معرفی دانشگاه New Brunswick University

معرفی دانشگاه New Brunswick University

دانشگاه دولتی New Brunswick University یا به اختصار UNB دارای دو پردیس اصلی در Fredericton و Saint John, New Brunswick است. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان کانادا و یکی از باسابقه ترین دانشگاه های دولتی امریکای شمالی محسوب می شود. این دانشگاه توسط ۷ دولتمند که بعد از انقلاب امریکا از ایالت متحده خارج شدند، تأسیس شده است.

UNB دو پردیس اصلی دارد: پردیس اول که در سال ۱۷۸۵ در Fredericton ساخته شده و پردیس کوچکتر که در سال ۱۹۶۴ در Saint John تأسیس شده است. علاوه بر این، یک پردیس علوم پزشکی راه دور نیز در Moncton و Bathurst و دو مرکز آموزشی در Caribbean و Beijing متعلق به این دانشگاه است. UNB ارائه دهنده ۷۵ نوع مدرک دانشگاهی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و در ۱۴ دانشکده خود می باشد. حدوداً ۱۱۴۰۰ دانشجو همزمان در دو پردیس این دانشگاه فعالیت می کنند. دانشگاه New Brunswick University توسط Startup Canada Award سال ۲۰۱۴ لقب بهترین دانشگاه کارآفرین کانادا را بدست آورد.

پردیس ها

در حال حاضر UNBF تعداد ۹۰۰۰ و UNBSJ تعداد ۳۰۰۰ دانشجو دارد. هر دو پردیس ها در طی سال های اخیر رشد و توسعه چشمگیری داشته اند.

 

پردیس Fredericton Campus

این پردیس در منطقه Saint John River واقع شده است. این پردیس به خاطر ساختمان های آجری قرمز رنگش و منظره زیبای و رنگارنگی که در پاییز دارد، معروف است.

بسیاری از ساختمان های این پردیس توسط G. Ernest Fair weather طراحی شده اند. سالن یادبود جنگ با نام Memorial Hall در سال ۱۹۲۴ با کاربری مرکز علوم و به یاد فارغ التحصیلان این دانشگاه که در جنگ جهانی اول کشته شدند، تأسیس شده است.

ساختمان Brigadier Milton F. Gregg, V.C. Centre این پردیس که در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است، در زمینه مطالعات جامعه شناختی و جنگ فعالیت می کند.

ساختمان ۵ طبقه Richard J. Currie Centre با مساحتی در حدود ۱۳۰۰۰ متر مربع در سال ۲۰۱۳ به این مجموعه اضافه شده است.

دو ساختمان دیگر در پردیس Fredericton وجود دارد که توسط National Historic Sites of Canada طراحی شده است؛ ساختمان Sir Howard Douglas Hall متعلق به سال ۱۸۲۷ و ساختمان William Brydone Jack Observatory متعلق به سال ۱۸۵۱٫

 

پردیس Saint John Campus

این پردیس که به اختصار UNBSJ نامیده می شود، در منطقه Tucker Park در Millidgeville و در چند کیلومتری شمال مرکز تجاری شهر واقع شده است. بزرگترین مرکز پزشکی New Brunswick و بیمارستان Saint John Regional Hospital در مجاورت این پردیس قرار دارند. از سال ۲۰۱۰ تا کنون UNBSJ میزبان مدرسه پزشکی Dalhousie Medicine New Brunswick که توسط دولت New Brunswick و دانشگاه New Brunswick University اداره می شود، بوده است.

پردیس UNBS در طول سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. اما مهمترین توسعه ای که در این پردیس روی داده، بین سال های ۱۹۷۰ تا اولین دهه قرن ۲۱ بوده که ساخت و سازهای فراوانی در آن اتفاق افتاده و شمار دانشجویان بین المللی نیز در آن افزایش یافته است.

در سال ۲۰۱۰ ساخت و ساز ساختمانی در این پردیس شروع شد، که یکی از وفادارترین ساختمان ها به مسئله پایداری محیط زیست در Atlantic Canada به شمار می رود.

پایداری محیط زیست

دانشگاه New Brunswick University تمام تلاشش را در جهت کاهش آسیب های احتمالی به محیط زیست انجام می دهد. از این رو، یک میکروتوربین با سوخت گاز طبیعی در Central Heating Plant نصب کرده است، که ۱۰۰ کیلو وات الکتریسیته برای تأمین انرژی گرمایی دانشگاه تولید می کند.

این دانشگاه همچنین از سال ۱۹۹۰ با اجرای طرحی موفق به حذف ۲۶ درصد از گازهای گلخانه ای شده است. علاوه بر این از سال ۲۰۰۵ با به روزرسانی فناوری های مختلف، مصرف آب در این دانشگاه تا حد زیادی کاهش یافته است. بر این اساس در سال ۲۰۱۱ دانشگاه New Brunswick University موفق به کسب B+ grade از انستیتوی Sustainable Endowment’s Institute شد.

رشته های تحصیلی

بیش از ۷۵ رشته کارشناسی و ۳۰ دوره آموزشی تحقیقاتی در دانشگاه New Brunswick University ارائه می شود. در این دانشگاه به ازای هر ۱۶ دانشجو یک استاد تدریس می کند.

 

تحقیقات و آموزش

دانشگاه New Brunswick University، ۱۱ کرسی تحقیقاتی مهم کانادا را در اختیار دارد و میزبان بیش از ۶۰ مرکز و مؤسسه تحقیقاتی است. در واقع بیش از ۷۰ درصد از فعالیت های تحقیقاتی استان در این دانشگاه صورت می گیرد. در بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ میزان ۷۷ درصد به دارایی های تحقیقاتی دانشگاه افزوده شد، که این بیشترین مقدار در میان دانشگاه های جامع کانادا است.

دانشگاه New Brunswick University همچنین تکنولوژی Google را توسعه داده و با همراهی NASA Jet Propulsion Laboratory  مدیریت پروژه Powered Prosthetic و MRI Technology را به عهده گرفته است. این دانشگاه همچنین میزبان یکی از آزمایگشاه های آنالیز حرکات انسانی با عنوان اولین مرکز تحقیقاتی Dermoskeletics امریکای شمالی است.

 

رده بندی

رده بندی دانشگاهی
رده بندی در سطح جهان
U.S News & World Report Global ۹۳۸
 

رده بندی در سطح کانادا

U.S News & World Report National[ ۲۶
Maclean’s Comprehensive ۸

 

در سال ۲۰۱۴ دانشگاه UNB لقب بهترین دانشگاه کارآفرین را توسط Startup Canada بدست آورد. جالب است بدانید که، این دانشگاه تا سال ۲۰۱۵ تعداد ۲۳ شرکت مختلف را راه اندازی کرده است.

در سال ۲۰۲۰ مجله Maclean’s به دانشگاه UNB رتبه هشتم از پانزده دانشگاه جامع کانادا را اعطاء کرد. برای چندین سال متمادی کتابخانه دانشگاه UNB جزء بهترین کتابخانه های کانادا دسته بندی شده است.

در سال ۲۰۱۲ بر اساس مجله Maclean’s مدرسه حقوق این دانشگاه، دومین مدرسه حقوق برتر کانادا لقب گرفت. این مدرسه بر طبق Canadian Lawyers Magazine جزء ۵ مدرسه برتر کانادا است.

در سال ۲۰۰۸ مجله National Post و Ottawa Citizen دانشگاه UNB را بر اساس افزایش درآمد تحقیقاتی ۵ سال گذشته جزء ۳ دانشگاه تحقیقاتی برتر کانادا معرفی کرد.

 

منزلگاه شعر یا Poets’ Corner

از آنجاییکه شمار بسیاری از دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاه UNB جزء شاعران معروف کانادا هستند، شهر Fredericton لقب Poets’ Corner یا منزلگاه شعر را به خود گرفته است. از جمله شاعران معروفی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند می توان به Sir Charles G.D. Robert، Bliss Carman و Francis Joseph Sherman اشاره کرد. در سال ۱۹۴۷ هیئت مدیره دانشگاه به افتخار این سه تن نشان یادبودی در دانشگاه نصب کرد.

 

مؤسسه مهندسی زیست پزشکی

این مؤسسه که به اختصار IBME نامیده می شود در پردیس Fredericton قرار دارد و یکی ازمؤسسات تحقیقاتی پر سابقه کانادا در زمینه مهندسی زیست پزشکی است. این مؤسسه که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شده است در زمینه های دیگری چون؛ مایوالکتریک، فرآیند سیگنالی، ابزار زیست پزشکی و تحلیل حرکات انسانی فعالیت های تحقیقاتی انجام می دهد. لازم به ذکر است که تست  UNB Test of Prosthetic Function که توسط این مؤسسه ابداع شده است، اکنون توسط محققان سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه که دانشگاه UNB مدرک مهندسی زیست پزشکی ارائه نمی دهد اما، دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک یا الکترونیک این دانشگاه در بخش تحقیقاتی مهندسی زیست پزشکی مؤسسه IBME فعال هستند.

 

مؤسسه Canadian Rivers Institute

این مؤسسه در سال ۲۰۰۰ تأسیس شده و جایگاه انجام تحقیقات در حوزه روخانه ها است. تحقیقات این بخش از Headwaters تا Estuaries به منظور پاکسازی، حفظ و پایداری آب صورت می گیرد. این مؤسسه یا به اختصار CRI تحقیقاتی در حوزه های بومی، داخلی و حتی بین المللی انجام می دهد. از سال ۲۰۱۳ این مؤسسه و شرکایش در حال انجام پروژه NB Power که به تأثیر پتانسیل های محیطی بر آپشن های آینده برای Mactaquac Generating Station می پرردازد، هستند. این پروژه که تا سال ۲۰۳۰ ادامه دارد چالش هایی چون سلامت رودخانه ها، زندگی آبزیان و مدیریت سیل را بررسی می کند. در سال ۲۰۱۵ بودجه ای با مبلغ ۲٫۸ میلیون دلار از طرف Natural Sciences and Engineering Research Council (NSERC) به این بخش و به منطور انجام تحقیقات در باره اکوسیستم های رودخانه Saint John River اختصاص یافت.

 

مرکز Mi’kmaq-Wolastoqey Centre (MWC)

این مرکز در سال ۱۹۷۷ و به منظور ایجاد مؤسسه آموزشی برای دانشجویان و جوامع بومی ایجاد شد. این مؤسسه امکاناتی نظیر تأسیسات تحقیقاتی، آموزش زبان، توسعه سیاسی، آموزش کودکان و … را در اختیار بومیان قرار داده است. به علاوه مجموعه ای از آثار فرهنگی، تاریخی و هنری منطقه در این مرکز وجود دارد.

 

مؤسسه تحقیقاتی Canadian Research Institute for Social Policy

این مؤسسه در سال ۱۹۹۶ و به عنوان مرکز تحقیقات سیساست های اجتماعی در Atlantic تأسیس شد. این مؤسسه از همان ابتدا به تحقیق در مورد مسائل اجتماعی در سطح کشور و حتی جهان می پرداخته و بیشترین تمرکزش همواره بر روی کودکان و نوجوانان بوده است. این مؤسسه تا کنون پروژه هایی نظیر؛ New Brunswick Schools Early Literacy Initiative، Mapping Literacy as a Determinant of Healt، Raising and Leveling the Bar، A Collaborative Research Initiative On Children’s Learning، Behavioral and Health Outcomes و Confident Learners Initiative را راه اندازی کرده است.

 

مرکز آموزش پزشکی Medical Training Centre

این مرکز اولین مدرسه پزشکی انگلیسی زبان New Brunswick محسوب می شود. این رشته به صورت اشتراکی با دانشکده پزشکی دانشگاه Dalhousie University ارائه می شود.

 

کمک هزینه ها

دانشگاه UNB هر ساله بیش از پنج میلیون دلار صرف کمک هزینه های دانشجویی می کند. این کمک هزینه ها شامل Blake-Kirkpatrick، Beaverbrook و President’s Scholarship می باشد. ۷٫۲ میلیون دلار کمک هزینه پایه لیسانس است و از هر ۲ دانشجویی که وارد این مقطع شده اند، یکی از آنها موفق به دریافت این کمک هزینه می شود.

UNB به هر دانشجویی که ۸۰ درصد نمره یا بالاتر را کسب کند، ۵۰۰ دلار کمک هزینه می دهد.

دانشگاه UNB همچنین به عنوان عضوی از Loran Scholarship ارائه دهنده ۱۰۰,۰۰۰ دلار کمک هزینه مقطع لیسانس است. همچنین برنامه Schulich Leader Scholarships این دانشگاه هر ساله مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار کمک هزینه STEM Scholarship به دانشجویان مهندسی و ۸۰,۰۰۰ دلار به دانشجویان رشته های فناوری، علوم و ریاضیات می دهد.

زندگی دانشجویی

UNB به طور تقریبی ده هزار دانشجو از ۱۰۰ کشور مختلف جهان دارد. ۱۲۵ باشگاه و انجمن، ۱۵ خوابگاه دانشجویی (۱۳ خوابگاه در پردیس Fredericton و دو مورد در Saint John)، کلاس های فیتنس، فعالیت های خارج از کلاس، قایقرانی و سرگرمی های فراوانی در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار دارد. همچنین رشته های قابل انتقال با ۸۹ دانشگاه مختلف جهان و ۳۵ کشور جهان در این دانشگاه در دسترس است.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از این دانشگاه با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.
(ستاره دانش اعتماد پارس نمایندگی رسمی ویزا موندیال در شیراز است.)
۰۹۱۷۲۰۳۰۶۰۴ – ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نظرات بسته شده است.