تحصیل در بلژیک

[hm_title]تحصیل در بلژیک[/hm_title]

کشور بلژیک به یک کشور سلطنتی معروف است و کشوری مستقل در اروپای غربی است که از سه جامعه ( فنلاندی، فرانسوی و آلمانی) و سه منطقه ی ( بروکسل، فنلاندرز و والوون ) تشکیل شده است. این کشور از جنوب با فرانسه، از شمال با هلند، از شرق با آلمان، از سمت جنوب شرقی با لوکزامبورگ و ازسمت شمال غرب با دریای شمال مجاور است.

پایتخت کشور بلژیک، شهر بروکسل است که یکی از بزرگترین شهرهای آن به شمار می آید.

کشور بلژیک از کشورهای بنیانگذار اتحادیه اروپاست. همچنین کشور بلژیک یکی از پر جمعیت ترین کشورهای ایالتی است که جمعیتی حدود ۰۲۰/۰۰۷/۱۱ نفر را در خود جای داده است.

در کشور بلژیک، حکومت به صورت مشروطه سلطنتی و دموکراسی ( پارلمانی) می باشد. کشور بلژیک، با مساحتی حدود ۵۲۸/۳۰ کیلومتر مربع، صدو سی و هشتمین کشور وسیع دنیا به شمار رفته و هم اندازه کشور ارمنستان است. در واقع مردم کشور بلژیک، حدود ۵۸ درصد به زبان هلندی، ۴۱ درصد به زبان فرانسوی و ۱ درصد به زبان آلمانی صحبت می کنند. دین اکثر مردم بلژیک مسیحی است که تعداد زیادی از آنها از مذهب کاتولیک  پیروی می کنند و پس از آن، دین اسلام در گروه دین های پرطرفدار قرار دارد.

کشور بلژیک دارای آب و هوای معتدل و خوب است که در فصل تابستان آب و هوایی نسبتا خنک و معتدل دارد. بارندگی های نسبتا خوب و معتدل دارد. رودهای معروفی در کشور بلژیک در جریان است که از جمله آن ها رود موز، رود شلدت و رود سامبر است. در اطراف آن کوه های آردن و فلات جنگلی وجود دارد که در شمال شرق کشور بلژیک بوده و بسیار زیباست.

[hm_title]شرایط تحصیل در بلژیک[/hm_title]

کشور بلژیک، یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است و همیشه علاقه مندان زیادی جهت تحصیل در این کشور اقدام می کنند. سیستم آموزشی کشور بلژیک قبل از ورود به دانشگاه شامل سه مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان است.

در سنین ۶ تا ۱۸ سالگی، آموزش و پروش در کشور بلژیک اجباری است و پس از دریافت مدرک دیپلم، امکان تصمیم گیری و ورود به دانشگاه برای دانش آموزان وجود دارد. تحصیل در کودکستان رایگان می باشد و خدمات دوره پیش دبستانی به کودکان ۲ تا ۶ سال ارائه می شود.

[hm_title]شرایط تحصیل و پذیرش دانشجو در بلژیک[/hm_title]

دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های کشور بلژیک ادامه تحصیل دهند می توانند در دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی کشور بلژیک شرکت کنند. در موسسات آموزش عالی رشته هایی همچون موسیقی، بهداشت، معماری و….. تدریس می شود که شامل دو مرحله است. در مرحله اول آموزش ها به صورت عملی است و در مرحله دوم به صورت دانشگاهی و پژوهشی می باشد.

هزینه در دانشگاه های کشور بلژیک برای دانشجویان رایگان می باشد تنها تعداد محدودی از دانشگاه ها و رشته های تحصیلی از دانشجویان هزینه دریافت می کنند.

دانشجویانی که می خواهند در کشور بلژیک در رشته های : پزشکی و دندانپزشکی بلژیک و همچنین مهندسی ادامه تحصیل دهند باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند. دروس در دانشگاه های کشور بلژیک به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

در دانشگاه های بلژیک، دروس توسط اساتید مجرب تدریس می شود و امکانات بسیار زیاد و با کیفیتی جهت پیشرفت تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و همه ی دانشجویان می توانند به راحتی به کامپیوتر دسترسی داشته باشند و در مقاطع بالاتر تحصیل، افراد به کامپیوتر با تمامی تجهیزات از جمله پرینتر و اسکنر به صورت شخصی دسترسی دارند. دانشگاه های بلژیک، دارای یک کتابخانه تخصصی می باشند که بسیار مجهز هستند و دانشجویان می توانند به صورت آنلاین کتاب، مقاله، پایان نامه و….. موردنظر خود را در کتابخانه دانشگاه پیدا کنند و به کتابخانه مربوطه مراجعه نمایند.

تحصیل در بلژیک
[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی بلژیک[/hm_title]

مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور بلژیک حدود ۳ تا ۴ طول می کشد که در این دوره، اساتید فقط سرفصلها و منابع دروس را به دانشجویان می دهند و قسمت های اصلی دروس را خود دانشجویان باید مطالعه کنند و به تحقیق بپردازند.

در مقطع کارشناسی در بلژیک، دانشجویان می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یورو در هفته حقوق بگیرند که این مبلغ، هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تا حدودی تامین می کند. هزینه زندگی دانشجویی در این مقطع در ماه حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد که شامل بیمه، مسکن، خوراک، رفت و آمد و …. می شود.

در مقطع کارشناسی در بلژیک، دانشجویان می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یورو در هفته حقوق بگیرند که این مبلغ، هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تا حدودی تامین می کند. هزینه زندگی دانشجویی در این مقطع در ماه حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد که شامل بیمه، مسکن، خوراک، رفت و آمد و …. می شود.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بلژیک[/hm_title]

دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های بلژیک، حدود ۱ تا ۲ سال طول می کشد. دانشجویان در این مقطع می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو در هفته حقوق دریافت کنند.

مدارک جهت اخذ پذیرش دانشگاه های بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد

سوابق تحصیلی

مدرک زبان آیلتس یا تافل

مدارک کامل شناسایی

معرفی یک حساب بانکی که نشاندهنده پشتوانه مالی دانشجو است.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا بلژیک[/hm_title]

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا یا می توانند از بورسیه تحصیلی بلژیک استفاده کنند یا خودشان شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی را اخذ می کنند حقوق ماهیانه حدود ۲۰۰۰ دلار دریافت می کنند. این نکته حائز اهمیت است که کسانی که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های معتبر به پایان رسانده باشند و مدرک زبان آیلتس یا تافل و مقالات بین المللی داشته باشند از شانس بیشتری برخوردارند که بورسیه تحصیلی را اخذ کنند. دانشجویان در مقطع دکترا می توانند ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو در هفته دریافت کنند که این مبلغ به راحتی هزینه های تحصیل و زندگی فرد دانشجو را تامین می کند. هزینه های زندگی دانشجویی در ماه حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد که بخش اصلی آن را هزینه مسکن تشکیل می دهد.

مقرون به صرفه ترین دانشگاه های بلژیک

UC Leaven- Limburg : متوسط شهریه ۸۰۰/۱ یورو در سال

University of Namur : متوسط شهریه ۸۳۵ یورو در سال

Vrije Universiteit Brussel (VUB) : متوسط شهریه بین ۸۳۵ تا ۷۰۰/۱ یورو در سال

Unniversity of Liege : متوسط شهریه ۸۳۵ یورو در سال

[hm_title]ویزای تحصیلی بلژیک [/hm_title]

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی بلژیک

ارائه پاسپورت که باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.

ارائه گواهی پزشکی مبنی بر سلامت کامل جسمی

ارائه مدارک بانکی مبنی بر تمکن مالی فرد برای هزینه های زندگی و تحصیل به مدت حداقل یک سال در کشور بلژیک

پر کردن فرم در خواست ویزای تحصیلی به طور دقیق و کامل

ارائه مدارکی مبنی بر عدم سوء پیشینه کیفری

ارائه رونوشتی از تمام مدارک دبیرستان

ارائه رونوشتی از تمام مدارک تحصیلی( دانشگاهی) که گذرانده اید.

ارائه هر یک از مدارک بالا به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی باشد که البته بسته به دانشگاه موردنظر می توانید مدارک را به هر یک از زبان های آلمانی، فرانسوی و یا هلندی نیز ترجمه کنید.

[hm_title]دانشگاه های معتبر بلژیک[/hm_title]

دانشگاه آزاد بروکسل

دانشگاه خنت

دانشگاه لیژ

دانشگاه وریج بروکسل

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.