تحصیل در دانمارک

[hm_title]تحصیل در دانمارک[/hm_title]

کشور دانمارک، کشوری در شمال اروپا است که جز کشورهای حوزه شینگن می باشد. پایتخت آن کپنهاگ است و زبان رسمی کشور دانمارک، دانمارکی است که شاخه زبان های ژرمنی بوده. مساحت کشور دانمارک ۴۳۰۶۹ کیلومتر مربع است که از شرق به دریای بالتیک، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می شود. کشور دانمارک فاقد کوهستان است همچنین به دلیل سطح رفاه اجتماعی بالای زندگی در کشور دانمارک، مردم دانمارک به خوشبخترین مردم روی زمین شهرت یافتند و چندین سال متوالی مقام اول در رضایت مندی از زندگی را کسب کرده اند.

جمعیت دانمارک در حدود ۵/۵ میلیون نفر می باشد که بالای ۸۰ درصد جمعیت دارای دین مسیحیت هستند. واحد پول کشور دانمارک، کرون دانمارک است.

  • در کشور دانمارک، درآمد مردم اختلاف چندانی با هم ندارد و این باعث شده که مردم آن به عنوان راضی ترین و شادترین مردم در جهان برگزیده شوند. پاسپورت این کشور، یکی از پاسپورت های معتبر در دنیا است و کسانی که پاسپورت دانمارکی دارند می توانند به راحتی به کشورهای اروپایی رفت و آمد کنند.
  • کشور دانمارک نسبت به کشورهای دیگر اروپایی میزان مالیات بالاتری دارد اما دولت برای افرادی که برای بازار کار موردنیاز به این کشور مهاجرت می کنند، شرایط ویژه ای در نظر می گیرد.

بین کشورهای اروپایی، در کشور دانمارک هزینه زندگی بالا است و درماه حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو است که این هزینه ها شامل: بیمه، خوراک، رفت و آمد و ….. می باشد البته در این کشور خدمات پزشکی رایگان است.

[hm_title]شرایط تحصیل در دانمارک[/hm_title]

دانشگاه های کشور دانمارک به دلیل رنکینگ بالا و هم از نظر تسهیلات آموزش عالی و اعتبار بین المللی مدرک دانشگاهی این کشور، جز بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشجویان در کشور دانمارک می توانند در رشته های : تجارت، ارتباطات، داروسازی و دامپزشکی و….. به تحصیل بپردازند.

[hm_title]دوره های کارشناسی در دانمارک[/hm_title]

مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور دانمارک به مدت ۳ سال طول می کشد و دانشجویان در این مقطع به زبان دانمارکی تحصیل می کنند. شرایط تحصیل در دانشگاه های دانمارک، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی دانشجو حداقل ۱۴ باشد تا بتواند پذیرش شود و در پایان دوره کارشناسی، دانشجو باید مرتبط با رشته تحصیلی خود، یک پروژه تحویل دهد و از آن دفاع کند و در این مقطع، دانشجو نمی تواند با خود همراه ببرد. دانشجویان در این مقطع می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و به راحتی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود را تامین کنند.

[hm_title]دوره های کارشناسی ارشد در دانمارک[/hm_title]

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دانمارک، نیازی به امتحان ورودی ندارد و با توجه به نمرات دوره کارشناسی و اظهارنظر اساتید پذیرش انجام می شود. همچنین زبان تحصیلی در این مقطع انگلیسی است. افراد دانشجو باید حتما مدرک ایلتس ۶٫۵-۶ را داشته باشند.

دانشجویان در مقطع فوق لیسانس می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند که میانگین حقوق آن بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت کار می باشد که با آن می توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند.

[hm_title]دکترا در دانمارک[/hm_title]

کشور دانمارک برای دانشجویان مقطع دکترا جهت پرداخت مخارج تحصیل خود شرایط ویژه ای را قرار داده است.

دانشجویان مقطع دکترا می توانند یا با اخذ بورسیه تحصیلی ادامه تحصیل دهند یا خود شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت کنند که در این صورت شرایط آن همانند اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد کشور دانمارک است.

اما در صورت اخذ بورسیه تحصیلی، حقوق ماهیانه ای حدود ۲ هزار دلار به آنها داده می شود که می توانند هزینه های خود را تامین کنند.

[hm_title]شرایط اخذ بورسیه مقطع دکترا در کشور دانمارک:[/hm_title]

مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

مدرک زبان انگلیسی (حداقل ایلتس ۶٫۵)

جلب نظر یک استاد مشاورکه تز دکترا دانشجو را پشتیبانی نماید.

داشتن مقالات بین المللی، کتاب و …..

دانشجویان مقطع دکترا در دانمارک می توانند ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و میانگین حقوق این افراد بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت کار می باشد که می توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. افرادی که در کشور دانمارک اقامت دائم دارند یا مشغول به کار هستند می توانند به طور رایگان به تحصیل خود ادامه دهند اما بقیه افراد باید شهریه سالانه برای تمامی دوره های تمام وقت، حدود ۴۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ بپردازند.

خوابگاه تایتجین، یکی از بهترین و مجهزترین خوابگاه های دانشجویی در دانمارک است که هم طراحی شیک و مدرن دارد و همچنین تمامی اتاق ها در این خوابگاه دارای سرویس بهداشتی مجزا و سیستم تهویه هستند و علاوه بر این دارای محلی برای مهمانی ها، اتاق موسیقی و فضای سبز مخصوصی نیز هستند.

[hm_title]هزینه زندگی در دانمارک[/hm_title]

هزینه زندگی در کشور دانمارک در شهرهای بزرگ و اصلی همانند کپنهاگن یا آرهوس به طور میانگین ماهیانه ۷۰۰۰ کرون دانمارک برای اقامت دانشجویی و به ازای هر نفر همراه ۳۵۰۰۰ کرون دانمارک است ولی در شهرهای کوچک، مبلغ هزینه، ماهیانه حدود ۵۰۰۰ کرون دانمارک برای دانشجو و ۲۵۰۰۰ کرون دانمارک به ازای هر نفر همراه می باشد.

[hm_title]ویزای دانشجویی دانمارک[/hm_title]

ویزای کشور دانمارک به صورت ویزای شینگن از نوع مالتیپل D می باشد. منظور از نوع مالتیپل، اجاره ورود نامحدود به این کشور می باشد.

دانشجو می تواند در مدت اعتبار ویزای خود، به صورت نامحدود به حوزه شینگن وارد شود. مدت اعتبار ویزای نوع D می تواند تا یک سال نیز باشد اما حداکثر روزهای مجاز آن ۹۰ روز است.

[hm_title]میانگین شهریه برخی از دانشگاه های برتر کشور دانمارک عبارتند از:[/hm_title]

میانگین شهریه برخی از دانشگاه های برتر کشور دانمارک عبارتند از:

دانشگاه آرهوس (Aarhus University) تا ۱۰ هزار یورو در سال

دانشگاه کوپنهاگ ( University of Copenhangen) بین ۹ هزار تا ۱۵ هزار یورو در سال

دانشگاه فنی دانمارک ( Technical University of Denmark) تا ۱۳۵۰۰ یورو در سال

دانشگاه اقتصاد کوپنهاگ ( Copenhangen Business School) تا ۱۲۵۰۰ یورو در سال

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.