دانشگاه مک گیل کانادا

معرفی دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل کانادا در شهر مونترال استان کبک، یک دانشگاه دولتی و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در سال ۱۸۲۱ میلادی توسط آقای جیمز مک گیل تاسیس شده است.

دانشگاه مک گیل چهل و شش سال پیش از پایان استعمار انگلیس و تشکیل کشور کانادا تاسیس شد. و هدف خود را جذب افرادی مصصم و علاقه مند به رویارویی با چالش ها معرفی می کند. این دانشگاه آنطور که در معرفی نامه خود عنوان کرده به دنبال کسانی است که جهان را به مکانی بهتر برای زیستن تبدیل می کنند. محققان و اندیشمندان مک گیل، نه تنها به خاطر نوآوری های علمی و فناوری، بلکه به دلیل مطالعه آنها در مورد پیامدهای اجتماعی، زیست محیطی، اخلاقی و سیاسی فعالیت های تجاری، فناوری، علمی و پزشکی نیز در سطح جهانی شناخته شده اند.

تنوع جامعه دانشجویان دانشگاه مک گیل، که تقریباً ۵۰ درصد آنها از دانشجویان کبک، ۲۰ درصد از دانشجویان سایر نقاط کانادا، ۳۰ درصد از دانشجویان و اساتید بین المللی از سراسر جهان را تشکیل شده است، به ایجاد یک محیط کارآفرینانه و خلاق کمک می کند.

دانشگاه مک گیل در یک محیط فعال علمی و فرهنگی قرار دارد

دانشگاه مک گیل دارای محیطی علمی

مونترال یک محیط زندگی و یادگیری امن، مقرون به صرفه و پویا را ارائه می دهد. محوطه مرکز شهر از ساختمان های میراث فرهنگی و امکانات مدرن تشکیل شده است. پردیس دانشگاه که در انتهای غربی جزیره مونترال قرار دارد، توسط زمین‌های وسیع سبز و جنگل احاطه شده است.

پردیس های دانشگاه مک گیل به دلیل کارهای علمی و اکتشافات علمی انجام شده در بیش از ۳۰۰ برنامه تحصیلی در ۱۲ دانشکده از شهرت بین المللی برخوردار هستند.کشاورزی و علوم غذایی، دندانپزشکی، محیط زیست، مهندسی، آموزش، علوم قضایی، هنر، مدیریت، موسیقی، پزشکی و علوم اجتماعی از حوزه های علمی است که مک گیل در آنها فعال است.این موسسه با امکانات پیشرفته، برنامه های آموزشی نوآورانه و تحقیقات چند رشته ای، بهترین اساتید و دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند. دانش پژوهان برجسته به طور منظم به دانشجویان آموزش می دهند، که دانش را از طریق یادگیری و تحقیق مشارکتی به دست می آورند. اعضای هیئت علمی و دانشجویان در همکاری های تحقیقاتی گسترده با معتبرترین دانشگاه ها و موسسات جهان شرکت می کنند.قدمت دانشگاه مک گیل به پیش از تاسیس کشور کانادا بر می گردد

سابقه علمی دانشگاه مک گیل دانشگاه مک گیل

دانشجویان زیادی را از سراسر جهان پذیرفته و افراد موفقی را در جمع فارغ التحصیلان خود دارد. ۲۰۰ هزار فارغ التحصیل این دانشگاه که در میان آنها از شخصیت های برجسته سیاسی تا برندگان مدال المپیک و جایزه نوبل و پولیتزر یافت می شود، گواه سوابق علمی درخشان در این دانشگاه است.این دانشگاه رتبه سی و پنجم در میان دانشگاه های جهان و پس از دانشگاه تورنتو در رتبه دوم دانشگاه های کانادا قرار دارد. با توجه به قطب علمی بودن کشور کانادا در جهان، این دانشگاه جزو معتبر ترین ها در سطح بین المللی است.

امکانات دانشگاه مک گیل

منابع مک گیل برای یادگیری و اکتشاف، شامل طیف وسیعی از مراکز و شبکه های تحقیقاتی است. موزه Redpath، کتابخانه های جانبی، مجموعه های ویژه، ایستگاه های تحقیقاتی در مناطق نیمه قطبی و قطب شمال و همچنین ذخیره گاه طبیعی گالت، بخشی از محیط های پژوهشی در اختیار دانشگاه مک گیل است.

طبقه بندی دانشکده ها در دانشگاه مک گیل:

 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیست
 • دانشکده مطالعات مستمر
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم
 • مطالعات کارشناسی ارشد و دکتری
 • دانشکده مدیریت دیزادل (Desautels)
 • دانشکده موسیقی شولیک (Schulich)

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه مک گیل کانادا

 1. اقتصاد کشاورزی
 2. زیست شناسی آناتومی و سلولی
 3. علم حیوانات
 4. تاریخ هنر
 5. بیوشیمی
 6. زیست شناسی
 7. شیمی
 8. مهندسی عمران و مکانیک کاربردی
 9. زبان انگلیسی
 10. محیط زیست
 11. جغرافیا
 12. مطالعات تاریخی و کلاسیک
 13. ژنتیک انسانی
 14. مطالعات اطلاعاتی
 15. دندانپزشکی

دریافت بورسیه های تحصیلی و برخورداری از کمک هزینه های مالی در دانشگاه مک گیل

تحصیل در دانشگاه مک گیل

تحصیل در دانشگاه مک گیل

نرخ پذیرش دانشگاه مک گیل

این دانشگاه به دلیل جذب بهترین و باهوش ترین دانشجویان از سراسر کانادا و جهان مشهور است. این دانشجویان دارای بالاترین نمرات و از فارغ التحصیلان موفق مراکز علمی محل تحصیل خود هستند. به طور کلی نرخ پذیرش این دانشگاه ۴۶٫۲ درصد ارزیابی می شود.

زبان تحصیل

بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کانادا، دانشگاه مک گیل را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. با توجه به سطح بالای علمی و امکانات آموزشی، این دانشگاه سال هاست که مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار دارد.

همانطور که می دانید شهر مونترال در ایالت فرانسوی زبان کبک قرار دارد و زبان رسمی شهر، فرانسوی است. برای تحصیل در مک گیل، داشتن درک خوب از زبان انگلیسی ضروری است، ولی دوزبانه بودن به  موفقیت بیشتر در این مرکز علمی کمک می کند. اما اگر نگران تحصیل به زبان انگلیسی هستید، با گذراندن یک دوره ESL پس از دریافت پذیرش دانشگاه، می توانید زبان خود را برای ورود به دوره آموزشی تقویت کنید. شما در طول دوره تحصیل نیز می توانید با کمک دوره های آموزشی سطح زبان خود را تقویت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل

در دانشگاه مک گیل، سیاست های ورودی کمی متفاوت تر از سایر دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه به ساکنان استان کبک و سایر کانادایی ها تخفیف های ویژه ای ارائه می دهد. هزینه های تحصیل به برنامه انتخابی دانشجو بستگی دارد.

تحصیل در این دانشگاه بسته به مقطع و طول دوره بین ۲۰ تا ۵۰ هزار دلار کانادا هزینه در بر دارد.

هنگام آماده شدن برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، مهم است که به هزینه های شخصی مانند سفر، لباس، حمل و نقل، سرگرمی و غیره توجه داشته باشید.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان مک گیل

پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا

به طور کلی بورسیه های تحصیلی بین ۳ تا ۱۲ هزار دلار ارزش دارد و بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش می دهد. بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل به دانشجویان موفق و استعداد های درخشان علمی تعلق می گیرد. البته دانشجویان برای مدیریت هزینه های خود می توانند از انواع وام های تحصیلی، وام ضروری و درخواست تعویق پرداخت شهریه، استفاده کنند.

درخواست پذیرش در دانشگاه مک گیل

برای دریافت پذیرش دانشگاه شما به مدارک تحصیلی مقاطع قبلی خود، مدرک زبان، توصیه نامه، انگیزه نامه و مدارک دریافت ویزای تحصیلی نیاز خواهید داشت.

 • تمام مدارک باید مستقیما در سیستم پردازش پذیرش مک گیل بارگذاری شود.
 • داوطلب باید به صورت آنلاین فرم پذیرش را پر کند.
 • در صورت دریافت پذیرش و قبولی در مرحله اول ارائه اصل مدارک الزامی است.
 • برای شرکت در برخی رشته ها باید دو استاد معتبر دانشجو را تایید کنند که دانشگاه مک گیل در تماس مستقیم این تاییدیه را دریافت خواهد کرد.
 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از این دانشگاه با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.
۰۹۱۷۲۰۳۰۶۰۴ – ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نظرات بسته شده است.