تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

آیا قصد دارید برای تحصیل به مجارستان بروید؟ پس برای یک تجربه طولانی آماده شوید!صدها هزار دانشجوی بین المللی هر ساله تصمیم میگیرند که به تحصیل در مجارستان بپردازند، بوداپست پایتخت مجارستان به خاطر سیستم آموزش عالی با کیفیت، تاریخ شگفت انگیز و مکان های زیبایش معروف است و یکی از محبوب ترین مکان ها برای تحصیل در خارج از کشور است. اگر دانشجوی بین المللی هستید که برای تحصیل به مجارستان سفر می کنید، ابتدا این راهنما را بخوانید تا بدانید چه انتظاراتی در طول تحصیلتان دارید.

در سالهای گذشته، صدها هزار دانشجوی بین المللی مجارستان را برای تحصیل انتخاب کرده اند و در دانشگاه های معتبر مشغول به تحصیل شده اند. مجارستان به خصوص برای تحصیل در زمینه هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی در  دانشگاه سملوایز ،دیبرسن و سگد و همچنین تحصیل دامپزشکی در دانشگاه سنت ايستن، شهرت دارد سازمان بهداشت جهانی برای تحصیل و اخذ مدارک پزشکی کیفیت بالایی را در نظر گرفته و به طور مستقیم قابل انتقال به هریک از کشورهای اتحادیه اروپا است. بسیاری از دانشگاه های مجارستان نیز این مدارک را ارائه میدهند و بیشتر به زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی مانند آلمانی هستند. دانشجویان خارجی در مجارستان بیشتر از کشورهای آلمان، نروژ، ایران، ترکیه، چین، برزیل، فرانسه و کانادا هستند.

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

بورس تحصیلی در مجارستان
تحصیل داروسازی در مجارستان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان
دانشگاههای پزشکی مجارستان
کالج های پزشکی مجارستان
مدارک و شرایط پذیرش در دانشگاههای مجارستان
مکان های دیدنی مجارستان
هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان
دانشگله سملوایز مجارستان
دانشگاه پچ مجارستان

مزایای تحصیل در مجارستان:

 • کیفیت بالا و امکانات خوب آموزشی
 • هزینه پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • اعتبار مدارک داشگاهی مجارستان در سایر کشورهای اروپایی
 • امکان انتقال به ایران
 • کشور مجارستان دارای ویزای شنگن میباشد بنابراین دانشجویان به راحتی میتوانند به سایر کشورهای اروپایی عضو شنگن مسافرت کنند

موسسه حقوقی عدالت نگاران در شیراز و جنوب کشور اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید از کشور مجارستان به شما عزیزان میباشد.

همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان با ما تماس بگیرید : ۰۷۱۳۶۲۵۳۵۶۰

تحصیل درچه رشته هایی در دانشگاه ها و دانشکده های مجارستان در دسترس است؟

اکثریت دانشجویان خارجی که در مجارستان تحصیل می کنند، در برنامه های تحصیلی تمام وقت شرکت می کنند. تحصیل پزشکی در مجارستان (دانشگاه SOTE) یکی از محبوب ترین موارد در تحصیل به شمار میرود و شمار زیادی از دانشجویان بین المللی نیز جهت تحصیل در دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در مجارستان اقدام میکنند. دومین رشته جذاب در مقطع لیسانس، رشته های مختلف مهندسی است.دانشکده های تحصیلات عالی بیشتر در شهرهای بزرگ قرار دارند، چرا که اکثر دانشجویان خارجی در مجارستان به دانشگاه های بسیار معتبر سملوایز ملحق میشوند- از جمله دانشگاه پزشکی و دانشگاه کوروینوس که در بوداپست قرار دارند. جدا از پایتخت بوداپست، تعداد زیادی ازدانشجویان بین المللی مجارستان در شهرهای اصلی همچون پچ ، دیبرسن و سگد یافت میشوند.

جهت کسب اطلاع از اخرین تغییرات در اعتبارسنجی دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت میتوانید به لینک روبه رو مراجعه کنید.

https://goo.gl/kosGgF

لیست رشته های در دسترس برای تحصیل در مجارستان

 • پزشکی به مدت ۶ سال، دندانپزشکی به مدت ۵ سال، دکترای داروسازی به مدت ۵ سال، دامپزشکی به مدت ۵ سال

 • مهندسی معماری، مهندسی کامپیوتر و ای تی، مهندسی عمران، مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی، مهندسی برق و سخت افزار، مهندسی مکانیک، علوم پایه

 • مدیریت، مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، مدیریت اجرایی، مدیریت جهانگردی و توریسم، مدیریت هنر، روانشناسی، روابط بین الملل، علوم سیاسی، تاریخ هنر، هنرهای نمایشی

لیست دانشگاههای مجارستان مورد تایید وزارت علوم:

 • University of Szeged
 • Eötvös Lorànd University
 • Central European University
 • University of Debrecen
 • Semmelweis University
 • University of Pécs Budapest
 • University of Techlogy and Ecomics

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در گروه پزشکی:

سیستم آموزش عالی در مجارستان

آموزش عالی مجارستان به سیستم کالج ها و دانشگاه ها تقسیم شده است، در حالیکه کالج ها مستقیما وابسته به یک دانشگاه هستند و به عنوان دانشکده های دانشگاه فعالیت می کنند. دانشگاه ها غالبا دوره های کالج و دانشگاه را برگزار میکنند. در نظام قدیم، آموزش در سطح کالج سه تا چهار سال طول می کشید، در حالی که اخذ یک مدرک دانشگاهی حداقل چهار سال طول میکشد، به استثنای برنامه پزشکی که شش ساله است. علاوه بر این، تحصیلات دانشگاهی در سه مرحله است که به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم میشود.

از سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶، موسسات آموزش عالی مجارستان شروع به تغییر در مقررات سیستم بولونیا کرده اند. در سیستم جدید، هم کالج ها و دانشگاه ها ممکن است برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را با توجه به شرایط لازم اجرا کنند. این به این منظور است که تمامی مدارکدریافت شده قابل انتقال در سراسر اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر است. نمونه هایی از این قبیل مدارک عبارتند از: تحصیلات پزشکی، علوم دامپزشکی، داروسازی و معماری.

سال تحصیلی در مجارستان

سال تحصیلی مجارستان با آموزش از سپتامبر تا ژوئن است و با تعطیلات طولانی در ماه های ژوئیه و اوت همراه است.

در دانشگاه ها به چه زبان هایی تدریس میشود؟

زبان تدریس دانشگاه ها به انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و مجاری میباشد.

شرایط ورود به دانشگاههای مجارستان

برای پذیرش در یک دانشگاه یا کالج در مجارستان، به یک دیپلم دبیرستان به زبان مجارستانی یا انگلیسی به همراه رونویسی مربوط به دوره ها و نمرات نیاز خواهید داشت. بعضی از دوره ها نیز نیاز به امتحان ورودی دارند. برای یک برنامه انگلیسی زبان، بخشی از آزمون ورودی اغلب برای تست مهارتهای زبان انگلیسی شماست. در غیر این صورت از شما خواسته می شود که مهارت در زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. برای برنامه های زبان های دیگر، همچون آلمانی شرایط خاصی برای مهارت های آلمانی شما وجود دارد.

الزامات دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

تمام دانشجویان خارجی که از شهروندان اتحادیه اروپا نیستند و قصد دارند در مجارستان تحصیل کنند و برای مدت بیش از ۹۰ روز اقامت داشته باشند، برای تحصیل در مجارستان به درخواست ویزای دانشجویی طولانی نیاز دارند . این پروسه بسیار متغییر است، بنابراین قبل ازآن درباره مقررات ورودی که برای کشور شما اعمال می شود، سوال کنید! می توانید ویزای خود را از کنسولگری مجارستان و یا سفارتی که در کشور شما صلاحیت دارد، قبل از عزیمت، درخواست کنید. پروسه اخذ ویزا حدود یک ماه طول خواهد کشید. برای دریافت ویزای دانشجویی، ابتدا باید یک پیشنهاد از یک دانشگاه مجارستان بگیرید.مدارک لازم برای درخواست ویزا شما:

 • اثبات پرداخت هزینه تحصیل
 • نامه پذیرش از دانشگاه در مورد پذیرش شما
 • اعتبارگذرنامه حداقل ۶ ماه پس از تاریخ ورود شما
 • کپی ازصفحه عکس پاسپورت شما
 • عکس گذرنامه حداکثرمربوط به ۶ ماه قبل
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات آدرس یا محل اقامت در مجارستان
 • اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه زندگی در قالب ضمانتنامه / بیانیه بانک

هزینه های تحصیلی در مجارستان

 • پزشکی: ۱۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰دلار در هر سال
 • دندانپزشکی: ۱۵۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار در هر سال
 • داروسازی: ۹۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در هرسال
 • دامپزشکی:۱۵۰۰۰ یورو در هر سال
 • کلیه رشته های مهندسی ۳۲۰۰ یورو در هر ترم
 • رشته های علوم انسانی و مدیریت و هنر: ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در هر ترم

آموزش و تامین مالی در مجارستان

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی، مجارستان محل تحصیل بسیار با ارزشی برای هزینه های تحصیل و زندگی است. هزینه های تحصیلی بسته به مدرسه و برنامه متفاوت است. اغلب تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در میان گزینه های گران تر هستند و تا ۲۰،۰۰۰ یورو هزینه میبرند و در بعضی موارد به قیمت ۴۵۰۰ یورو برای سایر برنامه ها خواهد بود.

علاوه بر هزینه تحصیل، شما همچنین باید مبلغ درخواست، هزینه امتحان و هزینه ثبت نام را بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو پرداخت کنید.هزینه های زندگی در مجارستان نسبتا کم است. به طور طبیعی هزینه در شهرهای بزرگ مانند بوداپست با قیمت اجاره ای که از ۳۰۰ یورو در هر ماه شروع می شود، کمی بالاتر است. شما باید بتوانید تقریبا ۷۵۰ یورو را در هر ماه دریافت کنید تا بتوانید هزینه های اجاره، حمل و نقل عمومی، بیمه درمانی، آموزشو … را بدهید.

اقامت در مجارستان

در حالی که در مجارستان تحصیل می کنید، در مورد پیدا کردن مسکن برای اجاره یا حتی یک اتاق در یک خانه مشترک چند گزینه وجود دارد. در حالی که برخی از دانشجویان در مجارستان ترجیح می دهند در خوابگاه ها زندگی کنند، که معمولا ارزانترین جایگزین هستند، اکثرا ترجیح می دهند که خودشان محل خود را پیدا کنند که در قسمت های مرکزی شهر واقع شده است.

آدرس و شماره تلفن سفارت مجارستان در تهران:
خیابان شهید کلاه دوز، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو، پلاک ۱۰

۰۲۱۲۲۵۵۰۴۵۲

برچسب ها
17 نظرات
 1. negin

  سلام با معدل ۱۹٫۱۵ دیپلم و ۱۸٫۵پیش دانشگاهی البته رشته ریاضی ….چه راه هایی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های اروپایی مورد تایید وزارت علوم هست؟؟؟ اصلا میشه با دیپلم ریاضی یا حتما تجربی باید باشیم؟؟

  Reply
  1. www.pars-visa.com

   با سلام و عرض ادب
   بله برای شما امکان پذیره
   شما می توانید جهت ادامه تحصیل کشور مجارستان را برای تحصیل پزشکی انتخاب فرمایید
   سپاس

   Reply
 2. خشایار

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که با قیمت الان یورو ۵۵۰۰ و دلار ۴۴۰۰ میشه که با ماهی ۸ میلیون تومان پزشکی در دانشگاه پچ خوند ؟ خیلی ممنون

  Reply
  1. پارس ویزا

   سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل پزشکی در پچ مجارستان ۱۵۷۰۰ دلار سالیانه و هزینه زندگی در مجارستان ماهیانه ۶۰۰ یورو می باشد.
   سپاس
   اطلاعات بیشتر
   ۰۹۳۹۹۱۷۴۵۶۶

   Reply
 3. خشایار

  سلام میخواستم بدونم من الان یازدهم هستم و با توجه به تغییرات نظام اموزشی امسال دیپلم نمیگیرم میخواستم بدونم اگه بخوام سال بعد برم میرم پری مدیکال یا دیپلم میگیرم با اینکه الان یازده سال خواندم اما دیپلم ندارم اصلا پذیرش میشم ؟ اگه میشه پری مدیکاله ؟

  Reply
 4. tom

  سلام میخواستم بدونم اگه یه نفر معدلش پایین باشه باید جیکار کنه؟؟

  Reply
  1. پارس ویزا

   سلام و عرض ادب
   راه هاي متفاوتي براي ادانه تحصيل شما وجود دارد
   جهت اطلاعات بيشتر با ٠٩٣٩٩١٧٤٥٦٦ تماس بفرماييد

   Reply
 5. گندم

  با سلام و خسته نباشید.
  من ۲۰ سالمه و دیپلم تجربی با معدل بالای ۱۹ دارم اما کنکور تو رشته مورد علاقم قبول نشدم.یکی ازدوستانم برای دندانپزشکی به پچ رفته و میگه سالیانه حدود ۱۳۰ میلیون فقط برای تحصیل دانشگاه میده و هزینه پوشاک و خوراک و…هم جداگونه از اینه!میخواستم ببینم این قضیه صحت داره یا ارزان تر هم میشه وارد دانشگاهای اونجا شد؟برای رشته داروسازی سالیانه به طور کلی تحصیل و خوراک و…به پول ایران چقدر هزینه باید کرد؟

  Reply
  1. پارس ویزا

   سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل در مجارستان در رشته دندانپزشکی دانشگاه پچ سالیانه ۱۶۳۰۰ دلار می باشد که تقریبا سالیانه ۷۱ میلیون تومان می شود. هزینه زندگی هم می توان ۶۰۰ یورو ماهیانه در نظر گرفت.
   – هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان برای رشته داروسازی ۱۰۰۰۰ دلار سالیانه می باشد که در کل هزینه تحصیل و زندگی سالیانه ۸۰ میلیون تومان می گردد.
   سپاس

   Reply
   1. گندم

    سلام خیلی ممنون که جواب دادید…خودمم از اینکه ۱۳۰ میلیون در سال فقط واسه دانشگاه بدن تعجب کردم چون شنیدم مجارستان نسبت به کشورای دیگه ارزونتره ولی اونجوری خب نمیشد😆😅.
    اگر بخوام با موسسه شما اقدام کنم از چند وقت قبل رفتن باید اقدام کنم؟!و اینکه اگر بخوام اونجا خونه بگیرم شرایطش چطوریه؟واسه داروسازی بازم سالی ۸۰ میلیون کلا درمیاد؟

    Reply
    1. پارس ویزا

     سلام و عرض ادب
     جهت اقدام برای تحصیل در مجارستان از همین امروز هم می توانید اقدام بفرمایید و با توجه به آنکه سال آینده سال شلوغی می باشد بهتر است هر چه سریع تر اقدام بفرمایید.
     هزینه پذیرش و ویزا بعد از اخذ ویزا تحصیلی مجارستان اخذ می گردد.
     بله داروسازی در همین حد هزینه خواهد داشت.
     سپاس

     Reply
     1. گندم

      سلام مجدد
      ببخشید من متن بالا رو خوندم..اینکه نوشتید اثبات اینکه میتونیم هزینه تحصیل رو بدیم دقیقا به چه شکله؟ینی از همین اول مثلا دویست میلیون باید تو حساب بانکی داشته باشیم؟و اینکه هزینه اخذ ویزا و پذیرش حدودا چقدره؟شما کدوم دانشگاه مجارستان از نظر اینکه امتحان ورودی واسه رشته های دارو و دندان راحتتر باشه و احتمال بیشتری واسه قبولی دارن و هزینه مناسبتری داشته باشه پیشنهاد میدید؟بوداپست یا پچ یا سگد؟ البته امنیت خوب شهر برای دختر تنها هم واسه من خیلی مهمه

     2. پارس ویزا

      سلام
      دانشگاه سملوایز در بوداپست دانشگاهی بسیار خوب و از لحاظ علمی در سطح بالایی می باشد.
      جهت ویزای تحصیلی مجارستان بهتر است متقاضی و ساپورتر مالی در جدود ۲۰ هزار دلار در حساب خود داشته باشند. پرینت حساب ۳ ماهه با حداقل موجودی ۲۰۰۰۰ دلار نیاز است. لذا سریعا این موجودی را برای خود و ساپورتر مالی مهیا فرمایید.
      جهت اطلاعات بیشتر: ۰۹۳۹۹۱۷۴۵۶۶
      سپاس

 6. سوگند

  سلام و عرض ادب. آیا در مقطع دکترای حقوق کشور ایتالیا پذیرش داره؟اگه داره چند سال طول می کشه ؟ و چند سال وقت هست تا از رساله دفاع کنم؟با سپاس

  Reply
  1. پارس ویزا

   سلام
   برای دکتری حقوق ما خدماتی در ایتالیا ارائه نمی دهیم
   ولی شرایط بسیار ویژه ای برای رشته ی حقوق در کانادا ارایه می دهیم
   در صورتی که ایلتس ۷ دارید جهت تحصیل حقوق در کانادا واجد شرایط هستید.
   سپاس

   Reply
 7. زری

  سلام
  می خواستم برای پزشکی مجارستان اقدام کنم با معدل ۱۵ و بیست سالمه
  می خواستم بدونم کمترین هزینه دانشگاه و زندگی در مجارستان چقدره؟؟؟

  Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *