تحصیل در سوئیس

[hm_title]تحصیل در سوئیس[/hm_title]

کشور سوئیس یک جمهوری فدرال در اروپاست که در غرب و مرکز این قاره واقع شده است و با کشورهای ایتالیا و فرانسه وآلمان و اتریش و لیختن اشتاین هم مرز است. کشور سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس شناخته می شود.

کشور سوئیس، وسعتی حدود ۲۸۵/۴۱ کیلومتر مربع دارد و جمعیتی معادل ۷ میلیون نفر دارد که یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا می باشد و از ۲۶ ایالت تشکیل شده است که کانتون خوانده می شوند. پایتخت کشور سوئیس، شهر برن است و شهرهای زوریخ، ژنو و بازل از شهرهای مهم این کشور به شمار می روند و قطب های اقتصادی این کشور، دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند.

کشور سوئیس، چهار زبان رسمی دارد که شامل آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش می شود و اکثریت جمعیت کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. نکته مهم این است که دولت سوئیس موظف است با این سه زبان ارتباط برقرار کند و تمامی قوانین و مکاتبات دولتی به هر سه زبان ترجمه و نگهداری می شود. اکثر مردم سوئیس مسیحی هستند و اسلام دومین دین در این کشور است. ادیان دیگر در حدود ۳/۴% در بین مردم این کشور طرفدار دارند و در حدود ۱/۱۱% مردم سوئیس دارای هیچ دینی نیستند.

کشور سوئیس، با ساختار دموکراسی مستقیم اداره می شود به این معنا که مردم حق انتخاب مستقیم در مورد قوانین دارند و اگر پارلمان قانونی را تصویب کند و مردم در همه پرسی به این قانون رأی منفی دهند، آن قانون در کشور اجرا نخواهد شد.

آب و هوای کشور سوئیس کلا معتدل است اما از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و برفی دارد. در بخش های کوهستانی و مرتفع آب وهوای سرد و در بخش های جنوبی، آب و هوای معتدل مدیترانه ای حاکم است. فصل تابستان، هوا گرم و مرطوب است و باران های متناوب می بارد. یکی از مهمترین جاذبه های سوئیس، بلندترین یخچال در کوهستان های آلپ است که به طول ۱۴ مایل می رسد و از میراث جهانی یونسکو به حساب می آید که در سوئیس قرار دارد.

[hm_title]شرایط تحصیل در سوئیس[/hm_title]

کشور سوئیس، از محبوب ترین کشورهایی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می کنند و این به خاطر ارتقای کیفیت آموزشی، دموکراسی و اشتغال است.

شرایط تحصیل در این کشور بسیار عالی است و افرادی را که بتوانند ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت نمایند را می توان بسیار خوش شانس تلقی کرد. در کشور سوئیس، آموزش کودکان در دوران پیش دبستانی شروع می شود و به مدت ۱ تا ۲ سال است. تحصیلات اجباری در کشور سوئیس در هر شهر متغیر است و از ۶ تا ۸ سالگی شروع شده و ۸ تا ۹ سال زمان می برد که از این دوران ۴ تا ۶ سال آن برای دوران دبستان و ۳ تا ۵ سال آن برای دوران متوسطه می باشد.

از نظر رتبه بندی شاخصی رفاه اجتماعی، سوئیس دومین کشور از نظر سطح رفاه اجتماعی در دنیا است و این موضوع بسیاری از علاقه مندان تحصیل به خارج را مشتاق تحصیل و زندگی در این کشور می کند.

[hm_title]تحصیل در مقطع دبیرستان سوئیس[/hm_title]

دانش آموز می تواند در رشته مورد علاقه خود در دبیرستان های کشور سوئیس ادامه تحصیل بدهد که حدود ۲ سال طول می کشد و بعد از گذراندن این ۲ سال، دانش آموز موفق به اخذ مدرک دیپلم دبیرستان می شود. این نکته حائز اهمیت است که یکی از شرایط ورود به دانشگاههای سوئیس، داشتن مدرک دیپلم دبیرستان است.

دانش آموزانی که در مدارس حرفه ای یا بازرگانی ادامه تحصیل می دهند بعد از ۲ تا ۴ سال و بدون اینکه وارد دانشگاه شوند می توانند مشغول به شغل موردنظرشان شوند.

دانش آموزان خارجی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئیس را دارند باید معدل دیپلم حداقل ۱۴ داشته باشند و در امتحان ورودی دانشگاهها شرکت کنند و در صورت قبولی در دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند و یا می توانند دوره پیش دانشگاهیی را در دانشگاه فریبورک که به مدت ۹ ماه و به زبان های آلمانی و فرانسوی برگزار می شود شرکت کنند و بعد از پایان این دوره در دانشگاه های سوئیس ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه های سوئیس بعد از پایان هر سال تحصیلی به مدت ۲ ماه تعطیل است و دانشجویان می توانند در این زمان ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. دانشجویانی که می خواهند زبان یاد بگیرند می توانند به طور رایگان در دانشگاه اقدام کنند و یا در موسسات خصوصی ثبت نام کنند که هزینه یادگیری زبان در هر ۴ ماه حدود ۳۴۰۰ فرانک است.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی سوئیس [/hm_title]

مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور سوئیس حدود ۴ سال طول می کشد که برای ادامه تحصیل در سوئیس و اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور سوئیس در این مقطع باید مدرک زبان آلمانی b1 یا b2 داشته باشند . زبان آموزشی در این مقطع تحصیلی، آلمانی و فرانسوی است.

حداقل مبلغی که دانشجویان برای زندگی در سوئیس باید در هر ماه هزینه کنند ۱۰۰۰ فرانک است که بیشتر این مبلغ را هزینه مسکن در بر می گیرد. دانشجویان در این مقطع می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند که در هفته بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ فرانک می باشد. دو شهر زوریخ و ژنو، از شهرهایی با هزینه های بالا هستند که هزینه زندگی در کشور سوئیس در این دو شهر در هر ماه حدود ۲۰۰۰ فرانک می باشد.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئیس [/hm_title]

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور سوئیس حدود ۲ سال زمان می برد و دروس در این مقطع از دانشگاه به زبان آلمانی، انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند. دانشجویانی که دانشگاه های انگلیسی زبان را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اند باید مدرک زبان آیلتس ۶ یا ۵/۶ داشته باشند.

دانشجویان در این مقطع می توانند حدود ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ فرانک در هفته حقوق دریافت کنند که این درآمد به راحتی می تواند هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی در هر ترم مبلغی حدود ۷۰۰ فرانک و در دانشگاه های خصوصی حدود ۴۰۰۰ فرانک باید پرداخت کنند.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا سوئیس[/hm_title]

مقطع دکترا در دانشگاه های سوئیس به دو صورت انجام می شود: یکی که تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت کند. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده اند در ماه مبلغی حدود ۲۰۰۰ فرانک حقوق دریافت می کنند.

[hm_title]چند نکته مهم در جهت اخذ بورسیه تحصیلی [/hm_title]

1-داشتن مدرک زبان آیلتس ۵/۶

۲-داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های تایید شده و معتبر

۳-داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و غیره

۴-جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکترای دانشجو

مزایای تحصیل در سوئیس

۱-امنیت کامل اجتماعی در سوئیس

۲-شرایط رفاهی بسیار عالی

۳-تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان

۴-اجاره کار دانشجویی در حین تحصیل

۵-اخذ اقامت بعد از تحصیل

[hm_title]شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس در مقطع دکترا[/hm_title]

1-داشتن مدرک آیلتس ۷

۲-داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر دنیا

۳-تالیف کتاب یا داشتن مقاله های معتبر و بین المللی

۴-جلب نظر یکی از اساتید در دانشگاه مورد نظر برای پشتیبانی از تز دکترا

دانشگاه های معتبر سوئیس

دانشگاه لوگانو به زبان های انگلیسی و آلمانی

دانشگاه ژنو به زبان های فرانسه و انگلیسی

دانشگاه لوزان به زبان فرانسه

دانشگاه زوریخ به زبان های آلمانی و انگلیسی

دانشگاه فناوری لوزان به زبان های انگلیسی و فرانسوی

دانشگاه فرایبورک به زبان های فرانسوی و آلمانی

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

مدارک شناسایی به اضافه کپی از تمام صفحات آن و ترجمه این مدارک

۳ قطعه عکس تمام رخ پاسپورتی

مدارک مالی و بانکی که تضمین کننده تمکن مالی شما باشند.

ارائه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه آن

ارائه پذیرش نامه دانشگاه مقصد و …….

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.