تحصیل در اسپانیا

[hm_title]تاریخچه کشور اسپانیا[/hm_title]

کشور اسپانیا، سرزمینی در جنوب غربی اروپا در شبه جزیره ایبری است و یکی از پرطرفدارترین و بی نظیرترین کشورهایی است که جهانگردان زیادی علاقه مند سفر به این کشور هستند. یکی از مهمترین دلایل توجه بیش از حد جهانگردان به این کشور، داشتن جاذبه های گردشگری منحصر به فرد و بی نظیر و فرهنگ ها و هنر آن است.

کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا به مساحت ۵۰۴/۰۳۰/۰۰۰ کیلومتر مربع است که از نظر وسعت، جز پنجاه و یکمین کشور جهان است. زبان رسمی کشور اسپانیا، زبان اسپانیایی است در صورتی که ۹۷ درصد جمعیت اسپانیا مسیحی هستند.

در خصوص ویزای تحصیلی اسپانیا باید گفته شود که کشور اسپانیا به خاطر داشتن برترین دانشگاه های جهان با رتبه های علمی بسیار بالا و همچنین امکانات دانشگاهی بی نظیر جز پرطرفدارترین کشورها برای افراد علاقه مند به تحصیل در خارج قرار گرفته است.

کشور اسپانیا با توجه به هزینه کم، امکان کار پس از تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا، مورد توجه زیاد علاقه مندان به ادامه تحصیل در خارج قرار گرفته است.

معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا عبارتند از: والنسیا، مادرید و بارسلون .

[hm_title]شرایط پذیرش دانشجو و تحصیل در اسپانیا[/hm_title]

برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا، مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی الزامی است البته اگر افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می توانند در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا شوند. دانشجویان باید مدرک زبان اسپانیایی یا زبان انگلیسی داشته باشند چون تمام دروس در دانشگاه های اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند.

تحصیل در اسپانیا
[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا[/hm_title]

مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور اسپانیا حدود ۴ سال است و همه دروس در این مقطع به زبان اسپانیایی تدریس می شوند و داشتن مدرک زبان اسپانیایی الزامی است. دانشجویان می توانند ۱۰ ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یورو به ازای هر هفته حقوق دریافت کنند تا بتوانند قسمتی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا[/hm_title]

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کشور اسپانیا ۲ سال طول می کشد و دروس آن به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویانی که می خواهند به زبان اسپانیایی در این دانشگاه ها تحصیل کنند باید قبل از ورود به دانشگاه مدرک زبان اسپانیایی را داشته باشند و همچنین دانشجویانی که می خواهند به زبان انگلیسی در این دانشگاه ها تحصیل کنند باید مدرک زبان ایلتس ۶٫۵ را داشته باشند. دانشجویان در این مقطع فوق لیسانس می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو به ازای هر هفته دریافت کنند که این مبلغ به راحتی هزینه زندگی و تحصیل دانشجو را در اسپانیا تامین می کند.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا اسپانیا[/hm_title]

مقطع دکترا در دانشگاه های اسپانیا، ۵ سال به طول می انجامد که ۲ سال آن مربوط به شرکت در کلاس های تخصصی است و ۳ سال آن جهت تکمیل پایان نامه و دفاع از آن است. تمام دروس در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویان در این مقطع می توانند حدود ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو در هفته حقوق دریافت کنند که با این حقوق می توانند به راحتی هزینه زندگی و تحصیل خود را بدهند.

[hm_title]مزایای تحصیل در اسپانیا[/hm_title]

دانشگاه های کشور اسپانیا به دلیل داشتن اعتبار زیاد و همچنین رنکینگ بسیار بالایی که نسبت به دانشگاه های دیگر دارند جز پرطرفدارترین دانشگاه هایی هستند که برای ادامه تحصیل انتخاب می شوند و این از مزایای تحصیل در اسپانیا است. همچنین این دانشگاه ها دارای امکانات و تجهیزات بسیاری هستند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسپانیا، وجود تدریس به زبان انگلیسی همه ی دروس است. این نکته حائز اهمیت است که شهریه دانشگاه های اسپانیا نسبت به دانشگاه های سوئیس و انگلستان بسیار کمتر است و با دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا از پرداخت شهریه معاف می شوید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا

مدرک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر

داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و…

داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس ۶٫۵

جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکترا

دانشجویانی که تمام این شرایط یا حتی تعدادی از آنها را دارا باشند می توانند امیدوار به اخذ بورسیه تحصیلی باشند. رقابت برای اخذ بورسیه تحصیلی زیاد است به دلیل اینکه کسانی که بورسیه تحصیلی را دریافت می کنند در ماه حقوقی حدود ۲۰۰۰ دلار دریافت می کنند.

[hm_title]هزینه های زندگی[/hm_title]

هزینه های زندگی دانشجویی در اسپانیا حدود ۷۰۰ یورو در ماه است که از جمله مسکن، رفت و آمد، خوراک و پوشاک و… را شامل می شود که بیشترین هزینه مربوط به مسکن است.

[hm_title]میانگین هزینه تحصیل در اسپانیا[/hm_title]

هزینه تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی بین ۶۸۰ تا ۱۲۸۰ یورو در سال است.

هزینه ورود به دانشگاه های خصوصی برای دریافت مدرک کارشناسی بین ۵۵۰۰ و ۱۸۰۰۰ یورو در سال است.

هزینه تحصیل دانشگاه های دولتی در مقطع کارشناسی ارشد بین ۲۲ و ۳۶ یورو است.

هزینه اجاره خانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو می باشد.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.