معرفی کامل دانشگاه Memorial University of Newfoundland

معرفی کامل دانشگاه Memorial University of Newfoundland

دانشگاه Memorial University of Newfoundland که به Memorial University یا به اختصار MUN معروف است، با ۵ پردیس دانشگاهی در St. John واقع شده است. این دانشگاه ارائه دهنده مدارک دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و مقاطع بالاتر و همچنین دوره های آنلاین می باشد. دانشگاه Memorial University of Newfoundland دارای ۵ پردیس به نام های St. John’s، Corner Brook، Harlow، Essex و United Kingdom است.

دانشگاه Memorial University of Newfoundland یکی از بزرگترین دانشگاه های Atlantic Canada و تنها دانشگاه مناطق Newfoundland و Labrador’s می باشد. در سال ۲۰۱۸ این دانشگاه تعداد ۱۳۳۰ مدرس، ۲۴۷۴ کارمند و ۱۸۰۰۰ دانشجو از ۱۰۰ کشور جهان داشته است.

بخش عمده تحقیقات و فعالیت های آموزشی و عمومی دانشگاه Memorial University of Newfoundland در حوزه اقیانوس است.

دانشگاه Memorial University of Newfoundland در سپتامبر سال ۱۹۲۵ و به خاطر بزرگداشت کسانی که در جنگ جهانی اول کشته شدند، نامگذاری شده است.

آکادمیک

مدارس و دانشکده های

دانشگاه Memorial University of Newfoundland دارای ۷ دانشکده (هنر، مدیریت کسب و کار، تربیت معلم، مهندسی، پزشکی، پرستاری و علوم) و ۶ مدرسه (مطالعات کارشناسی، موسیقی، داروسازی، حرکت شناسی انسانی، سرگرمی و امور اجتماعی) می باشد. این ۱۳ مورد طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارا۵۷ئه می دهند.

دانشکده مدیریت کسب و کار دانشگاه Memorial با ارائه لیسانس اقتصاد، مدرک بین المللی لیسانس مدیریت کسب و کار، لیسانس مدیریت کسب و کار، فوق لیسانس مدیریت کسب و کار، فوق لیسانس و دکترای رشته های حوزه کسب و کار در این زمینه پیشرو است.

دانشکده مهندسی دانشگاه Memorial با رشته های مهندسی شهری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی اقیانوس، مهندسی دریایی، مهندسی مدیریت و مهندسی فرآیند به دانشجویان خدمات می دهد.

پردیس St. John’s Campus میزبان دانشکده پزشکی است و در مجاورت بیمارستان Newfoundland Health Science Centre General Hospital واقع شده است. این دانشکده ارائه دهنده رشته های پزشکی در مقاطع مختلف است و محل زندگی و دوره های پیشرفته آموزشی را در اختیار دانشجویانش قرار می دهد.

دپارتمان بیوشیمی دانشگاه Memorial ارائه دهنده رشته رژیم های غذایی است، که مورد تأیید Dietitians of Canada قرار دارد.

کالج Queen’s College در این دانشگاه نیز ارائه دهنده مدارک تحصیلی در رشته های الهیات، مطالعات مذهبی، تاریخ کلیسا و رشته های مربوط به این حوزه است. این کالج عضو Association of Theological School in the United States and Canada می باشد و ۱۶۶ دانشجو دارد.

تحقیقات

تحقیقات در دانشگاه Memorial در ۶ دانشکده و ۶ مدرسه پردیس St. John’s Campus، سه مدرسه در پردیس Grenfell Campus و سه مدرسه در مؤسسه Marine Institute در حوزه های تحقیقات پایه، کاربردی و میان رشته ای صورت می گیرد. همچنین مراکز آموزشی در این دانشگاه به تحقیقاتی در حوزه فناوری اقیانوس، آبزیان، شیلات پایدار و امنیت ساحلی می پردازد. بیش از ۴۰ درصد از تحقیقات دانشگاه Memorial در حوزه اقیانوس است.

دانشگاه memorial اخیراً به منظور انجام تحقیقات در حوزه پتانسیل های اقیانوس به دانشگاه های Dalhousie university و Prince Edward Island پیوسته و مؤسسه Ocean Frontier Institute را تأسیس کرده است. این دانشگاه همچنین عضو انجمن هایی نظیر؛ International Association of universities، universities Canada، Association of commonwealth Universities، Canadian Virtual University و Canadian Bureau for International Education می باشد.

در سال ۲۰۰۹ دانشگاه Memorial اقدام به تأسیس Yaffle کرد. این مرکز محل تبادل اطلاعات، تجربیات، ایده ها و فعالیت های تحقیقاتی است.

بازخوردهای تحقیقاتی

در سال ۲۰۱۶، از بین ۵۰ دانشگاه تحقیقاتی کانادا، Memorial رتبه بیستم برترین دانشگاه های تحقیقاتی را بدست آورد. این دانشگاه در همان سال حدود ۹۱,۱۷۸ میلیون دلار درآمد تحقیقاتی داشته است. بر این اساس، رده بندی Times Higher Education دانشگاه Memorial را در رده ۱۷ دانشگاه های تحققاتی کانادا قرار داده است.

بر طبق Memorial University’s President’s Report 2017، این دانشگاه در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه تحقیقاتی داشته است. ۲۰ کرسی تحقیقاتی برتر کانادا و ۱۳ اسپانسر تحقیقاتی مهم متعلق به دانشگاه Memorial هستند.

مؤسسات و مراکز تحقیقاتی

دانشگاه Memorial بیش از ۳۰ مرکز تحقیقاتی دارد. بعضی از این مراکز وابسته به دانشکده یا مدارس دانشگاه Memorial هستند و بعضی دیگر به صورت نیمه مستقل و وابسته به دانشگاه فعالیت می کنند.

معرفی کامل دانشگاه Memorial University of Newfoundland

معرفی کامل دانشگاه Memorial University of Newfoundland

مهمترین واحدهای تحقیقاتی دانشگاه Memorial:

 • مرکز Maritime History Archive
 • مؤسسه Institute of Social and Economic Research
 • مرکز Folklore and Language Archive (MUNFLA)
 • مرکز Digital Research Centre for Qualitative Fieldwork
 • مرکز The J.R. Smallwood Foundation for Newfoundland and Labrador Studies
 • مرکز English Language Research Centre
 • مرکز The Centre for Risk, Integrity and Safety Engineering (CRISE)
 • مرکز Ocean Engineering Research Centre (OERC)
 • مرکز Hibernia Enhanced Oil Recovery Laboratory
 • مرکز Autonomous Oceans Systems Laboratory
 • مرکز Centre for Applied Ocean Technology, Marine Institute
 • مرکزCentre for Aquaculture and Seafood Development (CASD), Marine Institute
 • مرکز Centre for Fisheries Ecosystems Research, Marine Institute
 • مرکز Centre for Marine Simulation (CMS), Marine Institute
 • مرکز Centre for Sustainable Aquatic Resources (CSAR), Marine Institute
 • مرکز Offshore Safety and Survival Centre (OSSC), Marine Institute
 • مرکز Lewisporte Regional Fisheries and Marine Centre
 • مرکز Craig L. Dobbin Genetics Research Centre
 • مرکز Support for People and Patient-Oriented Research and Trials (SUPPORT) Unit
 • واحد Health Research Unit
 • واحد eHealth Research Unit
 • واحد Primary Healthcare Research Unit
 • مرکز Newfoundland and Labrador Centre for Applied Health Research
 • واحد Janeway Pediatric Research Unit
 • مرکز Research Centre for the Study of Music, Media and Place (MMaP)
 • مرکز Bruneau Centre for Excellence in Choral Music
 • مرکز Boreal Ecosystem Research Initiative, Grenfell Campus
 • مؤسسه Environmental Policy Institute, Grenfell Campus
 • ایستگاه Bonne Bay Marine Station
 • مرکز Ocean Sciences Centre
 • واحد Nursing Research Unit
 • مرکز Safety Net
 • مؤسسه Ocean Frontier Institute (OFI)
 • مؤسسه North West River Research Station, Labrador Institute

افتخارات و جوایز بخش تحقیقاتی

جایزه Fellows of the Royal Society of Canada ۲۹
جایزه RSC College of New Scholars, Artists and Scientists ۴
جایزه Trudeau Fellows ۲
 جایزه Canadian Academy of Engineering Fellows ۱۶
جایزه Canadian Academy of Health Services Fellows ۱۱
جایزه Social Sciences and Humanities Research Council Impact Awards Gold Medal ۱
جایزه Social Sciences and Humanities Research Council Insight Award ۱
جایزه Social Sciences and Humanities Research Council Talent Awards ۱
جایزه Arctic Inspiration Prize ۲

 

رشته های قابل نقل و انتقال

دانشگاه Memorial در حال حاضر دارای ۱۳۴ رشته قابل انتقال و مشارکتی با ۴۰ کشور جهان است. این دانشگاه میزبان اداره International Student Advising Office که کلیه امور تحصیلی، بیمه سلامت، و امور شغلی دانشجویان بین المللی را مدیریت می کند، می باشد. این دانشگاه همچنین دارای پردیس های بین المللی در Harlow  و U.K است و یکی از دو دانشگاه کانادایی محسوب می شود که در United Kingdom فعالیت می کند.

رده بندی دانشگاهی

رده بندی دانشگاه Memorial
رده بندی در سطح جهان
ARWU World ۵۰۱–۶۰۰
QS World ۷۰۱–۷۵۰
Times World ۵۰۱–۶۰۰
U.S News & World Report Global ۶۵۷
 

رده بندی در سطح کانادا

ARWU National ۱۹–۲۰
QS National ۲۵
Times National ۱۹–۲۱
U.S News & World Report National ۲۲
Maclean’s Comprehensive ۷

 

در اکتبر سال ۲۰۱۹ مجله Maclean’s دانشگاه Memorial University را در رده هفتم پانزده دانشگاه جامع برتر کانادا قرار داد.

پردیس ها و تأسیسات

دانشگاه Memorial دارای ۴ پردیس اصلی و ۲ پردیس راه دور در سه منطقه Newfoundland و Labrador در دو کشور کانادا و انگلستان است. پردیس اصلی این دانشگاه در St. John’s، Newfoundland and Labrador قرار دارد و توسط منطقه مسکونی در Pippy Park و Prince Philip Drive احاطه شده است.

پردیس St. John’s Campus

این پردیس به عنوان بزرگترین پردیس دانشگاه Memorial در منطقه Prince Philip Drive واقع شده است. عمده ساختمان های دانشگاهی این پردیس شامل ساختمان هنر و مدیریت، ساختمان علوم، ساختمان فیزیک و شیمی، ساختمان ریاضیات، ساختمان موسیقی، ساختمان تربیت معلم، ساختمان تربیت بدنی و مرکز تحقیقات و نوآوری Bruneau می باشد. این پردیس همچنین دارای غذاخوری، فروشگاه کتاب، بار و ایستگاه رادیویی CHMR-FM.

کتابخانه ها و آرشیو

کتابخانه های دانشگاه Memorial University شامل مجموعه هایی از آرشیو دانشگاه، آثار حوزه هنرهای زیبای متعلق به دهه ۱۸۸۰ تا کنون، تاریخ بشریت و علوم طبیعی می باشد. این دانشگاه همچنین میزبان مجموعه های Folklore and Language Archive و آثاری چون؛ عکس، مصنوعات هنری، آثار چاپی، ریکورها و تیپ ها می باشد. کتابخانه Elizabeth ll Library شامل ۱۰۷۲۵۸۸ مونوگراف، ۱۰۴۵۸۷ نقشه، ۵۶۵۵ عنوان صوتی و تصویری و ۹۰۸۱ عنوان مجله می باشد. این کتابخانه مجهز به سایت کامپیوتری و مرکز رسانه های دیجیتالی است، که در اختیار دانشجویان قرار دارد.

مؤسسه Marine Institute

این مؤسسه پلی تکنیک در شمال شهر و در منطقه Ridge Road واقع شده است و ارائه دهنده رشته ها و دوره های دریا و دریانوردی در مقاطع دیپلم و گواهی پایان دوره می باشد.

پردیس Grenfell Campus

این پردیس ۷۵ هکتاری در Corner Brook واقع شده است. به طور تقریبی ۱۴۰۰ دانشجو، ۱۵۶ مدرس و ۲۳۵ کارمند در این پردیس و در رشته های هنر، هنرهای زیبا، کسب و کار، علوم، مدیریت منابع و پرستاری فعالیت می کنند.

پردیس Harlow Campus

این پردیس در Old Harlow, Essex, England واقع شده است و ارائه دهنده دوره های تحصیلی زیست شناسی، کسب و کار، نمایش و اجرا، انگلیس و دورنمای فرهنگی، هنرهای زیبا (تئاتر و هنرها تصویری)، الهیات، عشق و داستان و تاریخ و علوم سیاسی، است.

پردیس Signal Hill Campus

این پردیس که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شده است، میزبان چندین سازمان دانشگاهی، یک مرکز کنفرانس بزرگ و تأسیسات خوابگاهی برای دانشجویان می باشد. در حال حاضر مراکز Harris Centre، Gardiner Centre، Genesis، Office of Public engagement، Office of Strategic Operation (Signal Hill Campus) و خدمات conference Services، MUN Pensioners’ Association، Newfoundland Quarterly و Business & Arts NL در این بخش قرار دارند.

مرکز کنفرانس این مجموعه تا ۴۵۰ نفر را پوشش می دهد. این بخش شامل ۸ سالن جلسه و چندین سالن کنفرانس و غذاخوری داخلی برای قرار ملاقات های مهم و خصوصی است، که همگی مجهز به ابزارهای ارتباطی پیشرفته و آنلاین هستند.

این پردیس در بخش Harbour Wing تعداد ۸۷ اتاق مبله همراه با سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه است که در اختیار دانشجویان قرار دارد.

باغچه آموزشی Botanical Garden

دانشگاه Memorial مؤسس Memorial University of Newfoundland Botanical Garden است. گیاه و درخت کاری سالانه و کلیه فعالیت های این حوزه در این بخش صورت می گیرد. این باغچه در سال ۱۹۷۲ تأسیس شده است و اکنون با نام Twinflower شناخته می شود.

جمعیت و زندگی دانشجویی

بیش از ۱۷۰۰۰ دانشجو در دانشگاه Memorial و در دوره های تمام وقت و نیمه وقت تحصیل می کنند. تقریباً ۸۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه بومی Newfoundland و Labrador هستند.

دانشجویان بین المللی

در حال حاضر ۲۷۴۴ دانشجوی تمام وقت و نیمه وقت بین المللی از ۱۱۹ کشور مختلف جهان در دانشگاه Memorial ثبت نام کرده اند. دانشجویان بین المللی حدود ۱۵ درصد کل دانشجویان دانشگاه را شامل می شوند.

خوابگاه دانشجویی

دانشگاه Memorial دارای چندین خوابگاه دانشجویی از قبیل؛ Paton College، Macpherson College و Barton’s Pond می باشد.  Parton College بیش از ۱۰۰۰ دانشجو را اسکان می دهد. Macpherson College میزبان ۲۵۰ دانشجو است و Barton’s Pnd بیش از ۵۰۰ دانشجو را پوشش می دهد.

ورزش، باشگاه ها و سنت های دانشگاه

تیم های ورزشی این دانشگاه تحت عنوان Memorial Dea-Hawks بخشی از لیگ ورزشی Atlantic University sport (AUS) هستند. بسکتبال زنان، دو و میدانی، فوتبال، شنا، والیبال و کشتی از جمله تیم های ورزشی این دانشگاه است.

دانشگاه Memorial دارای یک ایستگاه رادیویی CHMR-FM و روزنامه The Muse است.

بازخوردهای فرهنگی دانشگاه

در ۱ ژانویه سال ۱۹۴۳ و مجدداً در ۲۱ مارچ سال ۱۹۴۶ سازمان Canada Post اقدام به چاپ تمبر طرح دانشگاه Memorial University کرد. این تمبر که توسط Herman Herbert Schwartz طراحی شده است، توسط شرکت Canadian Bank Note company  چاپ می شود.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از این دانشگاه با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.
۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰ – ۰۹۱۷۲۰۳۰۶۰۴

نظرات بسته شده است.