تحصیل فوق لیسانس در کانادا

آینده خود را با تحصیل فوق لیسانس در کانادا متحول کنید. کانادا به عنوان مرکز عالی آموزش و پژوهش شهرتی جهانی دارد. بنابراین یک مکان ایده آل برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا است.

تحصیل فوق لیسانس در کانادا

کانادا در زمینه تحقیق و نوآوری در جهان پیشرو است

دانشگاه های کانادا با سرعتی باور نکردنی در حال انجام تحقیقات هستند که یکی از بالاترین نرخ ها در جهان است. فرهنگ تحقیقاتی به قدری پویا است که تاثیر آن بر بسیاری از رشته های پزشکی بالینی، زیست شناسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی، شیلات و جنگلداری، علوم زمین شناسی. محیط زیست و همچنین اقتصاد و تجارت از میانگین کشورهای G7 بیشتر است.

به طور مشخص، در سال ۲۰۱۷، دانشگاه های کانادا تحقیق و توسعه (R&D) را به ارزش ۱۴٫۳ میلیارد دلار انجام دادند که نشان دهنده ۴۰٪ از کل تحقیقات در کشور کانادا است.

کانادایی ها مفتخرند که پشت سر اکتشافاتی هستند که دنیا را تغییر داد. فقط به ویلچر برقی، فناوری Canadarm ، فیلم های IMAX، زبان برنامه نویسی جاوا و انتقال رادیویی بی سیم فکر کنید.

فهرست پیشرفت های پزشکی و علمی کانادا نیز طولانی است. به عنوان مثال: انسولین، درمان ضد رتروویروسی بسیار فعال (HAART) برای جلوگیری از HIV، جراحی قلب باز، و سلول های بنیادی قابل پیوند. اخیرا نیز یک دانشجوی کانادایی دکترا در دانشگاه کوئینز به کشف پیشگامانه ای در سلول های سرطانی دست یافته است. کیتلین میرون یک ماده شیمیایی (ترکیب اتصال دهنده DNA) را کشف کرده است که می تواند سلول های سرطانی را “غیرفعال” کرده و از گسترش آنها جلوگیری کند. تمام این نکات دانشجویان را به تحصیل فوق لیسانس در کانادا ترغیب می کند.

تحصیل فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا

مقطع لیسانس در کانادا

برنامه های تحصیلات تکمیلی

دانشگاه های کانادا برنامه های تحصیلات تکمیلی را تقریبا در همه رشته ها ارائه می دهند.

تحصیل فوق لیسانس در کانادا، ۱ یا ۲ سال بعد از لیسانس طول خواهد کشید. برای گذراندن تحصیلات تکمیلی در کانادا باید پایان نامه یا دوره کارآموزی را پشت سر بگذارید.

دوره دکتری ۳ تا ۵ سال بعد از کارشناسی ارشد به طول می انجامد. این شامل یک پایان نامه است که باید بر اساس تحقیقات اصلی و عمیق در زمینه تحصیلی شما باشد.

دانشجویان بین المللی می گویند که در درجه اول به دلیل کیفیت سیستم آموزشی، تحصیل در کانادا را انتخاب کرده اند. علاوه بر دوره های ارائه شده در پردیس به صورت حضوری، دانشگاه های کانادا برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا را به صورت آنلاین یا از طریق آموزش از راه دور ارائه می دهند.

چرا باید تحصیل فوق لیسانس در کانادا را انتخاب کنید؟

تحصیل دانشجویی در کانادا

کانادا رتبه سوم را در میان مقاصد جهانی از نظر کیفیت آموزش ارائه شده به دانشجویان بین المللی دارد.

طبق نظر دانشجویان بین المللی، کانادا از نظر کیفیت نتایج به دست آمده توسط فارغ التحصیلان نیز رتبه ۴ را دارد. تحصیلات عالی در کانادا مقرون به صرفه است. اخذ مدرک به طور متوسط ​​۱۹۲۵۲ دلار کانادا هزینه دارد. جمعیت کانادا تنها ۰٫۵٪ از جمعیت جهان را تشکیل می دهد، اما کانادا ۳٪ از تحقیقات علمی جهان را تولید می کند. در مجموع، ۲۶ دانشگاه کانادایی در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال ۲۰۲۱ قرار دارند، موفقیتی که تنها تعداد معدودی از کشورها به آن دست یافته‌اند.

هزینه تحصیلات عالی در کانادا

منطقی است که در آموزش عالی خود سرمایه گذاری کنید. برنامه های تحصیل فوق لیسانس در کانادا در سراسر جهان شناخته شده است. برای دانشجویان بین المللی مانند شما، این برنامه ها جذاب تر هستند زیرا هزینه زندگی در کانادا نسبت به کیفیت آن بسیار مناسب است. حتی شهرهای بزرگ کانادا اغلب از بسیاری از شهرهای بزرگ در سراسر جهان مقرون به صرفه تر هستند.

در کانادا، هزینه های تحصیل به برنامه و محل انتخابی بستگی دارد. شما می توانید با جستجو در اینترنت برنامه های تحصیلی مناسب خود را پیدا کنید.

برای ارائه ایده ای از هزینه ها، نمونه هایی را به شما معرفی می کنیم. هزینه های تحصیل از ۲۵۰۰ دلار کانادا در سال تا ۱۸۰۰۰ دلار کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد متغیر است. هزینه دکترا بین ۲۵۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار کانادا در سال است. اگر بودجه شما لب مرز قرار دارد، با استفاده از ابزارهای اینترنتی مقایسه، برنامه های استان های مختلف و مدارس تحصیلات تکمیلی را مقایسه کنید.

همچنین هزینه های اقامت، غذا و حمل و نقل محلی از شهری به شهر دیگر متفاوت است. با مقایسه و تخمین مخارج می توان گفت که هزینه زندگی دانشجویی به طور متوسط ​​۱۲۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

دانشگاه های کانادا سالیانه پذیرای تعداد بالایی از دانشجویان بین المللی است

بورسیه تحصیلی در کانادا

شما ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل فوق لیسانس در کانادا باشید. دولت های کانادا، استان ها و مناطق ، و همچنین بسیاری از موسسات آموزشی، بودجه ای را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.

تحصیل در کانادا در ۷ مرحله

  1. برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید و محل ارائه آن را پیدا کنید.
  2. بورسیه تحصیلی پیدا کنید و درخواست دهید.
  3. برای پذیرش در دانشگاه های کانادا که بیشتر مورد توجه شما هستند، اقدام کنید.
  4. بودجه خود را برای تحصیل در کانادا آماده کنید.
  5. مجوز تحصیل خود را دریافت کنید.
  6. جهت رفتن به کانادا و اقامت در مدت تحصیل خود برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.
  7. پیش از ترک کشور، چک لیست ورود به کانادا را مرور کنید.

کسب اطلاع از تحصیل فوق لیسانس در کانادا

اعتبارات و معیارهای پذیرش

هر دانشگاه کانادا معیارهای پذیرش خود را تعیین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ورود به برنامه مورد نظر خود، به وب سایت دانشگاهی که می خواهید در آن شرکت کنید مراجعه کنید. برای اطلاع از اینکه آیا هر یک از این اعتبارات می تواند به شما تعلق بگیرد، با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با دانشگاه تماس بگیرید.

برای اینکه به تحصیل فوق لیسانس در کانادا بپردازید، بسته به زبانی که تصمیم به تحصیل در آن دارید، باید مدرکی دال بر سطح مهارت خود در زبان فرانسه یا انگلیسی ارائه دهید.

دانشگاه های انگلیسی زبان ممکن است از شما بخواهند که یکی از این امتحانات را بگذرانید: آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL)، سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یا ارزیابی زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی (CAEL).

دانشگاه های فرانکوفون دانشجویان را به صورت انفرادی ارزیابی می کنند. برای اطلاع از پیش نیازهای یک دانشگاه خاص، با دفتر ثبت آن موسسه تماس بگیرید.

آنچه مطرح شد خلاصه ای برای اطلاع از روند پذیرش و تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در کانادا بود. برای دریافت اطلاعات به روز می توانید به سایت هریک از این دانشگاه ها مراجعه نمایید یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

نظرات بسته شده است.