تحصیل در اندونزی

[hm_title]تحصیل در اندونزی[/hm_title]

کشور اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر است و بین دو خشکی قرار گرفته و به طور دقیق تر این کشور بین جنوب شرق آسیا و همینطور استرالیا قرار گرفته است. رشته جزایر جنوبی کوهستانی اندونزی بسیار مشهور است. بزرگترین جمعیت مسلمان دنیا را دارد. کشور اندونزی بسیار متنوع است و مردم آن به بیش از ۳۰۰ زبان محلی گویش می کنند. پایتخت کشور اندونزی، در جزیره جاوا واقع است و جاکارتا نام دارد.

اندونزی دارای آب و هوایی استوایی است و تغییرات فصلی در آن بسیار کم است و این کشور دارای دو فصل گرما و بارانی و مرطوب است.

زبان رسمی مردم اندونزی، اندونزیایی است همچنین زبان های محلی در جزایر مختلف این کشور معمول است. ۹۰ درصد از مردم کشور اندونزی، مسلمان و بقیه مسیحی، هندو یا بودایی هستند.

تحصیلات ابتدایی در کشور اندونزی از هفت سالگی آغاز می شود، شش سال آموزش پایه و سه سال مقطع مقدماتی متوسطه، که در مجموع ۹ سال آموزش اجباری که به صورت رایگان ارائه می شود تشکیل می دهد. مقطع تکمیلی متوسطه سه سال طول می کشد و پس از قبولی در آزمون پایان دوره، مدرک دیپلم متوسطه (STTB) در رشته های علوم طبیعی، فیزیک، علوم اجتماعی و فنی-حرفه ای اعطا می شود.

[hm_title]تحصیل مقطع کارشناسی در اندونزی[/hm_title]

در مقطع کارشناسی دانشگاههای کشور اندونزی، باید ابتدا  دانشجو یک آزمون ورودی را پشت سر بگذارد که این آزمون بین ۵۰ دانشگاه در اندونزی برگزار می شود.

دانستن زبان اندونزیایی الزامی است چون در مقطع کارشناسی، دروس به صورت زبان اندونزیایی تدریس می شوند و نظام آموزشی در اندونزی، این را تعیین کرده است.

مدرک S1 و S2 به ترتیب شامل ۴ سال تحصیل و همینطور ۲ سال تحصیل می شود که برای دوره کارشناسی در نظر گرفته شده است.

[hm_title]تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در اندونزی[/hm_title]

در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور اندونزی، باید ۳۰ الی ۳۶ واحد درسی پاس شود و در نهایت مدرک Strata داده می شود.

برای مدرک دکترا که S3 نام دارد فرد باید یک مقاله معتبر علمی چاپ کند و بتواند طرح پژوهشی خود را کامل کند. بعضی دانشگاه ها در اندونزی برای مقاطع دکترا، آزمون در نظر گرفته اند ولی به طور کلی قوانین این طور است که بر اساس رزومه فرد قبولی در دانشگاه تعیین می شود که این مقطع یک دوره ۵ تا ۶ ساله است.

[hm_title]دانشگاه های معتبر اندونزی[/hm_title]

دانشگاه ها در این کشور اندونزی به دو دسته، دولتی و خصوصی تقسیم خواهند شد که این نکته حائز اهمیت است که اکثر این دانشگاه ها، خصوصی هستند. هر دو نوع دانشگاه زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ملی فعالیت می کنند. البته در سال ۱۹۴۵، آموزش عالی در کشور اندونزی رشد بسیاری کرد که در سال ۱۹۵۰ فقط ۱۰ موسسه آموزش عالی بود ولی در حال حاضر به ۳۰۰۰ و حدود ۶۰۰۰  دانشجوی بین المللی رسیده است.

[hm_title]اخذ ویزای دانشجویی اندونزی[/hm_title]

جهت تحصیل در اندونزی، ویزای (اجتماعی/ فرهنگی) نیاز خواهید داشت. برای اخذ ویزا، شما باید به دادن درخواست در سفارت اندونزی، پس از پذیرش در دانشگاه اندونزی و قبل از شروع دوره ها اقدام کنید.

با اخذ این ویزا شما می توانید به مدت ۶۰ روز در کشور اندونزی اقامت کنید و آن را تمدید هم کنید. همچنین برای دریافت این ویزا، شما به مبلغ کمی نیاز خواهید داشت.

این نکته حائز اهمیت است که دانشجویان قبل از هر گونه اقدامی، به ارزیابی سایت سفارت اندونزی و مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزا بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و پذیرش در دانشگاه های کشور اندونزی عبارتند از:

ارائه گذرنامه، گذرنامه ای که حداقل به مدت ۶ ماه پس از ورود به کشور اندونزی اعتبار داشته باشد.

ارائه عکس رنگی و در سایز مشخص شده از خود

تکمیل فرم درخواست ویزا

اثبات تمکین مالی خود برای زندگی و تحصیل در اندونزی

ارائه گواهی سلامت

ارائه نامه پذیرفته شدن شما در دانشگاه اندونزی

پرداخت هزینه های ضروری، اثبات در اختیار داشتن بورسیه تحصیلی در اندونزی

[hm_title]دانشگاه های معتبر در اندونزی[/hm_title]

موسسه فناوری Bandung ITB

دانشگاه اندونزی ( UI )

دانشگاه Gadjah Mada UGM

دانشگاه کشاورزی Bogor ( رتبه ۱۰۰-۵۱ به دلیل کشاورزی و جنگلداری) و ……

[hm_title]هزینه تحصیل و زندگی در اندونزی[/hm_title]

در کشور اندونزی، هزینه تحصیل از ۳۰۰۰ دلار آمریکا آغاز می شود و گاهی تا ۶۰۰۰ دلار هم می رسد. به طور متوسط هزینه اجاره یک مسکن ۱ خوابه به صورت ماهانه از ۴۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان است.

هزینه قبوض مصرفی آب ، برق و گاز در کشور اندونزی، ارزان است همچنین هزینه بیمه در این کشور بسیار ارزان است. گفتنی است که هزینه خوراک، حمل و نقل و ….. در کشور اندونزی به ماهی ۱ میلیون تومان خواهد رسید.

به طور کلی طبق بررسی های انجام شده هزینه زندگی در اندونزی نسبت به ایران ۱۰ درصد بیشتر است و کشور اندونزی از دسته های مقرون به صرفه برای زندگی محسوب می شود.

[hm_title]کار و درآمد در اندونزی[/hm_title]

اقتصاد کشور اندونزی، بر پایه گردشگری و رشته های مربوط به آن می چرخد. این در صورتی است که گردشگران خارجی بیش از ۲۲۰ تریلیون روپیه را وارد اقتصاد این کشور می کنند. افراد در این سری از رشته ها، چه در حین تحصیل و چه پس از آن، سریعا وارد بازار کار می شوند.

کار در طول تحصیل در کشور اندونزی تنها ۳۰ ساعت در هفته مجاز است همچنین در این کشور می توانید پس از فارغ التحصیل شدن به مدت ۱ سال از شغل های گردشگری استفاده کنید.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.