دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو به عنوان بهترین و بزرگترین دانشگاه های کانادا و یکی از بهترین های آمریکای شمالی شناخته می شود. این رده بندی در حالی است که ایالات متحده امریکا در همسایگی این کشور یکی از قوی ترین و قدیمی ترین ساختارهای علمی در جهان را دارا است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ توسط پادشاهی انگلستان که آن زمان کانادا را تحت استعمار داشت تحت عنوان کالج کینگ (King’s College) ایجاد شد. پیش از سال ۱۸۵۰ دانشگاه به عنوان یک نهاد مذهبی تحت نظارت کلیسا قرار داشت و پس از ایجاد ساختار سکولار به صورت فعلی درآمد. این دانشگاه به عنوان بزرگترین مرکز علمی آمریکای شمالی پس از دانشگاه هاروارد محل وقوع اکتشافات و اختراعات بزرگ علمی جهان امروز بوده است. کشف انسولین در سال ۱۹۲۱ و سلول های بنیادین در سال ۱۹۶۳ دو اتفاق بزرگ جهان پزشکی بود که در دانشگاه تورنتو به وقوع پیوست.

دانشگاه تورنتو کانادا
یکی از سر در های ورودی  دانشگاه تورنتو

این دانشگاه در نزدیکی مرکز شهر تورنتو واقع شده است و دارای دو پردیس در شهر های می سی ساگا و اسکاربورگ است. محوطه ی دانشگاه شامل ۱۸۰ هکتار فضای اختصاصی می شود که مراکز علمی و سایر امکانات آموزشی، ورزشی و خوابگاهی را درون خود جای داده است. به عنوان برترین مرکز علمی کانادا این دانشگاه توانسته ۴ نخست وزیر کانادایی و تعدادی از رهبران جهان و همچنین ۱۰ برنده جایزه نوبل را تربیت کند. این دانشگاه نه تنها در زمینه پزشکی، ریاضیات و فیزیک سرآمد است و توانسته نخبگان و اکتشافات و اختراعات بزرگی را به جهان عرضه کند بلکه در عرصه هنر و علوم انسانی نیز دانشگاه صاحب نامی است. مکتب تورنتو که در زمینه نقد ادبی و تئوری ارتباطات در جهان شهره است از دانشگاه تورنتو آغاز گردیده است.

تحصیل در دانشگاه تورنتو

این دانشگاه تا به امروز توانسته حدود ۶۱۰ هزار نفر را به جامعه علمی جهان اضافه کند. و همه ساله پذیرای دانشجویان از اقصی نقاط جهان است. دانشگاه تورنتو با بیش از ۷۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و حدود ۳۰۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد علاقه مندی طیف گسترده ای از دانشجویان را شامل می شود. حضور ۱۵ هزار کادر علمی با تجربه و برجسته توان علمی و گرایش های متعدد تحصیلی را پوشش می دهد و برنامه های آموزشی دانشگاه را در صدر با کیفیت ترین موسسات علمی جهان نگه می دارد. حضور ۲۳ هزار دانشجو بین المللی از ۱۵۹ کشور جهان این دانشگاه را به مرکز بزرگ علمی برای تحصیل و تبادل نظرات مختلف تبدیل کرده است.

تحصیل ایرانیان در دانشگاه تورنتو

سالانه تعداد زیادی از ایرانیان علاقه مند به تحصیل در کانادا به این دانشگاه پا می گذارند. ایرانیان رتبه ۷ محصلان خارجی این مجموعه علمی را دارا هستند و نگاه مثبتی به حضور جوانان ایرانی در محیط علمی دانشگاه های مختلف کانادا به ویژه دانشگاه تورنتو وجود دارد. به منظور آشنایی علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه به معرفی این نهاد علمی و چگونگی دریافت پذیرش آن می پردازیم.

کیفیت تحصیلی دانشگاه تورنتو
به روز ترین امکانات آموزشی در دانشگاه تورنتو

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه تورنتو

  • کسب حداقل معدل ۱۵
  • مدارک تحصیلی: برای مقاطع لیسانس: مدارک دبیرستان و پیش‌دانشگاهی، برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری: مدارک لیسانس و فوق‌لیسانس
  • ارائه ریز نمرات
  • توصیه نامه: یک توصیه نامه از طرف اساتید دانشگاه شانس پذیرش شما را افزایش خواهد داد
  • انگیزه نامه: برای معرفی توانمندی ها و هدف و علت علاقه ی شما به تحصیل در رشته مورد نظر
  • پر کردن فرم پذیرش برای هر مقطع الزامی است
  • رزومه: شامل مهارت ها و سوابق شغلی شما و نشان دهنده ی لیاقت شما برای دریافت پذیرش
  • مدرک زبان: باید در یکی از آزمون های مورد تایید دانشگاه، نمره حد نصاب را دریافت کنید یا در غیر این صورت در آزمون زبان دانشگاه شرکت می کنید

فراموش نکنید کلیه مدارک ارائه شده به دانشگاه تورنتو باید به انگلیسی ترجمه شوند.

وجود بزرگترین کتابخانه های جهان در دانشگاه تورنتو

زمان مناسب برای اپلای

شرایط پذیرش و زمان ددلاین، در مقاطع و رشته های مختلف متفاوت است و باید مدارک مورد نیاز هر رشته را با دقت و کسب اطلاع از سایت دانشگاه تهیه نمایید.

پذیرش تا ۱ فوریه: علوم پرتوشناسی، پزشکی، پرستاری و حرکت‌شناسی، رشته های مهندسی و علوم کاربردی، رشته‌های دانشکده‌ علوم انسانی و ادبیات و تربیت‌بدنی

پذیرش تا ۱۵ ژانویه: رشته های هنری مانند طراحی و موسیقی و …

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو

در دانشگاه تورنتو برای تحصیل در هر رشته باید هزینه ی متفاوتی پرداخت کرد. ممکن است شما بتوانید با دریافت بورسیه های تحصیلی بخشی یا تمام این هزینه را پوشش دهید. به یاد داشته باشد هزینه های اعلامی شامل شهریه خالص تحصیل است و شما هزینه هایی برای استفاده از امکانات ورزشی و بیمه های مورد نیاز برای اقامت در کانادا را باید بپردازید. برای تحصیل در مقطع لیسانس شما باید حدود ۴۲٫۵ تا ۶۲ هزار دلار کانادا در سال بپردازید. تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز شامل هزینه ۸٫۵ تا ۳۲ هزار دلار است. هزینه زندگی در کانادا نیز نسبت به بسیاری از نقاط دنیا بالاتر است که البته اگر با هدف کار در کنار تحصیل به این دانشگاه پا می گذارید باید بدانید درآمد نیز به همین نسبت بالاتر است.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه تورنتو

دریافت بورسیه تحصیلی منوط به شرایط خاصی است و رقابت زیادی در بین دانشجویان برای دریافت این بورسیه ها وجود دارد. دریافت کمک هزینه تحصیلی به صلاحیت علمی و سابقه شما بستگی دارد و نوآوری ها و تحقیقات علمی در این امر نقش بسزایی خواهد داشت.

اقامت در خوابگاه های دانشجویی

اقامت در خوابگاه های دانشگاه نیز شامل هزینه می شود اما این هزینه از اجاره اتاق و آپارتمان در شهرهای کانادا کمتر است. خوابگاه های دانشگاه تورنتو ۶۵۰۰ نفر ظرفیت دارند و در محوطه دانشگاه واقع شده اند. سازمان های حمایتی دانشجویان و پردیس ها وظیفه مدیریت اقامتگاه های دانشجویی را به عهده دارند. دانشجویان می توانند در اتاق های ۱ تا ۴ نفره اقامت کنند و خوابگاه آقایان، بانوان و یا مختلط را انتخاب کنند. دانشجویان جدید امتیاز های ویژه ای برای دریافت خوابگاه دارند.

ادامه تحصیل در دانشگاه تورنتو

انتخاب دانشگاه تورنتو برای تحصیل

با توجه به اینکه این دانشگاه دارای رتبه ۶ در بین دانشگاه های جهان است، یکی از بهترین اهداف برای علاقه مندان به ادامه تحصیل است. برگزاری دوره های مختلف علمی، فراهم نمودن امکانات عالی آموزشی و توجه به رشد و توسعه علمی، محیط مناسبی برای دانشجویان رشته های مختلف فراهم نموده است. دریافت پذیرش دانشگاه تورنتو یکی از راه های دریافت ویزای کانادا و اقامت در این کشور است. وجود بنیه بالای علمی و کتابخانه های متعدد  و سایر امکانات آموزشی، پژوهشی راهگشای کسانی است که به موفقیت از راه تحصیل می اندیشند.

 

نظرات بسته شده است.