تحصیل در کبک کانادا

تحصیل در کبک کانادا

استان کبک در کانادا وسعتی تقریبا برابر ایران ( ۱/۶۶۷/۴۴۱ کیلومتر مربع ) دارد و در شرق کانادا واقع شده است و بزرگترین استان کشور کانادا به شمار می رود. استان کبک از نظر جمعیت، جزء دومین استان پر جمعیت کانادا شناخته شده است. جمعیت این استان حدود ۷/۵۹۸/۱۴۶ نفر است و همچنین امید به زندگی در این استان برای مردان ۷۷/۲ و برای زنان ۸۲/۴ سال است.

در استان کبک، شهری به نام مونترال وجود دارد که به عنوان شهری مهاجرپذیر در این استان شناخته شده است. این شهر را سومین شهر زیبای جهان معرفی کرده اند و به عنوان مهمترین شهر این استان به شمار می رود.

زبان رسمی کبک فرانسه است و بزرگترین شهر آن مونترال است. این نکته حائز اهمیت است که مونترال بزرگترین شهر فرانسه زبان جهان پس از پاریس است، در حالیکه این شهر، تعداد قابل توجهی جمعیت انگلیسی زبان نیز دارد. حدود ۸۰/۹% از مردم این استان به زبان فرانسه، ۷/۸% به زبان انگلیسی و ۱۰ درصد به زبان های دیگر صحبت می کنند.

ادیان موجود در این استان به ترتیب عبارتند از: کاتولیک، پروتستان، مسلمانان، ارتودکس، یهود، بودایی، هندو و سیک.

شهر کبک، پایتخت استان کبک از جمله قدیمی ترین شهرهای کانادا و تنها شهر آمریکای شمالی است که به خاطر داشتن معماری استثنایی و جاذبه های طبیعی آن در سال ۱۹۸۵ از سوی یونسکو به عنوان میراث فرهنگی بشری انتخاب شد

آب و هوا در استان کبک، ۴ فصل بسیار متضاد است که یک بهار آرام و لطیف و کوتاه و یک پاییز سرد و رنگین و تابستان های داغ و اغلب نمناکی و زمستان های سرد نسبتا طولانی و برفی و همچنین نمناک دارد.

کانادا دارای ۸۰ دانشگاه و ۲۴۰ کالج است که سالیانه بیشتر از ۱۵۰۰۰۰ دانشجو از خارج کانادا جهت ادامه تحصیل به کانادا می آیند

و استان کبک به نوعی بهشت دانشگاهی کانادا می باشد. هزینه های تحصیل در کبک نسبت به دیگر شهرهای کانادا ارزانتر است.

انواع مدارس کانادا

مدارس به دو نوع عمومی و خصوصی تقسیم می شوند، مدارس عمومی دارای گستردگی مباحث قابل ارائه در درس ها و دروس اختیاری هستند

و رتبه مدارس بر اساس امکانات و نتایج دانش آموزان دسته بندی می شود ولی به طور کلی مدارسی که برای دانش آموزان خارجی تعیین می شود از میان بهترین مدارس انتخاب می شود و

امکان درسی در کنار دانش آموزان کانادایی فرصتی است تا افراد خارجی علاوه بر یادگیری دروس، به فرهنگ و رسوم کانادا هم آشنا می شوند.

استان کبک کانادا، یک نظام آموزشی معتبر دارد و دیپلم های شناخته شده در سطح بین المللی اعطا می کند و همچنین سطح بالایی از زندگی در اختیار شما قرار می دهد.

در استان کبک کانادا، تحصیل تا پایان دوره متوسطه و قبل از ورود به دانشگاه، ۱۳ سال طول می کشد که یک سال از استان های دیگر کانادا بیشتر است.

به همین علت است که دانشجویان در استان کبک بعد از سه سال تحصیل، موفق به دریافت مدرک کارشناسی می شوند. در صورتی که در دانشگاه های استان های دیگر کانادا، دوران کارشناسی معمولا ۴ سال است.

تحصیل در دوره های CEGEP یا همان پیش دانشگاهی

پس از دوره دبیرستان یا همان پایان سال ۱۱ تحصیلی، دانش آموزان وارد پیش دانشگاهی می شوند. در مجموع CEGEP 42 فرانسوی و CEGEP انگلیسی در کبک وجود دارد. متقاضیان ایرانی که مدرک دیپلم را در ایران گرفته اند نیز می توانند در صورت داشتن شرایط در دوره های پیش دانشگاهی کبک شرکت کنند و پس از پایان دوره، وارد دانشگاه های کبک کانادا شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی کبک کانادا

در کبک، دوره کارشناسی از ۳ تا ۴ سال طول می کشد. مدرک لیسانس دو نوع است: عمومی و تخصصی. در دانشگاه ها دوره های مقطعی و فشرده با مدرک رسمی برگزار می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کبک کانادا

در کبک کانادا، فارغ التحصیلان دوره کارشناسی می توانند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند که این دوره ۲ سال طول می کشد. شرایط دریافت مدرک کارشناسی ارشد، قبولی در آزمون نهایی و دفاع از پایان نامه است. دانشگاه ها همچنین دارای دوره های کوتاه مدت یک ساله با مدرک دیپلم تخصصی کارشناسی ارشد هستند.

تحصیل در مقطع دکترا

دوره دکترا سه سال است و مدرک پی اچ دی داده می شود. شرط ورود به این مقطع دکترا، داشتن مدرک فوق لیسانس است و این نکته حائز اهمیت است که تنظیم مقاله از ضروریات این دوره می باشد.

مزایای تحصیل در کبک کانادا

موسسات آموزش عالی کبک به جز از اندازه و مکان آنها، تسهیلات بسیار عالی همانند آزمایشگاه هایی با تکنولوژی های بالا، اتاق کامپیوتر، تسهیلات ورزشی و تالارهای کنفرانس هم دارند.

هزینه های شهریه برای دانشجویان خارجی نسبت به کشورهای دیگر و همچنین سایر استان های کانادا بسیار مطلوب است.

هزینه های زندگی در استان کبک کانادا، بسیار پایین است.

کبک کانادا، بهترین محیط شهری و زیبایی روستایی را دارد همچنین علاوه بر داشتن هزاران دریاچه و رودخانه، یک جنگل شمالی بزرگ، یک فلات و یک جاده ی فوق العاده دارای تعداد زیادی پارک بین المللی است.

معرفی دانشگاه کنکوردیا یکی از دانشگاه های معتبر کبک کانادا

دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه انگلیسی زبان در شهر مونترال استان کبک کانادا است. رشته های علوم، مهندسی، کامپیوتر، هنر و بازرگانی را دارد. دانشگاه کنکوردیا، دارای بالاترین رنکینگ در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کانادا است. این دانشگاه، جزء ۲۰ دانشگاه برتر کانادا می باشد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی و فرانسوی زبان برای تحصیل در کبک

داشتن حداقل معدل ۱۴ برای مقاطع دانشگاهی کارشناسی و کارشناسی ارشد

مدارک زبان انگلیسی IELTS 6.5 یا TOEFL Ib 85  یا TOEFL Paper 563

مدرک زبان فرانسه TFI برای دانشگاه فرانسوی زبان مانند دانشگاه مونترال

اثبات توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی سالانه در حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار دلار در یک سال تحصیلی

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد. همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136384260

نظرات بسته شده است.