کار همزمان با تحصیل در کانادا

آیا شرایط کار دانشجویی در کانادا را می دانید؟ آیا میزان در آمد کار های دانشجویی در کشور کانادا را می دانید؟ در این نوشتار سعی کرده ایم در خصوص شرایط و میزان درآمد کار همزمان با تحصیل به تفصیل اطلاعات جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
اگرچه قبل از اخذ ویزای دانشجویی کانادا مدارکی دال بر اثبات تمکن مالی در حین تحصیل در کانادا باید ارائه شود ، اما به هر حال تحصیل در خارج از کشور هزینه بسیار زیادی دارد و کمی پول بیشتر این تجربه تحصیلی را برای شما لذت بخش تر خواهد کرد. با این حال دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی این امکان را فراهم ساخته تا در طول تحصیل خود در کانادا تحت ساعات و شرایط خاصی بتوانند کار کنند و قسمتی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. کار حین تحصیل در کانادا فرصتی برای کمک به ایجاد ارتباطات تجاری در آینده است و حتی پس از فارغ التحصیلی کمک می کند تا بتوان به کشور کانادا مهاجرت کرد.
برای دانشجویان بین المللی سه گزینه برای کار در حین تحصیل در کانادا وجود دارد که در ادامه به توضیح و شرایط هر کدام خواهیم پرداخت.

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895
[hm_title]
کار در پردیس دانشگاه[/hm_title]

این دسته از شغل ها محدود به محیط دانشگاه است و معمولا دانشجویانی که از نمرات بالایی برخوردار هستند به راحتی می توانند به این دسته از شغل ها که بیشتر شامل کارهای تحقیقاتی و آموزشی میشود، دستیابند. خیلی از دانشگاه های کانادا مسئولی دارند که در رابطه با پیدا کردن شغل مناسب در داخل دانشگاه به شما کمک می کنند. این دسته از کار ها معمولا به اجازه کار از سوی دولت کانادا نیازی ندارند و تنها شرط داشتن مجوز تحصیلی معتبر است.

[hm_title]
کار خارج از محوطه دانشگاه[/hm_title]

در این نوع شغل، دانشجو مجاز به کار برای بیست ساعت در طول هفته است. داشتن شماره بیمه اجتماعی موسوم به سین نامبر برای این نوع کار ضروری است که پس از ورود به کانادا باید دانشجو اقدام به دریافت آن کند.
به طور خلاصه واجد شرایط بدون برای کار خارج از محوطه دانشگاه بستگی به شرایطی دارد که در مجوز تحصیلی شما قید شده است. لازم به ذکر است که دانشجویان در طول تعطیلات بین ترم های تحصیلی مانند تعطیلات تابستان و زمستان میتوانند به صورت تمام وقت به کار بپردازند. بعد از اتمام تحصیلات در صورت تمایل به کار دانشجو باید مجوز کار دریافت کند.
در اینجا چند نمونه از مکان هایی که دانشجویان بین المللی می توانند به کسب درآمد بپردازند را بیان می کنیم:
در بانک ها به عنوان نمایندگان خدمات به مشتریان
رستوران ها به عنوان سرور، میزبان، آشپز
فروشگاه ها به عنوان نماینده خدمات مشتری، صندوقدار، طراح نمایشگاه فروشگاه، و غیره .

[hm_title]
مشغول شدن به کار تحت نام کارآموزی[/hm_title]

این نوع کار به دانشجویانی تعلق می گیرد که برنامه کارآموزی بخشی از رشته تحصیلی آن ها باشد و کمتر از نیمی از برنامه تحصیلی آن ها را پوشش دهد. این نوع برنامه کارآموزی دانشجویان را قادر می سازد تا کار حرفه ای را با کارفرمایان در زمینه های تحصیلات عالی خود انجام دهند و از حقوق نیز برخوردار شوند. در زیر معیارهای واجد شرایط برای مجوز کار برنامه های اجرایی یا کارآموزی بیان شده است:
دانشجویان باید اجازه تحصیل معتبر داشته باشند.
اشتغال آنها باید بخشی از برنامه تحصیلی آنها باشد و از طرف مقام رسمی دانشگاهی تایید شود.

[hm_title]
میزان درآمد حاصل از کار دانشجویی[/hm_title]

معمولا دستمزد کار های پاره وقت دانشجویی بر اساس ساعات کاری مصاحبه می شود که حدود ده تا ۱۲ دلار در ازای هر ساعت می باشد.

نظرات بسته شده است.