ترفند های کاهش هزینه های تحصیل در کانادا

مدیریت هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا همزمان با درس خواندن یکی از چالش های مهم برای ادامه مسیر است. برای مدیریت هزینه های تحصیل در کانادا و کاهش هزینه های زندگی ضمن رعایت سبک زندگی دانشجویی به موارد زیر توجه کنید:

– منابع درسی را ارزان تهیه کنید!

هزینه کتاب و سایر منابع درسی به رشته تحصیلی و دانشگاه شما بستگی دارد. تقریباً ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه در سال یک تخمین معقول برای کتاب دانشجویان کارشناسی است. برای کاهش هزینه های کتاب و سایر ملزومات درسی، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

– کتاب‌های دست دوم بخرید.

– خرید کتاب‌های درسی از خرده فروشان آنلاین که اجناسشان را با قیمت پایین‌تر از کتابفروشی دانشگاه می‌فروشند، گزینه خوبی است.

– دریافت نسخه الکترونیکی مطالب درسی، کتاب‌ها و مقالات از هزینه های شما کم می‌کند.

– به اشتراک گذاشتن کتاب‌های درسی با هم اتاقی‌ها یا همکلاسی‌ها و در مقابل قرض گرفتن این موارد، هزینه ها را به کمترین میزان ممکن می‌رساند.

– کتابخانه مدرسه خود را برای پیدا کردن منابع مورد نیازتان بررسی کنید.

– در صورت امکان از نسخه قدیمی‌تر کتاب‌های درسی استفاده کنید.

هزینه بیمه دانشجویی را کاهش دهید!

بسیاری از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی در کانادا، بیمه های دانشجویی شامل خدمات پزشکی و دندان پزشکی برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرند. اما اگر شما از طرف خانوده تان بیمه شده باشید، می‌توانید از پرداخت این هزینه صرف نظر کنید.

از تخفیفات دانشجویی در قیمت غذا استفاده کنید!

خیلی از رستوران‌ها و فروشگاه های مواد غذایی در روزهای خاصی، تخفیفات دانشجویی دارند. بعضی دانشگاه ها نیز یک برنامه غذایی مقرون به صرفه برای دانشجویان غیربومی در نظر گرفته اند.

گزینه های اقامت را بررسی کنید!

اگر قصد دارید در پردیس دانشگاهی یا خوابگاه زندگی کنید، هزینه های اقامت دانشجویی و برنامه غذایی را در وبسایت دانشگاه یا کالج خود بررسی کنید. معمولاً اقامت در اتاق‌های دو تا چند نفره ارزان‌تر از اتاق‌های تک نفره است. البته ممکن است زندگی خود را در خارج از خوابگاه دانشگاه انتخاب کنید. این می‌تواند به معنای زندگی با هم اتاقی، زندگی به تنهایی یا زندگی در کنار خانواده های متقاضی (که خواستار زندگی با دانشجویان خارجی هستند) باشد. هزینه زندگی خارج از خوابگاه دانشگاه به محل و منطقه بستگی دارد. به عنوان مثال، اجاره خانه دانشجویی در یک شهر کوچک در نوا اسکوشیا بسیار کمتر از اجاره خانه در مرکز شهر تورنتو است. درضمن هزینه گرما، برق، اینترنت و بیمه مستأجری را در نظر بگیرید. زندگی با هم اتاقی راهی برای کاهش تمام این هزینه ها است.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پذیرش از این دانشگاه با موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس در ارتباط باشید.
۰۹۱۷۲۰۳۰۶۰۴ – ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نظرات بسته شده است.