تحصیل در برزیل

[hm_title]تحصیل در برزیل[/hm_title]

کشور برزیل، بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است. این کشور، منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می گیرد، شرقی ترین کشور قاره آمریکا است و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم مرز است.

به طور کلی برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

جمعیت کشور برزیل، ۱۸۲٫۸ میلیون نفر و وسعت آن حدود ۸٫۵۵ میلیون کیلومتر مربع است.

پایتخت کشور برزیل، برازیلیا است. و بزرگترین شهر این کشور، سائوپائولو نام دارد که زبان رسمی کشور برزیل، پرتغالی است.

کشور برزیل دارای زمین های کشاورزی وسیع و جنگل های استوایی است و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی، قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است. دین رسمی مردم کشور برزیل، مسیحیت است.

کشور برزیل دارای پنج آب و هوا است که عبارتند از گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب.

.

[hm_title]شرایط تحصیل و پذیرش دانشجو در برزیل[/hm_title]

تحصیل در برزیل در دوره ابتدایی ۸ سال، دوره متوسطه ۳ سال و آموزش در مدارس فنی در مقطع متوسطه ۴ سال طول می کشد.

با کیفیت ترین دانشگاه های آمریکای جنوبی در کشور برزیل قرار دارد که سه نوع هستند: دانشگاه های فدرال که تحت حمایت دولت مرکزی قرار دارند، دانشگاه های ایالتی که بودجه آنها از طریق دولت ایالتی تامین می شود و دانشگاه های خصوصی که تحت پوشش بخش های خصوصی می باشند.

تحصیل در دانشگاه های فدرال و ایالتی به صورت رایگان است ولی در دانشگاه های خصوصی، دانشجو باید با توجه به شهر، دانشگاه و مقطع تحصیلی شهریه ای را پرداخت کند.

با کیفیت ترین دانشگاه های آمریکای جنوبی در کشور برزیل قرار دارد که سه نوع هستند: دانشگاه های فدرال که تحت حمایت دولت مرکزی قرار دارند، دانشگاه های ایالتی که بودجه آنها از طریق دولت ایالتی تامین می شود و دانشگاه های خصوصی که تحت پوشش بخش های خصوصی می باشند.

تحصیل در دانشگاه های فدرال و ایالتی به صورت رایگان است ولی در دانشگاه های خصوصی، دانشجو باید با توجه به شهر، دانشگاه و مقطع تحصیلی شهریه ای را پرداخت کند.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی برزیل[/hm_title]

مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور برزیل ۴ سال طول می کشد و دروس این مقطع به زبان پرتغالی تدریس می شوند. البته دانشجویانی که زبان پرتغالی بلد نیستند می توانند در کلاس های یادگیری زبان پرتغالی شرکت کنند.

در برخی از دانشگاه های برزیل برای پذیرش دانشجو، آزمون برگزار می شود که در صورت قبولی دانشجو می تواند در آن دانشگاه ادامه تحصیل دهد.

هزینه های تحصیل و زندگی که شامل: هزینه مسکن، رفت و آمد، خوراک و بیمه و هزینه های تحصیل می شود در مقطع لیسانس حدود ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که دانشجویان می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند که حقوق دریافتی می تواند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی را تامین کند.

[hm_title]

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برزیل

[/hm_title]

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور برزیل، ۲ سال طول می کشد که زبان تدریس در این مقطع به زبان انگلیسی یا پرتغالی می باشد. افراد برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشند. دانشجویان در این مقطع علاوه بر شرکت در کلاس های درسی باید یک پروژه تحقیقاتی هم ارائه دهند.

کشور برزیل تنها کشوری در دنیا است که برای کلیه رشته های مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان بورسیه تحصیلی می دهد که  دانشجویان در صورت اخذ بورسیه تحصیلی می توانند در ماه حدود ۴۵۰ تا ۷۰۰ دلار حقوق دریافت کنند که این مبلغ هزینه های تحصیل و زندگی را به راحتی تامین می کند

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا برزیل[/hm_title]

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه های کشور برزیل حدود ۳ تا ۵ سال طول می کشد و دانشجویان در پایان دوره باید مقالات و پروژه خود را به دانشگاه تحویل دهند. دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های برزیل ادامه تحصیل دهند باید یک رزومه قوی و یک پروپزال تحقیقاتی به دانشگاه ارائه دهند.

تمامی دروس در مقطع دکترا به زبان پرتغالی یا انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برزیل برای مقطع دکترا باید مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶ را داشته باشند.

همچنین دانشگاه های برزیل این فرصت را قرار دادند که دانشجویان در مقطع دکترا در صورت دادن تقاضا جهت استفاده از بورسیه تحصیلی و تایید آن بتوانند ماهیانه حدود ۱۰۰۰ دلار حقوق دریافت کنند.

[hm_title]تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در برزیل[/hm_title]

تحصیل در دانشگاه های برزیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان های انگلیسی و پرتغالی برای دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا می باشد.

دانشجویان می توانند با داشتن دیپلم متوسطه تجربی و پیش دانشگاهی، سن زیر ۲۱ سال و مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ برای پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی کشور برزیل اقدام کنند. در ابتدا یک سال دوره Pre Medical را در کالج های این کشور می گذرانند سپس در آزمون ورودی شرکت کرده و در صورت قبولی می توانند در دانشگاه های برزیل تحصیل کنند.

هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های کشور برزیل سالانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار است.

دانشگاه های معتبر برزیل

دانشگاه سائوپائولو

یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های کشور برزیل و آمریکای جنوبی است که در شهر سائوپائولو قرار دارد و رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، حقوق و پزشکی ارائه می شود.

دانشگاه کمپیناس

یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های کشور برزیل و آمریکای جنوبی، دانشگاه کمپیناس است که در شهر کمپیناس واقع است و معروف به UNICAMP می باشد و رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، فلسفه، تاریخ، مهندسی کامپیوتر و مهندسی شیمی ارائه می شود.

دانشگاه فدرال ریو دو ژانیرو

برترین دانشگاه فدرال در کشور برزیل، دانشگاه فدرال ریو دو ژانیرو است که در شهر ریو دو ژانیرو واقع است و یکی از ۵ دانشگاه نمونه آمریکای جنوبی است.

این دانشگاه، یکی از دانشگاه های بسیار مدرن و با امکانات بسیار عالی در کشور برزیل است که رشته های مهندسی برق، فلسفه، تاریخ، کامپیوتر، مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک در آن تدریس می شوند.

[hm_title]مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای اقامت تحصیلی برزیل[/hm_title]

تکمیل فرم ویزا برای اقامت تحصیلی برزیل

نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه در برزیل

۳ قطعه عکس رنگی با زمینه سفید از متقاضی

شناسنامه و کارت ملی و ترجمه رسمی آنها به انگلیسی

کپی و اصل پاسپورت معتبر از متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار

ارائه گواهی حساب بانکی از شخص دانشجو یا والدین

گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه انگیزش نامه و نوشتن دلایل سفر به برزیل

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.