اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا در مقایسه با اقامت پس از تحصیل در آلمان و یا اقامت پس از تحصیل در استرالیا از توجه بیشتری نزد دانشجویان برخوردار است. کشور کانادا سالانه پذیرای بیش از ۱۲۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی است. دانشجویان با اهداف مختلفی از جمله تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا،شرایط کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا ، برای تحصیل کانادا را انتخاب می کنند. برخی برای تحصیل در زبان انگلیسی یا فرانسوی برای بهبود مهارت های زبان خود به این کشور برای ادامه تحصیل می روند. برخی دانشجویان برای تجربه فرهنگی زندگی و تحصیلی کانادا را انتخاب می کنند. اکثر دانشجویان با هدف کسب تجربه کار در کانادا و در نهایت اقامت دائم به این کشور می روند. در این نوشتار به بحث دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا می پردازیم.

– یکی از روش های اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا، سیستم اکسپرس انتری کانادا است. این سیستم متقاضیان اقامت دائم را رتبه بندی می کند و افرادی که بالاترین رتبه را بدست آورند، می توانند اقامت دائم خود را بدست آورند. معیار هایی که مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از: سطح تحصیلی، سن، وضعیت تاهل، نمره زبان انگلیسی و فرانسه، سابقه کاری و داشتن پیشنهاد کاری و …. . این برنامه برای فارغ التحصیلان بین المللی که تجربه کاری کافی در طول دوره کار پس از فارغ التحصیلی خود دارند، به عنوان یک گزینه سریع و ساده برای به دست آوردن اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا به حساب می آید.

– روش دیگر اخذ اقامت برای دانشجویان بین المللی برنامه PNP است. ایالت های مختلف در کانادا برای دانشجویان بین المللی روش های مختلفی در رابطه با اخذ اقامت دارند. بسته به جایی که در آن تحصیل می کنید، روش های مختلفی برای اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا وجود دارد.

– روش دیگر بدست آوردن اقامت دائم با گرفتن اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی است. دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل به مدت ۹۰ روز فرصت دارند که درخواست اجازه کار دهند و به حرفه ای مشغول شوند. بعد از آن می توانند درخواست اقامت دائم دهند. توجه به این نکته ضروری است که طول تحصیلات فرد نباید کمتر از ۸ ماه باشد.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.