تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

دانشگاه های روسیه یک ارتباط کاملا خوب با دانشگاه های سراسر جهان دارند. هر ساله هزاران دانشجو فرصت دارند به خارج از کشور سفر کنند و در کشور دیگری تحصیل و زندگی کنند. از این رو، دانشگاه ها و کالج های فنی روسیه سعی می کنند مکان های دانشگاهی مناسب برای دانش آموزان بین المللی فراهم کنند و همچنین تلاش می کنند تا از بسیاری از سوالات دیگر در مورد تحصیل در روسیه حمایت کنند. اما چه چیزی باعث می شود که روسیه خاص باشد و چه چیزی می تواند به دانشجویان سراسر جهان برای تحصیل در روسیه ارائه دهد؟
فدراسیون روسیه به طور نسبی بزرگترین کشور در اروپا است و تاریخ آن و همچنین نقش واقعی آن در جهان، چیزی ویژه است. روسیه موقعیت مهمی در اروپا دارد، یک شریک و بازیکن مهم بین المللی تجارت در مورد مسائل سیاسی و اقتصادی است.
کارمندان روسی در رشته های مختلف تقاضای زیادی در سراسر جهان دارند و شانس واقعی برای کسب کار در یک شرکت بین المللی در بسیاری از کشورهای مختلف دارند. روسیه نیز کشور خوب و جذابی برای کار کردن است. این فرصت ها به علت نظام آموزشی خوب تحصیل در روسیه است. دانشگاه ها و مدرک تحصیلی آن به خوبی در سراسر جهان شناخته شده هستند و به کارفرمای آینده نشان می دهند که دانش آموز دارای آموزش پایه ای قوی بوده و همچنین دانش بیشتری کسب کرده است. در بخش های دانشگاهی روسیه، بخش عملی مطالعات نقش مهمی ایفا می کند. کارآموزی در بسیاری از برنامه های تحصیل در روسیه باید انجام شود و هر استاد توصیه می کند که یکی را انجام دهد. صنعت بزرگ و به ویژه شهرهای بزرگ فرصت های زیادی برای این کارآموزی فراهم می کند. آنها می توانند در بسیاری از رشته ها و شرکت ها بعد از تحصیل در روسیه کار کنند.
بسته به منطقه ای که در آن تحصیل می کنید، فعالیت های و سفرهای متعددی در زمان آزاد یا تعطیلات انجام می دهید. در طی این سفر می توانید مناطق مختلف کشور و تمام چهره های آن را ببینید. با زمان بیشتر و مقدار بیشتری از پول نیز می توانید سفر به اروپا را از سوریه آغاز کنید. این کشور شروع خوبی برای این سفر است و میتوانید کشور های زیادی را در طول این زمان در خارج از کشور ببیند. در روسیه، دریا و سواحل، شهرها یا ساختمان های جالب فرهنگی و تاریخی و مناطق ورزشی زمستانی در جنوب وجود دارد. قطعا در طول تحصیلدر روسیه هیچ وقت خسته نمیشوید. تحصیل در روسیه در طی روند بولونیا تغییر کرده است و تغییرات به سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد منجر شده است. اولین درجه فارغ التحصیلی به دست آمده لیسانس نامیده می شود. پس از آن امکان ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد وجود دارد.
تمرکز زیادی بر پروژه های تحقیقاتی نیز دلیلی برای شهرت خوب دانشگاه های روسیه است. دولت برای پروژه های تحقیقاتی پول می دهد و این امر دانشجویان را قادر می سازد که پروژه های خود را انجام دهند و در شرایط واقعی به تحقیق بپردازند. علاوه بر این، برنامه های تحصیلی دانشجویان نسبت به دانشجویان کشورهای دیگر بیشتر است. فارغ التحصیل روسیه فرصت خوبی برای آینده دارد و با ابتکار عمل خود می تواند در سراسر جهان کار کند. علاوه بر این، تحصیل در روسیه نه تنها موضوعات جالبی را ارائه می دهد، بلکه فعالیت های زمان آزاد و بسیاری از فرصت های سفر را نیز فراهم می کند. واقعا ارزش دارد که این کشور را بشناسید.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895


درباره روسیه

روسیه کشوری با تاریخ کهن، دانشمندان مشهور و سرزمین زیبایی های طبیعی است. مسکو پایتخت روسیه است و ولادیمیر پوتین رئیس جمهمور روسیه است. روسیه (که قبلا به عنوان اتحاد جماهیر شوروی نامیده می شد) مساحت ۱۷ ۰۷۵ ۵۰۰ کیلومتر مربع را شامل می شود و بزرگترین کشور جهان است و پس از آن کانادا، چین و ایالات متحده آمریکا بیشترین مساحت را دارند. روسیه بیشتر اروپای شرقی و شمال آسیا را دربرگرفته. این کشور از دریای بالتیک در غرب تا اقیانوس آرام در شرق و از اقیانوس شمال در قطب شمال تا دریای سیاه و قفقاز در جنوب گسترده شده است. این کشور با نروژ، فنلاند، استونی، لتونی، بلاروس، اوکراین، لهستان، لیتوانی، گرجستان، آذربایجان، قزاقستان، چین و کره شمالی هم مرز است. مرزهای روسیه در مجموع ۵۸،۵۶۲ کیلومتر (با ۱۴،۲۵۳ کیلومتر در مجاورت کشورهای دیگر و ۴۴،۳۰۹ کیلومتر در مجاورت دریا) گسترش یافته است.


آب و هوا

بیشتر مناطق روسیه در کمربند معتدل واقع شده اند. روسیه تمام مناطق آب و هوایی را به جز گرمسیری را دارا میباشد: تاندرا، جنگل تاندرا، جنگل ها، جنگل های استپ و نیمه بیابان ها.
آب و هوای آن بیشتر قاره ای است. بیشتر قسمت های این کشور دارای آب و هوای قاره ای نامناسبی است که اختلاف زیادی بین دمای تابستان و زمستان دارد (در زمستان در سیبری خیلی سرد است اما تابستان نیز بسیار گرم است). دمای متوسط ماه ژانویه ۰ تا -۵ درجه در غرب روسیه است، اما گاهی اوقات به -۴۰ درجه در سایر نقاط هم میرسد. دمای متوسط ماه ژوئیه از ۱ تا ۲۵ درجه است.
آب و هوا باعث ایجاد عدم تعادل در میان بخش های مختلف منطقه روسیه می شود، بنابراین بسیاری از مناطق بزرگ کشور، تقریبا هیچ جمعیت و توسعه ای ندارند.روسیه تنها ۸ درصد از زمین های زراعی را دارد.


جمعیت و جامعه

روسیه پس از چین، هند، ایالات متحده و اندونزی، پنجمین جمعیت جهان (۱۴۸٫۸ میلیون نفر) است. روسیه جامعه چند ملیتی است. بزرگترین گروه های قومی شامل روس ها (۸۱٫۵ درصد)، تاتار ها (۳٫۸ درصد)، اوکراینی ها (۳ درصد)، چووا ها (۱٫۲ درصد)، باشکر (۰٫۹ درصد)، بلاروس (۰٫۸ درصد)، مولداوی ها (۰٫۷ درصد) و … است. ۸۰ درصد از جمعیت روسیه زبان رسمی کشور را بومی می دانند. زبان های دیگر در مناطق اقلیت قومی استفاده می شود. روسیه دارای تنوع مذهبی است: ادیان اصلی آن که شامل مسیحیان ارتدوکس روسیه و مسلمانان هستند. در مجموع ۷۳ درصد شهروندان روسیه در مناطق شهری زندگی می کنند. روسیه دارای ۱۰۶۷ شهر بزرگ است. بزرگترین شهرهای آن مسکو، سن پترزبورگ، نیژنی نووگورود، نووسیبیرسک و یکتاپرینبر است.


زبان تحصیل درروسیه

زبان رسمی در کشور روسیه ، روسی است، اگر چه در حدود ۱۶۰ زبان صحبت در میان ۱۶۰ گروه قومی که در مرزهای روسیه زندگی میکنند، به ثبت رسیده است. این باعث می شود روسیه یک کشور فوق العاده متنوع باشد. آموزش عالی روسی به خاطر برتری آن در حوزه علوم و تحقیقات مشهور است. گفته شده است که بیش از یک چهارم از ادبیات علمی جهان در روسیه منتشر می شود. زبان آن یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل است زبان تحصیل در روسیه انگلیسی ، فرانسه و روسی است.


نظام آموزشی روسیه

نظام آموزشی روسیه بر اساس سیستم مرکزی اروپا است و در ساختار کاملا مشابه آن است. این سیستم به چهار بخش اصلی تقسیم می شود: آموزش ابتدایی، متوسطه، تحصیلات عالی و تحصیلات تکمیلی. اگر چه نامها به طور گسترده ای با انواع تحصیلات مشابه جاهای دیگر مطابقت دارند، اما تفاوت هایی وجود دارد. آموزش متوسطه در روسیه در ۱۱ سال به جای ۱۲سال تکمیل شده است. تحصیل از سال اول تا سال نهم اجباری است. پس از آن هر دانش آموز می تواند یک روش را برای ادامه تحصیل انتخاب کند. گواهی عمومی که پس از سال ۹ ام دریافت می شود می تواند با دو سال دیگر در مدرسه متوسطه تکمیل شود تا گواهی کامل تحصیلات متوسطه به آنها ارائه شود که به نوبه خود باعث می شود دانش آموز واجد شرایط برای ورود به تحصیلات عالی باشد. جایگزین دیگر این است که مدرک دبیرستان را در یک مدرسه یا مدرسه بازرگانی دنبال کنید که سه سال است و به طور کلی منجر به کار مستقیم می شود.


آموزش عالی روسیه

سه نوع موسسه آموزش عالی در روسیه وجود دارد. دانشگاه ها، آکادمی ها و موسسات. دانشگاه ها طیف وسیعی از برنامه ها را در تمام سطوح آموزش ارائه می دهند. آکادمی ها آموزش عالی در تمام سطوح را اجرا می کنند و تحقیقات بزرگی انجام می دهند و معمولا در یک شاخه مانند هنر و معماری تخصص دارند. موسسات مستقل از دانشگاه ها یا آکادمی ها هستند که برنامه های آموزشی حرفه ای را ارائه می دهند. روسیه فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد. این امر عمدتا به دلیل تأمین مالی دولت برای تمام مقاطع آموزشی و آموزش عالی، از جمله هزینه های زندگی در زمان تحصیل است. در روسیه حدود ۵۱۹ موسسه آموزش عالی و ۴۸ دانشگاه وجود دارد. روسیه به لحاظ تاریخی تأکید زیادی بر علم و فناوری در آموزش و پرورش دارد و اکثر نهادهای دولتی در این حوزه تخصصی هستند.


ساختار مدارک تحصیلی در روسیه

آموزش عالی در روسیه معمولا بین چهار تا شش سال طول می کشد. چهار سال اول تحصیل در تمام دانشگاه ها منجر به تحصیل در مقطع کارشناسی می شود. تکمیل دوره نیاز به یک پروژه تحقیقاتی و گذراندن امتحانات نهایی دولتی دارد. مدرک کارشناسی در تمام زمینه ها به غیر از پزشکی اعطا می شود که مرحله اول آن به مدت شش سال است. هنگامی که دانشجویان مدرک کارشناسی خود را بگیرند، واجد شرایط برای ورود به برنامه کارشناسی ارشد هستند. در روسیه، این به عنوان تحصیلات تکمیلی نیست. مدرک کارشناسی ارشد پس از دو سال تحصیلی اعطا می شود که در یک سال از آن دانشجو باید به تحقیق و تهیه و تنظیم پایان نامه بپردازد. علاوه بر این شما همچنین باید امتحان نهایی را بگزرانید.
هم مدرک کارشناسی و هم کارشناسی ارشد نسبتا جدید هستند. در نظام شوروی پیشین این دو مدرک وجود نداشتند و برای سامان دادن نظام روسیه به سوی یک استاندارد بین المللی مطابق با فرایند بولونیا مطابقت پیدا کردند. امیدواریم این تغییر، به معنای به رسمیت شناختن و پذیرش بیشتر مدارک روسیه در خارج از کشور باشد، که در گذشته برای دانشجویان بین المللی مشکلاتی به وجود می آورد و تعداد دانشجویان بین المللی را پایین نگه میداشت.
مدرک کارشناسی ارشد دانشجویان را برای ورود به تحصیلات تکمیلی آماده می کند. تحصیلات تکمیلی در دانشگاه یا موسسه علمی به دست آمده و در دو بخش تقسیم شده است. سطح اول معمولا به یک مدرک تحصیلی کاناداتیک، که یک کاندیدای علوم است، می رسد. این سطح اول تقریبا معادل Ph.D در ایالات متحده است. تحصیلات تکمیلی بیشتر (۲-۴ سال) منجر به تحصیل در مقطع دکترا می شود و سپس به مدرک دکترا می رسد. این مدرک به ندرت به افرادی که کمتر از ۴۰ سال سن دارند اختصاص داده می شود، زیرا زمان بین این دو مدرک معمولا حدود ۱۰ سال است.
مدرک کارشناسی ارشد دانشجویان را برای ورود به تحصیلات تکمیلی آماده می کند. تحصیلات تکمیلی در دانشگاه یا موسسه علمی به دست آمده و در دو بخش تقسیم شده است. مرحله اول تقریبا معادل Ph.D در ایالات متحده است. تحصیلات تکمیلی بیشتر (۲-۴ سال) منجر به تحصیل در مقطع دکترا می شود و سپس به مدرک دکترا می رسد. این مدرک به ندرت به افرادی که کمتر از ۴۰ سال سن دارند اختصاص داده می شود، زیرا زمان بین این دو مدرک معمولا حدود ۱۰ سال است.


دانشجویان بین المللی در روسیه

اکثر دانشجویان بین المللی در روسیه از لهستان و کشورهای نزدیک بالتیک هستند که بسیاری از آنها قبلا در اتحاد جماهیر شوروی بوده اند. با این حال، دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیلات عالی خود در زمینه علوم وفناوری و هزینه های بسیار مناسب تحصیل به روسیه می آیند. بزرگترین گروه دانشجویان به ترتیب از کشورهای چین، خاور نزدیک و آفریقا هستند. با افزایش تعداد دانشجویان بین المللی، برخی از مدارس برنامه های خود را به زبان انگلیسی به منظور جذب بیشتر دانش آموزان از خارج از کشور آغاز کرده اند. اکثر این برنامه ها را می توان در دو مرکز اصلی بین المللی مسکو و سن پترزبورگ یافت.


رشته های تحصیلی

دوره های موجود در دانشگاه های دولتی روسیه
طیف گسترده ای از دوره های آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می شود. دوره های متوسط زبان انگلیسی به ویژه برای دانشجویان خارجی مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی شده اند. معلمان ما در دانشکده های زبان انگلیسی بسیار خوب به زبان انگلیسی صحبت میکنند و اکثر دانشگاه ها دارای دوره های انگلیسی در ۲۰ سال اخیر هستند.لیست دوره های موجود در زبان انگلیسی عبارتند از:

 • رشته های پزشکی در روسیه:

پزشکی عمومی
اطفال
دندانپزشکی
داروسازی
بهداشت عمومی
پرستاری
دامپزشکی
تحصیلات تکمیلی / برنامه های اقامت بالینی / برنامه های دکترا

 • خلبانی/ هوا فضا:

مهندسی هوا فضا
مهندسی هوانوردی
مهندسی موشک
الکترونیک هوابرد
مدیریت فرودگاه
مدیریت هوافضا
مدیریت کنترل پرواز و فرودگاه

 • کامپیوتر / فناوری اطلاعات / مخابرات:

مهندسی رایانه
دانش کامپیوتری
سیستم های کامپیوتری و شبکه ها
فناوری اطلاعات
مهندسی فناوری اطلاعات
سخت افزار کامپیوتر و مهندسی نرم افزار
مخابرات
مهندسی مخابرات

 • رشته های مهندسی:

مهندسی برق
مهندسی الکترونیک
مهندسی الکترومکانیکی
مهندسی مکانیک
مهندسی عمران
مهندسی معماری
مهندسی نفت و گاز
مهندسی نفت
بیومدیکال
مهندسی پزشکی
مهندسی معدن
زمين شناسي
برنامه ریزی و مدیریت زمین

 • رشته های اقتصادی:

اقتصاد
اقتصاد بین المللی
مدیریت کسب و کار
مدیریت
حسابداری و حسابرسی
بانکداری و امور مالی
روابط اقتصادی بین المللی
مدیریت هتل و مدیریت گردشگری


زندگی در روسیه

برای زندگی در روسیه ۱۵۰ $ تا ۲۰۰ $ در ماه برای یک دانشجو کافی است. هزینه ها در سنت پترزبورگ و مسکو کمی بالاتر است.
هزینه های مربوط به غذا و کافه: در خرید مربوط به غذا، ۴۰ تا ۸۰ دلار در هفته صرف میشود(همه قیمت ها به دلار آمریکا است). سه وعده غذای خوب در کافه ۲۰ دلار می باشد. اگر در روزهای هفته در کافه باشید، برای هرسه وعده غذا حدود ۷ دلار هزینه می شود.

 • اوقات فراغت: هزینه بلیط فیلم ۱۰ دلاراست، اگر فیلم به زبان انگلیسی باشد، می توانید فیلم هاییی که به زبان روسی هستند را با قیمت ۵ $ تماشا کنید. بلیط تئاتر، اپرا و یا باله ۳۰ دلار است، اما برای مکان های خوب باید ۷۰ $ و بالاترهزینه بپردازید. بلیط ورود به موزه ها و گالری ها بسته به تخفیف های احتمالی از ۱ تا ۱۰ دلار است. برای ورود به کلوپ باید مبلغ ۵ تا ۱۰ دلار به عنوان هزینه ورود به باشگاه پرداخت کنید.
 • حمل و نقل عمومی: هزینه بلیط مترو از ۲۴ دلار تا ۳۶ دلار در ماه است. بلیط های اتوبوس،تراموا و اتوبوس برقی هزینه ای بین $ ۰٫۵ تا ۰٫۹ را بسته به مسافت مسیر دارند.
 • گشت و گذار: اگر شما قصد سفر با قطار را در داخل روسیه دارید، اهزینه آن رزان می باشد (بلیط از مسکو به سن پترزبورگ حدود ۱۵ تا ۲۰ دلار هزینه دارد). هزینه اقامت در خوابگاه ارزان دانشجویی با امکانات خصوصی (توالت و حمام) ۲۰ تا ۳۰ دلار در هر شب است.
 • لباس: خرید لباس زمستانی (کلاه، روسری، کت، کفش) در روسیه ارزانتر از غرب است و برای آب و هوای روسیه مناسب تر است.

اگر میخواهید تماسهای بین المللی برقرار کنید، پیشنهاد میکنیم از کارتهای تماس با بهترین نرخ استفاده کنید: کارت ۲۰ دلاری به شما این امکان را می دهد تا تماسهای دو ساعته با اروپا و آمریکا داشته باشید. همه تماس های محلی رایگان هستند.

هزینه تحصیل بین ۱۲۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در سال است.


خوابگاه پردیس

همه دانشگاه های دولتی روسیه خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان خود ارائه می دهند، پذیرش در هر دانشگاه روسی، خدمات اقامت را برای همه دانشجویان بین المللی تضمین میکند. گزینه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و مهم است که در نظر بگیرید که آیا شما یک سبک زندگی مستقل را ترجیح می دهید و یا از زندگی در یک جامعه لذت می برید. اتاقهای خوابگاه به طور کامل مجهز هستند.
اتاق ها در محوطه دانشگاه برای دانشجویان در دسترس هستند. تمام اتاق های خوابگاه مبله شده و در اندازه متفاوت است. اتاق های خوابگاهی در هر خوابگاه دانشگاهی روسیه می تواند ۲ یا ۳ دانشجو را در یک اتاق قرار دهد.
زندگی در پردیس دانشگاه به شما این امکان را می دهد که خود را در زندگی دانشگاهی غوطه ور کنید، به شما اجازه می دهد با دیگر دانشجویان بین المللی دیدار کنید و از سراسر جهان دوستانی داشته باشید. تیم خدمات دانشجویی همیشه در کنار شما خواهد بود تا به شما برای حل هر مشکلی که ممکن است با آن روبرو شوید کمک کند.


خارج از محل اقامت پردیس

دانشجویان می توانند بین اقامت در داخل دانشگاه و خارج از محوطه دانشگاه در آپارتمان های جداگانه از خوابگاه های دانشگاهی زندگی کنند. مزایا و معایب زندگی در خارج از دانشگاه بسیار زیاد است. صحبت کردن در مورد معایب، مشکل اصلی زندگی در خارج از دانشگاه است که صبح های زمستان سرد و روزهای بارانی تهدید جدی برای حضور شما در کلاس و در نتیجه عملکرد تحصیلی شما است . فاصله نیز یک چالش بزرگ است.
مزیت اصلی زندگی در خارج از محوطه دانشگاه این است که شما می توانید در آپارتمان هایی زندگی کنید که بهترین امکانات را در مقایسه با امکانات محدودی که یک خوابگاه دانشگاهی دارد ارائه دهد. همچنین می توانید آپارتمان را با دوستان به اشتراک بگذارید، بنابراین اجاره را در میان خودتان تقسیم کنید، و میتوانید یک زندگی لوکس با قیمت پایین تر از آنچه که دانشگاه می تواند ارائه دهد، داشته باشید.
به منظور زندگی در خارج از محوطه دانشگاه، هر سال، باید به مقامات کالج و ایستگاه پلیس محلی که آپارتمان در آن واقع شده است، اطلاع رسانی کنید. باید آدرس خود و مجوز اقامت خود را ثبت کنید و توسط مقامات پلیس تأیید شود.
پیدا کردن یک آپارتمان مناسب کار دشواری است. مراجعه املاک و مستغلات گزینه بسیار خوبی است. اما باید برای بستن قرار داد یک دوست روسی داشته باشید، یا به زبان روسی مسلط باشید.


پروسه ی پذیرش روسیه

پنج مرحله برای تکمیل روند پذیرش در هر یک از دانش گاه های روسیه وجود دارد:

 • مرحله ۱: چگونگی اعمال

دانشجویان می توانند درخواست آنلاین کنند پس از خواندن اطلاعات کامل در مورد وب سایت در مورد هزینه تحصیل و دوره ابتدا باید دوره را انتخاب کنید.
پس از انتخاب دوره، باید اسناد زیر را با ایمیل ارسال کنید:

 • درخواست فرم پر شده
 • کپی پاسپورت بین المللی یا کارت شناسایی (حداقل برای ۲ سال اعتبار داشته باشد)
 • کپی گواهی دوره متوسطه (با جزئیات موضوع)

پس از بررسی اسناد کتبی فوق، در مورد پذیرش یا رد شدن به شما اطلاع داده میشود.

 • مرحله ۲: چگونگی دریافت دعوتنامه

برای دریافت دعوت نامه از هر دانشگاه در روسیه، مستندات زیر از شما خواسته میشود:

 • درخواست فرم پر شده
 • کپی پاسپورت بین المللی (حداقل برای یک سال اعتبار داشته باشد)
 • کپی گواهی مدرسه (با جزئیات موضوع)
 • هزینه دعوت نامه ۴۰۰ دلار آمریکا و هزینه پیک ۱۰۰ دلار آمریکا است

می توانید این اسناد را پس از دریافت نامه تایید پذیرش ارسال کنید.
می توانید اسناد را از طریق ایمیل یا فکس ارسال کنید. لطفا توجه داشته باشید که مدارک باید به درستی اسکن شوند و باید به راحتی قابل خواندن باشند
دعوت نامه ها توسط سرویس مهاجرت فدرال صادر می شود و برای اعلام دعوتنامه ۳۵-۴۵ روز طول می کشد.
پس از دریافت اسناد و پرداخت، نامه دعوت اصلی، نامه تأیید پذیرش و نامه حمایت از ویزا با پست ارسال می شود.
پارس ویزا (عدالت نگاران) اماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما در باب نحوه دریافت پذیرش و تکمیل فرم پذیرش و ویزا میباشد.

 • مرحله ۳: ویزا

پس از دریافت دعوتنامه از مرکز آموزش روسیه برای دانشجویان آفریقایی و آسیایی، دانشجو باید با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور خود تماس بگیرد.


مراحل درخواست ویزا:

 • فرم درخواست پر شده (شما می توانید به صورت آنلاین در http://visa.kdmid.ru آن راپر کنید)
 • گذرنامه اصلی (حداقل ۲ سال اعتبار داشته باشد)
 • مدارک تحصیلی متوسطه (توسط وزارت امور خارجه و با مهر تایپیه)
 • آزمایش ایدز / اچ آی وی (تایید شده توسط وزارت امور خارجه)
 • دعوتنامه رسمی صادر شده توسط خدمات مهاجرت فدرال روسیه اندازه گذرنامه عکس گذرنامه (۳٫۵ x 4.5)

در برخی از کشورها سفارت فدرال روسیه نیاز به قانونی کردن اسناد از بخش های خاص دارد.
در برخی از کشورها سفارت روسیه نیاز به اسناد اضافی دارد.
برای دریافت ویزا کامل، لطفا با سفارت روسیه در کشور خود تماس بگیرید.

 • مرحله ۴: ورود

پس از گرفتن ویزا از سفارت یا کنسولگری روسیه، دانشجو باید در مورد جزئیات پرواز خود با تاریخ و زمان ورود به دانشگاه اطلاع دهند. یکی از نمایندگان دانشگاه دانشجویان را در فرودگاه همراهی میکند . در صورتی که دانشجو در مورد ورودش اطلاع نداده باشد، توسط مقامات مهاجرت روسیه به کشور خود بازگردانده میشود.

 • مرحله ۵: پذیرش و شروع کلاس

هر دانشجو باید اسناد کامل خود را همراه خود بیاورد و هزینه کامل سال اول را پرداخت کند. لازم است هر دانشجو در سه روز کاری پس از ورود به روسیه در دانشگاه ثبت نام کند. پس از ورود به روسیه، دانشجویان باید اسناد کامل را که در نامه تایید پذیرش به اداره بین المللی نوشته شده است، را ارسال نمایند. کارکنان اداره روابط بین الملل فرایند پذیرش و ثبت نام در روزهای ۱ تا ۳ روز کاری را تکمیل می کنند و پس از آن شما اجازه دارید که کلاس ها حضور داشته باشید.


دانشگاه های پزشکی روسیه:

 • Russian Education Center REC-Russian Education Center Official site
 • Izhevsk State Medical Academy Official site
 • Rostov State Medical University Official site
 • People’s Friendship university
 • Kursk State Medical University
 • Northern State Medical University
 • I.M. Sechenov First Moscow State Medical University
 • First Pavlov State Medical University of St. Peterburg
 • Saint Petersburg State Medical Academy Official site
 • Voronezh State Medical Academy Official site
 • Smolensk State Medical Academy Official site
 • Oryol Oryol State University Medical Institute
 • Volgograd State Medical University Official site


دانشگاه های غیر پزشکی روسیه:

 • Moscow State Technological University (aka STANKIN) (1930)
 • Academic Law University of the Institute of State and Law of the Russian Academy of Sciences
 • Academy of State Fire-Prevention Service of the MIA of Russia
 • Academy of the National Economy attached to the Government of RF
 • Admiral Makarov State Maritime Academy, St.Petersburg
 • Adygeysky State University
 • All-Russian Academy of Foreign Trade
 • All-Russian Institute of Continuous Education in Forestry
 • Altai State Technical University
 • Altai State University
 • Altai State Medical University
 • Arkhangelsk State Technical University (1929)
 • Astrakhan State Technical University
 • Astrakhan State University, former Astrakhan State Pedagogical University
 • Baltic Institute of Economics and Finance
 • Baltic State Technical University
 • Barnaul State Pedagogical University
 • Bashkir State University (1957)
 • Bauman Kazan State Academy of Veterinary Medicine
 • Bauman Moscow State Technical University (aka Moscow State Technical University) (1830)
 • Belgorod Shukhov state technological university
 • Belgorod State Technological Academy of Construction Materials
 • Belgorod State University
 • Biysk Pedagogical State University (1939)
 • Biysk Technological Institute
 • Bratsk State Technical University
 • Buryat State Agricultural Academy
 • Buryat State University
 • Chaykovsky Moscow State Conservatory
 • Chelyabinsk State University
 • Cherepovets State University
 • Chernyshevsky Saratov State University
 • Crimean Federal University
 • Chita State University
 • Chita State University of Medicine
 • Chita State University of Polytechnics
 • Chuvashsky State University
 • Dagestan State University
 • Dagestan State Technical University`{`2`}`
 • Dobrolubov Nizhnegorodsky State Linguistic University
 • Don State Technical University
 • Military Academy of Communication
 • Military Academy of Supreme Staff
 • Missile Forces Military Academy named after Peter the Great
 • Mordovsky State University
 • Moscow Academy for Tourism, Hotel and Catering Business
 • Moscow Academy of Government and Municipal Management
 • Moscow Agricultural Academy
 • Moscow Architectural Institute
 • Moscow Aviation Institute (State Technical University)
 • Moscow City Pedagogical University
 • Moscow Conservatory
 • Moscow Engineering Physics Institute (aka National Research Nuclear University MEPhI (Moscow Engineering Physics Institute))
 • Moscow Institute of Economics, Management, and Law
 • Moscow Institute of Electronic Technology (Technical University)
 • Moscow Institute of Physics and Technology
 • Moscow Institute of Steel and Alloys`{`4`}`
 • Moscow Medical Academy
 • Moscow Pedagogical University
 • Moscow Power Engineering Institute
 • Moscow State Academic School of 1905 Year Memory
 • Moscow State University of Fine Chemical Technologies (MITHT) (1900)
 • Moscow State University of Instrument Engineering and Computer Science
 • Moscow State Academy of Veterinary Medicine and Biotechnology`{`5`}`
 • Moscow State Aviation Technological University (MATI)
 • Moscow State Construction University
 • Moscow State Geological Prospecting Institute
 • Moscow State Industrial University
 • Moscow State Institute of Electronics and Mathematics
 • Moscow State Institute of International Relations
 • Moscow State Institute of Motorcars and Roads
 • Moscow State Institute of Physics and Engineering (Technical University)
 • Moscow State Institute of Radio-engineering Electronics and Automation
 • Moscow State Institute of Steel and Alloys
 • Moscow State Law University (Kutafin University)
 • Moscow State Linguistic University
 • Moscow State Mining University
 • Moscow State Night Metallurgical Institute
 • Moscow State Open University
 • Moscow State Pedagogical University
 • Moscow State Social University
 • Moscow State Technical University (aka Bauman Moscow State Technical University) (1830)
 • Moscow State Technical University of Civil Aviation
 • Ryazan State Radio Engineering University
 • Rostov State Medical University RostSMU
 • Rostov State Academy of Architecture and Art
 • Rostov State Economics University
 • Rostov State University(1915), successor to the Warsaw Russian University (founded 1869)
 • Rostov State University of Communication
 • Rubtzovsk Industrial Institute
 • Russian Academy of Public Service attached to the President of RF
 • Russian Palaeoentomological School (1980)
 • Russian State Hydrometeorological University
 • Russian State Medical University
 • Southern Federal University (1915)
 • Russian State Social University
 • Russian State University of Innovation Technologies and Entrepreneurship
 • Russian State University of Trade and Economy
 • Russian State University for the Humanities (РГГУ), Moscow (1991)
 • Russian State Vocational Pedagogical University (РГППУ), Yekaterinburg
 • Russian University of Peoples Friendship
 • Ryazan State Pedagogical University
 • Ryazan State Radio Engineering University
 • Saint Petersburg Institute of Trade and Economics
 • Saint Petersburg State Academy of Chemistry and Pharmacology
 • Saint Petersburg State Agrarian University (1904) `{`2`}`
 • Saint Petersburg State Conservatory (1862)
 • Saint Petersburg State Electrotechnical University (1886)
 • Saint Petersburg State Medical University (1897)
 • Saint Petersburg State Medical Academy (1907)
 • Saint Petersburg State Pediatric Medical University (1925)
 • Saint Petersburg State Polytechnical University (1899)
 • Saint Petersburg State Technological Institute (1828)
 • Saint Petersburg State Institute of Psychology and Social Work (1992)
 • Saint Petersburg State University (1819) (successor to Saint Petersburg Academy, founded 1724)
 • Saint Petersburg State University of Aerospace Instrumentation
 • Saint-Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering
 • Saint Petersburg State University of Civil Aviation (founded in 1955, Academy till 01.12.2004 )
 • Saint-Petersburg State University of Culture and Arts
 • Saint Petersburg State University of Economics(2012)
 • Saint Petersburg State University of Economics and Finance (1930-2012)
 • Saint Petersburg State University of Engineering and Economics
 • Saint Petersburg State University of Information Technologies, Mechanics and Optics
 • Saint Petersburg State University of Low Temperature and Food Technologies
 • Saint Petersburg State University of Sea and Technology
 • Saint Petersburg State University of Service and Economics (1969)
 • Saint Petersburg State University of Water Communications (1809)
 • Sakhalin State University
 • Samara State Aerospace University
 • Samara State Technical University
 • Samara State University
 • Samara State University of Teacher Training
 • Saratov State Academy of Law
 • Saratov State Medical University
 • Saratov State Technical University
 • Saratov State University (1909)
 • Sechenov Moscow Medical Academy
 • Sergo Ordzhonikidze State University of Management
 • Seversk State Technological Academy
 • Shahty Institute – branch of South Russian State Technical University
 • Siberian Academy for Public Administration
 • Siberian Federal University
 • Siberian Metallurgic Institute
 • Siberian State Aerospace University (Russian abbreviation is SibGAU) (1960)
 • Siberian State Academy of Geodesy
 • Siberian State Academy of Motorcars and Roads
 • Siberian State Industrial University
 • Siberian State Medical University (1888)
 • Siberian State Technological University (Russian abbreviation is SibGTU), the oldest in the city, founded in 1930 as the Siberian Institute of Forest)
 • Siberian State University of Communication
 • Siberian State University of Telecommunication and Information Sciences
 • Siberian University of Small Business
 • Siberian State University of Communication
 • Siberian Transport University (1932)
 • Smolensk Humanitarian University
 • Smolensk State University
 • Smolny College
 • Smolny University
 • South Russian State Technical University
 • Southern Federal University (1915)
 • South Ural State University (1943)
 • Stankin Moscow State Technical University (aka STANKIN) (1930)
 • State Academy of Natural Gas and Oil
 • State University – Higher School of Economics
 • State University of Management
 • Stavropol State University
 • Stroganov Moscow Arts and Industrial Institute
 • Volgograd State Pedagogical University
 • Volgograd State Technical University
 • Volgograd State University
 • Vologda State Pedagogical University
 • Zabaykalsky State Pedagogical University
 • Vologda State Technical University
 • Voronezh State Academy of Forestry Engineering
 • Voronezh State Academy of Technology
 • Voronezh State Agricultural University
 • Voronezh Economics and Law Institute
 • Voronezh State Medical Academy
 • Voronezh State Pedagogical University
 • Voronezh State Technical University
 • Voronezh State University (1918), successor to the University of Dorpat (founded 1802 or 1632)
 • Vyatka State University of Humanities
 • World Technological University
 • Yakutsk State University (1956)
 • Yaroslavl State Pedogogical University
 • Yaroslavl State Technical University
 • Yaroslavl Demidov State University (1918), successor to the Demidov Lyceum (founded 1803)


هزینه تحصیل و سایر هزینه ها

دانشجو می تواند هزینه های سال اول را به جز هزینه دعوت نامه، نامه تایید ویزا و هزینه های پست را قبل یا بعد از گرفتن ویزا از طریق انتقال بانکی / اتحادیه غربی یا پس از ورود به روسیه بپردازد. هزینه دعوتنامه و نامه تاییدیه ویزا ۴۰۰ دلار است و هزینه پست ۱۰۰ دلار است. پس از دریافت تایید نامه پذیرش / پذیرش از RECAS، باید هزینه دعوت نامه و پست را به قیمت ۵۰۰ دلار آمریکا بفرستید، سپس باید دعوت نامه اصلی و نامه تاییدیه ویزا را از طریق پست ارسال کنید. می توانید از طریق Western Union، Money Gram یا Bank Transfer برای دریافت دعوت و پست استفاده کنید.
دانشجویانی که مایل به پیوستن به هر یک از دوره های آموزش انگلیسی می باشند، می توانند از دوره ی اول به طور مستقیم به دوره ی خود بپیوندند. در غیر این صورت آنها باید در بخش آماده سازی شرکت کنند. دانش جویانی که مایل به تحصیل در رشته تربیت معلم روسی هستند، قبل از شروع دوره اصلی تخصص خود، باید دوره آمادگی ۱ ساله را تکمیل کنند.
در فدراسیون روسیه، هزینه تحصیل و سایر هزینه های زندگی در مسکو و سن پترزبورگ نسبت به سایر شهرهای فدراسیون روسیه بالاتر است.


آدرس سفارت روسیه در تهران:

خیابان نوفل لوشاتو پلاک ۳۷
تلفن: ۰۲۱-۶۶۷۰۱۱۶۱-۶۳

برچسب ها
3 نظرات
 1. merry Christmas 2017 quotes

  Genuinely when someone doesn’t know afterward its up to other people that they will help, so here it occurs.

  Reply
 2. نگار

  با سلام
  آیا برای درخواست پذیرش برای دانشگاه سچینوا روسیه برای ترم بهمن هنوز فرصت داریم؟
  موسسه شما خدمات اسکان و خوابگاه رو در اونجا داره؟

  Reply
  1. پارس ویزا

   با سلام و عرض ادب
   بله
   این امکان برای تحصیل در روسیه دانشگاه رودن و دانشگاه سچینوا وجود دارد
   سپاس

   Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *