معرفی دانشگاه MacEwan در استان آلبرتا

معرفی دانشگاه MacEwan در استان آلبرتا

دانشگاه دولتی MacEwan در شهر Edmonton استان Alberta کشور کانادا واقع شده است.

این دانشگاه بزرگترین مؤسسه آموزش عالی Transfer-in در استان Alberta محسوب می شود. دانشگاه MacEwan ده نوع مدرک لیسانس، یک مدرک کاربردی و ۴۳ دیپلم و گواهی پایان دوره ارائه می دهد. ۴ دانشکده و ۲ مدرسه این دانشگاه در رشته های هنرهای زیبا و ارتباطات، بهداشت و مطالعات اجتماعی، هنرهای لیبرال و علوم، مهندسی، تربیت بدنی، پرستاری و کسب و کار فعالیت می کنند.

همچنین صدها دوره تخصصی non-credit و personal development به صورت نیمه وقت، علاوه بر دوره های آماده سازی و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در این دانشگاه در اختیار متقاضیان قرار دارد. در طول سال تحصیلی ۲۰۱۴-۲۰۱۵ تعداد ۱۹,۶۰۶ دانشجوی تمام وقت و نیمه وقت در رشته های اعتباری این دانشگاه ثبت نام کرده اند.

تاریخچه

دانشگاه MacEwan در سال ۱۹۷۱ و به عنوان کالج عمومی Grant MacEwan که به افتخار نویسنده، استاد دانشگاه و فرماندار سابق Alberta آقای J.W. Grant MacEwan نامگذاری شده بود، تأسیس شد. این کالج توسط دولت استان Alberta و به منظور رفع نیاز این استان به برنامه های آموزشی سطح دانشگاهی ایجاد شد. در ابتدا دوره های یک ساله و دو ساله دیپلم در کالج MacEwan ارائه می شد.

کالج MacEwan در سال ۱۹۸۸ اقدام به ارائه رشته های اعتباری قابل انتقال دانشگاهی کرد. در سال ۲۰۰۴ بلاخره این کالج موفق به صدور اولین دوره مدرک تحصیلی لیسانس خود شد. در ۲۴ سپتامبر سال ۲۰۰۹ این مؤسسه به ششمین دانشگاه Alberta تبدیل و رسماً نام Grant MacEwan University را به خود گرفت. در سپتامبر سال ۲۰۱۳ این دانشگاه به دلایل زیادی چون؛ ارتباطات عمومی و بازاریابی برند MacEwan University را برگزید. در فوریه سال ۲۰۱۹ دانشگاه MacEwan رسماً دانشگاه ارائه دهنده مقطع لیسانس تحت Post-Secondary Learning Act نام گرفت.

آکادمیک

دانشگاه MacEwan یک مؤسسه آموزش عالی با ۴ دانشکده و ۲ مدرسه می باشد:

  • دانشکده هنر و علوم
  • مدرسه کسب و کار
  • مدرسه تحصیلات تکمیلی
  • دانشکده هنرهای زیبا و ارتباطات
  • دانشکده بهداشت و مطالعات اجتماعی
  • دانشکده پرستاری

این دانشگاه ده نوع مدرک لیسانس، یک مدرک کاربردی و ۴۳ دیپلم و گواهی پایان دوره به صورت تمام وقت و نیمه وقت، آنلاین و از ره دور ارائه می دهد.

این دانشگاه بر آموزش تأکید فراوانی دارد. فضای این دانشگاه برای دانشجویان بسیار گرم و حمایت کننده است. رویکرد دانشگاه MacEwan طی ۴۰ سال گذشته در این جمله خلاصه می شود که؛ “ما بر آموزش تمرکز می کنیم تا دانشجویانمان بتوانند بر یادگیری تمرکز کنند”.

دانشگاه MacEwan دو کتابخانه دارد؛ کتابخانه Alberta College Library و کتابخانه John L. Haar Library. هر دوی این کتابخانه ها عضو ائتلاف NEOS Library Consortium، The Alberta Library، شورای Council of Prairie and Pacific University Libraries (COPPUL) و Canadian University Reciprocal Borrowing Agreement (CURBA) هستند.

بورسیه و کمک هزینه

دانشگاه MacEwan چندین مورد بورسیه، کمک هزینه، سهمیه و جایزه به دانشجویانش پیشنهاد می دهد. این دانشگاه در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۶ با مبلغ ۸٫۴ میلیون دلار از منابع داخلی و خارجی به بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی خود کمک هزینه اهداء کرد.

تا سال ۲۰۱۷ دانشگاه MacEwan دو پردیس داشت. پردیس City Centre Campus (CCC) که بزرگترین پردیس دانشگاه محسوب می شود و در حال حاضر ۷ بلوک با مرکز شهر Edmonton فاصله دارد و پردیس Alberta College Campus (ACC) نیز در مرکز شهر Edmonton واقع شده است.

در سال های ابتدایی تأسیس دانشگاه MacEwan تعدادی پردیس کوچک متعلق به آن شکل گرفت. این تأسیسات شامل؛ مدرسه Old School (10523-84 Avenue)، ساختمان Workmen’s Compensation Board (WCB) Building (10048-101A Avenue)، ۷th Street Plaza (10030-107 Street) و Dominion Store سابق در Cromdale (8020-118 Avenue) و همچنین دفاتر اداری و مدیریت در Canada Trust building (10150-100 Street) می شد. در سال ۱۹۸۸ دولت استانی Don Getty مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار صرف ساخت پردیس City Centre Campus که در آن زمان بزرگترین پروژه مستقل حوزه آموزش عالی و فناوری زمان خود بود، کرد.

ساخت و ساز این مرکز در سال ۱۹۹۱ و در مکان سابق Canadian National Rail Yards در شمالی ترین بخش مرکز شهر Edmonton آغاز شد. این زمین توسط CN به دانشگاه اهدا شده بود.

در سپتامبر سال ۲۰۰۹ هیئت رئیسه دانشگاه MacEwan برنامه ای برای انتقال همه متعلقات خود به پردیس City Centre Campus طرح کرد. اولین فاز این برنامه افتتاح Service Centre  در آپریل سال ۲۰۱۱ بود. ساخت بخش هنری و فرهنگی این مجموعه در سال ۲۰۱۴ و در بخش غربی پردیس City Centre Campus شروع و در پاییز همان سال افتتاح شد. پردیس جنوبی دانشگاه MacEwan در Mill Woods در سال ۲۰۱۴ بسته شد و تمام فعالیت هایش به پردیس City Centre Campus منتقل شد. پردیس Centre for Arts and Culture CAC0 Campus در بخش غربی شهر در West Jasper Place بنا شد. CAC در سال ۲۰۱۷ و زمانیکه دانشکده هنرهای زیبا و ارتباطات به Allard Hall در پردیس city Centre Campus منتقل شد، تعطیل شد.

پردیس City Centre Campus

این پردیس میزبان عمده فعالیت های دانشگاه MacEwan است. دوره های دیپلم و گواهی پایان دوره حوزه بهداشت، خدمات اجتماعی و کسب و کار نیز در این پردیس ارائه می شوند. همچنین دفتر ریاست دانشگاه در این پردیس قرار دارد.

ورودی جنوبی این پردیس دارای سه گروه از برجک های بتنی است که یک ساعت بزرگ نیز در مرکز آنها قرار دارد.

مجتمع اصلی پردیس City Centre Campus شامل ساختمان هایی از غرب تا شرق پردیس می شود: ساختمان ۱۰۵ Street Building (Building 5)، ۱۰۶ Street Building (Building 6)، ۱۰۷ Street Building (Building 7) و مرکز Christian Family Centre for Sport and Wellness (Building 8). بین هر کدام از این ساختمان ها گروهی از برجک های بتنی وجود دارد که نمای متفاوتی به این پردیس داده است. این برجک ها نمایی ابدی چه از سمت شمال و چه جنوب پردیس ایجاد کرده اند. در قسمت ۱۰۷ Street پردیس ساعت بزرگی نیز وجود دراد. همچنین ۱۰۸ Street به Capital Boulevard معروف است. یک مسیر در ۱۰۹ Street این ساختمان ها را به مرکز Robbins Health Learning Centre (Building 9, 2007) متصل می کند و همچنین University Service در بخش بالایی Parkade (Building 10, 2011) واقع شده است. مسیر ارتباطی دیگر Building 9 را به Allard Hall (Building 11, 2017) متصل می کند.

خوابگاه MacEwan یک ساختمان ۱۳ طبقه می باشد. علاوه بر یک سالن دوچرخه سواری بزرگ، یک سالن مجهز به وسایل هاکی نیز در این خوابگاه وجود دارد.

مرکز Christian Family Centre for Sport and Wellness دارای یک استخر، یک سالن ورزشی و یک مرکز تناسب اندام است. دانشگاه MacEwan در سال ۲۰۱۷ اقدام به ساخت ساختمان واحد دانشجویی ۴۶۰۰ متر مربعی در مجاورت این مرکز کرد.  از زمانیکه این ساختمان افتتاح شد، به ازای هر ترم ۳۵ دلار از دانشجویان مالیات گرفته می شود.

پردیس Alberta College Campus

در سال ۲۰۰۰ دولت استان Alberta اقدام به کنترل امور کالج خصوصی Alberta College کرد. این کالج در قالب پردیس دانشگاه MacEwan فعالیت می کرد. کالج Alberta تنها ۱ کیلومتر از پردیس City Centre Campus فاصله دارد و میزبان دوره های انگلیسی، موسیقی و برنامه های انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) می باشد.

مرکز Centre for Arts and Communications

این مرکز که قبلاً با عنوان Jasper Place Campus شناخته می شد، در غرب Edmonton و شمال ۱۵۶ Street and 100 Avenue واقع شده بود. رشته های تحصیلی حوزه هنر و فرهنگ، طراحی، هنرهای زیبا، ارتباطات، موسیقی، هنر تئاتر و تولیدات تئاتری، لیسانس موسیقی جاز و موسیقی معاصر در این مرکز ارائه می شود.

در پاییز سال ۲۰۱۷ همه رشته های CFAC به یک ساختمان جدید در پردیس City Centre منتقل شدند. این ساختمان حدود ۴۰۰۰۰ متر مربع مساحت داشته و به مرکز Robbins Health Learning Centre متصل است.

رده بندی و اعتبار

تمرکز دانشگاه MacEwan بر روی آموزش اعتبارات فراوانی چون؛ نمره A در Global and Mail Canadian University Report بر اساس کیفیت آموزش، ارزیابی سطح اساتید، رضایت کلی دانشجویان و خدمات آموزشی و در سطح جهانی برای آن به ارمغان آورده است. این دانشگاه همچنین امتیاز بالایی در National Survey of Student Engagement بدست آورده است.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از این دانشگاه با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.
(ستاره دانش اعتماد پارس نمایندگی رسمی ویزا موندیال در شیراز است.)     ۰۹۳۶۱۴۳۴۰۸۰ – ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

 

نظرات بسته شده است.