تحصیل در هلند

[hm_title]تحصیل در هلند[/hm_title]

کشور هلند در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است و با اینکه کشوری کوچک است ولی چون از نظر طبیعت فوق العاده و محیط بسیار زیبا برخوردار است جز مهمترین کشورهای توریستی است که افراد بیشماری را به خود جذب می کند. مساحت این کشور ۴۰۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد و کشوری کم ارتفاع و هموار است و در زمینه های کشاورزی، صنعت و توریسم بسیار پیشرفته می باشد. پایتخت هلند، شهر آمستردام است که جز بزرگترین شهرهای این کشور به شمار می رود.

کشور هلند به دلیل داشتن درختان و محیط های سبز بسیار زیاد، آب و هوای بسیار معتدل دارد. زبان رسمی این کشور، هلندی است که این زبان برگرفته شده از زبان آلمانی می باشد.

[hm_title]شرایط تحصیل و پذیرش دانشجو در هلند[/hm_title]

دانشگاه های کشور هلند از نظر سطح علمی بسیار بالا بوده اند به همین دلیل تحقیقات علمی دانشگاه ها اعتباری بین المللی دارند. با توجه به این موضوع، اخذ اقامت در هلند و همچنین ادامه تحصیل در هلند مورد تقاضای بسیاری از افراد قرار گرفته است. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

برای پذیرش در دانشگاه های هلند، فرد باید چند ماه قبل اقدام به تحویل مدرک و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر کند. افرادی که خواهان ادامه تحصیل در کشور هلند را دارند باید حتما مدرک دیپلم را داشته باشند در غیر این صورت افراد با حداقل ۲۱ سال سن می توانند در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبول شدن در دانشگاه های هلند به تحصیلات خود ادامه دهند.

افرادی که می خواهند ویزای تحصیلی هلند را بگیرند باید این هزینه های اولیه را به حساب دانشگاه موردنظر واریز کنند که آن هزینه ها عبارتند از: هزینه شهریه یک سال یا نیم سال تحصیلی، مبلغ ۵۰۰ یورو جهت بیمه یک سال، مبلغ ۵۰۰ یورو برای صدور اقامت یک سال، هزینه اجاره اتاق برای حداقل ۳ ماه.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی هلند[/hm_title]

مقطع لیسانس دانشگاه های هلند ۴ سال طول می کشد و زبان تدریس در این مقطع، زبان آلمانی است و افراد برای پذیرش در دانشگاه های هلند باید مدرک B1 یا B2  زبان آلمانی را داشته باشند.

یکی از شرایط پذیرش دانشجو در هلند در مقطع کارشناسی، داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۲ می باشد. همچنین دانشجویان باید مدرک ایلتس ۶ را داشته باشند.

شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس سالیانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو می باشد. دانشجویان می توانند در این مقطع ۱۰ ساعت در هفته کار کنند. حقوق این افراد در هفته حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یورو می باشد.

 این نکته حائز اهمیت است که پذیرش در دانشگاه های کشور هلند بدون مدرک زبان انگلیسی مقدور نیست و یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی این کشور مدرک زبان انگلیسی است.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هلند[/hm_title]

دانشجویان می توانند مقطع کارشناسی ارشد را کمتر از ۲ سال به پایان برسانند و شهریه دانشگاه ها در این مقطع سالانه حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ می باشد. همچنین دانشجویان اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند که حقوق آنها در هفته حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو می باشد.

مقطع دکترا در دانشگاه های هلند ۴ سال طول می کشد و دانشجویان این مقطع را می توانند یا با اخذ بورسیه تحصیلی بگذرانند یا خودشان شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در هلند را می گیرند، در ماه حدود ۲۰۰۰ دلار حقوق دریافت می کنند.

دانشجویان در مقطع دکترا می توانند ۳۰ ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو در هفته حقوق دریافت کنند.

در مقطع دکترا، اغلب رشته ها به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشجویان در مقطع دکترا در دانشگاه های هلند: داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس  از دانشگاه های معتبر، داشتن مدرک ایلتس ۶٫۵ و مقالات بین المللی، همچنین باید یک استاد مشاور برای پشتیبانی تز دکترای خود داشته باشند.

[hm_title]هزینه زندگی در هلند[/hm_title]

در کشور هلند، هزینه زندگی دانشجویی در ماه مبلغی حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو است که بیشترین این هزینه مربوط به هزینه مسکن است که ماهانه حدود ۲۵۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد.

تحصیل در هلند
[hm_title]

یکی از عالی ترین و مشهورترین دانشگاه های کشور هلند، دانشگاه دلفت است که در سال ۱۸۴۲ تاسیس شده است که دارای ۸ دانشکده می باشد که عبارتند از:

[/hm_title]

دانشکده هوا و فضا

دانشکده معماری

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشکده برق

دانشکده ریاضی و کامپیوتر

دانشکده طراحی صنعتی

دانشکده سیاست و مدیریت

دانشکده علوم پایه

دانشکده عمران و زمین شناسی

[hm_title]مزایای تحصیل در هلند[/hm_title]

هزینه های مناسب تحصیل در هلند

تحصیل در هلند در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی

اجازه داشتن برای بردن همراه در هنگام تحصیل در هلند

سطح کیفی بالای آموزش در هلند

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.