دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشگاه آلبرتا کانادا در سال ۱۹۰۸ در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا کانادا تاسیس شده است. دانشگاه آلبرتا در رتبه بندی های معتبر جهانی جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است و همچنین در لیست ۵ دانشگاه برتر کانادا می باشد.

سالانه بیش از ۴۰ هزار دانشجو از کشور کانادا و سایر کشورهای جهان در ۴۰۰ رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و سایر مقاطع تخصصی در دانشگاه آلبرتا تحصیل می کنند. در این دانشگاه حدود ۴۰۰ رشته و گرایش در ۱۸ دانشکده این دانشگاه تدریس می شود.

دانشگاه آلبرتا، یک دانشگاه دولتی است که اگر شخص کانادایی از این دانشگاه پذیرش بگیرد به طور کل برای هر ترم مبلغی حدود ۱۲۵ دلار می پردازد اما دانشجویان بین الملل در این دانشگاه مبلغ بیشتری باید پرداخت کنند.

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین الملل در دانشگاه آلبرتا بر اساس نوع رشته و موضوع پایان نامه شخص متفاوت است اما به طور کلی هزینه یک سال تحصیلی در دوره کارشناسی به طور میانگین بین ۱۰ هزار دلار تا ۱۸ هزار دلار می باشد و برای مقاطع تکمیلی از ۱۱ هزار دلار تا ۲۲ هزار دلار هزینه دارد.

پذیرش مقطع کارشناسی در دانشگاه آلبرتا

برای پذیرش در دانشگاه آلبرتا در مقطع کارشناسی حتی باید معدل شما در دوره دیپلم بالای نمره ۱۵ باشد و رتبه زبان انگلیسی شما در آزمون تافل بالای ۸۵ باشد و تمام مهارت ها نمره ای بالای ۲۰ داشته باشند.

مدرک آیلتس شما باید بالای ۶٫۵ باشد. همچنین برای پذیرش در دانشگاه آلبرتا کانادا، شما نیاز به ارائه یک رزومه قوی دارید و میزان نمرات شما در برگه ی ترجمه شده ریزنمرات بسیار مهم است و یک فرم توصیه نامه هم باید تحویل داده شود.

پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه آلبرتا

ارائه مدرک معتبر و ترجمه شده دانشگاهی مقطع کارشناسی با معدل حداقل ۱۵ نخستین مدرک موردنیاز برای پذیرش است.

ارائه مدرک زبان تافل با نمره بالای ۸۸ و یا ارائه مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ نیاز است و بقیه مدارک موردنیاز برای پذیرش با مقطع کارشناسی یکسان می باشد.

دانشکده های دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا کانادا دارای ۱۸ دانشکده می باشد که عبارتند از:

دانشکده مهندسی

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی

دانشکده علوم

دانشکده حقوق

دانشکده آگوستانا

دانشکده آموزش

دانشکده تحصیلات تکمیلی و پژوهش

دانشکده تربیت بدنی

دانشکده پرستاری

دانشکده داروسازی

دانشکده سن ژان

دانشکده کشاورزی، جنگل داری

دانشکده مطالعات بومی

دانشکده هنر

دانشکده Extension

دانشکده توانبخشی

دانشکده بهداشت عمومی

کالج سن ژوزف

مدارک عمومی موردنیاز جهت اخذ پذیرش

  • مدرک زبان انگلیسی
  • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
  • ریزنمرات
  • رزومه V
  • توصیه نامه
  • انگیزه نامه  SOP
  • برخی رشته ها مدرک GRE و یا GMAT را نیز علاوه بر مدارک بالا درخواست می کنند.
مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد. همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136384260

نظرات بسته شده است.