تحصیل در نروژ

[hm_title]تحصیل در نروژ[/hm_title]

کشور نروژ، جزء کشورهای اسکاندیناوی است که در نیمکره شمالی اروپای شمالی قرار دارد. این کشور از شرق و شمال شرق با سوئد و فنلاند، از جنوب با تنگه اسکارژاک همسایه است.

نروژ کشوری است که در آن میزان تحصیلات، درآمد ماهیانه، امید به زندگی، بهداشت و تغذیه منطبق بر استانداردهای سازمان ملل می باشد و این استانداردها کاملا رعایت شده است.

پایتخت کشور نروژ، شهر اسلو است که یکی از شهرهای سرسبز اروپا است و به داشتن موزه های فراوان معروف است و دو و نیم ساعت از تهران عقب تر است.

کشور نروژ مساحتی حدود ۲۵۲/۳۸۵ کیلومتر مربع می باشد کشور زیبای نروژ در عرض جغرافیایی مشابه با عرض های جغرافیایی سیبری، گرینلند و آلاسکا قرار گرفته است اما به سبب تاثیرات گلف استریم دارای آب و هوای ملایم و مطبوعی است.

همچنین این کشور جمعیتی حدود چهار میلیون و سیصد و هشتاد هزار نفر دارد. شهرهای مهم این کشور برگن و تروندهایم و استاوانگر است. به طور کلی کشور نروژ از جمله کشور های صنعتی است که در واقع اقتصاد صنعت و نفت و گاز در آن پویا و پر رونق است. زبان رسمی کشور نروژ، نروژی و سامی است و حکومت پادشاهی دارد. در حدود ۸۳ درصد جمعیت این کشور مسیحی می باشند و البته گروههای کوچکی از پروتستان، یهودی و مسلمان نیز در این کشور مشاهده می شود.

کشور کوهستانی نروژ، دارای آب و هوای نسبتا سردی است که تغییر دمای شدیدی در نواحی مختلف آن به چشم می خورد. به طوری که در نواحی جنوبی نسبتا آب و هوایی معتدل تر و در قسمت کوهستانی تر هوایی سرد و یخبندان دارد. در ماه دی در نروژ متوسط دما از منفی ۴ تا ۱۷ در جه زیر صفر است همین دما ممکن است در ماه خرداد به ۱۷ در جه بالای صفر برسد. قسمت شمال نروژ معمولا شش ماه شب است و شش ماه روز است.

[hm_title]شرایط تحصیل در نروژ[/hm_title]

در کشور نروژ هفت دانشگاه، نه موسسه تخصصی دانشگاهی، ۲۲ کالج، دو کالج دولتی و تعدادی موسسه آموزش عالی خصوصی وجود دارد. اکثر دانشگاه ها و موسسات مجهز به امکانات به روز و پیشرفته هستند. با وجود این که در دانشگاه های نروژ بیش از ۲۰۰ دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند، تنها تعداد انگشت شماری از دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی هستند.

اکثر دانشگاه های نروژ هزینه های تحصیلی از دانشجویان دریافت نمی کنند بنابراین دانشجویان می توانند به راحتی برای هر یک از دوره های تحصیلات عالی دانشگاه های نروژ اقدام کنند.

در کشور نروژ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها و در تمام مقاطع وجود دارد در نتیجه این یک مزیت برای این کشور به حساب می آید و دومین مزیت تحصیل در نروژ این است که با وجود اینکه هزینه تحصیل در نروژ در هر ترم بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ کرون می باشد ولی هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان می باشد.

[hm_title]تحصیلات ابتدایی در کشور نروژ[/hm_title]

آموزش رسمی در نروژ از ۶ سالگی شروع می شود و از ۳ مرحله تشکیل شده است و شامل دوره های ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان می باشد. در انتهای این دوره برای همه دانش آموزان آزمونی برگزار می شود تا تحصیلات به پایان برسد.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی نروژ[/hm_title]

برای تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل ۵ آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل ۵۰۰ داشته باشد. مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور نروژ حدود ۳ سال طول می کشد. در این دوره، دانشجو می تواند ۲۰ ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهد. ممکن است دانشگاه از فرد دانشجو بخواهد که یک دوره زبان نروژی را به مدت یک سال بگذراند که هزینه این دوره رایگان است.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ در مقطع کارشناسی، فرد باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله همراه با حداقل یک سال تحصیل در دانشگاه یا مدرک دیپلم ۱۱ ساله همراه با حداقل دو سال تحصیل در دانشگاه داشته باشد.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نروژ[/hm_title]

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور نروژ، ۲ سال طول می کشد و دانشجویان در این دوره می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

برای اخذ پذیرش در این مقطع از کشور نروژ، فرد باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل ۵/۵ تا ۶ آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل حداقل ۵۲۵ تا ۵۵۰ داشته باشد.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا نروژ[/hm_title]

مقطع دکترا دانشگاه های کشور نروژ، حدود ۳ سال طول می کشد. با توجه به این که دوره دکترا در هر کشوری نوعی کار به حساب می آید به فرد دانشجو fund یا کمک هزینه تحصیلی تعلق می گیرد. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی، فرد باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۷ را داشته باشد.

در مقطع دکترا نیز دانشجو می تواند ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند. هزینه های تحصیل در کشور نروژ بیشتر بستگی به شهر محل تحصیل دارد و ماهانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کرون متغیر می باشد.

مزایای تحصیل در نروژ

امکان تحصیل رایگان در مقاطع مختلف تحصیلی در نروژ

کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه های نروژ و مدارک علمی معتبر آن ها

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد

امکان اخذ بورسیه در دکترا

امکان کار پاره وقت در هر یک از مقاطع تحصیلی

امکان اخذ ویزای شینگن و تردد آزاد به ۲۵ کشور اروپایی

امکان اشتغال پس از پایان تحصیل

امکان یادگیری زبان نروژی به صورت رایگان در خود نروژ

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه های نروژ

تصویر صفحه اول پاسپورت

ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریزنمرات آن

ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن

مدرک زبان آیلتس و یا تافل

ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریزنمرات آن

توصیه نامه از استاد

سابقه کار ( در صورت وجود )

شش عدد عکس پاسپورتی

رزومه فرد

نامه انگیزش

بهترین دانشگاه های نروژ

نروژدانشگاه های متنوعی دارد اما مهمترین آنها عبارتند از:

دانشگاه بازرگانی نروژ در اسلو ( BI Norwegian Busines School)

دانشگاه علم و صنعت نروژ در تروندهایم ( Norwegian University of Science and Technology, NTNU)

دانشگاه اقتصاد نروژ برگن ( NHH Norwegian School of Economics )

[hm_title]پیش شرط ورود به مراکز آموزش عالی نروژ[/hm_title]

مسلط بودن به زبان نروژی و انگلیسی

ارائه مدارکی نظیر دیپلم متوسطه که شامل دوازده سال به علاوه یک سال تحصیل دانشگاهی و یا یازده سال به همراه دو سال تحصیل دانشگاهی.

نمره ۶ آیلتس، ۵۰۰ تافل زبان انگلیسی می باشند.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.