معرفی پنج دانشگاه در کانادا برای تحصیل در ترم ژانویه ۲۰۲۴

University of Guelph

دانشگاه دولتی گوئلف یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است که همیشه در ربته‌بندی های مختلف یکی از ۲۰ دانشگاه برتر در کشور کانادا و جزو ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار داشته است. این دانشگاه در شهر گوئلف استان انتاریو قرار گرفته که یکی از رو به رشدترین شهرهای این استان و یکی از ۱۰ مکان برتر کاناداست و به شهر موسیقی مشهور است. این دانشگاه یکی از بهترین سیستم های مسکن دانشجویی در کانادا را ارائه می دهد. کمپ دانشگاه ۳۳۰ هکتار می‌باشد که بالغ بر ۵۰۰۰ دانشجو را پوشش میدهد. این دانشگاه متشکل از ۷ دانشکده است و بیشتر از ۹۰ رشته ارائه می دهد.

شهریه

شهریه به طور متوسط شهریه برای مقطع کارشناسی برای دانشجویان تمام وقت بین‌المللی بین ۲۴۳۰۰ تا ۳۳۵۵۱ دلار کانادا در سال است. شهریه در هر ترم برای دانشجویان مقطع ارشد حدود ۷۶۴۳$ و در مقطع دکتری حدود ۷۳۶۶$ است.

University of Windsor

دانشگاه دولتی وینزور که جنوبی ترین دانشگاه استان انتاریو است، یکی از دانشگاه های جامع و تحقیقاتی است که سالیانه پذیرای ۴۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف است که ۵۲ درصد آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

شهریه

شهریه سالانه یک دانشجوی بین‌المللی مقطع کارشناسی به طور متوسط ۲۲۰۰۰ دلار می‌باشد و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار می‌باشد.

خوابگاه

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه ویندزور در پردیس اصلی دانشگاه و داخل محوطه دارای ۴ ساختمان تحت عنوان ALUMNI و CARTIER و LAURIER و ساختمان بخش غربی پردیس می‌گردد. هزینه حدودی اسکان برای هر سال تحصیلی بین ۵ تا ۸ هزار دلار کاناداست.

Concordia University

دانشگاه کنکوردیا در شهر مونترال استان کبک قرار دارد و جزو بهترین دانشگاه های کانادا و بین ۵۰۰ دانشگاه برتر در دنیاست. دانشگاه کنکوردیا با ۴۶۰۰۰ دانشجو و چهار دانشکده و یک مدرسه در ۳۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و در ۲۰۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و فرانسوی دانشجو می‌پذیرد.

شهریه

حداقل شهریه برای مقطع کارشناسی سالانه ۲۰ هزار دلار کاناداست. در مقطع ارشد شهریه در هر ترم حدودا بین ۶۸۰۰ تا ۹۸۰۰ دلار کاناداست و برای مقطع دکتری شهریه حدود ۶۳۰۰ دلار در هر ترم است.

 

Simon Fraser University

دانشگاه سایمون فریز در شهر ونکوور و در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و یکی از ۱۵ دانشگاه های معتبر پژوهشی کانادا محسوب می شود و در رتبه بندی Time رتبه ۵۰ را دارد. این دانشگاه اکنون دارای ۳ پردیس دانشگاهی، ۳۰۰۰۰ دانشجو، ۶۵۰۰ دانشکده و پرسنل و ۱۳۰,۰۰۰ فارغ التحصیل می باشد.

شهریه و خوابگاه

حداقل شهریه برای مقطع کارشناسی سالانه حدود ۳۰ هزار دلار کاناداست و هزینه ی خوابگاه سالانه حدود ۱۳ هزار دلار کاناداست.

 

Thompson Rivers University

دانشگاه تامپسون ریورز که پردیس اصلی آن در شهر Kamloops در استان بریتیش کلمبیاست بیش از ۱۴۰ دوره آموزشی حضوری و ۶۰ برنامه آموزشی مجازی را ارائه می دهد. رنکینگ این دانشگاه در کشور کانادا ۴۸ می باشد.

شهریه و هزینه ها

میانگین شهریه سال اول تحصیل دانشجویان بین المللی حدود ۲۰ هزار دلار کاناداست. بسته به رشته، طول دوره و مقطع تحصیلی که دارید، هزینه های متغییری نیز خواهید داشت. هزینه ۲هزار دلاری کتاب و تجهیزات دانشگاهی، هزینه ۵,۳۱۰ تا ۸,۴۰۰ دلاری خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی و هزینه ۴۸۳۵ دلاری خورد و خوراک، حمل و نقل و غیره نیز به آن اضافه می شود.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از این دانشگاه با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.
(ستاره دانش اعتماد پارس نمایندگی رسمی ویزا موندیال در شیراز است.)
۰۹۳۶۱۴۳۴۰۸۰– ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نظرات بسته شده است.