اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

[hm_title]اقامت بعد از تحصیل در مجارستان[/hm_title]

مجارستان، بویژه بوداپست در دهه های گذشته، به خصوص از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴، محل مناسبی برای اشتغال و اقامت بعد از تحصیل در مجارستان برای دانشجویان از سراسر جهان بوده است. هزینه های زندگی در بوداپست نسبت به دیگر پایتخت های اروپا نسبتا کم است، اما استانداردهای زندگی قطعا به اندازه کافی بالاست که دانشجویان را بعد از فراغت از تحصیل برای ادامه زندگی در این کشور و اقامت بعد از تحصیل در مجارستان تشویق می کند. موسسه حقوقی عدالت نگاران ،تنها موسسه معتبر مهاجرتی در شیراز در اخذ ویزای مجارستان ،در این مقاله سعی بر آن داشته که راههای اخذ اقامت مجارستان پس از تحصیل و اقامت بعد از تحصیل در مجارستان را مورد بررسی قرار دهد.
یکی از راه های اخذ اقامت مجارستان بعد از اتمام تحصیلات این است که از طریق کار کردن در این کشور بتوانید اقامت بگیرید. دو روش برای اخذ اقامت مربوط به کار رایج است که در ادامه به آن می پردازیم. اگر هدف شما برای اخذ اقامت مجارستان کار کردن است یا باید یک کسب و کار سودمند ایجاد کنید یا در این کشور استخدام شوید.
افرادی که دارای قرارداد استخدامی هستند، حق دریافت ویزای کار را برای مدت زمان استخدام خود دارند. این درخواست نیاز به کپی از قرارداد کار و اثبات درآمد و همچنین اظهارات بانکی دارد تا نشان دهد که متقاضی پول کافی برای حمایت از خود را تا زمان پرداخت حقوق اولیه دارد. کارفرمایان درخواست را به مرکز اشتغال مجارستان (Munkaügyi Központ) ارائه می دهند.
دانشجویان خارجی که در تحصیلات عالی ثبت نام کرده اند در مجارستان می توانند برای اقامت درخواست دهند. این مسیر نیاز به یک ویزای بلند مدت (بیش از ۹۰ روز) و دو سال مطالعه زبان مجارستانی دارد.
مجارستان به متقاضیانی که ملک در این کشور خریداری می کنند اجازه اقامت می دهد. در این مورد متقاضیان باید مدارک مستقل مالی را به صورت بیانیه بانکی ارائه دهند. مجوز اقامت توسط دفتر مهاجرت و شهروندی مجارستان (Bevándorlási és Alampolgársági Hivatal) صادر می شود.
روش دیگر خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش ۳۰۰۰۰۰ یورو است. در این مورد دولت ضمانت می کند که بعد از پنج سال این مبلغ برگردانده شود. دولت به دارنده این اوراق و وابستگانش (همسر و فرزند زیر ۱۸ سال) اجازه اقامت دائم می دهد. هزینه اداری مربوط به خرید این اوراق ۶۰۰۰۰ یورو است که کل مبلغ سرمایه گذاری را به ۳۶۰۰۰۰ یورو می رساند. (در حال حاضر برنامه خرید اوراق قرضه دولتی متوقف شده است.) ویژگی های این اوراق به شرح زیر است:

[hm_lists][hm_lists_row title=”پرداخت مبلغ مشخص اعلام شده توسط دولت برای خرید اوراق قرضه”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”بازپرداخت تضمین شده توسط دولت”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دسترسی به آموزش عمومی برای افراد زیر سن قانونی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دسترسی به مراقبت های پزشکی در مجارستان و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”بدون نیاز به دانش زبان مجارستانی “][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”بدون محدودیت اقامت “][/hm_lists_row][/hm_lists]

روش های دیگری نیز برای اخذ اقامت مجارستان وجود دارد که در ادامه هریک را بر می شمریم:

[hm_title]
ثبت یک شرکت قانونی[/hm_title]

برای ثبت یک شرکت، نام آن باید مجارستانی باشد، ۲۵۰۰ یورو هزینه می شود. این درخواست مستلزم اسناد مالی و گواهی صاحبان درآمد از شرکت است.
تصمیم به اعطای اقامت بر این اساس در دادگاه ثبت اقامت مجارستان انجام می شود. علاوه بر شرکت، متقاضی باید ملکی (حداقل ۱۵ متر مربع به ازای هر نفر) داشته باشد و مدارک درآمد را تأمین نماید.

[hm_title]
ازدواج با یک شهروند مجارستانی[/hm_title]

درخواست اقامت در مورد ازدواج با یک شهروند مجارستانی، فقط یک ماه طول می کشد. پس ازگذشت سه سال از زمان ازدواج، فرد می تواند برای شهروندی مجارستان درخواست کند.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895
[hm_title]
تحقیق و پژوهش[/hm_title]

مجوز اقامت برای دانشگاهیان مجاز به تحصیل در مجارستان برای اهداف علمی با موافقت نامه ای از یک موسسه علمی مجارستان اعطا می شود. این موسسه باید شواهدی ارائه دهد که هزینه های زندگی و اقامت متقاضی را پوشش می دهد. در این مورد، اجازه اقامت برای مدت زمان قرارداد تا ۵ سال صادر می شود. اگر متقاضی کمک هزینه برای پژوهش هایش دریافت نمی کند و دانشجوی کارشناسی ارشد نیست و یا فعالیت وی توسط آکادمی علوم مجارستان تایید نشده است، آنوقت باید مدارک اشتغال ارائه دهد.

[hm_title]
نحوه دریافت اقامت دائم[/hm_title]

پس از پنج سال اقامت قانونی در مجارستان، افراد می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. در مورد احیای خانواده یا ازدواج با یک شهروند مجارستان مجوز های اقامت دائم بلافاصله صادر می شود.
الزامات شرایط اقامت شامل:

[hm_lists][hm_lists_row title=”درخواست کامل شده”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”مدارک تأیید رابطه (تولد، فرزند خواندگی، گواهی ازدواج)”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”معیارهای مالی کافی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”بیمه درمانی”][/hm_lists_row][/hm_lists]

دارندگان اقامت دائم همچون شهروندان از حقوق یکسانی برخوردارند ( به استثنای حق رای). این سند هر ۱۰ سال تجدید می شود، اما الزامات تغییر نمی کنند.

جهت اخذ مشاوره رایگان مهاجرت در شیراز با گروه مشاورین پارس ویزا در ارتباط باشید.
۰۷۱-۳۶۲۵۳۵۶۴

نظرات بسته شده است.