تحصیل در مکزیک

[hm_title]تحصیل در مکزیک[/hm_title]

ایالات متحده مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی که این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا بلیز هم مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن را در بر گرفته اند. کشور مکزیک، دارای فرهنگ و قدمتی بالا در بین کشورهای قاره آمریکا و دنیا شناخته می شود.

کشور مکزیک حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد که جزء چهاردهمین کشور وسیع دنیا و یازدهمین کشور پر جمعیت دنیا به شمار می رود که جمعیت این کشور ۱۲۹ میلیون نفر است که پس از ایالات متحده آمریکا و برزیل، در رده سوم پرجمعیت ترین کشورهای قاره آمریکا قرار دارد.

پایتخت کشور مکزیک، شهر مکزیکوسیتی است که به عنوان بزرگترین شهر این کشور و همچنین مهمترین مرکز سیاسی، فرهنگی ،آموزشی و اقتصادی کشور مکزیک به شمار می رود. جمعیت این کلان شهر حدود ۹ میلیون نفر است. کشور مکزیک، یک زبان رسمی ندارد و زبان اداری و کاربردی در این کشور، زبان اسپانیایی است همچنین کشور مکزیک، بزرگترین کشور اسپانیایی زبان است که حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می کنند.

مذهب رسمی کشور مکزیک، آیین کاتولیک است که ۵/۷۶% مردم مکزیک مسیحی کاتولیک و ۶/۳% پروتستان هستند. نوع حکومت در کشور مکزیک، جمهوری فدرال است.

این کشور بسیار پهناور است و آب و هوای متنوعی در بخش های مختلف آن دیده می شود.  آب و هوای آن در نواحی مرتفع معتدل کوهستانی و در سایر نواحی گرم و مرطوب و یا خشک است. شمال این کشور خشک و غیر قابل کشت بوده در حالی که جنوب، مرطوب و گرم است. بلندترین نقطه آن قله سیتلال تپتل ( لوریسابا ) با ارتفاع ۵۷۰۰ متر و طولنی ترین رود آن ریوگرانده با طول ۳۰۳۴ کیلومتر می باشد.

[hm_title]شرایط تحصیل در مکزیک[/hm_title]

هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به کشور مکزیک می آیند این به خاطر داشتن دانشگاه های بزرگ و معتبر در سطح بین المللی و داشتن فرهنگ های شگفت انگیز، اهمیت تاریخی و همچنین هزینه های مناسب تحصیل و زندگی و با کیفیت بالا در مکزیک است. یکی از دلایل تقاضای تحصیل در مکزیک، داشتن شرایط مساعد زندگی در این کشور است.

برای دانش آموزان بین المللی، تحصیل در مدارس بین المللی یکی از بهترین انتخاب است که دانش آموزان می توانند با دریافت مدرک بین المللی از مدرسه، دانشگاه خود را در مکزیک یا سایر کشورها به خصوص ایالات متحده آمریکا انتخاب کنند.

آموزش پایه در مکزیک به سه بخش تقسیم می شود: ابتدایی( سال اول تا ششم )، متوسطه ( سال هفتم تا نهم )، دبیرستان ( سال دهم تا دوازدهم ). پیش دبستانی در کشور مکزیک رایگان و به صورت اختیاری است. کودکان ۳ تا ۵ سال وارد پیش دبستانی می شوند و بعد از این دوره از سن شش سالگی آموزش کودکان اجباری است. بسته به نوع مدرسه، آموزش به دو زبان ارائه می شود نیمی از آموزش ها به زبان اسپانیایی و نیمی دیگر به زبان انگلیسی یا فرانسه انجام می شود.

مکزیک دومین کشور بزرگ اقتصادی پس از برزیل در آمریکای جنوبی است که رشد و گسترش فعالیت های اقتصادی در این کشور، موجب تقویت سیستم آموزش عالی شده است.

بهترین مدارس آمریکایی در شهرهای مکزیکوسیتی و مونتری هستند که چند تا از آنها را نام می بریم:

مدرسه آمریکایی مکزیکوسیتی ( سنین ۳ تا ۱۸ سال )

مدرسه آمریکایی گوادالاخارا

مدرسه آمریکایی مونتری

مدرسه آمریکایی بونیلا

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی مکزیک[/hm_title]

نظام آموزشی مکزیک شباهت زیادی به نظام آموزشی اروپا و آمریکا دارد و با رتبه ۲۳، یکی از برترین های دنیا شناخته می شود. در کشور مکزیک، سیستم آموزش عالی، دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد که شامل: دانشگاه های حرفه ای و دانشگاه های بر پایه پژوهش علمی می باشد که دانشجویان خواهان ادامه تحصیل در مکزیک با توجه به علاقه خود می توانند در هر یک از دانشگاه های مکزیک شرکت کنند.

مراکز آموزش عالی در مکزیک به ۴ دسته تقسیم می شوند:

دانشگاه ها

موسسات فنی

کالج های تربیت معلم

دانشگاه های فنی

مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور مکزیک حدود ۴ سال طول می کشد. دانشجویان در این مقطع برای ادامه تحصیل رشته های زیادی را می توانند انتخاب کنند که از جمله ی آن ها: هنرهای زیبا، روانشناسی، کامپیوتر، تاریخ، پرستاری، رادیولوژی و …. می باشند. دروس در این مقطع در اغلب رشته ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند ولی در برخی از دانشگاه ها برای جذب دانشجوی بین المللی، دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

هزینه تحصیل در مکزیک در مقطع لیسانس با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر است اما به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مکزیک در سال حدود ۳۷۸ تا ۸۱۸ دلار می باشد.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مکزیک[/hm_title]

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مکزیک حدود ۲ تا ۳ سال طول می کشد و دانشجویان باید پایان نامه ارائه دهند. دانشجویان در این مقطع در دانشگاه های مکزیک می توانند در یکی از رشته های : پزشکی، دندانپزشکی، روابط بین الملل، حسابداری، حقوق اداری، مکانیک و……و ده ها رشته دیگر ادامه تحصیل دهند.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا مکزیک[/hm_title]

مقطع دکترا در دانشگاه های کشور مکزیک، حدود ۳ سال طول می کشد. دانشجویان در این مقطع می توانند در رشته های فراوانی ادامه تحصیل دهند. یک اصل مهم در این مقطع، ارائه پایان نامه است که در آغاز تحصیل یک موضوع تحقیقاتی تخصصی را برای پایان نامه خود انتخاب کنند و در طول تحصیل پایان نامه خود را تکمیل کنند و در پایان از آن دفاع کنند.

دانشجویان مقطع دکترا در این کشور، مهارت های لازم را جهت تفکر اقتصادی، تجزیه و تحلیل داده ها، انجام تحقیقات مستقل و با کیفیت را بدست می آورند و آینده شغلی خود را در جهان تضمین می کنند.

دانشگاه های برتر مکزیک

دانشگاه ملی Nacional Autonoma  مکزیک: یک دانشگاه دولتی است که بالاترین رتبه را در مکزیک دارد و این دانشگاه رشته هایی همچون: طراحی، هنر، زبان های مدرن، باستان شناسی، حقوق، انسان شناسی و مهندسی معدن را ارائه می دهد.

دانشگاه Tecnologico  در مونتری: یک دانشگاه خصوصی است. تعداد زیادی از رشته ها در مقطع لیسانس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود.

موسسه پلی تکنیک ملی IPN : این دانشگاه، یک دانشگاه بزرگ دولتی است که در حال حاضر حدود ۱۵۰۰۰۰ دانشجو دارد. در این دانشگاه رشته های تخصصی در زمینه علوم کامپیوتر ، مهندسی مکانیک و فیزیک تدریس می شود.

[hm_title]ویزای تحصیلی مکزیک[/hm_title]

مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی

پاسپورت یا کارت شناسایی

۲ قطعه عکس پاسپورتی

مدارک تحصیلی و ریز نمرات

اثبات دارای بودن مبلغ ۳۰۰ دلار آمریکا به طور ماهانه ( معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی)

گذرنامه با حداقل ۳ ماه اعتبار

ارائه گواهی سلامت پزشکی

تایید مدارک توسط سفارت

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مکزیک

اسکن از گذرنامه معتبر

ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات از سال اول دبیرستان تا آخرین مقطع تحصیلی

مدرک زبان انگلیسی و یا اسپانیایی

رزومه متقاضی

[hm_title]تحصیل در رشته های پزشکی و یراپزشکی[/hm_title]

این دوره حدود ۴ تا ۶ سال می باشد که دوره ۴ ساله معمولا برای افرادی که دوره دو ساله کالج یا پیش دانشگاهی پزشکی را گذرانده باشند در نظر گرفته می شود. ۲ سال از کل دوره تحصیل در دانشگاه باید به صورت عملی و در بیمارستان گذرانده شود. همچنین این رشته ها در بیشتر دانشگاه های مکزیک به زبان اسپانیایی تدریس می شوند و برای ورود به بعضی از موسسات باید مدرک MCAT را داشته باشید.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.