: “]حدود ۷۵۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”بولونزا:”] حدود ۶۵۰ – ۷۰۰ یورو در ماه[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”فلورانس:”] حدود ۷۰۰ یورو در ماه[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”میلان و رم:”] بین ۹۰۰ و ۱۰۰۰ یورو در ماه[/hm_lists_row][/hm_lists]
[hm_title]
بورس تحصیلی و فرصت های مالی[/hm_title]

در ایتالیا، بورس تحصیلی توسط دولت ایتالیا در سطح ملی و منطقه ای و دانشگاه های ایتالیا ارائه می شود.
نمونه هایی از بورس تحصیلی که می توانید درخواست کنید:
• بورس تحصیلی دولتی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی – برای تمام سطوح و برای معلمان ایتالیایی که زبان دومشان ایتالیایی است. دوره بورس تحصیلی می تواند سه، شش یا نه ماهه باشد.
• بعضی از دانشگاه های ایتالیایی مانند Politecnico di Milano، دانشگاه Padova، دانشگاه بوچوانی، دانشگاه بولونیا، برنامه های بورس تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند؛ این معمولا بین ۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو در سال است.
• کمک هزینه دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی

[hm_title]بورسیه دانشگاه دولتی ایتالیا برای دانشجویان خارج از کشور و دانشجویان جهت تحصیل در ایتالیا[/hm_title]

طبق مقررات قانون ۲۸۸/۵۵ و تغییرات و تکمیلات بعدی و با توجه به پیاده سازی موافقت نامه های فرهنگی دوجانبه و برنامه های اجرایی مربوطه، و همچنین توافق های چند جانبه، موافقت نامه های بین دولتی و کنوانسیون های خاص برای حمایت از پروژه های بین المللی ویژه با دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و مراکز آموزش عالی هنری در ایتالیا، وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی برای سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بورس تحصیلی برای تحصیل در ایتالیا برای شهروندان خارجی و شهروندان ایتالیایی که در خارج از کشور زندگی می کنند (IRE) را در اختیار می گذارد. هدف از این کمک های مالی تقویت همکاری فرهنگی بین المللی، گسترش دانش زبان ایتالیایی، فرهنگ و علم و همچنین ارتقای سیستم اقتصادی و تکنولوژیکی ایتالیا در سراسر جهان است.
بورس تحصیلی برای انجام پروژه های تحصیلی، تحصیل و تحقیقات در موسسات آموزش عالی ایتالیا (موسسات دولتی یا موسسات قانونی که توسط مقامات دولتی مربوطه شناخته شده است) ارائه می شود.
دوره هایی که می توان برای تحصیلی درخواست داد:
• دوره های دانشگاهی سطح دوم (دوره پنج ساله / کارشناسی ارشد)
• دوره های کارشناسی ارشد (سطح اول و دوم)
• دوره های Ph.D.
• مدارس تخصصی
• تحقیق تحت نظارت دانشگاهی
• دوره های تحصیلات عالی در هنر، موسیقی و رقص و سینما
• دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی
• دوره های آموزش / دوره های آموزشی برای معلمان زبان ایتالیایی

بسیاری از دانشگاه های ایتالیا در رتبه بندی دانشگاه های جهانی رتبه خوبی دارند ، از جمله Università di Bologna (194)، دانشگاه Sapienza رم (۲۱۶)، Politecnico di Milano (244)، Università di Roma در رم، Università degli Studi di Milano ، Università degli Studi di Padova در Padua، Università degli Studi di Firenze در فلورانس و Università di Pisa در پیزا.

[hm_title]
چگونه برای دانشگاه بین المللی در ایتالیا درخواست داد؟[/hm_title][hm_lists][hm_lists_row title=” یک رشته مناسب را انتخاب کنید”][/hm_lists_row][/hm_lists]

رشته های بسیاری به زبان انگلیسی در ایتالیا برای تحصیل است. در اینجا فقط چند مورد از محبوب ترین گزینه ها را در نظر می گیریم:
• مدرک کارشناسی ارشد طراحی صنعتی در ایتالیا
• مدرک کارشناسی ارشد هنرهای تجسمی در ایتالیا
• مدرک کارشناسی ارشد علوم ارتباطات در ایتالیا
• مدرک کارشناسی ارشد علوم بهداشتی در ایتالیا
• مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد در ایتالیا

[hm_lists][hm_lists_row title=”دانشگاه معتبر ایتالیایی را انتخاب کنید”][/hm_lists_row][/hm_lists]

برخی از دانشگاه های برتر ایتالیایی برای تحصیل در خارج از کشور
• Scuola Superiore Sant’Anna
• University of Bologna
• The University of Milan
• University of Padova
• University of Torino

[hm_lists][hm_lists_row title=” آماده کردن درخواست”][/hm_lists_row][/hm_lists]

قبل از درخواست به یک دانشگاه در ایتالیا، ابتدا باید شرایط تحصیلی شما در ایتالیا بررسی شود.
۱٫ با دانشگاه مورد علاقه خود تماس بگیرید و از ارزیابی قبلی سوال کنید.
۲٫ دانشگاه نظرش را در مورد واجد شرایط بودن شما به شما اطلاع می دهد. اگر شما شرایط و ضوابط / استانداردهای خود را برآورده سازید، پس باید پیش درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در منطقه خود ارسال کنید.
۳٫ سفارت یا کنسولگری ایتالیا درخواست و اسناد شما را به موسسه عالی ایتالیا که به آن درخواست فرستاده اید را ارائه می دهد.
۴٫ سفارت یا کنسولگری ایتالیا، معمولا در پایان ماه اوت لیستی از کاندیداهای پذیرفته شده را منتشر می کند.

[hm_lists][hm_lists_row title=”راهنمایی های دانشگاه”][/hm_lists_row][/hm_lists]

دانشجویان پذیرفته شده معمولا بر اساس میانگین نمرات در درس های قبلی خود رتبه بندی می شوند. دانشگاه های مورد نظر خود را چک کنید و حداقل امتیاز مورد نیاز خود را بدست آورید تا شرایط تحصیلی مورد نظر را بدست آورید.
ممکن است مجاز به شرکت در آزمون های پذیرش خاص برای رشته های تخصصی خاصی باشید، از قبیل:
• داروسازی
• معماری
• مهندسی
دانش آموزان از کشورهایی که پس از ۱۰ یا ۱۱ سال تحصیل در دانشگاه پذیرفته می شوند، باید ثابت کنند که دو سال یا یک سال تمام امتحانات لازم را برای رسیدن به کل ۱۲ سال تحصیلی گذرانده اند.

[hm_title]
تحصیل پزشکی در ایتالیا[/hm_title]

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا را دارند ابتدا باید در آزمون ورودی IMAT شرکت کنند و حد نصاب لازم را کسب نمایند. این آزمون هر ساله در تاریخ ۲۹ آوریل در چندین شهر مختلف از جمله دبی برگزار می شود. آزمون IMAT به زبان انگلیسی برگزار می شود و شامل ۶۰ سوال پنج گزینه ای در زمینه شیمی، زیست شناسی، ریاضی و فیزیک، منطق و اطلاعات عمومی است. دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون سراسری پزشکی را دارند باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ( ۱۲ سال تحصیلی ) و همچنین مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس ۵٫۵ یا تافل ۸۷ ) باشند. زمان ثبت نام در ماه فوریه است و هزینه ثبت نام در آزمون ۱۲۰ یورو می باشد.
متقاضیانی که موفق به کسب نمره لازم در آزمون IMAT شوند می توانند با دریافت کمک هزینه تحصیلی که به دانشجویان کشورهای جهان سوم ارائه می شود و هزینه شهریه و خوابگاه را پوشش می دهد از فرصت تحصیل پزشکی در ایتالیا به صورت تقریباً رایگان استفاده کنند.

[hm_title]تحصیل داروسازی در ایتالیا جهت تحصیل در ایتالیا[/hm_title]

همچنین متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا باید در آزمون ورودی دانشگاه ها که در ایتالیا و به زبان انگلیسی برگزار می شود شرکت نمایند و در صورت کسب نمره لازم وارد دانشگاه شده و دوره اصلی خود را آغاز نمایند. رشته داروسازی در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می شود که یک دوره ۵ ساله به علاوه دوره کارآموزی در بیمارستان یا شرکتهای دارویی است.

[hm_lists][hm_lists_row title=” الزامات زبان برای درخواست دانشگاه ایتالیا”][/hm_lists_row][/hm_lists]

دانشگاه های ایتالیا برنامه های تحصیلی را در ایتالیایی و انگلیسی تدریس می کنند. با این حال، اکثر برنامه های تحصیلی انگلیسی برای دوره های کارشناسی ارشد، دوره های کارشناسی ارشد و PhD در دسترس هستند. در برخی از دانشگاههای ایتالیا، شما ممکن است برای درخواست تحصیل در رشته ایتالیایی درخواست تحصیلی بگیرید، اما امتحانات را به زبان انگلیسی انجام دهید.
آزمون های زبان پذیرفته شده توسط دانشگاه های ایتالیا:
ایتالیایی
-CILSامتحان ممکن است در ایتالیا و در موسسات فرهنگی ایتالیا در سراسر جهان گرفته شود
CELI- امتحان در مراکزی که با دانشگاه پروجیا همکاری دارند انجام میشود
انگلیسی
اگر برای مدرک تحصیلی به زبان انگلیسی درخواست داده شود، لازم است که مدارک تحصیلی زبان انگلیسی را ارائه دهید. گواهینامه های پذیرفته شده انگلیسی عبارتند از:

TOEFL
TOEIC
آیلتس
کمبریج
دانشجویانی که می توانند گواهی انگلیسی خود را به عنوان مدرک لیسانس (حداقل برای سه سال) اثبات کنند، نیازی به صدور گواهینامه زبان انگلیسی ندارند.

[hm_lists][hm_lists_row title=” اسناد مورد نیاز برای درخواست”][/hm_lists_row][/hm_lists]

سند شناسایی
عکس گذرنامه
متن علمی
فرم درخواست دانشگاه
برنامه های دقیق تحصیلی / توصیف دوره ( شامل تعداد ساعت های دوره یا فعالیت های آموزشی که شما با توجه به برنامه تحصیلی خود تکمیل کرده اید)
رزومه
معرفی نامه
انگیزه نامه
زبان (انگلیسی یا ایتالیایی)
نمونه کارها (فقط برای متقاضیان معماری، برنامه ریزی شهری یا هر برنامه طراحی)
نمره رسمی SAT یا ACT

[hm_lists][hm_lists_row title=” مهلت درخواست برای دانشگاه ایتالیا”][/hm_lists_row][/hm_lists]

اواسط ماه آوریل تا اواسط ماه مه: با سفارتخانه / کنسولگری ایتالیا تماس بگیرید تا نامه ای از شرایط تحصیلی دریافت کنید.

[hm_lists][hm_lists_row title=”مراحل نهایی پس از دریافت نامه پذیرش شما”][/hm_lists_row][/hm_lists]

تحصیل در ایتالیا دارای چند مرحله اضافی پس از فرآیند درخواست است:

۱٫ در صورتی نیاز برای ویزا (به طور معمول دانشجویانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا آمده اند) درخواست کنید.
۲٫ در طی هشت روز کاری از زمان ورود به ایتالیا، برای اقامت و ثبت نام به پلیس محلی (Questura) درخواست بدهید.
۳٫ یک طرح بیمه درمانی که حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو را پوشش می دهد تهیه کنید. شما می توانید برای بیمه بهداشتی برنامه ریزی کنید:
۴٫ قبل از ورود به ایتالیا، دانشجو باید قبل از شروع کلاس های خود، پس از ورود به دانشگاه ثبت نام کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درخواست برای یک دانشگاه ایتالیایی، شما همیشه می توانید وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه ها و تحقیقات ایتالیا را چک کنید.

[hm_title]مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیل در ایتالیا:[/hm_title]

تحصیل در ایتالیا مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی
۱- ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ترجمه شده به زبان ایتالیایی با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه

توجه: (جهت ترجمه و تاییدات مدرک دیپلم و پیش و ریز نمرات باید دارای ۳تاییدیه باشد:۱٫مهر و امضای دبیرستان یا هنرستان یاپیش دانشگاهی ۲٫ ناحیه یا منطقه اموزش و پروررش ۳٫اداره کل اموزش و پرورش استان)

2- ترجمه مدرک لیسانس (و فوق لیسانس برای متقاضیان مقطع دکتری) به همراه ریزنمرات به زبان ایتالیایی با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه
۳- ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی
۴- فرم A پر شده جهت رشته و دانشگاه پذیرفته شده
۵- گواهی های زبان انگلیسی در سطح B2 یا گذراندن حداقل دو سال آکادمیک در یکی از مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی و یا نامه دانشگاه مبنی بر عدم نیاز به مدرک زبان
۶- شرح دروس اخذ شده دوره لیسانس (تنها برای متقاضیان مقطع فوق لیسانس در صورت درخواست دانشگاه) به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
۷- ۵قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ سانتی متر رنگی و پشت نویسی شده به زبان انگلیسی
۸- اصل گذرنامه
۹- دو نسخه از پذیرش دانشگاه
۱۰- فرم پر شده درخواست روادید
۱۱- رزرو بلیط پرواز
۱۲- رزرو هتل از اولین روز تاریخ بلیط پرواز تا حداقل ۲۰ روز اول اقامت
۱۳- نامه بانکی (به لاتین) به نام شخص دانشجو و یا یکی از والدین دانشجو با حداقل موجودی حساب معادل مبلغ ۷۵۰۰ یورو به ازای هر یک سال تحصیلی در ایتالیا.

به طور مثال: تحصیل در مقطع لیسانس و دکتری که ۳ ساله می باشند مبلغ ۲۲۵۰۰ یورو، در مقطع فوق لیسانس دو ساله ۱۵۰۰۰ یورو و در مقطع کارشناسی پیوسته ۵ ساله ۳۷۵۰۰ یورو.

14-پرینت لاتین حساب بانکی سه ماهه اخیر
۱۵- دو نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت و پذیرش به همراه یک نسخه کپی از کلیه مدارک تحصیلی به همراه کپی از صفحات فارسی
۱۶-مبلغ ۵۰ یورو به صورت نقدی

تهران، خیابان آفریقا، بالاتر از تقاطع میرداماد، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی، پلاک ۱۵
تلفن: ۲۲۰۴۷۸۰۲ الی ۳

نمونه پذیرش در رشته معماری دانشگاه ساپینزا رم هزینه سالیانه: ۱۰۰۰ یورو بورس: ۵۰۰۰ یورو سالیانه

پذیرش در رشته معماری دانشگاه ساپینزا رم
پذیرش در رشته معماری دانشگاه ساپینزا رم
[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا[/hm_title]

مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور ایتالیا حدود ۳ تا ۴ سال است. دانشجویان در این مقطع می توانند حدود ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و حدود ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت حقوق در یافت کنند. در مقطع کارشناسی در ایتالیا کلیه رشته ها به زبان ایتالیایی و فقط چند رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا[/hm_title]

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های ایتالیا حدود ۲ سال طول می کشد و دروس دانشگاهی به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویان در این مقطع می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت دریافت کنند.

تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه های کشور ایتالیا به معنای تحصیل در یکی از با پرستیژترین مکان های تحصیلات مقاطع بالا در اروپا می باشد.

قدیمی ترین دانشگاه دنیای غرب دانشگاه بلگنا ( Bologna ) در ایتالیا می باشد.

پرطرفدارترین رشته های ارشد دانشگاه های ایتالیا عبارتند از:

اقتصاد

مطالعات فرهنگ و محیط

معماری

روابط بین الملل

طراحی و مد

مدیریت بازرگانی

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا ایتالیا[/hm_title]

افرادی که تمایل دارند در مقطع دکترا در دانشگاه های ایتالیا ادامه تحصیل دهند هم می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند و هم بورسیه های تحصیلی از دانشگاه نیز دریافت کنند که تمامی هزینه های زندگیشان را تامین می کند.

در این مقطع دروس به زبان انگلیسی هم تدریس می شوند. مقطع دکترا دانشگاه های کشور ایتالیا، حدود سه و نیم تا چهار سال طول می کشد. دانشجویان می توانند حدود ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۸ تا ۱۰یورو در هر ساعت دریافت کنند.

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا

فیش حقوقی پدر به همراه ترجمه آن

شناسنامه پدر ( اگر در قید حیات نیستند سرپرست خانواده، برای اطمینان گواهی فوت پدر یا شناسنامه هم به همراه داشته باشید ).

اجاره نامه

گواهی فیش حقوقی پدر به یورو

[hm_title]بهترین دانشگاه های ایتالیا[/hm_title]

دانشگاه بلونیا:

این دانشگاه دومین دانشگاه معتبر کشور ایتالیا است و قدیمی ترین دانشگاه در سطح جهان است.

دانشگاه دولتی ترور گاتا :

این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های ایتالیایی است که در سال ۱۹۸۲ در شهر روم تاسیس شده است. حدود ۴۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف به زبان های انگلیسی و ایتالیایی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه فلورانس:

این دانشگاه در سال ۱۳۲۱ در خانه یکی از قدیمی ترین موزه های طبیعی تاسیس شده است. برای تحصیل در این دانشگاه باید زبان ایتالیایی بلد باشید.

دانشگاه روم:

دانشگاه روم در ایتالیا به خاطر همکاری با ۴۰۰ مدرسه در جهان هرساله دانشجویان بین المللی زیادی دارد. این دانشگاه جزء اولین دانشگاه های ایتالیا است که رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه داد.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.