تحصیل در فنلاند

[hm_title]تحصیل در فنلاند[/hm_title]

جمهوری فنلاند، کشوری است در شمال اروپا روی طول جغرافیایی ۲۲ تا ۳۲ درجه و عرض جغرافیایی ۶۰ تا ۷۰ درجه. کشور فنلاند از شمال با نروژ، از شرق با روسیه، از غرب با سوئد همسایه است. خلیج بوتنی در غرب، خلیج فنلاند در جنوب و دریای بالتیک در جنوب غربی آن قرار دارد.

کشور فنلاند با احتساب وسعت آبی و قلمرو خشکی، حدود ۴۳۲/۳۳۸ کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیت آن پنج میلیون و دویست و سی و چهار هزار و ششصد و بیست و چهار نفر است که میانگین سنی آنها ۴۱/۶ سال است. امید به زندگی برای زنان ۸۲/۳۱ سال و برای مردان ۷۵/۱۵ سال است و کمترین تراکم جمعیت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آن این کشور می باشد.

زبان رسمی این کشور، فنلاندی، سوئدی است و واحد پول آن یورو است و ساعت این کشور یک و نیم ساعت با ساعت تهران اختلاف دارد و از آن عقب تر است. پایتخت کشور فنلاند، هلسینکی است حدود یک میلیون نفر از جمعیت کشور در منطقه کلان شهری هلسینکی زندگی می کنند.

دین بیشتر مردم فنلاند مسیحی و پروتستان لوتری هستند. ادیان اسلام و یهود نیز به ویژه میان مهاجران فنلاند رایج است. همچنین بخشی از مردم این کشور بی دین می باشند.

کشور فنلاند، به خاطر تاثیر جریان های اقیانوس گرم و همچنین داشتن تعداد زیادی دریاچه های این کشور ، آب و هوای ملایم تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی منطقه دارد. کشور فنلاند، زمستان های بسیار سردی دارد تا حدی که دمای هوا در ماه فوریه تا منفی ۲۲ درجه هم می رسد. البته در شهرهای شمالی، هوا از این سردتر هم می شود و ممکن است به ۵۰ درجه هم برسد.

تحصیل در فنلاند

دریاچه سایما از جاذبه های گردشگری کشور فنلاند است که بزرگترین دریاچه در فنلاند و چهارمین دریاچه طبیعی آب شیرین در اروپا می باشد. این دریاچه به سرزمین دریاچه ها معروف می باشد حدود ۴۰۰/۴ کیلومتر مربع وسعت دارد.

کشور فنلاند، کشور دریاچه و جنگل است. ۱۰ درصد خاک آن را دریاچه پوشانده و ۷۳ درصد آن را جنگل. رشته کوه های آن اغلب در نیمه شمالی واقع شده اند. در شمالی ترین نقطه فنلاند تابستان ها خورشید برای ۷۳ روز غروب نمی کند و همه ۲۴ ساعت هوا روشن است. در زمستان ها هم ۵۱ روز خورشید طلوع نمی کند.

[hm_title]مزایای تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند [/hm_title]

تحصیل در دانشگاههایی که همگی مورد تایید وزارت علوم ایران است.

امکان دریافت سهمیه ارز دانشجویی به صورت ۲ بار در سال به نرخ دولتی

امکان تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های اروپا در کلیه رشته های تحصیلی

امکان دریافت روادید شنگن که فرصت تردد ۹۰ روزه را در ۲۶ کشور به شما می دهد.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشوری که اکثر مردم به زبان انگلیسی آشنا هستند

امکان پیدا کردن فرصت های کارآموزی در شرکت های چند ملیتی فنلاند

امکان تحصیل یک ترم در خارج تز فنلاند به عنوان دانشجوی تبادلی

هزینه زندگی وتحصیل به نسبت پایین تر از انگلستان و هلند

پیدا کردن فرصت های کاری متنوع در صورت تسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی

[hm_title]شرایط تحصیل در فنلاند[/hm_title]

در کشور فنلاند سیستم آموزش رایگان و از سن ۷ تا ۱۶ سالگی اجباری می باشد. شهریه دولت تمامی هزینه های دانش آموزان در این مقطع تحصیلی را پوشش می دهد.

مقاطع تحصیلی اجباری در فنلاند به زبان های سوئدی و یا فنلاندی می باشد و در طی تحصیل نیز زبان انگلیسی به دانش آموزان آموزش داده می شود. پس از پایان یافتن دوره اجباری تحصیلات، دانش آموزان می توانند در صورت تمایل به مدرسه های علمی و کاربردی و یا دبیرستان بروند که سن ۱۶ تا ۱۹ سالگی را شامل می شود و تحصیلات اختیاری محسوب می شود.

از مزایای تحصیل در کشور فنلاند کیفیت بالای آموزش است و همچنین بیش از ۳۰۰ رشته در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند، شیوه ی تحصیل به صورت عملی و کاربردی می باشد. این کشور ثبات اقتصادی و سیاسی دارد، مردم این کشور زبان انگلیسی را به راحتی صحبت می کنند. برای ادامه تحصیل در این کشور نیاز به زبان آیلتس ۶٫۵ است. ۵ تا از دانشگاه های فنلاند جزء ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند که می توان دانشگاه Helsinki را نام برد که رتبه ۹۶ را در دنیا دارد.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی فنلاند[/hm_title]

دانشگاه های معروف و معتبر کشور فنلاند، دانشگاه تمپرولاپلاند می باشند. این دانشگاه ها در تمامی رشته های فلسفه، حقوق، پزشکی، هنر، علوم طبیعی، دامپزشکی، علوم اجتماعی و … پذیرای دانشجویان می باشند. گفتنی است که برای ورود به این دانشگاه ها و تحصیل در این رشته ها باید در آزمون ورودی به زبان سوئدی یا فنلاندی قبول شوند. در صورت قبولی در این آزمون ورودی، دانشجو می تواند برای پذیرش سه رشته اقدام کند و این بدین شرط است که برای هر رشته مدارک را به صورت کامل ارسال کند.

فرد برای ادامه تحصیل باید شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند را داشته باشد. علاوه بر تحصیل رایگان در فنلاند، هزینه زندگی دانشجویی در این کشور نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد به طوریکه فرد با درآمد ماهیانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو می تواند به راحتی هزینه های زندگی وتحصیل خود را بپردازد. فرد  در حین تحصیل در کشور فنلاند می تواند ۲۰ تا ۲۵ ساعت کار و در حین تعطیلات ۴۰ ساعت کار در هفته انجام دهد که می تواند بسیاری از هزینه های زندگی خود را تامین کند.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فنلاند[/hm_title]

تحصیل در کشور فنلاند در مقطع ارشد و دکترا، مانند مقطع کارشناسی به صورت رایگان می باشد ولی برای دانشجویان غیر اروپایی، مستلزم پرداخت شهریه دانشگاه می باشند.

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور فنلاند نیازی به قبولی در کنکور ندارید ولی باید در مقطع ارشد معدل ۱۳ به بالا و در مقطع دکترا ۱۵ به بالا باشد. زبان تحصیل در هر دو مقطع انگلیسی بوده و دانشجو برای ادامه تحصیل در هر دو مقطع نیازمند مدرک آیلتس( در ارشد ۶٫۵ و دکترا ۷ ) می باشد. در هر دو مقطع، دانشجو در طول تحصیل می تواند ۲۰ تا ۲۵ ساعت کار و حین تعطیلات حدود ۴۰ ساعت کار در هفته انجام دهد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

ارائه پذیرش از دانشگاه و یا فایل آن به همراه دو نسخه کپی

پاسپورت و دو نسخه کپی از آن اگر کمتر از یک سال از اعتبار پاسپورت شما گذشته است پیشنهاد می شود حتما آن را تعویض نمایید.

اصل شناسنامه و دو نسخه از کپی آن

دو قطعه عکس رنگی ۴ در ۶

نامه تمکن مالی از بانک به میزان ۱۰۰۰۰یورو و دو نسخه کپی از آن

مدارک فارغ التحصیلی از دبیرستان به بعد همراه ریز نمرات

حتما CV داشته باشد و اگر ندارید تنظیم کنید.

به طور کلی از همه مدارک بالا یک اصل به همراه دو کپی ارائه شود.

[hm_title]دانشگاه های معتبر فنلاند مورد تایید وزارت علوم[/hm_title]

Aalto University

Abo Akademi University

Lappeenranta University of technology

Tampere University of Technology

University of Eastern Finland

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.