تحصیل در مجارستان

[hm_title]تحصیل در مجارستان[/hm_title]

آیا قصد دارید برای تحصیل به مجارستان بروید؟ پس برای یک تجربه طولانی آماده شوید!صدها هزار دانشجوی بین المللی هر ساله تصمیم میگیرند که به تحصیل در مجارستان بپردازند، بوداپست پایتخت مجارستان به خاطر سیستم آموزش عالی با کیفیت، تاریخ شگفت انگیز و مکان های زیبایش معروف است و یکی از محبوب ترین مکان ها برای تحصیل در خارج از کشور است. اگر دانشجوی بین المللی هستید که برای تحصیل به مجارستان سفر می کنید، ابتدا این راهنما را بخوانید تا بدانید چه انتظاراتی در طول تحصیلتان دارید.

در سالهای گذشته، صدها هزار دانشجوی بین المللی مجارستان را برای تحصیل انتخاب کرده اند و در دانشگاه های معتبر مشغول به تحصیل شده اند. مجارستان به خصوص برای تحصیل در زمینه هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی در  دانشگاه سملوایز ،دیبرسن و سگد و همچنین تحصیل دامپزشکی در دانشگاه سنت ايستن، شهرت دارد سازمان بهداشت جهانی برای تحصیل و اخذ مدارک پزشکی کیفیت بالایی را در نظر گرفته و به طور مستقیم قابل انتقال به هریک از کشورهای اتحادیه اروپا است. بسیاری از دانشگاه های مجارستان نیز این مدارک را ارائه میدهند و بیشتر به زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی مانند آلمانی هستند. دانشجویان خارجی در مجارستان بیشتر از کشورهای آلمان، نروژ، ایران، ترکیه، چین، برزیل، فرانسه و کانادا هستند.

[hm_text]اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

بورس تحصیلی در مجارستان
تحصیل داروسازی در مجارستان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان
دانشگاههای پزشکی مجارستان
کالج های پزشکی مجارستان
مدارک و شرایط پذیرش در دانشگاههای مجارستان
مکان های دیدنی مجارستان
هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان
دانشگله سملوایز مجارستان
دانشگاه پچ مجارستان

مزایای تحصیل در مجارستان:

[/hm_text][hm_lists style=”blue_square_arrows”][hm_lists_row]کیفیت بالا و امکانات خوب آموزشی[/hm_lists_row][hm_lists_row]هزینه پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی[/hm_lists_row][hm_lists_row]اعتبار مدارک داشگاهی مجارستان در سایر کشورهای اروپایی[/hm_lists_row][hm_lists_row]امکان انتقال به ایران[/hm_lists_row][hm_lists_row]کشور مجارستان دارای ویزای شنگن میباشد بنابراین دانشجویان به راحتی میتوانند به سایر کشورهای اروپایی عضو شنگن مسافرت کنند[/hm_lists_row][/hm_lists][hm_spacer height=”20″]

موسسه حقوقی عدالت نگاران در شیراز و جنوب کشور اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید از کشور مجارستان به شما عزیزان میباشد.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

تحصیل درچه رشته هایی در دانشگاه ها و دانشکده های مجارستان در دسترس است؟

اکثریت دانشجویان خارجی که در مجارستان تحصیل می کنند، در برنامه های تحصیلی تمام وقت شرکت می کنند. تحصیل پزشکی در مجارستان (دانشگاه SOTE) یکی از محبوب ترین موارد در تحصیل به شمار میرود و شمار زیادی از دانشجویان بین المللی نیز جهت تحصیل در دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در مجارستان اقدام میکنند. دومین رشته جذاب در مقطع لیسانس، رشته های مختلف مهندسی است.دانشکده های تحصیلات عالی بیشتر در شهرهای بزرگ قرار دارند، چرا که اکثر دانشجویان خارجی در مجارستان به دانشگاه های بسیار معتبر سملوایز ملحق میشوند- از جمله دانشگاه پزشکی و دانشگاه کوروینوس که در بوداپست قرار دارند. جدا از پایتخت بوداپست، تعداد زیادی ازدانشجویان بین المللی مجارستان در شهرهای اصلی همچون پچ ، دیبرسن و سگد یافت میشوند.

جهت کسب اطلاع از اخرین تغییرات در اعتبارسنجی دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت میتوانید به لینک روبه رو مراجعه کنید.

https://goo.gl/kosGgF

[hm_text]

لیست رشته های در دسترس برای تحصیل در مجارستان

[/hm_text][hm_tabs type=”ver_gradient1″][hm_tab title=”رشته های پزشکی٬ دندانپزشکی و دامپزشکی در مجارستان”][hm_text]پزشکی به مدت ۶ سال، دندانپزشکی به مدت ۵ سال، دکترای داروسازی به مدت ۵ سال، دامپزشکی به مدت ۵ سال[/hm_text][/hm_tab][hm_tab title=”رشته های مهندسی در مجارستان”][hm_text]مهندسی معماری، مهندسی کامپیوتر و ای تی، مهندسی عمران، مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی، مهندسی برق و سخت افزار، مهندسی مکانیک، علوم پایه[/hm_text][/hm_tab][hm_tab title=”رشته های علوم انسانی و مدیریت در مجارستان”][hm_text]مدیریت، مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، مدیریت اجرایی، مدیریت جهانگردی و توریسم، مدیریت هنر، روانشناسی، روابط بین الملل، علوم سیاسی، تاریخ هنر، هنرهای نمایشی[/hm_text][/hm_tab][/hm_tabs][hm_row][hm_column col=”6″][hm_text]

لیست دانشگاههای مجارستان مورد تایید وزارت علوم:

[/hm_text][hm_lists][hm_lists_row]University of Szeged[/hm_lists_row][hm_lists_row]Eötvös Lorànd University[/hm_lists_row][hm_lists_row]Central European University[/hm_lists_row][hm_lists_row]University of Debrecen[/hm_lists_row][hm_lists_row]Semmelweis University[/hm_lists_row][hm_lists_row]University of Pécs Budapest[/hm_lists_row][hm_lists_row]University of Techlogy and Ecomics[/hm_lists_row][/hm_lists][/hm_column][hm_column col=”6″][hm_text]

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در گروه پزشکی:

[/hm_text][hm_lists][hm_lists_row url=”http://www.u-szeged.hu/english”]http://www.u-szeged.hu/english[/hm_lists_row][hm_lists_row url=”https://www.elte.hu/en/”]https://www.elte.hu/en[/hm_lists_row][hm_lists_row url=”http://www.edu.unideb.hu/”]http://www.edu.unideb.hu[/hm_lists_row][hm_lists_row url=”https://www.ceu.edu”]https://www.ceu.edu[/hm_lists_row][hm_lists_row url=”http://semmelweis.hu/english/”]http://semmelweis.hu/english[/hm_lists_row][hm_lists_row url=”https://pte.hu/english”]https://pte.hu/english[/hm_lists_row][/hm_lists][/hm_column][/hm_row]

سیستم آموزش عالی در مجارستان

آموزش عالی مجارستان به سیستم کالج ها و دانشگاه ها تقسیم شده است، در حالیکه کالج ها مستقیما وابسته به یک دانشگاه هستند و به عنوان دانشکده های دانشگاه فعالیت می کنند. دانشگاه ها غالبا دوره های کالج و دانشگاه را برگزار میکنند. در نظام قدیم، آموزش در سطح کالج سه تا چهار سال طول می کشید، در حالی که اخذ یک مدرک دانشگاهی حداقل چهار سال طول میکشد، به استثنای برنامه پزشکی که شش ساله است. علاوه بر این، تحصیلات دانشگاهی در سه مرحله است که به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم میشود.

از سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶، موسسات آموزش عالی مجارستان شروع به تغییر در مقررات سیستم بولونیا کرده اند. در سیستم جدید، هم کالج ها و دانشگاه ها ممکن است برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را با توجه به شرایط لازم اجرا کنند. این به این منظور است که تمامی مدارکدریافت شده قابل انتقال در سراسر اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر است. نمونه هایی از این قبیل مدارک عبارتند از: تحصیلات پزشکی، علوم دامپزشکی، داروسازی و معماری.

سال تحصیلی در مجارستان

سال تحصیلی مجارستان با آموزش از سپتامبر تا ژوئن است و با تعطیلات طولانی در ماه های ژوئیه و اوت همراه است.

در دانشگاه ها به چه زبان هایی تدریس میشود؟

زبان تدریس دانشگاه ها به انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و مجاری میباشد.

[hm_text]

شرایط ورود به دانشگاههای مجارستان

برای پذیرش در یک دانشگاه یا کالج در مجارستان، به یک دیپلم دبیرستان به زبان مجارستانی یا انگلیسی به همراه رونویسی مربوط به دوره ها و نمرات نیاز خواهید داشت. بعضی از دوره ها نیز نیاز به امتحان ورودی دارند. برای یک برنامه انگلیسی زبان، بخشی از آزمون ورودی اغلب برای تست مهارتهای زبان انگلیسی شماست. در غیر این صورت از شما خواسته می شود که مهارت در زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. برای برنامه های زبان های دیگر، همچون آلمانی شرایط خاصی برای مهارت های آلمانی شما وجود دارد.

الزامات دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

تمام دانشجویان خارجی که از شهروندان اتحادیه اروپا نیستند و قصد دارند در مجارستان تحصیل کنند و برای مدت بیش از ۹۰ روز اقامت داشته باشند، برای تحصیل در مجارستان به درخواست ویزای دانشجویی طولانی نیاز دارند . این پروسه بسیار متغییر است، بنابراین قبل ازآن درباره مقررات ورودی که برای کشور شما اعمال می شود، سوال کنید! می توانید ویزای خود را از کنسولگری مجارستان و یا سفارتی که در کشور شما صلاحیت دارد، قبل از عزیمت، درخواست کنید. پروسه اخذ ویزا حدود یک ماه طول خواهد کشید. برای دریافت ویزای دانشجویی، ابتدا باید یک پیشنهاد از یک دانشگاه مجارستان بگیرید.مدارک لازم برای درخواست ویزا شما:

[/hm_text][hm_lists][hm_lists_row]اثبات پرداخت هزینه تحصیل[/hm_lists_row][hm_lists_row]نامه پذیرش از دانشگاه در مورد پذیرش شما[/hm_lists_row][hm_lists_row]اعتبارگذرنامه حداقل ۶ ماه پس از تاریخ ورود شما[/hm_lists_row][hm_lists_row]کپی ازصفحه عکس پاسپورت شما[/hm_lists_row][hm_lists_row]عکس گذرنامه حداکثرمربوط به ۶ ماه قبل[/hm_lists_row][hm_lists_row]اثبات بیمه درمانی[/hm_lists_row][hm_lists_row]اثبات آدرس یا محل اقامت در مجارستان[/hm_lists_row][hm_lists_row]اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه زندگی در قالب ضمانتنامه / بیانیه بانک[/hm_lists_row][/hm_lists]

[hm_text]

هزینه های تحصیلی در مجارستان

[/hm_text][hm_lists style=”blue_square_arrows”][hm_lists_row]پزشکی: ۱۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰دلار در هر سال[/hm_lists_row][hm_lists_row]دندانپزشکی: ۱۵۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار در هر سال[/hm_lists_row][hm_lists_row]داروسازی: ۹۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در هرسال[/hm_lists_row][hm_lists_row]دامپزشکی:۱۵۰۰۰ یورو در هر سال[/hm_lists_row][hm_lists_row]کلیه رشته های مهندسی ۳۲۰۰ یورو در هر ترم[/hm_lists_row][hm_lists_row]رشته های علوم انسانی و مدیریت و هنر: ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در هر ترم[/hm_lists_row][/hm_lists][hm_text]

آموزش و تامین مالی در مجارستان

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی، مجارستان محل تحصیل بسیار با ارزشی برای هزینه های تحصیل و زندگی است. هزینه های تحصیلی بسته به مدرسه و برنامه متفاوت است. اغلب تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در میان گزینه های گران تر هستند و تا ۲۰،۰۰۰ یورو هزینه میبرند و در بعضی موارد به قیمت ۴۵۰۰ یورو برای سایر برنامه ها خواهد بود.

علاوه بر هزینه تحصیل، شما همچنین باید مبلغ درخواست، هزینه امتحان و هزینه ثبت نام را بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو پرداخت کنید.هزینه های زندگی در مجارستان نسبتا کم است. به طور طبیعی هزینه در شهرهای بزرگ مانند بوداپست با قیمت اجاره ای که از ۳۰۰ یورو در هر ماه شروع می شود، کمی بالاتر است. شما باید بتوانید تقریبا ۷۵۰ یورو را در هر ماه دریافت کنید تا بتوانید هزینه های اجاره، حمل و نقل عمومی، بیمه درمانی، آموزشو … را بدهید.

اقامت در مجارستان

در حالی که در مجارستان تحصیل می کنید، در مورد پیدا کردن مسکن برای اجاره یا حتی یک اتاق در یک خانه مشترک چند گزینه وجود دارد. در حالی که برخی از دانشجویان در مجارستان ترجیح می دهند در خوابگاه ها زندگی کنند، که معمولا ارزانترین جایگزین هستند، اکثرا ترجیح می دهند که خودشان محل خود را پیدا کنند که در قسمت های مرکزی شهر واقع شده است.

[/hm_text]

آدرس و شماره تلفن سفارت مجارستان در تهران:
خیابان شهید کلاه دوز، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو، پلاک ۱۰

۰۲۱۲۲۵۵۰۴۵۲

نظرات بسته شده است.