شغل های مناسب کانادا در سال ۲۰۲۳

نحوه ی پیدا کردن کار در کشور کانادا و لیست شغل هایی که مورد نیاز است از مسائل بسیار مهم برای علاقه مندان به کار در این کشور می باشد. کشور کانادا هر سال فهرستی را تحت عنوان شغل های مناسب کانادا و مشاغل مورد نیاز این کشور شناسایی می کند و شما می توانید اگر در رشته ای تخصص دارید نسبت به اخذ سفر کاری در کشور کانادا اقدام نمایید. در ادامه به تعدادی از شغل های مناسب کانادا در سال ۲۰۲۳ می پردازیم.

نگاهی به کشور کانادا

کشور کانادا را پس از کشور روسیه دومین کشور پهناور دنیا است. جمعیت این کشور به نسبت وسعت آن اندک می باشد.

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و از ۱۳ ایالت تشکیل شده است که به علت داشتن روابط تجاری وسیع با همسایه خود یعنی آمریکا و هم چنین وجود استانداردهای بالا برای زندگی، به یکی از کشورهای زیبا و جذاب برای سفر به خارج از کشور تبدیل شده است.  بهتر است بدانید که اقتصاد پر رونق کانادا از ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه گذاری خارجی برخوردار می باشد. به همین خاطر است که یکی از مقاصد مهم بیشتر تاجران برای سرمایه گذاری و تجارت است.

برنامه ی دولت کانادا برای جذب نیروی کار

ویزای کار کانادا

از سال ۲۰۱۵ دولت کانادا برنامه ی بسیار جذاب نیروی کار تجربی و ماهر را در قالب شیوه اکسپرس اینتری ارائه کرده است. این برنامه دو مرحله ای می باشد و دارای امتیاز بندی است. افرادی که شرایط لازم و امتیازات بالایی داشته باشند شانس و اقبال این را دارند که از همان اول کانادا را به همراه اعضای خانواده دریافت کنند.

مهم ترین معیارهایی که برای کار در کشور کانادا وجود دارد شامل این موارد می باشد: مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سن، سابقه کار. باید بدانید که امتیازی که برای این مجموعه لازم است از ۱۰۰ امتیاز محاسبه می شود و  شما دست کم باید ۶۷ امتیاز را کسب کنید تا به مرحله دوم راه پیدا کنید. مرحله دوم شامل ۱۲۰۰ امتیاز دارد و این مرحله خود به دو بخش با سقف ۶۰۰ امتیاز تقسیم می گردد.

ملاک ها و معیارهای بخش اول در بردارنده ی مدرک و گواهی تحصیلی، سن، مدرک زبان و سابقه کار متناسب با لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا می باشد. مرحله دوم آن شامل داشتن سوابق تحصیلی، زبان همسر و داشتن خویشاوندان کانادایی می باشد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نمره زبان در سطح آیلتس ۷ به بالا باشد. نکته ی مهم دیگر این است که داشتن دعوت نامه ایالتی باعث می شود شما شانس بیشتری برای ورود به کشور کانادا را داشته باشید.

فهرست شغل های مناسب کانادا در سال ۲۰۲۳

سالانه بسیاری از شغل ها و رشته های تحصیلی رشد و پیشرفت می کنند. به همین دلیل بهتر است بدانید که هر سال در جست و جوی شغل های متناسب و مورد نیاز آن سال باشید. این باعث می شود که هم زمینه ی رشد و پیشرفت شما فراهم شود و هم آسان تر کار مورد نیاز خود را پیدا نمایید.

کانادا جز بهترین کشورهای دنیا برای سفر می باشد و دولت فدرال با برنامه ریزی در زمینه منتشر کردن فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا، تقاضای نیروی کار باتجربه و متخصص از سرتاسر دنیا توانسته است این نرخ را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. از جمله شغل های مناسب کانادا در سال ۲۰۲۳ می توان به این مشاغل اشاره کرد:

 • مشاغل مدیریتی در همه ی بخش ها از جمله مدیرهای ارشد و حتی مدیرهای کسب و کارهای کوچک و بزرگ در این بخش قرار دارند.
 • مشاغلی که نیاز به مدرک دانشگاهی دارند مانند مهندسان، پزشکان و معلمان.
 • مشاغل مهارتی، جزء مشاغل مورد نیاز است. مشاغلی همچون آشپزی، برق کاری و تاسیسات که نیازمند مدرک دیپلم و گذراندن آموزش های تخصصی و دوره های آموزشی می باشند.
 • همچنین می توان به مشاغلی اشاره کرد که نیازمند تحصیلات دبیرستان یا آموزش های تخصصی مربوط به همان کار می باشند مانند گارسون، قصاب، راننده و سایر مشاغل خدماتی.

بهتر است بدانید که شغل هایی وجود دارند که نیازی به  آموزش خاص و مدرک ندارند. متقاضی این مشاغل معمولا در حین انجام کار آموزش کافی و لازم را می بیند. از جمله ی این مشاغل می توان به مشاغل نظافتی و کارگران خدماتی اشاره نمود.

شغل های مناسب کانادا در حوزه ی فناوری اطلاعات

از دیگر شغل های مناسب کانادا در سال ۲۰۲۳ می توان به حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد که یکی از بخش های رو به رشد و در حال پیشرفت، در کانادا محسوب می شود. با توجه به تقاضای بالا و سرعت رشد تکنولوژی و بازار وسیع کشور کانادا، می توان گفت که امروزه IT یکی از بخش های پر کاربرد و پر تقاضا برای کار در کانادا محسوب می شود.

در ادامه فهرستی از مهم ترین مشاغل در زمینه ی IT در کانادا را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. یکی از مهم ترین مشاغل این حوزه تکنسین شبکه های کامپیوتری می باشد.
 2. توسعه دهنده نرم افزار را هم می توان از مشاغل در حال رشد در حوزه ی IT دانست.
 3. از دیگر مشاغل پر اهمیت در این زمینه، کارشناس و تحلیل گر پایگاه داده می باشد.
 4. برنامه نویس کامپیوتر یکی از مشاغلی می باشد که همواره مورد نیاز است.
 5. طراح و توسعه دهنده وب از مشاغل پر کاربرد در این حوزه به شمار می رود.
 6. تحلیل گر و مشاور فناوری اطلاعات یکی از شغل هایی است که در بازار کار کانادا بسیار پر متقاضی است.
 7. از دیگر مشاغل در حوزه ی IT می توان به مدیریت فناوری کامپیوتر و اطلاعات اشاره نمود.

لازم به ذکر است بگوییم که حوزه فناوری اطلاعات پردرآمدترین شغل های کانادا را شامل می شود. در تحقیقات انجام شده، درآمد سالانه ی کسانی که در حوزه ی IT در کشور کانادا کار می کنند، حدودا ۸۷ هزار دلار پیش بینی شده است.

برای کار در بازار بزرگ IT کانادا باید شما مهارت های بالایی داشته باشید. معمولا کسانی که در کد نویسی مهارت بالایی دارند، از موقعیت و شرایط بهتری نسبت به دیگر متقاضیان در بازار کار برخوردار می باشند.

نگاهی به شغل های اداری در کشور کانادا

امور اداری همواره یکی از حوزه های پر تقاضا در کانادا می باشد. پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۳ افراد زیادی به قسمت امور اداری جذب شوند. از مهم ترین شغل های این بخش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کارمند ورود اطلاعات را می توان یکی از اولین مشاغل مهم در این حوزه به شمار آورد.
 2. دستیار امور اداری از جمله شغل های پر متقاضی محسوب می شود.
 3. از دیگر مشاغل اداری پر کاربرد می توان به کارمندان دفتری اشاره نمود.
 4. دستیار حقوقی از جمله مشاغل پر متقاضی در این حوزه محسوب می شود.
 5. نماینده خدمات مشتریان یکی از مشاغل پر کاربرد در زمینه مشاغل اداری به شمار می رود

شغل های مهندسی در کشور کانادا

مهندسی جز مشاغلی محسوب می شود که در دوران کرونا آسیب ها و صدمات زیادی را متحمل شده است. اما همیشه جزء بخش های مورد نیاز این کشور و شغل های مناسب کانادا محسوب می شود. با  توجه به توسعه و رشد صنایع و حوزه های متنوع در کانادا، می توان پیش بینی کرد امسال نیز این کشور به متخصصان و مهندسان زیادی نیاز خواهد داشت. از جمله مشاغل مهندسی مورد نیاز در سال ۲۰۲۳ می توان به گرایش های مهندسی زیر اشاره نمود:

 1. کارشناس کنترل کیفیت
 2. مهندسی صنایع
 3. مدیریت مهندسی
 4. مهندسی پروژه
 5. مهندسی عمران

نظرات بسته شده است.