تحصیلات عالی در ترکیه

تحصیلات عالی در ترکیه

 

آموزش عالی در دانشگاه ها دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد، یک دیپلم فنی عالی نیز اهدا می شود که معادل یک مدرک کارشناسی ارشد است. هر دو درجه یک پایان نامه را تکمیل و دفاع می کنند. دانشگاه ها به دو نوع تقسیم می شوند: ۱۰۴ دانشگاه دولتی و ۶۲ دانشگاه خصوصی. با توجه به رتبه بندی رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۲، دانشگاه های ترکیه با توجه به اهمیت این موضوع، با ۵ مدرسه در ۴۰۰ کشور برتر جهان برگزار می شوند.

 

دانشگاههای ترکیه

 

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

برنامه های در دانشگاه های دولتی به طور کلی در ترکی آموزش داده می شود، گرچه بعضی از برنامه ها به زبان انگلیسی، آلمانی یا فرانسه تدریس می شود. دانش آموزانی که در زبان ترکی ترکیه ای نیستند که به برنامه های ترکیه وارد می شوند، می توانند یک سال آموزش زبان را قبل از ادامه تحصیل خود بگذرانند. اکثر برنامه های بین المللی در دانشگاه های خصوصی آموزش داده می شود، در حالی که زبان آموزش بیشتر انگلیسی است. دانشگاه خصوصی نیز به عنوان دانشگاه پایه شناخته می شود.

 

در حال حاضر در حدود ۳۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی در برنامه های آموزشی در کشور ثبت نام می شود؛ با این حال، ترکیه قصد دارد این تعداد را به ۱۵۰،۰۰۰ افزایش دهد. اگر چه اکثر رشته های دانشگاهی در دسترس هستند، برنامه های محبوب دانشجویان بین المللی روابط بین المللی، مطالعات مدیترانه شرقی، مطالعات امور چند فرهنگی، مهندسی، مدیریت بازرگانی و مهمانداری است.

 

هزینه تحصیل و دوره

 

هزینه تحصیل در دوره ترم تحصیلی در دانشگاه های دولتی که در آن تربیت در ترکیه است حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار (آمریکا) برای اتباع ترکیه و دانش آموزان از آذربایجان، باختروستان، بوسنی و هرزگوین، داگستن، کراچی چارکسیا، قزاقستان، قرقیزستان، مقدونیه، مغولستان، مولداوی، ناخویان ، ازبکستان، ازبکستان، تاجیکستان، تارتارستان، ترکمنستان و اوکراین. دانشجویان دانشجویان بین المللی در هر ترم در دانشگاه های دولتی که آموزش در ترکیه هستند حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار (آمریکا) است. هزینه تحصیل در موسسات دولتی که در آن دستورالعمل به زبان انگلیسی است ۱٫۵ تا ۲ برابر بیشتر است.

 

هزینه سالانه در دانشگاه های پایه معمولا ۶۰۰۰ دلار (ایالات متحده) تا ۲۰،۰۰۰ دلار (آمریکا) است. با این حال، دانشگاه های بنیاد همچنین دانشجویان زیادی را با کمک هزینه تحصیلی که ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه تحصیل آنها را پوشش می دهد، فراهم می کند.

 

بیشتر مدرک کارشناسی ارشد برای تکمیل دو ساله است، اما این برنامه و موسسه متفاوت است.

 

برای کمک به پرداخت هزینه ها، دانشجویان بین المللی می توانند در یک دانشگاه به عنوان یک محقق کار کنند. با این حال، دانشجویان بین المللی حق ندارند در سازمان های دیگر در بخش عمومی یا خصوصی کار کنند.

 

سال تحصیلی

 

سال تحصیلی در ترکیه بر اساس دو ترم است و از اکتبر تا ماه ژوئن اجرا می شود.

 

الزامات ویزا

 

دانشجویان بین المللی باید یک ویزای دانشجویی داشته باشند و قبل از ورود به ترکیه باید ویزا بدست آورد یا دانش آموز مجاز به ثبت نام در دانشگاه نخواهد بود. دانش آموزان قبل از درخواست ویزای دانشجویی در یک کنسولگری ترکیه در کشور خود باید به یک دانشگاه ترکیه پذیرفته شوند. این روند طول می کشد حدود ۸ هفته و گذرنامه دانشجویی با تایید ویزا دانشجویی تایید شده است.

 

بیمه سلامت

 

همه دانشگاه ها در مراقبت های پزشکی خود خدمات بهداشتی رایگان را ارائه می دهند. با این حال، این مراقبت به طور کلی محدود به خدمات اضطراری و درمان برای شرایط جزئی است، بنابراین دانشجویان بین المللی تشویق می شوند برای خرید بیمه درمانی برای پوشش هزینه های پزشکی دیگر که ممکن است بوجود می آیند. این سیاست باید هر دو اروپا و آسیا را پوشش دهد. بسیاری از سیاست های بیمه خصوصی در ترکیه موجود است.

 

دانش آموزانی که دارای مجوز اقامت برای بیش از ۶ ماه هستند نیز در موسسه مؤسسات تأمین اجتماعی ترکیه ثبت می شوند و برای دریافت و پرداخت یک خط مشی بیمه درمانی محلی درخواست می شود.

نظرات بسته شده است.