تحصیل در فرانسه

[hm_title]تحصیل در فرانسه[/hm_title]

فرانسه در نیمکره شمالی و در غرب اروپا قرار دارد. کشور فرانسه به عنوان بهترین و با کیفیت ترین و متنوع ترین سیستم آموزشی به شمار می رود و بهترین دانشگاه های ممتاز و دولتی مثل دانشگاه های سوربون، پیر و مری کوری پاریس۱ و بسیاری دیگر با رنکینگ بالای جهانی در فرانسه وجود دارند.

زبان رسمی و اداری فرانسه، فرانسوی است و تا حدودی هم به زبان انگلیسی تسلط دارند. کشور فرانسه به دلیل آب و هوای عالی و آثار تاریخی و فرهنگی و هنری فراوان و همچنین داشتن تنوع زیست محیطی، سالیانه حداقل ۸۳ میلیون جهانگرد را به خود جلب می کند. گفتنی است که کشور فرانسه از آب و هوای متعادل و ۴ فصل برخوردار است.

و از نظر اقتصاد، کشور فرانسه بسیار قوی و چهارمین قدرت صنعتی جهان است. بعد از کشورهای آمریکا و انگلستان، کشور فرانسه بیشترین پذیرش دانشجو را دارد به خاطر دانشگاه های پیشرفته با مدارک معتبری که در دنیا دارد.

[hm_title]شرایط پذیرش دانشجو و تحصیل در فرانسه[/hm_title]

در کشور فرانسه، دانش آموزان باید به صورت اجباری و رایگان تا سن ۱۶ سالگی تحصیل کنند که مقطع ابتدایی آن ۵ سال است و پس از آن یک دوره ۴ ساله گذرانده می شود تا اینکه دانش آموزان وارد دبیرستان می شوند که دوره دبیرستان هم ۳ سال است و بعد از گذراندن آن، به دانش آموزان مدرک دیپلم داده می شود.

لازم به ذکر است که برای پذیرش تحصیل در فرانسه، حتما باید مدرک زبان داشته باشید و امکان پذیرش در دانشگاه های این کشور، ملزم به داشتن مدرک زبان فرانسوی و در مقاطع بالاتر به مدرک زبان انگلیسی است.

[hm_title]برخی از رشته های تحصیلی مهم در دانشگاه های فرانسه[/hm_title]

دانشکده پزشکی فرانسه:

در این دانشکده، رشته هایی همچون: پزشکی عمومی، دامپزشکی، دندانپزشکی و بیومدیکال ارائه می شود.

دانشکده هنر و معماری:

دانشجویان، در این دانشکده می توانند در انواع رشته های هنر ادامه تحصیل دهند.

دانشکده روانشناسی:

دانشجویان علاقه مند به رشته های روانشناسی بالینی، گفتار درمانی، روانشناسی اجتماعی و…. می توانند در این دانشکده ادامه تحصیل دهند.

دانشکده علوم دارویی:

فقط رشته داروسازی در این دانشکده تدریس می شود.

دانشکده حقوق و جرم شناسی:

در این دانشکده، رشته های مدیریت عمومی، جرم شناسی و حقوق ارائه می شود.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی فرانسه[/hm_title]

برای تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاههای فرانسه باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشید که این دوره، ۳ سال به طول می انجامد.

دانشجویان در این مقطع تحصیلی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و حدود ۷۰ تا ۱۰۰ یورو در هفته حقوق دریافت کنند.

همچنین این نکته حائز اهمیت است که برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکترا به اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه اقدام کنید به دلیل اینکه گرفتن ویزای تحصیلی برای دوره کارشناسی بسیار مشکل است.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فرانسه[/hm_title]

دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های فرانسه حدود ۱ تا ۲ سال است و دانشجویان باید ۱۲۰  واحد درسی را پاس کنند که دو دوره در این دانشگاه ها برگزار می شود:

  • برگزاری کلاسهای درسی- انجام تحقیق- ارائه پایان نامه
  • برگزاری کلاس درسی- انجام کار حرفه ای- ارائه پایان نامه

دانشجویان در این مقطع تحصیلی می توانند ۲۰ ساعت  در هفته کار کنند و حقوقی مابین ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو در هفته دریافت کنند تا بتوانند هزینه های زندگی و تحصیلی خود را تامین کنند. این نکته هم وجود دارد که تمام دروس مقطع کارشناسی ارشد به زبان فرانسوی تدریس می شوند.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا فرانسه[/hm_title]

دوره دکترا در دانشگاه های فرانسه حدود ۳ تا ۴ سال است و دانشجویان باید در پایان این دوره، یک پایان نامه تحویل دهند تا بتوانند مدرک دکترا را کسب کنند.

دانشجویان فرصت دارند تا ۶ ماه بعد از اخذ مدرک، یک کار مناسب پیدا کنند و مشغول شوند. در این مقطع هم مانند مقطع کارشناسی ارشد تمامی دروس به زبان فرانسوی تدریس می شوند.

برای اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه، شخص باید با استادی در یکی از دانشگاه های فرانسه در ارتباط باشد و بعد از کسب شرایط لازم بورسیه تحصیلی در فرانسه را اخذ کند.

در کشور فرانسه خوابگاه های دانشجویی در محیط دانشگاه ها هستند و هزینه آنها حدود ۱۲۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه می باشد ولی این مبلغ برای خوابگاه های موسسات خصوصی متفاوت است. در این کشور کمک هزینه مسکن با توجه به درآمد دانشجو و میزان اجاره منزل به دانشجویان داده می شود.

[hm_title]هزینه های تحصیل داانشگاهی در فرانسه[/hm_title]

هزینه های دانشگاه های دولتی فرانسه، قیمت های متغیری دارند که به سطح تحصیلی انتخابی شما بستگی دارد که ما بعضی از آن ها را در اینجا آورده ایم:

  • متوسط هزینه دوره کارشناسی ارشد، حدود ۲۶۰ یورو در سال است و برای دکترا ۳۹۶ یورو در سال می باشد.
  • دوره های مهندسی هزینه تحصیلی بالاتری حدود ۶۲۰ یورو در هر سال تحصیلی دارند.
  • برنامه های کارشناسی، هزینه تحصیلات در حدود ۱۹۰ یورو در سال می باشد.

تعدادی از دانشگاه های فرانسه با هزینه های مناسب برای تحصیل را در اینجا آورده ایم:

Ecole centrale de Nantes ، متوسط هزینه تحصیلی ۴۵۰ یورو در سال

موسسه فن آوری Grenoble ، متوسط هزینه تحصیلی ۱۰۰۰ یورو در سال

دانشگاه Lille1 علوم و فن آوری، هزینه تحصیلی ۲۷۰ یورو در سال

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.