تحصیل پزشکی در مجارستان

[hm_title]تحصیل پزشکی در مجارستان[/hm_title]

علاقه زیاد دانشجویان ایرانی برای ورود به رشته های دندانپزشکی و پزشکی در سالهای اخیر باعث شده که به دنبال یک مقصد مناسب جهت تحصیل در دانشگاههای مورد تایید از جانب وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران باشند که هم از هزینه مناسب و هم از دانشگاههای با کیفیت برخوردار باشند، لذا با توجه به اینکه کشور مجارستان از شرایط بسیار خوبی در اروپا برخوردار است اخیرا مورد توجه علاقه مندان به تحصیل پزشکی می باشد از جمله شرایط و فاکتورهایی که تحصیل پزشکی در مجارستان را در بین دانشجویان ایرانی محبوب نموده است، هزینه مناسب تحصیل پزشکی در مجارستان،تدریس به زبان انگلیسی بدون نیاز به ارئه مدرک زبان برای اخذ پذیرش و هزینه مناسب زندگی ،دانشگاههای معتبر پزشکی و دندانپزشکی با رتبه های ممتاز در دنیا و همچنین حضور جغرافیایی این کشور در قلب اروپا و عضویت این کشور در حوزه شنگن می باشد.
گروه مشاورین پارس ویزا، امکان تحصیل شما را در رشته پزشکی در کشورمجارستان با خدمات رایگان بعد از ویزا درکشور مقصد فراهم مینماید.
دوره پزشکی این کشور شش سال است که دو سال درس های عمومی و سه سال درسهای تخصصی تدریس می شوند و دانشجوها باید دوره طرح در بیمارستان های این کشور را بگذرانند و پس از پایان این دوره ها به فرد مدرک پزشکی ارائه می گردد.

[hm_title]
دانشگاه دبرسن[/hm_title]

تاریخچه دانشگاه دبرسین سال ۱۵۳۸ باز می گردد و در واقع یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاههای کشور مجارستان است که گنجایش حدود ۴۰۰۰۰ دانشجو از سرتاسر دنیا را دارد که ازین تعداد ۳۵۰۰ نفر سهم دانشجوهای خارجی می باشد که از همین تعداد نیست سالانه تعداد زیادی ایرانی راشامل می شود.یکی از مزایای خوب این دانشگاه این است که دانشجویان خارجی این امکان را دارند که بعنوان مهمان در سایر دانشگاههای کشور های مختلف حوزه شنگن مانند اتریش،سوئد و …. مشغول به تحصیل شوند.رتبه این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ بین ۴۰۱ الی ۴۵۰ بوده است.

دندانپزشکی و پزشکی، برنامه کامل تحصیل پزشکی در مجارستان
نام برنامه / سطح تحصیلات: دندانپزشکی، DMD
دانشکده: دانشکده پزشکی
مدت زمان: ۱۰ ترم
تاریخ شروع: سپتامبر
الزامات زبان: مهارت زبان انگلیسی (در آزمون ورودی اجباری)
الزامات علمی: گواهی دبیرستان؛ آزمون ورودی در زیست شناسی و فیزیک / شیمی (نوشته شده و دهان)
شرح مختصر: دکتر دندان پزشکی (D.M.D.) درجه پس از اتمام دوره اعطا می شود. این درجه در کل اتحادیه اروپا و چندین کشور دیگر در سراسر جهان مورد پذیرش است. این برنامه پنج ساله، استاندارد بالایی از دانش و مهارت ها را برای جراحان دندان ارائه می دهد.
یک برنامه کامل از علوم پایه پزشکی در طول سال اول بدست می آید که با موضوعات خاص دندانپزشکی (Odontology، Preventive Dentistry، Materials Dentistry و Technics) تکمیل می شود. این برنامه در سال دوم، شامل باستان شناسی، فیزیولوژی و علوم رفتاری است.

رشته هایی که زمینه های نظری بیماری های دهان را بررسی می کنند، مانند آسیب شناسی، پاتوفیزیولوژی و میکروب شناسی در سال سوم آموزش داده می شود. در همان سال، Propedeutics از دندانپزشکی بالینی معرفی روش های مختلف دندانپزشکی و درگیر در درمان بالینی بیماران است.در این دوره به دانش جویان رشته های بالینی دندانپزشکی (دندانپزشکی ترمیم، دندانپزشکی پروتز، پریودنتولوژی، جراحی دهان، پزشکی دهان و دندان، ارتودنسی و دندانپزشکی) معرفی می شوند.
بعد از اتمام سال پنجم از ان ها ازمون گرفته می شود اگر قبول شدند از پایان نامه خود دفاع کرده و مدرک خود را دریافت می نمایند./

هزینه تحصیل
۱۶۰۰۰ دلار در سال (به اضافه هزینه ۲۰۰۰۰ دلار در سال یا ۱۲۰۰ دلار در هر دوره از سال سوم در پرداخت هزینه مواد)

[hm_title]
دانشگاه سملوایز[/hm_title]

تاریخ دانشگاه سملوایز بیش از ۲۴۰ سال پیش در سال ۱۷۶۹ باز می گردد. مدت کوتاهی پس از آن، دانشگاه به بوداپست نقل مکان کرد و، هنگامی که دانشگاه در محل دائمی خود سکونت داشت، یک دوره توسعه عالی آغاز شد.در سال ۱۸۳۸ تراکم خیلی زیاد شد و حتی مجلس ملی مجارستان نیز به وضعیت دانشکده پزشکی رسید.رنکینگ دانشگاه سملوایز در سال ۲۰۱۷ رتیه ۲۵۶ بوده است.

تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی
پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
برنامه های انگلیسی در دانشگاه سملوایز برای دانشجویان با دانش خوب انگلیسی تهیه شده است. این
برنامه ها در اوایل ماه سپتامبر هر ساله آغاز می شود. برنامه درسی دندان پزشکی شامل شش سال تحصیل در دندانپزشکی است

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان
پزشکی ۹۱۰۰ دلار / ترم
دندانپزشکی ۹۱۰۰ دلار / ترم
داروسازی ۶۰۰۰ دلار / ترم

در پایان برنامه ها، پس از ازمون به دانشجویان مدرک دکترای پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی اهدا می شود.

[hm_title]
دانشگاه پچ [/hm_title]

دانشگاه پچ در سال ۱۳۶۷ تاسیس شد، و تاریخ تحصیلات عالی مجارستان به این تاریخ باز می گردد.
این دانشگاه با ۱۰ دانشکده نقش مهمی در آموزش عالی مجارستان دارد. این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های آموزش و برنامه های بین المللی را برای تحصیل پزشکی در مجارستان ارائه می کند تا از انتقال دانش و تحقیقات در سطح بالا اطمینان حاصل کند
با توجه به اعتبار این دانشگاه، تعداد زیادی از دانشجویان و محققان بین المللی برای مطالعه و انجام تحقیق هر سال به دانشگاه پچ می آیند. بنابراین، دانشگاه در حال حاضر بخشی از یک شبکه بزرگ از موسسات تحقیقاتی بین المللی و دانشگاه ها در سطوح مختلف مجارستان است.

پزشکی عمومی به زبان انگلیسی
دانشکده پزشکی
این برنامه آموزش کامل نظری و عملی در پزشکی را فراهم می کند. دیپلم صادر شده توسط مدرسه پزشکی توسط همه کشورهای اتحادیه اروپا و چندین کشور دیگر (نروژ، ایالات متحده آمریکا، کانادا و غیره) مورد پذیرش است.

درجه: M.D.
مدت آموزش: ۶ سال
زبان آموزش: انگلیسی
رنکینگ:۲۵۱-۳۰۰
رئیس برنامه: پروفسور فرنک گالیاس جونیور

روش درخواست
متقاضیان تحصیل پزشکی در مجارستان باید فرم درخواست را تکمیل کنند، اسناد درخواستی را پیوست کرده و پرونده را به مرکز خدمات دانشجویی دانشگاه پچ، دانشکده پزشکی ارسال کنند. لازم به ذکر است که فقط فایل های کامل درخواست شده ممکن است به کمیته برنامه انگلیسی ارسال شود. متقاضیان تحصیل پزشکی در مجارستان باید یک آزمون ورودی را که شامل یک آزمون کتبی و یک مصاحبه شفاهی است را انجام دهد. هزینه درخواست ۲۰۰ دلار و هزینه امتحان ورودی ۲۵۰ دلار است (اگر در پچ گرفته شده باشد). متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی در رشته مربوط به پزشکی هستند ممکن است از این آزمون معاف شوند. موضوعات مربوط به زیست شناسی، شیمی و انگلیسی است.

امتحان نوشتاری در زیست شناسی، شیمی و زبان انگلیسی، ژوئن ۸۵۰۰ دلار برای اولین و ۷۲۰۰ دلار برای دومین ترم

هزینه تحصیل
هزینه تحصیل دانشجویان در هر ترم :
داروسازی دانشکده پزشکی ۵۲۰۰ دلار برای اولین دوره و ۴۷۰۰ دلار برای دومین دوره
پزشکی عمومی به انگلیسی ۸۵۰۰ دلار برای اولین ترم و ۷۲۰۰ دلار برای ترم دوم
دندانپزشکی زبان انگلیس ۸۸۰۰ دلار برای اولین ترم و ۷۵۰۰ دلار برای دومین ترم

جهت کسب اطلاعات بیشتر از برنامه های تحصیل پزشکی در مجارستان با موسسه حقوقی عدالت نگاران در ارتباط باشید.

۰۷۱-۳۶۲۵۳۵۶۴

نظرات بسته شده است.