تحصیل در انگلستان

[hm_title]تحصیل در انگلستان[/hm_title]

آثار تاریخی زیاد انگلستان نشان دهنده ی قدمت این کشور است که به ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد می رسد. مکان های دیدنی انگلستان شامل کاخ باکینگهام و همچنین شهرهای تاریخی ادینبورگ و آکسفورد و….

پایتخت کشور انگلستان ، شهر لندن است و جمعیت آن حدود ۶۳ میلیون نفر است. انگلستان از سواحل شمالی در اسکاتلند تا جزایر سیلی در جنوب غربی انگلیس امتداد یافته است که مساحت آن نزدیک ۲۴۵۰۰۰ کیلومترمربع است. جغرافیای انگلستان از بافت جنگلی و چمن ها تا بافت کوهستانی گوناگون است و بلندترین کوه انگلستان با ارتفاع ۱۳۴۰ متر در اسکاتلند می باشد. دین اصلی انگلستان ، مسیحیت است و همچنین انگلستان یک جامعه چند مذهبی است. حکومت انگلستان دموکراسی پارلمانی می باشد و دولت توسط مردم انتخاب می شود و هر پنج سال یک انتخاب سراسری برگزار می شود.

[hm_title]شرایط تحصیل در انگلستان[/hm_title]

کشور انگلستان به خاطر رنکینگ بالایی که دارد تحصیل در دانشگاههای این کشور موردتوجه زیاد اکثر افراد قرارگرفته است و همچنین به خاطر کیفیت بالای دانشگاههای انگلستان. برای نمونه گذاشتن امکان بورسیه تحصیلی در مقاطع تحصیلی بالاتر و همچنین یافتن بهترین شغل ها در سراسر کشورها و ساختن زندگی موفق.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895
[hm_title]تحصیل کالج در کشور انگلستان[/hm_title]

کشور انگلستان در اولویت انتخاب اکثر علاقه مندان تحصیل در خارج و همچنین اقامت قرار گرفته است به خاطر سیستم آموزشی قوی دانشگاه های انگلستان و تجربه بسیار زیاد اساتید آن و امکانات فوق العاده ای که کشور انگلستان در اختیار دانشجویان خارجی قرار داده است.

کشور انگلستان امکان تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در با کیفیت ترین مدارس خصوصی و دولتی انگلستان برای دانش آموزان خارجی مهیا کرده است که حتی امکانات ویژه ای از جمله خوابگاههای دانش آموزی با بهترین شرایط و آماده کردن غذای اسلامی و حلال و همچنین امکان نظارت دائم والدین دانش آموزان بر روند تحصیلی آنها و بسیاری از امکانات دیگر را فراهم آورده اند.

دانش آموزان پس از گذراندن دوره دبیرستان در انگلستان می توانند به بهترین دانشگاه هخای این کشور وارد شوند و همچنین خرج تحصیل و زندگی در انگلستان در مقاطع دبیرستان و دانشگاه ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند انگلستان است که شامل خرج مدرسه، غذا، بیمه و خوابگاه و… است.

این نکته حائز اهمیت است که دانشجویان در حال تحصیل در انگلستان بعد از تمام شدن دوره تحصیلی خود می توانند برای اقامت خود در انگلستان اقدام کنند چون یک شهروند انگلیسی می تواند برای دریافت اقامت خانواده خود اقدام کند.

[hm_title]مدارس دولتی[/hm_title]

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان، رایگان است و هزینه آن توسط دولت پرداخت می شود و فقط دانش آموزان بریتانیایی و منطقه اقتصاد اروپایی می توانند به این مدارس بروند.

ولی در مدارس خصوصی انگلستان (شبانه روزی) هزینه آن توسط والدین دانش آموزان پرداخت می شود و دانش آموزان در مدارس زندگی می کنند و به همین دلیل برنامه های دیگری در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد که شامل ورزش های مختلف ، شطرنج و موسیقی و… می شوند.

هزینه های مدارس خصوصی انگلستان می تواند حدود ۲۰۰۰۰ پوند تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال باشد و به مدرسه آن بستگی دارد و این هزینه باید قبل از شروع هر ترم پرداخته شود.

[hm_title]تحصیل در مقطع لیسانس کشور انگلستان[/hm_title]

مقطع کارشناسی در بسیاری از کشورها ۴ سال یا بیشتر است ولی در کشور انگلستان مقطع کارشناسی ۳ سال است و دانشجو بعد از گذراندن آن می تواند برای دوره یک ساله کارشناسی ارشد اقدام کند که این مهم برای اکثر افراد اهمیت فراوانی دارد. برای اینکه بتوانید دوره لیسانس در کشور انگلستان را بگذرانید باید از قبل مدرک IELTS را داشته باشید که هم می توانید در ایران این دوره را بگذرانید و یا هم در انگلستان.

در صورت نیاز به مطرح نمودن هرگونه سوال درخصوص هزینه های دانشگاه، زندگی، مسکن و…..با هدف تحصیل در انگلستان، می توانید با مشاورین پارس ویزا در ارتباط باشید : ۰۹۳۹۹۱۷۴۵۶۶

هزینه های زندگی

دانشجویان در حال تحصیل در انگلستان باید هزینه هایی را متقبل شوند که می توان گفت شامل بیمه، غذا، مسکن و سایر هزینه ها است و به صورت میانگین به ۸۰۰ تا ۹۰۰ پوند در ماه می رسد.

[hm_title]حق کار[/hm_title]

به دانشجویان مقطع لیسانس کشور انگلستان در محدوده ای ۱۰ ساعته به صورت هفتگی مجوز کار داده می شود و حقوقش حدود ۸ تا ۱۲ پوند در هر ساعت است که دانشجویان با این درآمد می توانند نیمی از هزینه های خود را بپردازند.

[hm_title]تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان[/hm_title]

به خاطر کیفیت بالا و امکانات فوق العاده دانشگاه های انگلستان، گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان مورد توجه  خاص اکثر افراد قرار گرفته است و همچنین دلیل دیگر آن دوره ی ۱ ساله این مقطع می باشد. و با گذراندن این دوره در دانشگاههای انگلیس فرد به توانایی بالا و تجربه زیاد دست می یابد.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان[/hm_title]

دوره دکترا در کشور انگلستان ۵/۲ تا ۳ سال است برخلاف تمام کشورهای دیگر که دوره دکترا ۴ تا ۵ ساله است و این به دلیل نظام آموزشی قوی انگلستان است و همچنین هر کسی بعد از گذراندن مقطع فوق لیسانس در انگلستان یا در هر کشور دیگر می تواند برای دوره دکترا در دانشگاه های انگلستان اقدام کند و فقط باید مدرک زبان IELTS 6.5 را داشته باشد.

در دوره دکترا در کشور انگلستان می توان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را هم با خود به انگلستان برد و همچنین فرزندان می توانند از سیستم آموزشی انگلستان هم استفاده کنند.

دانشجویانی که تا به حال پروپزال ننوشته اند و مقاله نویسی بلد نیستند می توانند  قبل از مقطع دکترا با شرکت در دوره ۶ ماهه Pre-PhD به بهترین نحو مقطع دکترا را بگذرانند.

[hm_title]تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان[/hm_title]

تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلستان، حدود ۵ سال طول می کشد که کوتاهتر از سایر کشورها از جمله ایران می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلستان مورد توجه بسیاری از دانش آموزان قرار گرفته است به دلیل استفاده از جدیدترین سیستم های نظام آموزشی و امکانات ویژه ای همچون تجهیزات پیشرفته پزشکی و با توجه به وجود دانشگاه های با رنکینگ بالا.

دانشگاه های پزشکی کشور انگلستان از لحاظ رتبه بندی در ردیف صد دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

قبل از ورود به دانشگاه های پزشکی انگلستان باید دوره های تحصیلات تکمیلی همچون دوره های A-Level را در کالج های کشور انگلستان گذرانده شود. هزینه تحصیل در دوره پزشکی و دندانپزشکی کشور انگلستان حداقل سالی ۱۸ تا ۲۰ هزار پوند متغیر است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزا از دانشگاه های انگلستان

۱-اصل مدرک تحصیلی در مقاطع مختلف مانند دیپلم، لیسانس و …. و ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

۲-ریزنمرات مقاطع تحصیلی و ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

۳-اصل پاسپورت

۴-ارائه مدرک زبان آیلتس

۵-گواهی سلامت

۶-چهار قطعه عکس

۷-انگیزه نامه به زبان انگلیسی

۸-ارائه پرینت تمکن مالی که گردش مالی فرد در ۲۸ روز، قبل از سفارت می باشد.

[hm_title]مدارک لازم جهت دریافت ویزای گاردین انگلستان[/hm_title]

ارائه گذرنامه معتبر با تصویر

ارائه شش قطعه عکس با اندازه تعیین شده از سوی سفارت انگلستان

ارائه سند ازدواج

ارائه شناسنامه فرد متقاضی دریافت ویزای گاردین انگلستان

ارائه مدرک معتبری که نشاندهنده تمکن مالی فرد متقاضی دریافت ویزای گاردین انگلستان است.

شرایط تحصیل رایگان در انگلستان

معدل بالا

مدرک زبان

مقالات بین المللی

برترین دانشگاه های انگلستان ۲۰۱۹

۱-دانشگاه آکسفورد

۲-دانشگاه کمبریج

۳-دانشگاه امپریال کالج لندن

۴-دانشگاه کالج لندن

۵-دانشگاه ادینبورگ

۶-دانشگاه منچستر

۷-دانشگاه کینگز کالج لندن

۸-دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

۹-دانشگاه بریستول

۱۰-دانشگاه واریک

۱۱-دانشگاه گلاسکو

۱۲-دانشگاه دورهام

۱۳-دانشگاه شفیلد

۱۴-دانشگاه بیرمنگام

۱۵-دانشگاه ناتینگهام

۱۶-دانشگاه لیدز

۱۷-دانشگاه ساوتهمپتون

[hm_title]دانشگاه آکسفورد[/hm_title]

دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان قرار دارد که قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان به شمار می رود.

تاریخ دقیق تاسیس این دانشگاه معلوم نیست ولی قدیمی ترین اسناد باقی مانده از گذشته مبنی بر این است که از سال ۱۰۹۶ فرایند آموزش در دانشگاه آکسفورد جریان داشته است به همین دلیل دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه در منطقه انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی در جهان ( بعد از دانشگاه بولونیا ) شناخته می شود.

پذیرش در دانشگاه آکسفورد

نمره کل ۳۸، ۳۹ و ۴۰ امتیاز از جمله امتیاز اصلی برای گرفتن پذیرش جهت تحصیل در انگلستان در دانشگاه آکسفورد است.

[hm_title]دانشکده های دانشگاه آکسفورد[/hm_title]

دانشگاه آکسفورد شامل ۳۸ دانشکده و مجموعه کاملی از دپارتمان ها می باشد که در چهار بخش دسته بندی شده اند، برخی از دپارتمان ها عبارتند از :

دپارتمان علوم کامپیوتر- دپارتمان جانورشناسی- دپارتمان گیاه شناسی- دپارتمان شیمی- دپارتمان علوم بهداشت- دپارتمان علوم مهندسی- دپارتمان طب اطفال و ….

رشته های دانشگاه آکسفورد

شیمی

موسیقی

حقوق

اقتصاد و مدیریت

پزشکی

ریاضیات

زبان

مهندسی

فلسفه و مذهب

طبق آمارهای رسمی ، دانشگاه آکسفورد با درآمدی بیش از ۱۹۱ میلیون پوند، ثروتمندترین دانشگاه انگلستان است.

[hm_title]شرایط موردنیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد انگلستان[/hm_title]

مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر

معدل ۵/۳ از ۴ به بالا ( ۱۸ به بالا )

مدرک GMAT ( با حداقل نمره ۶۵) یا GRE ( با حداقل نمره ۱۶۰ verbal و ۱۶۱ quantitative )

مدرک آیلتس آکادمیک با نمره ۵/۷ یا تافل با نمره ۱۱۰

انگیزه نامه شخصی

رزومه تحصیلی

۲ توصیه نامه

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.