دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از بهترین دانشگاه های کشور کانادا

شرایط بسیار عالی تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا باعث زیاد شدن تعداد دانشجویان شده است و به همین علت جمعیت کانادا روز به روز در حال افزایش است. دلایل مختلفی مانند کیفیت تحصیلی عالی و شرایط ایده آل برای زندگی باعث شده است تحصیل در کانادا گزینه عالی با شرایط مناسب و به عنوان اولین هدف برای دانشجویان ایرانی شناخته شود. ما در این مقاله قصد داریم به دانشگاه بریتیش کلمبیا ، یکی از بهترین دانشگاه های کانادا بپردازیم.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور کانادا قرار دارد، این دانشگاه، از جمله دانشگاه های دولتی کانادا و یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است. می باشد. همچنین این دانشگاه دارای دو پردیس می باشد. یک پردیس در شهر کلونا و پردیس دیگر هم در ونکوور قرار دارد. تاریخچه ی تأسیس این دانشگاه بر می گردد به سال ۱۹۰۸ و از این نظر می توان گفت که قدیمی ترین دانشگاه کانادا می باشد. نکته ی جالب توجه این است که اولین مدرک فارغ التحصیلی این دانشگاه در سال ۱۹۱۶ صادر شده است.

یکی از پردیس های این دانشگاه به نام اوکاناگان در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد و بعد از افتتاح این پردیس، خدمات آموزشی متنوع تر و گسترده تری به دانشجویان دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه شد.

درباره ی مکان قرارگیری پردیس دانشگاه بریتیش کلمبیا باید بگوییم که این پردیس در شهر ونکوور قرار دارد.  پردیسی بزرگ با مساحت ۴۰۰ هکتار. این پردیس هم به آب و هم به جنگل راه دارد.  لازم به ذکر است که این پردیس دو دیگر هم دارد. یکی از این سایت ها در بخش رسانه های دیجیتال است و سایت دیگر هم در قسمتی از مرکزی ترین بخش شهر ونکوور واقع شده است. بخشی در در میدان رابسون.

تعداد دانشجو بریتیش کلمبیا

بر اساس آخرین تحقیقات دانشگاه بریتیش کلمبیا، ۶۶٫۷۴۷ دانشجو در این دانشگاه معتبر در حال تحصیل هستند که از این تعداد ۱۰٫۷۵۷ دانشجو در پردیس اوکاناگان و ۵۵٫۹۹۰ دانشجو در پردیس ونکوور مشغول تحصیل می باشند دراین دانشگاه باید گفت که بیشتر از ۱۸ هزار دانشجو از ۱۶۶ کشور دنیا برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کشور خود را ترک نموده اند و از بهترین امکانات تحصیلی آن بهره می برند.

تقریبا بیشتر ۳۶۰هزار دانشجو از این دانشگاه با موفقیت های بالا فارغ التحصیل شده اند. بسیاری از این افراد شخصیت های برجسته ای هستند که از این میان می توان به برگزیدگان جایزه ی نوبل اشاره نمود. جالب است بدانید که سه تن از نخست وزیران کانادا در این دانشگاه تحصیل نموده اند.

شرایط پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا به چه صورت می باشد؟

 

شرایط پذیرش در هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت می باشد. به طور مثال نخستین قدم به منظور پذیرفته شدن و ویزای تحصیلی به دانشگاه بریتیش کلمبیا انتخاب دانشگاه می باشد و بعد از آن شما باید رشته ی تحصیلی خود را انتخاب کنید.

اگر شما بخواهید در UBC پذیرش بگیرید باید پیش از هر کاری، شرایط خاص و ویژه ی هر رشته تحصیلی را که برای متقاضیان دانشگاه بریتیش کلمبیا اعمال می شود، به دانشگاه ارائه دهید. ما در ادامه به شرایط عمومی مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی می پردازیم

شرایط عمومی مورد نیاز برای پزیرش تحصیلی کانادا

  1. ریز نمرات دبیرستان
  2. دیپلم دوره دبیرستان
  3. مهارت کامل در زبان انگلیسی
  4. ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

این مهم است که سال های پایانی تحصیل را در کجا گذرانده باشید. اگر ۴ سال آخر تحصیلی خود را در کشور و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشید و زبان مادری شما از UBC نباشد، باید حتما یکی از مدارک مهم و معتبر را برای اینکه نشان دهید که میزان مهارتتان در زبان انگلیسی چه اندازه است، به دانشگاه ارائه دهید:

  • مدرک TOEFL  با حداقل نمره ۹۰
  • مدرک CAEL با حداقل نمره ۷۰ و همچنین در بخش صحبت کردن و نوشتن نمره کمتر از ۲۱ و در بخش شنیدن و خواندن نمره پایین تر از ۲۲ نداشته باشید
  • مدرک Cambridge  English Qualifications  اقل با حداقل نمره ۱۸۰٫ مدرک  CELبا نمره به طور کلی ۶۰۰
  • مدرک PTE نمره کلی۶۵ و در هیچ بخش آن کمتر از ۶۰ نباید باشد.

برای اینکه مدرک دیپلم متوسطه خود را ارائه دهید باید تأییدیه ی مدیر را گرفته باشید و این تأییدیه همان کپی مورد تایید گواهی دیپلم شما از سوی مدیر مدرسه است و البته فراموش نکنید که نسخه های محضری فاقد اعتبار می باشند.

از رشته های دانشگاه بریتیش کلمبیا چه می دانید؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا دو پردیس دارد و در هر یک از این پردیس ها، رشته ها و دانشکده هایی وجود دارد و دانشجویانی هم متقاضی تحصیل در این دانشگاه ها و رشته ها می باشند. برای این منظور باید هر فرد متقاضی تحصیل، رشته و پردیس مورد نظر خود را انتخاب نماید. در ادامه به تفکیک به هر یک از این دانشکده ها و رشته هایی که در این دانشکده ها تدریس می شوند، اشاره خواهیم کرد.

دانشکده های پردیس ونکوور UBC شامل:

دانشکده های هنر:

دانشکده ی هنر یکی از دانشکده های معتبر این دانشگاه است و رشته های تحصیلی که در این دانشکده ارائه و تدریس می شوند عبارتند از: مددکاری اجتماعی و مدرسه اقتصاد ونکوور، تاریخ هنر، انسان شناسی، هنرهای تجسمی، مطالعات اروپای شمالی و شرقی، زبان و ادبیات انگلیسی، مطالعات کلاسیک خاور نزدیک و مذهبی، مطالعات فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی، روانشناسی، جامعه شناسی، فلسفه، علوم سیاسی، مطالعات بومی انتقادی، مطالعات کتابخانه ای بایگانی و اطلاعات، زبان شناسی، موسیقی، روزنامه نگاری، جنسیت، نژاد پرستی و عدالت اجتماعی.

دانشکده علوم کاربردی:

در این دانشکده، طیف گسترده ای از رشته های مهندسی ارائه می شوند. از نمونه ی این رشته ها می توان به مهندسی برق،مهندسی عمران، مهندسی فیزیک، مدارس معماری و معماری منظر، مهندسی پزشکی و پرستاری و رشته های تحصیلی مهندسی زیست و شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مواد، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، مهندسی زمین شناسی و مهندسی محیط زیست اشاره نمود.

مدرسه شنوایی سنجی و علوم گفتاری:

این دانشکده یکی از دانشکده های کاربردی این دانشگاه می باشد و از بخش های آن می توان به بخش آموزش شنوایی سنجی و آسیب شناسی گفتار زبان اشاره نمود.

دانشکده دندانپزشکی:

در ابتدا به نام این دانشکده اشاره کنیم که نام آن دانشکده  UBC است. در این دانشکده پزشکی دهان و علوم بهداشت دهان و دندان ارائه و تدریس می شود.

دانشکده جنگلداری:

از جمله دانشکده های جذاب و سبز این دانشگاه، دانشکده ی جنگلداری می باشد. رشته های مربوط به علوم جنگل، رشته های مدیریت منابع جنگل و علوم چوب در این دانشکده ارائه و تدریس می گردد.

دانشکده آموزش:

یکی از دانشکده های معتبر و موفق دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشکده ی آموزش می باشد. از جمله رشته های این دانشکده می توان به این موارد اشاره کرد: آموزش زبان و سواد آموزی روانشناسی آموزشی و مشاوره ای، آموزش های ویژه، مطالعات آموزشی.

میزان شهریه ی دانشگاه بریتیش کلمبیا چقدر است؟

معمولا میزان این شهریه متغیر و سالانه دارای افزایش هایی می باشد. شهریه ی دانشجویان بین المللی معمولا هر سال حدودا ۳ تا ۵ درصد افزایش پیدا می کند. ما در این جا به شهریه ی برخی از رشته های برای دانشجویان بین المللی دانشگاه بریتیش کلمبیا اشاره خواهیم کرد:

شهریه تحصیل در رشته های مانند: رشته علوم آزمایشگاهی پزشکی ۵۱٫۶۳۵، هنرهای زیبا ۳۹٫۵۷۳ دلار کانادا، رشته مامایی ۴۷٫۵۵۹ دلار، رشته تجارت بین الملل ۴۷٫۸۷۲٫ رشته موسیقی ۳۷٫۴۶۰ دلار می باشد.

در رشته های مربوط به علوم کاربردی شهریه تحصیل ۵۰٫۸۳۸٫رشته تجارت۵۱٫۲۰۶ دلار کانادا، رشته های مربوط به دانشکده های هنر ۳۹٫۵۷۳ دلار کانادا و رشته علوم کامپیوتر ۴۰٫۷۶۵ دلار کانادا می باشد.

نظرات بسته شده است.