تحصیل در استرالیا

[hm_title]تحصیل در استرالیا[/hm_title]

آیا می دانید استرالیا دارای بالاترین تعداد دانشجویان بین المللی بسیاری جهت تحصیل در استرالیا است که بعد از بریتانیا و ایالات متحده دارای دانشجویان علاقمند به تحصیل در استرالیا است؟ بنابراین تعجب آور نیست که تحصیل در استرالیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر در جهان رتبه هفتم را دارد! در حقیقت، با بیش از ۲۲،۰۰۰ دوره و ۱۱۰۰ موسسه، تحصیل در استرالیا بالاتر از آلمان، هلند و ژاپن قرار گرفته و رتبه هشتم را در رتبه بندی سیستم های آموزش عالی ملی U21 در سال ۲۰۱۲ بدست آورد.
تحصیل در استرالیا در بین ۳۰ شهر برتر جهان دارای پنج شهری است که بر اساس ترکیب دانشجویی، هزینه مقرون به صرفه، کیفیت زندگی و فعالیت کارفرمایان، تمام عناصر مهم برای دانشجویان را هنگام انتخاب بهترین محل برای تحصیل در استرالیا ارائه میدهد. بیش از ۲۰۰ میلیون دلارنیز توسط دولت استرالیا هر ساله به بورس تحصیلی بین المللی ارائه می شود.
دانشگاه های استرالیا در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان در حوزه های مطالعات علوم طبیعی و ریاضی، زندگی و علوم کشاورزی، پزشکی بالینی و داروسازی و فیزیک برای تحصیل در استرالیا قرار دارند.

[hm_text]

درباره استرالیا:

[/hm_text]

استرالیا یکی از قدیمی ترین توده‌های زمینی دنیا است. بزرگترین جزیره مسکونی روی زمین است و ششمین کشور بزرگ دنیا. استرالیا همچنین با داشتن تنها ۶ درصد زمین‌های قابل کشاورزی یکی از خشک‌ترین کشورها است. مسافت‌ها زیاد هستند و دیدارکنندگان اغلب از بزرگی کشور و اینکه مسافرت از یک شهر به شهر دیگر چقدر طول می‌کشد شگفت زده می‌شوند. پرواز بین سیدنی و پرت تقریبا ۵ ساعت طول می‌کشد. استرالیا از نظر مساحت تقریبا به اندازه آمریکا، بزرگتر از دو برابر هندوستان و و ۳۲ برابر انگلیس است.
ساکنان اولیه استرالیا مردم بومی (ابوریجینال) بین حدود ۴۰ هزار تا ۶۰ هزار سال پیش در استرالیا آغاز به زندگی کرده‌اند و هنوز نیز در این کشور حضور دارند و جمعیتی در حدود ۵۰۰ هزار نفر دارند. سایر مردم استرالیا مهاجر ها یا فرزندان مهاجر هایی هستند که از بیش از ۲۰۰ کشور دنیا به استرالیا مهاجرت کرده‌اند. در سال ۱۹۴۵ جمعیت استرالیا ۷ میلیون نفر بود. امروز جمعیت استرالیا در حدود ۲۲ میلیون نفر است که نیمی از آنها یا خودشان به استرالیا مهاجرت کرده‌اند یا پدر و مادری دارند که پیش از این به استرالیا مهاجرت کرده‌اند و اکنون در استرالیا اقامت دارند.

ساکنان استرالیا مردمانی هستند که فارغ از مذهب و نژاد و قومیت و جایگاه اجتماعی شان، در کنار یکدیگر با آرامش و شادی زندگی می‌کنند. آنها که به استرالیا مهاجرت کرده‌اند اغلب پیشینه‌های فرهنگی و مذهبی بسیار متفاوتی دارند. اما به خوبی در استرالیا سکونت کرده‌اند و به جامعه وسیع‌تر پیوسته‌اند. در چارچوب قوانین استرالیا تمام استرالیایی‌ ها حق دارند که فرهنگ و باورهای خود را آزادانه ابراز کنند. در عین حال از همه انتظار می‌رود که به اصول و ارزش‌های مشترکی که روش زندگی استرالیا را پشتیبانی می‌کند احترام بگذارند و پایبند باشند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ساکنان استرالیا نه تنها گستردگی فرهنگی آنها است، بلکه اتحاد و تعهد بی‌چون و چرای آنها به استرالیا و ارزش‌ حاکم بر آن است. استرالیایی‌ها تفاوت‌های شخصی را به نفع زندگی و اقامت همسایه‌وار با یکدیگر کنار می‌گذارند.

استرالیا از لحاظ جنبه های گوناگون فرهنگی، آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی و تاریخی ، متنوع و به نوعی منحصر به فرد است. استرالیا را اغلب با عنوان “کشور خوش اقبالی” یاد می کنند زیرا مردم این کشور از زندگی مرفهی برخوردارند و به خدمات درمانی، بهداشتی و آموزشی با کیفیت عالی دسترسی دارند. استرالیا دارای سواحل بی نظیر، طبیعت بکر و فضای سبز گسترده‌ای می‌باشد. بنابراین جای تعجب نیست که این کشور همواره پذیرای هزاران مهاجری بوده است که آن راجهت اقامت خود برگزیده و زندگی شاد و رضایت بخشی را برای خود رقم زده اند.

[hm_text]

فرهنگ استرالیا:

[/hm_text]

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

فرهنگ استرالیا همانند وسعت این کشور، گسترده و متنوع است. استرالیا کشوری چند فرهنگی و چندملیتی است که آثار آن در خوراک، شیوه زندگی، رسوم و تجربیات فرهنگی این کشور نمود پیدا کرده است. استرالیا میراث گرانبهایی را از مردم بومی این سرزمین به ودیعه گرفته است. میراثی که نقش تعیین کننده ای در سیمای فرهنگی این کشور ایفا می کند.

[hm_spacer height=”20″]

جمعیت استرالیا

جمعیت استرالیا در جولای سال ۲۰۱۲، حدود ۲۲ میلیون نفر اعلام شده است. ایالاتی که بیشترین جمعیت را در خود جای داده اند عبارتند از: نیو سات ولز (New South Wales)و ویکتوریا (Victoria). سیدنی مرکز نیو سات ولز(New South Wales)و ملبورن مرکز ایالت ویکتوریا(Victoria)نیز بزرگترین شهر های استرالیا محسوب می شوند. جمعیت استرالیا در منطقه ساحلیان از آدلاید(Adelaide)تا کینز(Cairns)متمرکز شده است و تراکم جمعیت کمتری در پرت (Perth)واقع در غرب استرالیا دیده می شود.

آب و هوا

اکثریت مردم استرالیا در بیشترین روزهای سال آب و هوای معتدلی را تجربه می کنند. ایالت های شمالی استرالیا معمولاً همیشه گرم هستند؛ در حالیکه ایالت های جنوبی زمستان های سردی دارند که البته به ندرت دما به زیر صفر می رسد. در فصل زمستان، بارش برف در کوه های مرتفع، امکان ورزش اسکی را در پیست های اسکی جنوب ایالت های نیو سات ولز و ویکتوریا فراهم کرده است.

موقعیت جغرافیایی

استرالیا کوچکترین قاره و بزرگترین جزیره دنیا با مساحت ۷،۶۸۲،۳۰۰ کیلومتر مربع ،ششمین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود.
قاره استرالیا بین اقیانوس های هند و آرام واقع شده است. عرض استرالیا )از غرب به شرق۴،۰۰۰( کیلومتر و طول آن)از شمال به جنوب۳،۲۰۰(کیلومتر است. طول خط ساحلی این قاره نیز ۳۶،۷۳۵کیلومتر می‌باشد. کانبرا پایتخت استرالیاست و با جمعیتی حدود ۳۶۰هزار نفر تقریباً در میانهٔ مسیر دو شهر بزرگ استرالیا یعنی ملبورن و سیدنی واقع شده است.

تاریخ

بومیان استرالیا اولین ساکنان این کشور بوده اند که تصور می شود حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار سال پیش از نقاط نامشخصی در آسیا به این قاره مهاجرت کرده اند. در حالیکه کاپیتان جمیز کوک به عنوان کاشف اروپایی قاره استرالیا در سال ۱۷۷۰ شناخته می شود، تصور می شود که فردی پرتغالی برای اولین بار این کشور را دیده است. این در حالی است که هلندی ها مناطق ساحلی استرالیا را در دهه ۱۶۴۰ کاوش کرده اند.
در ژانویه سال ۱۷۸۸، اولین ساکنان اروپاییِ استرالیا با اولین ناوگان به فرماندهی کاپیتان “آرتور فلیپ” وارد خلیج بوتانی شدند. این کشور در ابتدا مستعمره ای بود که جنایتکاران به آن فرستاده می شدند و در دهه ۱۸۳۰ تعداد ساکنان این کشور افزایش یافت. نقل و انتقال محکومان به مستعمرات شرقی و غربی به ترتیب در سال های ۱۸۵۲ و ۱۸۶۸ممنوع شد.

سیستم قضائی

استرالیا تابع نظام دولتی و قانون Westminster است که از دوران حکومت بریتانیایی ها به ارث رسیده است.
دو حزب اصلی سیاسی و تعدادی از احزاب کوچک تر، مجلس مشترک المنافع استرالیا را تشکیل می دهند و هر ایالت و منطقه توسط دولت خاص خود اداره می شود.

کار در زمان تحصیل

ممکن است بخواهید در حین تحصیل در استرالیا به یک کار نیمه وقت بپردازید تا بخشی از هزینه های زندگی تامین شود و در منطقه تحصیلی خود تجربه کسب کنید.بیشتر ویزاهای دانشجویی اجازه می دهد تا هر دو هفته تا ۴۰ ساعت کار کنید

استرالیا دارای طیف وسیعی از صنایع است و بسیاری از آنها دارای فرصت های شغلی نیمه وقت هستند، از جمله:

[hm_lists style=”blue_square_arrows”][hm_lists_row]خرده فروشی – سوپر مارکت ها، ادارات و فروشگاه‌های پوشاک.[/hm_lists_row][hm_lists_row]مهمانداری – کافه ها، کافه ها و رستوران ها.[/hm_lists_row][hm_lists_row]گردشگری – هتل ها و متل ها.[/hm_lists_row][hm_lists_row]کشاورزی – کشاورزی و میوه گیری.[/hm_lists_row][hm_lists_row]فروش و فروش تلفنی.[/hm_lists_row][hm_lists_row]منشیگری.[/hm_lists_row][hm_lists_row]معلم خصوصی.[/hm_lists_row][/hm_lists][hm_text]

هزینه های تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی (مجردی) در استرالیا سالانه ۱۸۰۰۰$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان متاهل باید سالانه ۷۰۰۰$ به ازای همسر و ۴۰۰۰$ به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنند. در استرالیا در ازای پولی که می پردازید، بیشترین بهره را می برید.
ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از خیلی دیگر از نقاط جهان است و مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.

[/hm_text]

اگر دارای مدارک تحصیلی / تجربه کاری حرفه ای هستید، ممکن است بتوانید کار نیمه وقت در زمینه حرفه خود داشته باشید.

هزینه های تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی (مجردی) در استرالیا سالانه ۱۸۰۰۰$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان متاهل باید سالانه ۷۰۰۰$ به ازای همسر و ۴۰۰۰$ به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنند. در استرالیا در ازای پولی که می پردازید، بیشترین بهره را می برید.
ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از خیلی دیگر از نقاط جهان است و مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.

یک دانشجوی خارجی سطح متوسط حدود ۳۶۰$ در هفته می پردازد. این مبلغ شامل موارد زیر است:

[hm_lists][hm_lists_row title=”خوابگاه”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”غذا”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”پوشاک”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”تفریحات”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=” حمل و نقل”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”تلفن”][/hm_lists_row][/hm_lists]

به خاطر داشته باشید که این مبلغ بسته به محل زندگی، شیوه زندگی و حتی رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. بهتر است بدانید یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد هزینه های زندگی ، صحبت کردن با مشاوران دانشگاه مورد نظر است.
شهریه دانشگاه ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی
به عنوان یک دانشجوی خارجی، شهریه دانشگاه خود را باید پیش از شروع هر ترم بپردازید. آگاه باشید که برخی موسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز دارند، مانند: کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما هستند و برخی هزینه ها نیز مانند خرید کتاب و نوشت افزار عمومی می باشند. بیشترین اطلاعات را در این زمینه می توانید از موسسه آموزشی خود دریافت کنید.

[hm_title type=”normal_title”]
هزینه های تحصیلی[/hm_title][hm_lists][hm_lists_row title=”مدارس دولتی “]بین ۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار در سال[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”مدارس خصوصی “]بین ۱۷۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”پیش دانشگاهی “](طول دوره یک تا دو سال) ۱۴۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه (غیر پزشكی) شامل کارشناسی (طول دوره از ۳ تا ۵ سال)، كارشناسی ارشد (طول دوره از ۱ تا ۳ سال) و دکتری (طول دوره از ۳ تا ۵ سال ) “]غیره بین ۱۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار در سال[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه (پزشكی) شامل دوره عمومی و دندانپزشکی (طول دوره از ۴ تا ۷ سال) “]بین ۳۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دوره های زبان “]از ۳۰۰ دلار در هفته[/hm_lists_row][/hm_lists]

تقریبا تمامی دانشگاه های استرالیا از خوابگاه های مناسب برخوردار هستند.
به خاطر داشته باشید که دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته و به صورت نامحدود در تعطیلات، کار دانشجویی داشته باشند.

[hm_title type=”normal_title”]مدارک دانشگاهی[/hm_title]

فوق دیپلم: فوق دیپلم یک مدرک ۲ ساله پس از سال ۱۲ یا معادل آن یا گواهینامه های III یا IV می باشد. این یک مدرک آموزش عالی است که از نظر زمانی کوتاه تر است و نقطه ی خروجی است در سطحی پایین تر، یا می تواند یک مسیر کاملا حساب شده به سمت مقطع لیسانس برای تحصیلات عمیق تر و آماده سازی حرفه ای یا مسیری به سمت دیپلم حرفه ای برای قابلیت های مربوط به صنعت باشد.
مدرک کارشناسی: مدرک کارشناسی مدرک پایه ی دانشگاه است و الزام اساسی برای ورود به صنعت می باشد. بعضی صنایع ممکن است به عنوان شرط ورود، آموزش های فنی و حرفه ایِ اضافی درخواست کنند.
گواهینامه های تحصیلات تکمیلی
برای کسب این گواهینامه باید به ۶ ماه تحصیل پس از یک برنامه ی کارشناسی یا در جهت توسعه ی دانش فنی و حرفه ای و مهارت در یک حوزه ی حرفه ای جدید پرداخت.
دیپلم تحصیلات تکمیلی: آموزش های ارائه شده در این سطح، مهارت های فردی کسب شده در مقطع کارشناسی را توسعه می دهند یا مهارت و دانش فنی و حرفه ای را در یک زمینه ی حرفه ایِ جدید ارتقا می بخشند. این دیپلم می تواند به عنوان تخصص بیشتر در یک نظام و دانشی منسجم توصیف شود و عموما طول دوره ی آن ۱۲ ماه است.
مدرک کارشناسی ارشد
مدارک کارشناسی ارشد شامل ارتقای مهارت های حرفه ایِ خاص و مهارت های فنی و حرفه ای می باشد. مدرک کارشناسی ارشد اصولا حاصل پژوهش یا دروس ترمی یا ترکیبی از این دو می باشد. تحصیل شامل دستیابی به درک عمیقی از یک حوزه ی خاص دانش می شود که عموما با تحقیقات مستقل حاصل می شود.
کسب مدرک کارشناسی ارشد یک سال پس از دریافت مدرک کارشناسیِ ممتاز و یا دو سال پس از مدرک کارشناسی وقت می گیرد.
مدرک دکتری
مدرک دکتری بالاترین مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های استرالیا است و عموما تکمیل این دوره ۳ سال وقت می گیرد. هرچند این یک مدرک پژوهشی است، برخی از برنامه ها ممکن است مؤلفه ی درسی هم داشته باشند. در مدرک دکتری ۳ مؤلفه وجود دارد: یک بررسی جستجوگرانه، آزمایشگاهی یا بررسی سیستماتیک حوزه ی از دانش، یک پروژه ی تحقیقاتی که منجر می شود به تولید سهم قابل توجهی از دانش و درک و یک پایان نامه ی قابل توجه و مرتب و منظم است.
تقویم تحصیلی
کلاس های دانشگاه از اوایل ماه مارس تا اواخر نوامبر جریان دارند. هرسال به دو ترم تقسیم می شود. با این حال بعضی مراکز دوره های سه ماهه ارائه می کنند و یا از ماه دسامبر تا فوریه مدارس تابستانه برگزار می کنند. سایت های دانشگاه های استرالیا لیستی از تاریخ ترم های دانشگاه ها ارائه می دهند.
دانشجویان ترمیِ لیسانس و فوق لیسانس در اول سال برای دوره های خود ثبت نام می کنند. دانشگاه های استرالیا این اجازه را می دهند که برای بعضی دروس، بین سال (حوالی ماه جولای) نیز ثبت نام کنید. بسته به هر دوره، تاریخ شروع متغیر است.
دانشجویان مقطع دکتری یا دیگر مقاطع تحقیقاتی کارشناسی ارشد احتمالا قادر خواهند بود که با مذاکره با مسئول آموزش خود، یک تاریخ آغاز جایگزین تعیین کنند.
مطالعات پایه در مقاطع مختلفی از سال دانشجو می پذیرند.

[hm_title type=”normal_title”]دانشگاه های استرالیا[/hm_title]

استرالیا دارای ۳۸ دانشگاه دولتی و ۲ دانشگاه خصوصی بوده که در قالب گروه بندی های مختلف مانند دانشگاه های گروه ۸، دانشگاه های گروه ۲۱ و غیره به ارائه دوره های آموزش عالی می پردازند. یکی از این تقسیم بندی های مهم دانشگاه های گروه هشت، شامل ۸ دانشگاه برتر استرالیا می باشد. به طور کلی تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاه های استرالیا ارائه می شوند به گونه ای که رشته هایی از قبیل مهندسی٬ تجارت و بازرگانی در همه دانشگاه ها وجود داشته اما رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دیگر رشته های علوم سلامت تنها در برخی دانشگاه ها در اختیار متقاضیان قرار می گیرند. لازم به ذکر است که برخی رشته های منحصر بفرد نیز در دانشگاه ها ارائه می شوند. شرایط ورود به رشته ها یکسان در دانشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد. دانشگاه ها در ایالت های مختلف استرالیا پراکنده اند به طوری که در هر ایالت حداقل یک دانشگاه گروه ۸ و چندین دانشگاه تراز اول دیگر وجود دارد. برخی دانشگاه ها نیز دارای پردیس های اختصاصی خود در ایالت های مختلف می باشند.
دانشگاه های استرالیا از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می باشند به گونه ای که برترین دانشگاه های استرالیا در میان ۲۰ دانشگاه جهان و مابقی آن ها در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند. هر دانشگاه در ارائه برخی از رشته های تحصیلی سرآمد می باشد، طوری که ممکن است رتبه یک رشته تحصیلی در یک دانشگاه غیر گروه ۸ بسیار بالاتر از همان رشته در دانشگاهی از گروه ۸ باشد. بنابراین نمی توان ادعا نمود که دانشگاه های گروه ۸ در ارائه تمامی رشته های تحصیلی بهترین می باشند. تمامی دانشگاه های استرالیا شهریه دریافت می نمایند که می تواند براساس رشته و مقطع تحصیلی متفاوت باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه ها تعدادی بورسیه تحصیلی نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

[hm_title type=”normal_title”]لیست دانشگاه های استرالیا[/hm_title][hm_lists][hm_lists_row title=”دانشگاه ملی استرالیا”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه سیدنی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه نوتردام”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه ملبورن”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه کوئینزلند”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه موناش”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه نیو سوث ویلز”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه آدلاید”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه استرالیای غربی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه مک کواری”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه سلطنتی فناوری ملبورن – آر ام آی تی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه فناوری سیدنی – یو تی اس”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه لاتروب”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه فناوری کرتین”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه فناوری کوئینزلند”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه فناوری سوئین برن”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه ولونگونگ”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه کانبرا”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه فلیندرز”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه استرالیای جنوبی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه نیوکاسل”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه دیکین”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه گریفیث”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه سیدنی غربی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه جیمز کوک”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه تاسمانیا”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه نیوانگلند”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه چارلز استارت”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه مرداک”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه کاتولیک استرالیا”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه سان شاین کوست”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه سادرن کراس”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه بالارات”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه کوئینزلند مرکزی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه ادیث کوان”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه کوئینزلند جنوبی”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه چارلز داروین”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه ویکتوریا”][/hm_lists_row][hm_lists_row title=”دانشگاه باند”][/hm_lists_row][/hm_lists]
[hm_title]تحصیل در رشته پزشکی[/hm_title]

چنانچه با مدرک دیپلم خود با قصد تحصیل در این رشته ها به استرالیا می روید، ابتدا باید وارد یک دوره کارشناسی عمومی رشته های علوم سلامت شوید. دوره کارشناسی ۳ ساله یا ۴ ساله است. پس از آن وارد دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پزشکی و دنداپزشکی می شوید. هزینه تحصیل در این دوره ها نسبتآ بالاست و سالانه ۳۰۰۰۰$ تا ۶۰۰۰۰$ استرالیا می باشد و بایستی امتحان ورودی گمست را پاس نمایید.
مدارک لازم درصورتی که با مدرک دیپلم خود اقدام می کنید:
مدرک پیش دانشگاهی و دبیرستان به همراه مدرک آیلتس. مسلما هرچه معدل درسی شما بالاتر باشد شانس ورود به دانشگاه های بهتر نیز بیشتر خواهد بود. برای ورود به دانشگاه های گروه هشت دوره پیش دانشگاهی را باید در مراکز پیش دانشگاهی این دانشگاه ها بگذرانید.

[hm_title]روند درخواست[/hm_title]
[hm_lists][hm_lists_row title=”درخواست دادن برای دوره های کارشناسی”]برای ورود به دوره های کارشناسی در استرالیا، نیاز به یک گواهی ارشد متوسطه از آموزش و پرورش استرالیا (سال ۱۲) یا معادل آن در کشورهای دیگر خواهید داشت. برخی از دروس کارشناسی نیز ممکن است پیش نیازهایی داشته باشند.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”درخواست دادن برای دوره های تحصیلات تکمیلی”]برای اخذ پذیرش برای فوق لیسانس نیازمند حداقل مدرک کارشناسی می باشد. دوره ی فوق لیسانس یا یک سال پس از مدرک کارشناسیِ ممتاز و یا دو سال بعد از مدرک کارشناسی به طول می انجامد.[/hm_lists_row][/hm_lists][hm_title]دریافت فرم درخواست[/hm_title]

راه معمول برای درخواست، تکمیل پرونده ی درخواست و ارسال آن به صورت آنلاین می باشد. در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن آنلاین مشکلی داشتید و نیاز به تهیه فرم های پذیرش دارید، دو راه برای دریافت فرم درخواست وجود دارد:
– از طریق ایمیل تقاضای فرم درخواست کنید: می توانید از طریق سایت هر دانشگاه تقاضای فرم درخواست کنید. اکثر دانشگاه ها فرمی روی سایت خود دارند که می توان برای تقاضای مواد برنامه، به صورت آنلاین آن را پر کرد.
– از سایت دانشگاه دانلود کنید: خیلی از دانشگاه ها نسخه ای از فرم های درخواستشان را که قابل دانلود و پرینت کردن است بر روی سایت قرار می دهند. از این فرم ها همانند فرم های عادی می توان برای درخواست استفاده کرد.
گروه مشاورین پارس ویزا با کادر مجرب حقوقی اماده ارائه خدمات به شما متقاضیان محترم میباشد.

[hm_title]امتحانات اصلی[/hm_title]
[hm_lists][hm_lists_row title=”IELTS”]آزمون آیلتس توانایی ارتباط به زبان انگلیسی را از طریق چهار مهارت “گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن” می سنجد و مختص افرادی است که قصد تحصیل یا کار در مناطق انگلیسی زبان را دارند.
شما می بایست برای گذراندن آزمون IELTS، قبل از زمان برگزاری آن به یک مرکز آزمون تقاضا بدهید.
[/hm_lists_row][/hm_lists]

مدارک اصلی مورد نیاز
دوره ی کارشناسی یا آموزش های فنی و حرفه ای (مدرک یا گواهینامه)
کپی تمام ریز نمرات تحصیلی و یا تجارب کاری تان که توسط یک شخص مرتبط تأیید شده؛ برای مثال نمرات دبیرستان که توسط مدیر مدرسه تأیید شده است. اگر مدارک شما به زبانی غیر از انگلیسی است، ترجمه ی رسمی هم نیاز می باشد.
– مدارک زبان انگلیسی نظیر نمرات آزمون IELTS و….
– اگر شما برای واحد هایی که قبلا گذرانده اید، درخواست قبول واحد دارید، باید قسمت انتقال واحد ها را در فرم درخواست کارشناسی مطرح کنید. جهت حمایت از تقاضای خود برای قبول این واحد ها، به مدارکی نیاز دارید که شامل ریز نمرات تایید شده و رسمی از دروس گذرانده شده یا نتایج مقاطع تحصیلیِ قبل می باشد، به علاوه کپی سر فصل های دروس.

دوره ی کارشناسی ارشد با نظام ترمی
کپی تمام ریز نمرات و مدارک تحصیلی و یا تجارب کاری تان که توسط یک شخص مرتبط تأیید شده، برای مثال ریز نمرات تحصیلی شما که توسط رئیس آموزش دانشگاهتان تأیید شده است. اگر مدارکتان به زبانی غیر از انگلیسی است، یک نسخه ترجمه ی رسمیِ تأیید شده باید تهیه کنید.
– مدارک زبان انگلیسی نظیر نمرات آزمون IELTS و….
دوره ی کارشناسی ارشد با نظام تحقیقاتی
کپی تمام ریز نمرات و مدارک تحصیلی و یا تجارب کاری تان که توسط یک شخص مرتبط تأیید شده، برای مثال ریز نمرات تحصیلی شما که توسط رئیس آموزش دانشگاهتان تأیید شده است. اگر مدارکتان به زبانی غیر از انگلیسی است، یک نسخه ترجمه ی رسمیِ تأیید شده باید تهیه کنید.
– مدارک زبان انگلیسی نظیر نمرات آزمون IELTS و….
– رزومه (CV) که جزئیات تحصیل و کار و پیشینه ی شخصی تان را بیان کند.
– طرحی اجمالی از پژوهشی که انجام خواهید داد.
– شواهدی مبتنی بر توانایی مالی، نظیر بورس های تحصیلی، کمک مالی از طرف دولت کشورتان، و یا وضعیت مالی خود.

[hm_title]بورس وکمک های مالی[/hm_title]

بورس های تحصیلی
بورس های تحصیلی استرالیا Australian Scholarships کمک هزینه های تحصیلی در قالب بورس را گرد هم آورده است. بورس های تحصیلی مربوط به کشور های آسیایی، و شرق میانه توسط آژانس توسعه ی بین المللی استرالیا (AusAID) و وزارت آموزش و پرورش، استخدام و روابط محل کار (DEEWR) استرالیا اداره می شوند.
بورس های توسعه ی استرالیا (Australian Development Scholarships) برای بر طرف نمودن نیازهای دراز مدت توسعه در کشورهای شریک استرالیا اعطا می شوند، نیاز هایی از قبیل بهبود وضع حاکمیت، رشد اقتصادی و توسعه ی انسانی. ADS مهارت ها و دانش لازم را برای افراد فراهم می کند تا برای توسعه ی کشور خود، از طریق اخذ مدارک عالی از نهادهای استرالیا، تغییر و نفوذی اِعمال کنند.
بورس تحصیلی Endeavour Awards : دولت استرالیا یک کمک هزینه ی رقابتی بین المللی و براساس شایسته سالاری تحت عنوان بورس های Endeavour اعطا می نماید و موقعیت هایی را برای شهروندان آسیا، اقیانوس آرام و نواحی شرق میانه فراهم می کند تا بتوانند مطالعه و تحقیق کرده و به پیشرفت های حرفه ای در استرالیا دست یابند. این پاداش ها همچنین برای افراد استرالیایی نیز فراهم شده است تا در خارج از مرزهای این کشور به چنین فعالیت هایی بپردازند. تعداد کمتری از این بورس ها هم برای شهروندان اروپایی و آمریکایی در نظر گرفته شده است. این برنامه برای افراد موقعیتی فراهم می کند تا در مقام دانشگاهی یا حرفه ای خود پیشرفت کنند.

[hm_title]اطلاعاتی در مورد ویزا[/hm_title]

ویزای دانشجویی
ویزای دانشجویی تنها در صورتی اعطا می شود که الزامات ویزا و شرایط آن را برای حضور و عملکرد تحصیلی که پس از ورودتان به استرالیا محقق می شود برآورده کنید. برای جلوگیری ار کنسل شدن ویزایتان باید شرایط خواسته شده را برآورده نمایید.

بسته به دوره ی آموزشی که در استرالیا طی خواهید کرد باید برای نوع مناسب ویزا درخواست بدهید:

[hm_lists][hm_lists_row title=”English Language Intensive Courses for Overseas Students, ELICOS”]درخواست برای دوره های فشرده زبان انگلیسی که شما را هدایت می کند به سمت گواهی های I، II، III یا IV یا اینکه منجر به هیچ گواهی استرالیایی خاصی نمی شود.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”Primary or secondary school course”]درخواست برای دوره های ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان و برنامه های تبادلی تأییده شده مربوط به دبیرستان[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”Vocational education and training”]درخواست برای گواهی های I، II، III یا IV ( به جز ELICOS)، دیپلم، دیپلم پیشرفته، گواهینامه ی فنی و حرفه ای یا دوره های دیپلم فنی و حرفه ای.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”Higher education”]درخواست برای تحصیلات لیسانس، فوق دیپلم، گواهی کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس های ترمی (واحدی).[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”Higher education”]درخواست برای کارشناسی ارشد پژوهش محور یا تحصیلات دکتری.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”Non-award”]درخواست برای تحصیلات پایه یا دیگر دوره های تمام وقت یا دوره هایی که منجر به دریافت مدرکی از طرف دولت استرالیا نمی شود.[/hm_lists_row][hm_lists_row title=”Student Guardians”]والدین یا اقوام می توانند به عنوان حامی دانشجویی که در حال تحصیل در استرالیا است، برای دریافت ویزا اقدام کنند.[/hm_lists_row][/hm_lists]
[hm_title]مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی استرالیا[/hm_title]

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا
تهیه فیش سفارت
اصل و کپی پاسپورت
اصل و ترجمه شناسنامه
اصل مدرک IELTS
نامه ی پذیرش تحصیلی (Offer letter)
گواهی الکترونیکی ثبت نام (eCoE)
ترجمه ریزنمرات و دانشنامه
چهار عدد عکس پاسپورتی
مدارک مالی مورد نیاز
گواهی سوابق کاری رزومه (CV)
نامه ی انگیزه ی تحصیلی (Statement Of Purpose (SOP
ترجمه ی کارت پایان خدمت
ترجمه ی سند ازدواج
تکمیل فرم های مربوطه (توسط مؤسسه)

آدرس سفارت استرالیا در تهران
خيابان خالد استانبولی، خيابان بيست و سوم، پلاک ۱۳
شماره‌های تماس
فکس۱: ۰۲۱-۸۸۷۲۰۴۹۰
فکس۲: ۰۲۱-۸۸۷۲۰۴۸۴
تلفن۱: ۰۲۱-۸۸۷۲۴۴۵۸
تلفن۲: ۰۲۱-۸۸۷۲۴۴۵۷
تلفن۳: ۰۲۱-۸۸۷۲۴۴۵۶
تلفن۴: ۰۲۱-۸۳۸۶۳۶۶۶

[hm_title]تحصیل در کالج های استرالیا[/hm_title]

دانش آموزانی که سال نهم را به پایان رسانده اند می توانند به راحتی در کالج های معروف کشور استرالیا وارد شوند و همینطور دانش آموزان در این مقطع می توانند والدین خود را تا اتمام سن ۱۸ سال در کنار خود داشته باشند.

کالج های کشور استرالیا به جز تحصیل به تمام حالات پرورشی دانش آموزان می پردازند و همچنین بهترین خدمات آموزش و امکانات ورزشی و تفریحی را ارائه می دهند. دانش آموزان در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزش و همچنین گرایش های تحصیلی در این کالج ها، استعدادیابی می شوند.

کالج های استرالیا شامل کالج های خصوصی و دولتی می شوند که کالج های خصوصی بهترین خدمات آموزشی را ارائه می دهند. هزینه تحصیل در کالج های استرالیا سالانه بین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا محاسبه می شود و هزینه زندگی در سال حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا می باشد.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا [/hm_title]

مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور استرالیا، حدود ۳ سال است و دانشجویان باید ۱۴۴ واحد درسی را پاس کنند همچنین دانشجویان ممتاز می توانند در مقطع کارشناسی در دوره honors استرالیا شرکت کنند که مقطع لیسانس ۴ سال طول می کشد و معادل سال اول مقطع کارشناسی ارشد است که در این صورت دوره کارشناسی ارشد آنها یک ساله می شود. در این دوره، دانشجویان باید ۲۴ واحد درسی را پاس کنند و یک پایان نامه نیز تحویل دهند.

شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی، برای رشته های مثل: حقوق، هنر، اقتصاد و …. شهریه سالانه حدود ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار است و برای رشته هایی مثل: پزشکی، مهندسی ، علوم پایه و…. که نیاز به کار کارگاهی و آزمایشگاهی دارند، شهریه سالانه حدود ۲۲۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ دلار می باشد که این هزینه ها برای دانشگاه های ممتاز است. دانشجویان در این مقطع در استرالیا می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ یورو در هفته دریافت کنند که این مبلغ می تواند نیمی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند.

[hm_title]تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا[/hm_title]

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های استرالیا به دو صورت شرکت در کلاس های درس همراه با ارائه پایان نامه یا تنها شرکت در کلاس های درس و یا انجام تحقیق امکان پذیر است. دانشجویانی که می خواهند به روش شرکت در کلاس های درس و ارائه پایان نامه ادامه تحصیل دهند باید ۲۴ واحد درسی را پاس کنند و یک پایان نامه نیز تحویل دهند و دانشجویانی که به روش تحقیق و پژوهش می خواهند ادامه تحصیل دهند باید در طول یک سال روی موضوعی که دانشگاه آن را تایید کرده کار کنند و به صورت یک پایان نامه تحویل دهند . همچنین دانشجویانی که می خواهند روش فقط شرکت در کلاس های درس را انتخاب کنند باید ۴۸ واحد درسی را در یک سال پاس کنند و در امتحانات پایان دوره شرکت کنند و با دریافت نمره قبولی، مدرک خود را بگیرند ولی این دانشجویان نمی توانند مستقیما وارد مقطع دکترا شوند و باید حتما یک پایان نامه ارائه دهند. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های استرالیا می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۳۰۰ دلار حقوق بگیرند که می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند. حداقل نمره زبان برای ورود به دانشگاه های استرالیا برای مقطع کارشناسی ارشد، ۶ و نیم و یا در برخی ۷ می باشد.

[hm_title]تحصیل در مقطع دکترا یا PHD استرالیا[/hm_title]

مقطع دکترا در دانشگاه های کشور استرالیا حدود ۳ تا ۴ سال می باشد و دانشجویان باید یک پروژه هم به دانشگاه تحویل دهند. شهریه سالانه در مقطع دکترا با توجه به دانشگاه های مختلف متغیر است و کلا حدود ۱۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار می باشد ولی در برخی دانشگاه ها، با هزینه های کمتری نیز وجود دارد.

هزینه زندگی دانشجویی در سال حدود ۱۸۰۰۰ دلار می باشد. دانشجویان در مقطع دکترا می توانند ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۴۵۰ دلار نیز دریافت کنند که می تواند قسمت زیادی از هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو را تامین کند.

نمره مدرک زبات آیلتس در این مقطع باید حداقل ۷ به بالا باشد. ورود به مقطع دکترا در دانشگاه های استرالیا شامل شرایط خاصی می شود که عبارتند از: داشتن رزومه علمی و قوی که شامل مقالات بین المللی، تالیفات و ترجمه، حضور در سمینارهای علمی بین المللی، فارغ التحصیلی از دانشگاهی با تراز علمی بالا، داشتن معدل بالا است.

مزایای تحصیل در استرالیا

۱-وجود معتبرترین و با سابقه ترین دانشگاه های دنیا در این کشور

۲-دسترسی به آخرین تکنولوژی و فناوری علمی و تحقیقاتی روز دنیا

۳-برخورداری از سطح بالای رفاه و امنیت اجتماعی

۴-امکان اقامت دائم و کار پس از طی دوران تحصیل

۵-امکان کار دانشجویی در حین تحصیل

دوره های تحصیلی

۱-Associated Diploma : با دو سال تحصیل همراه با کارآموزی داده می شود که تحت پوشش دوره های حرفه ای( TAFE ) است.

۲-Diploma : با سه سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان همراه با کارآموزی داده می شود که این دوره تحت پوشش دوره های حرفه ای ( TAFE ) است.

۳-Bachelor : با حداقل سه یا چهار سال تحصیل بعد از دیپلم داده می شود.

۴-Post Graduate Certificate (PGC)  : دوره آن، یک نیم سال بعد از کارشناسی است.

۵-Post Graduate Diploma (PGD) : دو نیم سال بعد از کارشناسی داده می شود.

۶-Bachelor Honours Degree  : دوره آن، حداقل ۴ تا ۵ سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان است و دانشجویان این دوره می توانند بدون گذراندن دوره Master، دوره ph.D را شروع کننذ.

۷-Master  : برای ورود به این دوره، امتحانی صورت می گیرد بلکه با توجه به نمرات دوره Bachelor و معرف ها، پذیرش صادر می شود. طول این دوره بستگی به طول مدت دوره Bachelor  دارد.

۸-ph.D : این دوره معمولا پژوهشی است و باید طی این پژوهش موضوع جدیدی در رشته مربوطه ارائه شود. در بعضی از دانشگاه ها گذراندن یک دوره Qualifying  به صورت درس برای شروع دوره دکترا الزامی است و بعد دوره پژوهشی شروع می شود که حداقل ۳ سال طول می کشد.

دانشگاه ملبورن استرالیا
[hm_title]

ملبورن

[/hm_title]

شهر ملبورن، مرکز ایالت ویکتوریا است و این شهر جزء پرجمعیت ترین شهر این ایالت و دومین شهر پرجمعیت در استرالیا و اقیانوسیه است. شهر ملبورن، جمعیتی حدود ۴ میلیون نفر دارد که دارای هوای تمیز و پاک، پارک ها و باغ های زیبایی است همچنین ساکنان ملبورن را Melburnians می نامند.

شهر ملبورن در کرانه های خلیج پورت فیلیپ واقع شده است و وسعت آن تا دور دست ها به سمت رشته کوه های دندونک و مکدون، شبه جزیره مورنینگتون و دره یارا ادامه می یابد.

امروزه شهر ملبورن به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر، فرهنگ، مد، ورزش، تفریح، جهانگردی و نیز فعالیت های تجاری و صنعتی در استرالیا شناخته می شود. شهر ملبورن به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا، زادگاه صنعت فیلمسازی و سینما، تلویزیون و رقص باله و ….. و نیز مرکز مهم موسیقی کلاسیک و امروزی در این کشور است. این شهر در سال ۲۰۱۵ برای پنجمین سال متوالی رتبه نخست بهترین شهر جهان را برای سکونت به خود اختصاص داده است.

شهر ملبورن آب و هوای اقیانوسی معتدل دارد و دمای هوا به ندرت از صفر پایین تر می رود. در گرم ترین حالت دمای هوا ۲۸ درجه بوده است. شهر ملبورن هفت سال متوالی است که در رتبه بندی اکونومیست به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شده است.

[hm_title]دانشگاه ملبورن[/hm_title]

دانشگاه ملبورن ( University of Melbourne ) یک دانشگاه عمومی ( دولتی ) است که در ملبورن استرالیا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۸۵۳ تاسیس شد و به لحاظ قدمت دومین در استرالیا و اولین در ویکتوریا است.

در سال ۲۰۱۰، دانشگاه ملبورن به عنوان بهترین دانشگاه استرالیا شناخته شده است.

دانشگاه ملبورن استرالیا، از ۷ پردیس تشکیل شده است که پردیس اصلی  Parkville در شمال مرکز شهر ملبورن قرار دارد و سایرین در بخش های مختلف ایالت ویکتوریا پراکنده هستند.

دانشگاه ملبورن همچنین موزه ها و گالری های هنری بسیاری را در محوطه پردیس های خود جای داده است.

دانشکده های دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشکده معماری، ساختمان سازی و برنامه ریزی

دانشکده طراحی

دانشکده هنر

دانشکده بازرگانی و اقتصاد

دانشکده آموزش

دانشکده مهندسی

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشت

دانشکده علوم

دانشکده دامپزشکی و علوم کشاورزی

دانشکده هنرهای زیبا و کنسرواتوری موسیقی

دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی

[hm_title]

شرایط لازم برای دریافت پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ملبورن استرالیا

[/hm_title]

مدرک کارشناسی معتبر

حداقل شرط معدل کارشناسی که بستگی به رشته موردنظر دارد.

ریزنمرات مقطع کارشناسی

ممکن است دانشگاه برای شما مصاحبه ای تشکیل دهد و یا از شما کار تحقیقاتی درخواست کند. برای برخی رشته ها هم نیز ارائه رزومه، انگیزه نامه و نامه سابقه کار لازم است.

[hm_title]

شرایط لازم برای دریافت پذیرش برای مقطع دکترا  دانشگاه ملبورن استرالیا

[/hm_title]

ارائه پیشنهاد تحقیقاتی

مدرک کارشناسی ارشد

کار تحقیقاتی و مقاله

معدل قابل قبول

نمره زبان بستگی به رشته دارد ولی عموما ۶٫۵ تا ۷ آکادمیک

رزومه آکادمیک

انگیزه نامه

توصیه نامه

سایر مدارک موردنیاز دانشگاه ملبورن

رنکینگ دانشگاه ملبورن استرالیا

رتبه اول استرالیا و رتبه چهلم جهان در رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان ۲۰۱۶

رتبه اول استرالیا و رتبه ۳۳ ام جهان در رتبه بندی آموزش عالی تایمز  ۲۰۱۷-۲۰۱۶

رتبه اول استرالیا و ۴۹ ام جهان از نظر شهرت جهانی در رتبه بندی آموزش عالی تایمز ۲۰۱۶

رتبه ۴۲ ام جهان در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان ۲۰۱۷-۲۰۱۶

رتبه ۱۷ ام شهرت جهانی در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان ۲۰۱۷-۲۰۱۶

رتبه اول استرالیا و رتبه ۴۰ ام جهان در رتبه بندی اخبار آمریکا و گزارشات جهانی

رتبه اول استرالیا و رتبه ۳۱ ام جهان در سیستم رتبه بندی HEEAC تایوان

دانشگاه سیدنی استرالیا
[hm_title]سیدنی[/hm_title]

سیدنی مرکز ایالت نیوسوث ویلز، پرجمعیت ترین شهر در استرالیا و اقیانوسیه می باشد که در سواحل شرقی استرالیا واقع شده و بندر سیدنی، بزرگترین بندر طبیعی جهان را در خود جای داده است.

شهر سیدنی جمعیتی حدود بیش از ۴ میلیون نفر دارد که از نظر کیفیت زندگی در بین ۱۰ شهر برتر جهان قرار دارد. این شهر به یکی از بزرگترین مراکز چند فرهنگی دنیا تبدیل شده چون بسیاری از ساکنینی از ملیت های مختلف دارد و همچنین بیش از ۲۵۰ زبان مختلف در سیدنی صحبت می شود که یک سوم ساکنان این شهر به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند.

شهر سیدنی، شهری ساحلی است که دارای تعداد زیادی پارک جنگلی و کوهستان آبی می باشد.

شهر سیدنی دارای آب و هوای معتدل است که با دمای ۲۵ درجه در تابستان و ۲٫۱ درجه در زمستان است. همچنین سیدنی به عنوان پایتخت اقتصادی استرالیا شناخته شده که دارای اقتصاد پیشرفته ای است و از بازرگانی، ساخت و تولید، نیز صنعت گردشگری قدرتمندی بهره می برد.

[hm_title]دانشگاه سیدنی استرالیا[/hm_title]

دانشگاه سیدنی، در شهر سیدنی در سال ۱۸۵۰ تاسیس شده است و اولین و قدیمی ترین دانشگاه استرالیا می باشد. این دانشگاه در امور آموزشی و پژوهشی، یکی از دانشگاه های پیشتاز در سطح جهانی است. بعد از دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی در کنار دانشگاه ملبورن دومین دانشگاه برتر استرالیا محسوب شده و در حال حاضر رتبه ۳۷ جهانی را دارا می باشد.

پردیس دانشگاه سیدنی یکی از قدیمی ترین پردیس های دانشگاهی بوده و به لحاظ زیبایی جزء ۱۰ پردیس برتر جهان قرار دارد. دانشگاه سیدنی بالغ بر ۴۰۰ رشته متفاوت در مقاطع مختلف ارائه می دهد و ۲۰۰ کلوب و انجمن دانشجویی را در خود جای داده است.

دانشکده های دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشکده کشاورزی و محیط زیست

دانشکده معماری، طراحی و برنامه ریزی

دانشکده هنر و علوم اجتماعی

دانشکده بازرگانی ( مدرسه بازرگانی دانشگاه سیدنی )

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده آموزش و پژوهش های اجتماعی

دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده حقوق ( مدرسه حقوق دانشگاه سیدنی )

دانشکده پزشکی

دانشکده پرستاری و مامایی

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم پایه

دانشکده هنرهای زیبای سیدنی

دانشکده موسیقی

دانشکده دامپزشکی

رنکینگ دانشگاه سیدنی استرالیا

-رتبه سوم استرالیا و رتبه ۴۶ ام جهان در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان

-رتبه اول استرالیا و رتبه ۴ ام جهان در رتبه بندی QS در زمینه ارائه فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان

-جزء ۵۰ دانشگاه برتر جهان در برتری های آموزشی و تحقیقاتی رتبه بندی QS دانشگاه های جهان ۲۰۱۶-۲۰۱۷

-رتبه اول استرالیا و رتبه ۶۰ ام جهان در رتبه بندی آموزش عالی تایمز

-رتبه ۳ ام استرالیا و رتبه ۴۹ ام جهان در رتبه بندی آموزش عالی تایمز در زمینه ی ارائه فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان

-رتبه ۵ ام استرالیا و رتبه ۸۲ ام جهان در رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان ( ARWU )

-رتبه ۲ ام استرالیا و رتبه ۴۲ ام جهان در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان از نظر اخبار آمریکا و گزارشات جهانی

-رتیه اول استرالیا و ۲۵ ام جهان در میان دانشگاه های ابتکاری

مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.