معرفی کامل دانشگاه Manitoba University

معرفی کامل دانشگاه Manitoba University

دانشگاه تحقیقاتی و دولتی Manitoba در شهر Manitoba کشور کانادا قرار دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه Fort Garry در Southern Winnipeg و دیگر پردیس ها در نقاط مختلف شهر واقع شده اند. دانشگاه Manitoba در سال ۱۸۷۷ و به عنوان اولین دانشگاه کانادای غربی تأسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی شاخص محسوب می شود و فعالیت های تحقیقاتی سالانه بیشتری نسبت به دیگر دانشگاه های این منطقه دارد.

دانشگاه Manitoba از نظر تعداد دانشجویان و وسعت پردیس دانشگاهی، بزرگترین دانشگاه استان و هفدهمین دانشگاه بزرگ کانادا به حساب می آید. این دانشگاه دارای بخش های بیشماری چون اولین مدرسه پزشکی کانادای غربی با ارائه صدها رشته تحصیلی می باشد. علاوه بر پردیس اصلی، دانشگاه Manitoba دارای یک بخش فرانسوی زبان و همچنین یک دانشگاه وابسته به نام Universite de Saint-Boniface در Saint Boniface منطقه Winnipeg می باشد. دانشگاه Manitoba عضو U 15 و انجمن دانشگاه های کانادا و در سطح جهانی عضو International Association of Universities و Association of Commonwealth Universities است. دسترسی راحت تر ملل مختلف به این دانشگاه باعث تنوع نژادی دانشجویان آن شده است. دانشگاه Manitoba بر اساس فعالیت های تحقیقاتی و رقابت های علمی جزء برترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود.

تیم ورزشی دانشگاه Manitoba با نام Bison’s عضو U Sport و Canada West (CWUAA) می باشد.

تا سال ۲۰۱۸ تعداد ۹۸ بورسیه Rhodes Scholarship در دانشگاه Manitoba ارائه می شد، که این تعداد بیشتر از هر دانشگاه دیگری در کانادای غربی است.

تا کنون بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه Manitoba موفق به کسب جوایز نوبل، Academy Award، Order of Merit و مدال های المپیک شده اند. همچنین شمار زیادی از دولتمردان کانادا مانند شهردار Manitoba، قاضی دیوان عالی کانادا و شماری از نمایندگان مجلس کانادا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. فعالیت های تحقیقاتی دانشگاه Manitoba دستاوردهای فراوانی نظیر تولید Canola Oil در دهه ۱۹۷۰ داشته است.

پردیس ها

دانشگاه Manitoba دارای سه پردیس می باشد: پردیس Bannatyne Campus، پردیس Fort Garry Campus و مرکز William Norrie Centre.

پردیس Bannatyne Campus، یک مجتمع با ۱۰ ساختمان است، که بین خیابان های McDermott Avenue و William Avenue در Winnipeg مرکزی واقع شده است. این مجتمع میزبان دانشکده علوم سلامت Rudy، کالج Rehabilitation Science و مدرسه Dental Hygiene می باشد. مرکز Neil John Brodie نیز که تأسیساتی چون کتابخانه MacLean Health Science Library و مرکز تناسب اندام Joe Doupe Fitness Centre را در بر دارد، در خیابان ۷۲۷ McDermott واقع شده است. پردیس Fort Garry نیز میزبان دانشکده علوم سلامت Rady و کالج پرستاری می باشد.

 پردیس اصلی Fort Garry بیش از ۶۰ ساختمان آموزشی و تحقیقاتی را در محوطه ۲۷۴ هکتاری خود جای داده است. همچنین بخش Smart park محل استقرار ۷ ساختمان با محوریت سازمان های توسعه بخش، امور تحقیقاتی و شراکت دانشگاه در امور صنعتی می باشد و در ۶۶ Chancellors Circle واقع شده است.

مرکز William Norrie Centre در خیابان Selkirk Avenue نیز در زمینه آموزشی امور اجتماعی برای ساکنین شهر Manitoba در نظر گرفته شده است.

مزرعه تحقیقاتی N. Morrison Research Farm با مساحت ۱۶۴ هکتار و در مجاورت Glenlea و Carmen شهر Manitoba به منظور تحقیقات کشاورزی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی کامل دانشگاه Manitoba University

اطلاعات بیشتر

سی و سه مورد از ساختمان های پردیس Fort Garry Campus مورد استفاده بخش آموزشی قرار دارند. چهار مورد از این ساختمان ها شامل؛ کالج های St. john’s College، St. Paul’s College، St. Andrew’s College و University College می باشد. دیگر ساختمان ها نیز شامل آزمایشگاه ها، دفاتر اداری و خدماتی، خوابگاه ها و آژانس هاس تحقیقاتی است.

دانشگاه Manitoba میزبان ۲۷۰۰۰ دانشجو می باشد، که تعداد ۲۴۰۰۰ نفر از آنها در دوره لیسانس و ۳۳۰۰۰ نفر در مقاطع بالاتر مشغول به تحصیل هستند.

در سال تحصیلی ۲۰۰۷-۲۰۰۸ دانشگاه Manitoba موفق به کسب ۱۵۰ میلیون دلار درآمد از بخش تحقیقات شد. این دانشگاه ۴۸ کرسی تحقیقاتی کانادا را در اختیار دارد و در ۳۷ مرکز و مؤسسه تحقیقاتی فعالیت می کند.

دانشگاه Manitoba ارائه دهنده ۹۰ رشته تحصیلی است که ۶۰ مورد از آنها در مقطع لیسانس می باشند.

دانشگاه Manitoba در رأس شبکه جهانی ISIS Canada (Intelligent Sensing for Innovative Structure) که دارای یک دفتر مرکزی در دانشکده مهندسی این دانشگاه می باشد، قرار دارد.

پردیس

در سال ۲۰۱۳ دانشگاه Manitoba طرحی را مبنی بر افزودن یک بخش به پردیس Fort Garry مورد حمایت مالی خود قرار داد. هدف از این برنامه توسعه بخش هایی چون، پارکینگ، ساختمان های دانشگاه و بهبود شرایط حمل و نقل بود.

آکادمیک

رده بندی دانشگاهی

رده بندی جهانی

ARWU World

۳۰۱-۴۰۰
QS World

۶۰۱-۶۵۰

Times World

۳۵۱-۴۰۰
U.S News & World Report Global

۳۸۸

رده بندی در سطح کانادا

ARWU National

۱۳-۱۸
QS National

۲۱

Times National

۱۵
U.S News & World Report National

۱۶

Maclean’s Medical/Doctoral

۱۴

دانشگاه Manitoba به طور کل ۲۶۰۰۰ دانشجو را در ۲۴ دانشکده خود می پذیرد. بیشتر رشته های تحصیلی این دانشگاه دارای مقطع فوق لیسانس و دکترا نیز می باشند. این دانشگاه بر اساس مجله Maclean’s رتبه ۱۴ دانشگاه های پزشکی را دارد. ۵ کالج وابسته به دانشگاه Manitoba نیز فعالیت می کنند.

دانشکده های دانشگاه Manitoba :

 • دانشکده کشاورزی و علوم تغذیه
 • دانشکده محیط زیست، زمین و منابع Clayton H. Riddell
 • کالج پرستاری
 • کالج داروسازی
 • کالج علوم توانبخشی
 • کالج دندان پزشکی Gerald Winnick
 • بخش آموزش گسترده
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم کارشناسی
 • دانشکده مدیریت اوقات فراغت
 • دانشکده علوم
 • دانشکده امور اجتماعی
 • دانشکده بوم شناسی انسانی
 • مدرسه کسب و کار H. Asper
 • کالج پزشکی Max Rady
 • دانشکده موسیقی Marcel A. Desautles
 • دانشکده حقوق Robson Hall
 • مدرسه کشاورزی
 • ندرسه هنر
 • مدرسه داندان پزشکی
 • دانشگاه ۱

موزه ها، کتابخانه ها و آرشیو

موزه آزمایشگاهی علوم انسانی دانشگاه Manitoba دارای مجموعه های UofM، اختراعات و مصنوعاتی چون، آثار چاپی، طراحی، نقاشی، ریکوردهای متنی متعلق به منطقه Manitoba می باشد. مجموعه های تاریخی این بخش نیز شامل آثار معماری، تاریخی و سلاح ها می باشد. بخش علوم طبیعی نیز شامل آثار زیستی، زمین شناسی و جغرافیایی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های زیر با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.

۰۹۱۷۲۰۳۰۶۰۴ / ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰  (شرکت ستاره دانش اعتماد پارس نمایندگی رسمی ویزا موندیال در شیراز است.)

نظرات بسته شده است.