تحصیل در شیلی

[hm_title]تحصیل در شیلی[/hm_title]

کشور شیلی، کشوری کوچک در سواحل غربی آمریکای جنوبی که مانند نواری حدود ۵۰۰۰ کیلومتر در امتداد اقیانوس آرام کشیده می شود و در جهان، با نام رسمی جمهوری شیلی شناخته می شود. مرز غربی شیلی، اقیانوس آرام است و بولیوی در شمال شرق، پرو در شمال و آرژانتین در شرق همسایه و هم مرز با شیلی هستند.

کشور شیلی، مساحتی حدود ۳/۰۹۶/۷۵۶ کیلومتر مربع دارد که شامل خشکی و آب های این سرزمین است و جمعیت آن بیش از ۱۶ میلیون نفر عنوان شده است. زبان رسمی مردم شیلی، اسپانیایی است و عموما مردم به این زبان حرف می زنند. یادگیری زبان انگلیسی در مدارس آنان اجباری است. ۷۰ درصد مردم شیلی وابسته به کلیسای کاتولیک روم هستند اما بسیاری از آن پیروی نمی کنند.

پایتخت کشور شیلی، شهر سانتیاگو است که بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود. کشور شیلی دارای شرایط اقلیمی متنوعی است. در شمال آن یکی از خشک ترین کویرهای جهان به نام آتاکاما قرار دارد، در مرکز آن آب و هوای مدیترانه ای و جنوب آن دارای آب و هوای بارانی و معتدل است.

کشور شیلی، از معروف ترین کشورهایی است که دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل تمایل دارند به آنجا بروند و همچنین تحصیل در شیلی به شدت توصیه می شود که این موضوع به این دلیل است که کشور شیلی از فرهنگ غنی، موقعیت جاه طلبی، مناظر بسیار زیبا و همچنین سیستم آموزش عالی قوی برخوردار است.

این نکته حائز اهمیت است که به کشور شیلی، لقب Paisde Poetas ( شعر و شعرا ) داده شده است که موجب ارتقای جاذبه های فرهنگی و گسترش مناظر زیبا و بصری این کشور شده است.

تحصیل در شیلی
[hm_title]شرایط پذیرش تحصیلی و ویزای شیلی[/hm_title]

افرادی که می خواهند در دانشگاه های کشور شیلی تحصیل کنند باید در آزمون Pruebade selection      universitaria   PSU شرکت کنند که این آزمون شبیه به آزمون استفاده شده در آمریکا ( آزمون SAT ) می باشد. شرایط شرکت در این آزمون در هر دانشگاهی متفاوت است که دانشگاه های قدیمی کسب نمرات بسیار عالی را از دانشجویان می خواهند ولی در دانشگاه های خصوصی جدید اینطور نیست. زبان تحصیل در کشور شیلی، اسپانیایی است و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های شیلی باید بتوانند توانایی های خود را به زبان اسپانیایی شرح دهند. این نکته حائز اهمیت است که تحصیل در کشور شیلی بدون مدرک زبان انگلیسی امکانپذیر است

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در شیلی:

مدرک اصل دیپلم دبیرستان

ریزنمرات دبیرستان

رزومه تحصیلی

پاسپورت معتبر

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی سلامت پزشکی

گواهی تمکن مالی

[hm_title]تحصیل مقطع کارشناسی در شیلی[/hm_title]

مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور شیلی، ۴ سال طول می کشد و مدرک ارائه شده معادل با Licenciature است. تحصیل در رشته های مهندسی و معماری در این کشور، دوره طولانی تر و ۵ ساله دارند. نظام آموزش عالی این کشور شامل موسسات حرفه ای، مراکز فنی و دانشگاه ها می باشد. حدود ۲۵ دانشگاه سنتی و تعداد زیادی دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد. در این مقطع، دانشجویان می توانند حدود ۱۰ ساعت در هفته به کار مشغول شوند.

[hm_title]تحصیل مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در شیلی[/hm_title]

مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در شیلی، کمی پیچیده تر از دوره کارشناسی است و در این مقاطع دانشجو باید بتواند از پایان نامه خود دفاع کند. دوره کارشناسی ارشد ۲ سال و دوره دکترا ۴ سال زمان می برد. برای ورود به مقطع دکترا باید در آزمون ورودی شرکت کنید و حتما مصاحبه کنید. زبان تحصیلی در این مقطع دکترا در شیلی زبان انگلیسی است و باید مدرک تافل با نمره ۶ ارائه شود. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان می توانند ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند و در مقطع دکترا دانشجویان می توانند ۳۰ ساعت در هفته کار کنند.

[hm_title]شرایط تحصیل پزشکی در شیلی[/hm_title]

باید بدانید که ساختار آموزشی کشور شیلی، از کشورهای آمریکا و اروپا پیروی می کند. برای تحصیل پزشکی در شیلی باید در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور شرکت کرده و در صورت قبولی در آن آزمون، وارد دانشکده پزشکی شیلی می شوید. شرایط شرکت در این آزمون با توجه به دانشگاهی که برای تحصیل در نظر گرفته اید متفاوت است پس توصیه می شود که قبل از انتخاب دانشگاه، به اندازه کافی در ارتباط با آن تحقیق کنید. تحصیل پزشکی در کشور شیلی، به زبان اسپانیایی و شیلی است پس برای تحصیل و زندگی در شیلی باید به زبان اسپانیایی تسلط کامل داشته باشید.

[hm_title]مزایای تحصیل پزشکی در شیلی[/hm_title]

ارائه مدرک بین المللی معتبر

تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا

هزینه پایین زندگی و تحصیل

ارائه مجوز کار به دانشجویان در حین تحصیل

[hm_title]هزینه تحصیل  و زندگی در کشور شیلی[/hm_title]

هزینه های تحصیل در کشورهای آمریکای لاتین ارزان نیست ولی کشور شیلی از آن دسته کشورهایی است که هزینه های زندگی و تحصیل در آن طبق استانداردهای جهانی است. هزینه های زندگی شامل خوراک، حمل و نقل و اقامت است براساس بودجه های استاندارد ۷۰۰ دلار است. هزینه هایی که برای تحصیل در این کشور باید پرداخت شود به طور کلی هرگز به بیش از ۶۳۰۰ دلار در سال نخواهد رسید. هزینه زندگی در شیلی ۲۸ درصد بیشتر از ایران است و اینکه این کشور از نظر هزینه مسکن کمی گران است و اگر می خواهید هزینه های شما کمتر شود می توانید از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنید.

[hm_title]لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی شیلی[/hm_title]

تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

ارسال نامه پذیرش به یکی از دانشگاه های شیلی

داشتن پاسپورت معتبر

گرفتن دو قطعه عکس پاسپورتی

داشتن گواهی تمکن مالی

ارسال نامه انگیزه تحصیلی در شیلی

ترجمه رسمی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی یا اسپانیولی

پرداخت هزینه ویزا( ۱۶۰ دلار ) جهت تحصیل در شیلی

معرفی دانشگاه های برتر شیلی

دانشگاه شیلی

این دانشگاه دولتی در سال ۱۸۴۲ در سانتیاگو تاسیس شد. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه ۲۰۱ جهان و در رتبه ۶ در بین دانشگاه های آمریکای لاتین است. دارای دانشکده های معماری و شهرسازی، هنر، علوم کشاورزی، علوم شیمی و داروسازی، دامپزشکی، پزشکی و اقتصاد تجارت و …. می باشد.

دانشگاه سانتیاگو شیلی

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی در شیلی است. در سال ۱۸۴۹ در شهر سانتیاگو تاسیس شد. این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر آمریکای لاتین و همچنین جهان می باشد. دانشگاه سانتیاگو دارای دانشکده های مهندسی، علوم و هنر، اقتصاد، زیست شناسی، پزشکی، علوم، علوم انسانی و معماری و فناوری می باشد.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.