تحصیل در آمریکا

[hm_title]تحصیل در آمریکا[/hm_title]

کشور آمریکا در نیمکره غربی زمین می باشد. آمریکا از لحاظ وسعت بعد از روسیه و کانادا، سومین کشور پهناور دنیا است. کشور آمریکا از جانب شمال با کانادا، از جنوب با مکزیک، از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با اقیانوس اطلس هم مرز است.

کشور آمریکا وسعتی حدود ۹۸۲٫۶۳۰ کیلومتر مربع دارد و دارای ۶۹۱/۱۵۸/۳۱۶ نفر جمعیت می باشد که نرخ امید به زندگی در میان مردان ۷۵ سال و در زنان ۸۱ سال می باشد. پایتخت کشور آمریکا، شهر واشنگتن در ناحیه کلمبیا است. شهرهای شیکاگو، نیویورک و لس آنجلس از کلان شهرهای کشور آمریکا قرار گرفته اند. این کشور، از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم، متنوع ترین کشور در سطح دنیا است.

کشور آمریکا زبان رسمی ندارد ولی باز هم زبان انگلیسی آلمانی به عنوان زبان رسمی در این کشور شناخته شده است و برای ورود به این کشور باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشید.

نظام حکومتی در کشور آمریکا، جمهوری فدرال می باشد. این کشور دارای دو حزب مهم دمکرات Democratic و جمهوری خواه Republican است.

کشور آمریکا، کشوری سکولار است که تمامی ادیان و مذاهب در آن آزاد است. کشور آمریکا دارای ۴۸ ایالت هم جوار و دو ایالت جدا( آلاسکا و هاوایی ) می باشد که بزرگترین ایالت آمریکا، آلاسکا است که در شمال غربی کشور کانادا قرار دارد.

با توجه به وسعت زیاد و پراکندگی توپولوژی در آمریکا، آب و هوای آن در نقاط مختلف، متغیر است ولی در کل آب و هوای آمریکا معتدل است.

[hm_title]شرایط پذیرش دانشجو و تحصیل در آمریکا[/hm_title]

در کشور آمریکا از سن ۶ سالگی تحصیل شروع می شود و فرد با گذراندن ۱۲ سال، تحصیلات متوسطه خود را به پایان می رساند و پس از آن مدرک IB را می گیرد که همان دیپلم کشور آمریکا است. زمان ورود به دبیرستان های آمریکا، ۱۴ سالگی است. اگر فردی بخواهد از ایران برای تحصیل در دبیرستان های آمریکا برود باید مقطع راهنمایی را با معدل بالاتر از ۱۲ به پایان رسانده باشد. برای افرادی که تحصیلات قبل از دانشگاه را در آمریکا گذرانده اند برای ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های آمریکا، مدرک IB الزامی است.

در مقطع ابتدایی در مدارس آمریکا بیشتر دروس ریاضیات، خواندن و نوشتن، هنر، علوم اجتماعی و ورزش تدریس می شود وی در مقطع دبیرستان در آمریکا افراد می توانند بین دروس مختلف، انتخاب کنند و با توجه به علاقه و استعداد خود دروس را انتخاب نمایند.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی آمریکا[/hm_title]

مقطع کارشناسی دانشگاه های آمریکا، ۴ سال طول می کشد. اکر شما می خواهید برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا اقدام کنید باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود را داشته باشید و اگر هنوز مدرک پیش دانشگاهی را نگرفتید این امکان را دارید که دوره پیش دانشگاهی خود را در آمریکا بگذرانید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا، فرد باید حتما مدرک آیلتس ۵ یا ۶ و یا نمره تافل مشابه داشته باشد.

با توجه به این که فرد در چه رشته ای تحصیل کرده و چه واحدهای دروس تخصصی و اختیاری را گذرانده است، مدرک  ( Bachelor of Science=B.S ) و یا ( Bachelor of Art=B.A ) به او اعطا می شود.

دانشجویان در حین تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند به صورت ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و برای هر ساعت درآمدی حدود ۱۲ تا ۱۵ دلار کسب کنند.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آمریکا[/hm_title]

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آمریکا، فرد نیاز به نمره آیلتس ۵/۶ به بالا و یا نمره تافل مشابه دارد. همچنین برای تحصیل در بیشتر رشته ها، بسته به نوع رشته باید نمره Gre و Gmat قابل قبولی نیز ارائه نماید.

مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا بنا به رشته، یک تا سه سال طول می کشد. در کارشناسی ارشد تحقیقی دانشجو تعداد واحد کمتری را می گذراند و باید یک تز یا پایان نامه و یک مقاله ارائه دهد.

گفتنی است که برای افرادی که می توانند هزینه تحصیل خود را برای مدت کوتاهتری پرداخت نمایند کارشناسی ارشد حرفه ای بسیار مناسب است و فرد در مدت کوتاهی می تواند جذب بازار کار شود.

دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند به صورت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و برای هر ساعت درآمدی حدود ۱۵ دلار کسب نمایند.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا آمریکا[/hm_title]

برای پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های آمریکا، باید حتما رزومه تحصیلی بسیار قوی داشته باشید. رزومه قوی شامل داشتن معدل بالای ۱۶، مقاله های علمی پژوهشی، کار در مراکز پژوهشی، مدرک زبان و …… می شود. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه های آمریکا حدود ۳ تا ۵ سال است. دانشجویان در این مقطع بیشتر به تحقیق و پژوهش می پردازند و چون بودجه تحقیقاتی دانشگاه های آمریکا در این مقطع بسیار بالا است دانشجویان می توانند تلاش کنند و با رزومه تحصیلی قوی، موفق به گرفتن بورسیه های تحصیلی شوند.

هزینه تحصیل در آمریکا حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار در سال است و با اینکه هزینه زندگی با توجه به شهر ، ایالت و سبک زندگی هر فرد متغیر است ولی می توان مبلغی حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار را برای زندگی یک فرد در طول یک ماه در آمریکا تعیین کرد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی برای فارغ التحصیلان از ایران

دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل ۱۴

مدرک زبان استاندارد بین المللی شامل تافل و آیلتس

مدرک SAT

تمکن مالی

شرایط کلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد

مدرک لیسانس با حداقل معدل ۱۴

مدرک زبان استاندارد بین المللی شامل تافل و آیلتس

مدرک GRE/GMAT

توصیه نامه تحصیلی

انگیزه نامه

تمکن مالی

رزومه به زبان انگلیسی

شرایط کلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش دکترا

لیسانس و فوق لیسانس ریز نمرات با حداقل معدل ۱۴

مدرک زبان استاندارد شامل تافل و یا آیلتس

مدرک GRE/GMAT

توصیه نامه تحصیلی

انگیزه نامه

مقاله های پژوهشی یا خارجی معتبر

تمکن مالی

رزومه انگلیسی

پروپوزال یا طرح تحقیقی

[hm_title]برخی دانشگاه های معتبر آمریکا[/hm_title]

Arizona State University, Tempe, AZ

Baylor University, Waco, TX

Boston University, Boston, MA

Brandeis University, Waltham, MA

[hm_title]شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی در آمریکا[/hm_title]

دوره های تخصصی

شرکت در آزمون ورودی کتبی و شفاهی

دانشنامه مقطع کارشناسی همراه با ریز نمرات

گذرنامه

مدرک زبان انگلیسی

دو توصیه نامه استاد

رزومه

انگیزه نامه تحصیلی

پروپوزال یا پروژه تحقیقاتی

خلاصه موضوع پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد

فهرست نشریات و مقالات و یا هر مدرک دیگری که بتواند در ارزشیابی موثر باشد.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.