تحصیل در مالزی

[hm_title]تحصیل در مالزی [/hm_title]

شبه جزیره مالزی، کشوری در حال توسعه است با تپه ها و جنگل های پر درخت، آب و هوایی استوایی همراه با بادهایی موسمی که در جنوب شرقی آسیا، جنوب تایلند و شمال اندونزی قرار دارد.

کشور مالزی دارای دو ناحیه جغرافیایی است که دریای جنوبی چین آنها را از هم جدا می کند. یکی شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند دارد. بورنئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو را در بردارد با آنکه هم مرز اندونزی است، زیر سرپرستی حکومت شاه نشین برونئی قرار دارد.

کشور مالزی با مساحتی حدود ۳۳۰ هزار و ۸۰۰کیلومتر مربع، شصت و ششمین کشور بزرگ جهان است و یک پنجم ایران وسعت دارد و جمعیتی حدود ۳۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر، چهل و چهارمین کشور پر جمعیت شمرده می شود.

پایتخت کشور مالزی، کوالالامپور است. سازمان های دولتی و وزارت خانه های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. زبان رسمی کشور، مالزیایی است و زبان انگلیسی نیز در میان مردم رواج زیادی دارد. کشور مالزی یک جامعه چند دینی است و اسلام دین رسمی این کشور می باشد. چهار دین اصلی آن عبارتند از: اسلام، بودائیسم، مسیحیت ( بیشتر در شرق مالزی) و هندوئیسم. خصوصیت مهم مردم این کشور خونگرمی و مهربانی و مهمان نوازی آنهاست که خاطرات خوشی را در خاطر گردشگران بر جای می گذارد.

نوع حکومت مالزی، پادشاه مشروطه فدرال است. رئیس کشور پادشاه و رئیس دولت، نخست وزیر است. واحد رسمی پول کشور نیز رینگیت مالزی (RM) نام دارد. دو فصل بارانی در کشور مالزی وجود دارد که بخش شرقی، بیشترین میزان بارندگی را از اوایل نوامبر تا آخر مارس تجربه می کند که بر اثر بادهای موسمی شمال شرقی ایجاد می شود و با بارندگی شدید و رعد و برق همراه است. اما کوالالامپور و شهرهای دیگر در بخش غربی، در این مدت بارندگی زیاد و طوفان دارند.

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های مالزی و اقامت در مالزی، دانشجویان زیادی سالانه به کشور مالزی می آیند و این به خاطر دلایلی همچون: یکی از امن ترین و بهترین کشورهای آسیایی جهت ادامه تحصیلات، کشوری زیبا و دارای مناظر متنوع، از کوه های با پوشش سبز گرفته تا ساحل های سنگی، هزینه پایین زندگی و هزینه ناچیز ادامه تحصیل و کیفیت خوب زندگی، سیستم عالی تحصیلی در مالزی و معتبر در سطح بین المللی، جامعه چند فرهنگی و محیط پویا برای دانشجویان بین المللی که از ۱۵۰ کشور دنیا برای تحصیل به مالزی آمده اند.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895
[hm_title]شرایط پذیرش دانشجو و تحصیل در مالزی[/hm_title]

دانشگاه های کشور مالزی اعتبار بین المللی دارند و دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود ولی آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند در دوره های یادگیری زبان که برگزار می شود شرکت کنند. از شرایط پذیرش دانشگاه های مالزی این است که دانشگاه ها بهترین امکانات آموزشی، خوابگاهی و ورزشی و اینترنت با کمترین هزینه را در اخیار دانشجویان قرار می دهد. دانشجویان در دوران تحصیلی خود از بیمه درمانی بهره مند می شوند و در سال فقط حدود ۵۰ تا ۷۰ دلار پرداخت می کنند.

[hm_title]تحصیل در مقطع دبیرستان مالزی[/hm_title]

تحصیل در مقطع دبیرستان، برای دانش آموزان ۷ تا ۱۷ سال به صورت اجباری و رایگان می باشد. آموزش ابتدایی در کشور مالزی برای سنین ۶ تا ۱۱ سال است که حدود ۶ سال طول می کشد. دوره دبیرستان در کشور مالزی ۵ سال طول می کشد و در دو سطح مقدماتی که دوره ای ۱ تا ۳ ساله برای سنین ۱۳ تا ۱۵ سال است برگزار می شود و سطح تکمیلی که حدود ۴ تا ۵ سال طول می کشد و برای سنین ۱۶ تا ۱۷ سال برگزار می شود. در دوره تکمیلی دبیرستان بیشتر دروس تخصصی آموزش داده می شود که دانش آموزان می توانند در یکی از مدارس: فنی و حرفه ای، ملی مذهبی، علوم تجربی و هنرهای زیبا یا مدارس استثنایی که برای دانش آموزان نابینا یا ناشنوا است به تحصیلات خود ادامه می دهند.

برای ورود به دانشگاه های مالزی باید مدرک دیپلم داشته باشید که دانش آموزان بعد از پایان مقطع دبیرستان یا دانشجویان خارجی باید در یک دوره یک ساله شرکت کنند و در پایان سال تحصیلی مدرک دیپلم خود را بگیرند.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی مالزی[/hm_title]

مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور مالزی، حدود ۳ تا ۴ سال می باشد و شهریه و هزینه تحصیل در مالزی در این مقطع برای هر ترم حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است. دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور مالزی باید مدرک دیپلم بالای ۱۴ داشته باشند همچنین باید مدرک زبان آیلتس ۶ را هم داشته باشند. این نکته حائز اهمیت است که کسانی که می خواهند در مقطع کارشناسی دانشگاه های مالزی ادامه تحصیل دهند باید سنی کمتر از ۳۰ سال داشته باشند.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مالزی[/hm_title]

در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور مالزی، حدود یک سال و نیم تا سه سال زمان می برد اما بعضی دانشجویان این مقطع تحصیلی را طی ۲ سال به پایان می رسانند. دانشجویانی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی مالزی ادامه تحصیل دهند باید معدل آنها در مقطع کارشناسی بالاتر از ۱۵ باشد اما برای دانشگاه های خصوصی معدل بین ۱۳ تا ۱۵ نیز قابل قبول است. همچنین دانشجویان در رشته ای می توانند ادامه تحصیل دهند که در مقطع لیسانس هم همان رشته را خوانده باشند. یکی از شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مالزی داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل است.

دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور مالزی به سه شکل ارائه می شود که عبارتند از:

۱-کلاس درس: این روش به شکل دانشگاه های ایران برگزار می شود که به این صورت است که دانشجویان با انتخاب واحد درسی برای هر ترم تحصیلی در کلاسهای مربوطه شرکت می کنند و در طول ترم، ۲ امتحان برگزار می شود که یکی وسط ترم و دیگری پایان ترم است دانشجویان در صورت قبولی می توانند مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کنند.

۲-انجام و ارائه تحقیق: دانشجویان در این روش باید یک طرح تحقیقاتی به دانشگاه ارائه دهند و نظر یک استاد راهنما را جهت نظارت روی تحقیق خود جلب کنند. در این روش برای دانشجویان، کلاس درس برگزار نمی شود اما دانشگاه ها آزمایشگاه و کلیه امکانات را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و دانشجویان باید هر هفته یا هر ۲ هفته نتیجه تحقیقات خود را به استاد راهنما گزارش دهند تا اگر در روند تحقیق مشکلی بود برطرف کند. بعد از ۲ سال که تحقیقات تمام شد استاد راهنما تاییده نهایی را به دانشگاه ارائه می دهد و دانشجو می تواند مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کند.

۳-کلاس درس و انجام تحقیق: در این روش دانشجویان نیمی از ترم تحصیلی را در کلاس های آموزشی شرکت می کنند و نیم دیگر را مشغول به انجام کارهای تحقیقاتی می شوند و در پایان ترم به دانشجو مدرک فارغ التحصیلی داده می شود.

شهریه و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور مالزی حدود ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار برای هر ترم می باشد.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا مالزی[/hm_title]

مقطع دکترا در دانشگاه های کشور مالزی به سه صورت ارائه می شود:

۱-فقط کلاس درس: در این روش دانشجویان باید قبل از شروع هر ترم واحدهای درسی را انتخاب کنند و با گذراندن این دوره و قبولی در امتحانات، مدرک دکترای خود را دریافت کنند.

۲-کلاس و پژوهش: در این روش، دانشجو بعد از گذراندن واحدهای درسی ، با موفقیت باید یک طرح پژوهشی جهت تکمیل دوره ها ارائه بدهد.

۳-فقط پژوهش: پذیرش در مقطع دکترا برای این روش بسیار مشکل است و دانشجویان باید یک مدرک ممتاز تحصیلی به هیئت علمی ارائه دهند تا آنها را متقاعد کنند که دانشجو نیازی به گذراندن واحدهای درسی ندارد. در این روش دانشجو باید در طول یک دوره پژوهش خود را تکمیل کند و به هیئت علمی دانشگاه تحویل دهد و در صورت تایید پروژه، مدرک دکترای خود را دریافت نمایند. هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی در مقطع دکترا حدود ۱۴۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار سالانه می باشد.

مزایای تحصیل رایگان در مالزی

بلیط هواپیمای دریافت کننده از پایتخت محل اقامت تا مالزی

هزینه تایید شده ی مخارج تحصیل

حقوق ماهانه

کمک هزینه سالانه برای کتاب ها و سفرهای داخلی

پزشکی / بیمه درمانی

کمک های بلاعوض نصب و پایان بخش

مجوز تز

ویزا

بورس تحصیلی را می توان در مالزی دریافت کرد.

[hm_title]مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی:[/hm_title]

ترجمه انگلیسی دیپلم و پیش دانشگاهی که به تایید قوه قضاییه ایران رسیده باشد.

ترجمه انگلیسی ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی که به تایید قوه قضاییه ایران رسیده باشد.

۶ قطعه عکس تمام رخ سه در چهار با فرمت پاسپورتی

کپی پاسپورت از تمام صفحات

مدت زمان اخذ پذیرش برای مقطع کارشناسی در حدود ۱ تا ۲ هفته می باشد.

[hm_title]مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد:[/hm_title]

ترجمه انگلیسی کارشناسی که به تایید قوه قضاییه رسیده باشد.

۶ قطعه عکس تمام رخ سه در چهار با فرمت پاسپورتی

کپی پاسپورت از تمام صفحات

توصیه نامه اساتید( از ۲ استاد)

ضمانتنامه بانکی ( موجودی حساب به مبلغ ۶۰۰۰۰۰۰ تومان)

مدت زمان اخذ پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۲ -۳ هفته می باشد.

[hm_title]مدارک موردنیاز برای مقطع دکترا:[/hm_title]

ترجمه انگلیسی کارشناسی ارشد که به تایید قوه قضاییه ایران رسیده باشد.

۶ قطعه عکس تمام رخ سه در چهار با فرمت پاسپورتی

کپی پاسپورت از تمام صفحات

توصیه نامه اساتید( از ۲ استاد)

ضمانتنامه بانکی ( موجودی حساب به مبلغ ۶۰۰۰۰۰۰ تومان)

پروپوزال تخصصی با فرمت و موضوع دانشگاه موردنظر

مدت زمان اخذ پذیرش برای مقطع دکترا در حدود ۲ ماه می باشد.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.