تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

استرالیا دارای بالاترین تعداد دانشجویان بین المللی بعد از بریتانیا و ایالات متحده است. این کشور دارای دانشجویان علاقمند به تحصیل از تمام کشور های دنیا است. استرالیا با بیش از ۲۲،۰۰۰ دوره و ۱۱۰۰ موسسه، در رتبه‌ای بالاتر از آلمان، هلند و ژاپن قرار گرفته و رتبه هشتم را در رتبه بندی سیستم های آموزش عالی ملی را در سال ۲۰۱۲ بدست آورده است.در این مطلب ما به بررسی تمامی جنبه های تحصیل در استرالیا می‌پردازیم.

تحصیل در استرالیا بر اساس ترکیب دانشجویی، هزینه مقرون به صرفه، کیفیت زندگی و فعالیت بیزنسی و ارائه دادن تمام عناصر مهم برای دانشجویان، در جهان شناخته شده است و محبوبیت بالایی دارد. سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار توسط دولت استرالیا به بورس تحصیلی بین المللی برای این کشور داده می‌شود.

دانشگاه های استرالیا در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان در حوزه های مطالعات علوم طبیعی و ریاضی، زندگی و علوم کشاورزی، پزشکی بالینی و داروسازی و فیزیک قرار دارند.

درباره استرالیا:

استرالیا یکی از قدیمی ترین کشور های دنیا است. بزرگترین جزیره مسکونی روی زمین و ششمین کشور بزرگ دنیا است. استرالیا همچنین با داشتن تنها ۶ درصد زمین‌های قابل کشاورزی یکی از خشک‌ترین کشورها نیز به حساب می‌رود. افراد غیر استرالیایی اغلب از بزرگی کشور و اینکه مسافرت از یک شهر به شهر دیگر چقدر طول می‌کشد شگفت زده می‌شوند. پرواز بین سیدنی و پرت تقریبا ۵ ساعت طول می‌کشد. استرالیا از نظر مساحت تقریبا به اندازه آمریکا، بزرگتر از دو برابر هندوستان و و ۳۲ برابر انگلیس است.

ساکنان استرالیا مردمانی هستند که فارغ از مذهب و نژاد و قومیت و جایگاه اجتماعی‌شان، در کنار یکدیگر با آرامش و شادی زندگی می‌کنند. آنها که به استرالیا سفر کرده‌اند اغلب پیشینه‌های فرهنگی و مذهبی بسیار متفاوتی دارند. اما به خوبی در استرالیا سکونت کرده‌اند و به جامعه وسیع‌تر پیوسته‌اند. در چارچوب قوانین استرالیا تمام استرالیایی‌‌ها حق دارند که فرهنگ و باورهای خود را آزادانه ابراز کنند. در عین حال از همه انتظار می‌رود که به اصول و ارزش‌های مشترکی که روش زندگی استرالیا را پشتیبانی می‌کند احترام بگذارند و پایبند باشند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ساکنان استرالیا نه تنها گستردگی فرهنگی آنها است، بلکه اتحاد و تعهد بی‌چون و چرای آنها به استرالیا و ارزش‌ حاکم بر آن است. استرالیایی‌ها تفاوت‌های شخصی را به نفع زندگی و همسایه‌وار با یکدیگر، کنار می‌گذارند.

استرالیا از لحاظ جنبه های گوناگون فرهنگی، آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی و تاریخی ، متنوع و به نوعی منحصر به فرد است. استرالیا را اغلب با عنوان “کشور خوش اقبالی” یاد می کنند زیرا مردم این کشور از زندگی مرفهی برخوردارند و به خدمات درمانی، بهداشتی و آموزشی با کیفیت عالی و هزینه پایین دسترسی دارند. استرالیا دارای سواحل بی نظیر، طبیعت بکر و فضای سبز گسترده‌ای می‌باشد. بنابراین جای تعجب نیست که این کشور همواره پذیرای هزاران دانشجو بوده است که آنجا را جهت تحصیل خود برگزیده و زندگی شاد و رضایت بخشی را برای خود رقم زده‌اند.

فرهنگ استرالیا:

فرهنگ استرالیا همانند وسعت این کشور، گسترده و متنوع است. استرالیا کشوری چند فرهنگی و چندملیتی است که آثار آن در خوراک، شیوه زندگی، رسوم و تجربیات فرهنگی این کشور نمود پیدا کرده است. استرالیا میراث گرانبهایی را از مردم بومی این سرزمین به ودیعه گرفته است. میراثی که نقش تعیین کننده ای در سیمای فرهنگی این کشور ایفا می‌کند.

جمعیت استرالیا

آب و هوا

اکثریت مردم استرالیا در بیشترین روزهای سال آب و هوای معتدلی را تجربه می‌کنند. ایالت‌های شمالی استرالیا معمولاً همیشه گرم هستند؛ در حالیکه ایالت‌های جنوبی زمستان های سردی دارند که البته به ندرت دما به زیر صفر می‌رسد. در فصل زمستان، بارش برف در کوه‌های مرتفع، امکان ورزش اسکی را در پیست های اسکی جنوب ایالت‌های نیو سات ولز و ویکتوریا فراهم کرده است.

موقعیت جغرافیایی

استرالیا کوچکترین قاره و بزرگترین جزیره دنیا با مساحت ۷،۶۸۲،۳۰۰ کیلومتر مربع ،ششمین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود.
قاره استرالیا بین اقیانوس های هند و آرام واقع شده است. عرض استرالیا (از غرب به شرق) ۴۰۰۰کیلومتر و طول آن( از شمال به جنوب) ۳۲۰۰ کیلومتر است. طول خط ساحلی این قاره نیز ۳۶۷۳۵ کیلومتر می‌باشد. کانبرا پایتخت استرالیاست و با جمعیتی حدود ۳۹۰ هزار نفر تقریباً در میانهٔ مسیر دو شهر بزرگ استرالیا یعنی ملبورن و سیدنی واقع شده است.

سیستم قضائی

استرالیا تابع نظام دولتی و قانون Westminster است که از دوران حکومت بریتانیایی‌ها به ارث رسیده است.
دو حزب اصلی سیاسی و تعدادی از احزاب کوچک‌تر، مجلس مشترک المنافع استرالیا را تشکیل می‌دهند و هر ایالت و منطقه توسط دولت خاص خود اداره می‌شود.

کار در زمان تحصیل

ممکن است بخواهید در حین تحصیل در استرالیا به یک کار نیمه وقت بپردازید تا بخشی از هزینه‌های زندگی تامین شود و در منطقه تحصیلی خود تجربه کسب کنید. بیشتر ویزاهای دانشجویی اجازه می‌دهد که هر دو هفته تا ۴۰ ساعت کار کنید

استرالیا دارای طیف وسیعی از صنایع است که تعداد زیادی از آنها را میتوان حین تحصیل در استرالیا به طور نیمه وقت انجام داد. از جمله:

 • خرده فروشی
 • سوپر مارکت ها
 • ادارات و فروشگاه‌های پوشاک.مهمانداری
 • کافه ها
 • رستوران ها
 • هتل ها و متل ها
 • کشاورزی و میوه گیری
 • فروش و فروش تلفنی
 • منشیگری.معلم خصوصی.

هزینه های تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی (مجردی) در استرالیا سالانه ۱۸۰۰۰$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان متاهل باید سالانه ۷۰۰۰$ به ازای همسر و ۴۰۰۰$ به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنند. در استرالیا در ازای پولی که می پردازید، بیشترین بهره را می برید.

ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از خیلی دیگر از نقاط جهان است و مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.

اگر دارای مدارک تحصیلی ، ممکن است بتوانید کار نیمه وقت در زمینه حرفه خود داشته باشید.

یک دانشجوی خارجی سطح متوسط حدود ۳۶۰$ در هفته می پردازد. این مبلغ شامل موارد زیر است:

 • خوابگاه
 • غذا
 • پوشاک
 • تفریحات
 • حمل و نقل
 • تلفن

به خاطر داشته باشید که این مبلغ بسته به محل زندگی، شیوه زندگی و حتی رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. بهتر است بدانید یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد هزینه های زندگی ، صحبت کردن با مشاوران دانشگاه مورد نظر است.

شهریه دانشگاه ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی

به عنوان یک دانشجوی خارجی، شهریه دانشگاه خود را باید پیش از شروع هر ترم بپردازید. آگاه باشید که برخی موسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز دارند، مانند: کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما هستند و برخی هزینه ها نیز مانند خرید کتاب و نوشت افزار عمومی می باشند. بیشترین اطلاعات را در این زمینه می توانید از موسسه آموزشی خود دریافت کنید.

هزینه‌های تحصیلی مدارس دولتی بین ۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار در سال، مدارس خصوصی بین ۱۷۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال، پیش دانشگاهی (طول دوره یک تا دو سال) ۱۴۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال، دانشگاه (غیر پزشكی) شامل کارشناسی (طول دوره از ۳ تا ۵ سال)، كارشناسی ارشد (طول دوره از ۱ تا ۳ سال) و دکتری (طول دوره از ۳ تا ۵ سال ) بین ۱۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار در سال، دانشگاه (پزشكی) شامل دوره عمومی و دندانپزشکی (طول دوره از ۴ تا ۷ سال) بین ۳۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال و دوره های زبان از ۳۰۰ دلار در هفته می‌باشد.

تقریبا تمامی دانشگاه های استرالیا از خوابگاه های مناسب برخوردار هستند.
به خاطر داشته باشید که دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته و به صورت نامحدود در تعطیلات، کار دانشجویی داشته باشند.

مدارک دانشگاهی

فوق دیپلم:

فوق دیپلم یک مدرک ۲ ساله است که پس از سال ۱۲م تحصیلی یا معادل آن می‌باشد. این یک مدرک آموزش عالی است که از نظر زمانی کوتاه‌تر است و می‌تواند نقطه‌ی خروجی در سطحی پایین تر، یا می تواند یک مسیر کاملا حساب شده به سمت مقطع لیسانس برای تحصیلات عمیق تر و آماده سازی حرفه ای یا مسیری به سمت دیپلم حرفه ای برای قابلیت های مربوط به صنعت باشد.

مدرک کارشناسی:

مدرک کارشناسی مدرک پایه‌ی دانشگاه است و الزام اساسی برای ورود به صنعت می باشد. بعضی صنایع ممکن است به عنوان شرط ورود، آموزش های فنی و حرفه ایِ اضافی درخواست کنند.

گواهینامه‌های تحصیلات تکمیلی

برای کسب این گواهینامه باید پس از برنامه‌ی کارشناسی به مدت ۶ ماه تحصیل کنید.

دیپلم تحصیلات تکمیلی: آموزش های ارائه شده در این سطح، مهارت های فردی کسب شده در مقطع کارشناسی را توسعه می‌دهند یا مهارت و دانش فنی و حرفه ای را در یک زمینه ی حرفه ایِ جدید ارتقا می بخشند. این دیپلم می تواند به عنوان تخصص بیشتر در یک نظام و دانشی منسجم توصیف شود و اغلب طول دوره ی آن ۱۲ ماه است.

مدرک کارشناسی ارشد

مدارک کارشناسی ارشد شامل ارتقای مهارت های حرفه ایِ خاص و مهارت های فنی و حرفه ای می باشد. مدرک کارشناسی ارشد اصولا حاصل پژوهش یا دروس ترمی یا ترکیبی از این دو می باشد. تحصیل شامل دستیابی به درک عمیقی از یک حوزه ی خاص دانش می شود که عموما با تحقیقات مستقل حاصل می شود.
کسب مدرک کارشناسی ارشد یک سال پس از دریافت مدرک کارشناسیِ ممتاز و یا دو سال پس از مدرک کارشناسی وقت می گیرد.

مدرک دکتری در دانشگاه‌های استرالیا

مدرک دکتری بالاترین مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های استرالیا است و عموما تکمیل این دوره ۳ سال وقت می گیرد. هرچند این یک مدرک پژوهشی است، برخی از برنامه ها ممکن است مؤلفه ی درسی هم داشته باشند.

در مدرک دکتری ۳ مؤلفه وجود دارد: یک بررسی جستجوگرانه، آزمایشگاهی یا بررسی سیستماتیک حوزه ی از دانش، یک پروژه ی تحقیقاتی که منجر می شود به تولید سهم قابل توجهی از دانش و درک و یک پایان نامه ی قابل توجه و مرتب و منظم است.

تقویم تحصیلی

کلاس‌های دانشگاه از اوایل ماه مارس تا اواخر نوامبر جریان دارند. هرسال به دو ترم تقسیم می شود. با این حال بعضی مراکز دوره های سه ماهه ارائه می کنند و یا از ماه دسامبر تا فوریه مدارس تابستانه برگزار می‌کنند. سایت‌های دانشگاه های استرالیا لیستی از تاریخ ترم های دانشگاه ها ارائه می دهند.
دانشجویان ترمیِ لیسانس و فوق لیسانس در اول سال برای دوره های خود ثبت نام می کنند. دانشگاه های استرالیا این اجازه را می دهند که برای بعضی دروس، بین سال (حوالی ماه جولای) نیز ثبت نام کنید. بسته به هر دوره، تاریخ شروع متغیر است.
دانشجویان مقطع دکتری یا دیگر مقاطع تحقیقاتی کارشناسی ارشد احتمالا قادر خواهند بود که با مذاکره با مسئول آموزش خود، یک تاریخ آغاز جایگزین تعیین کنند.
مطالعات پایه در مقاطع مختلفی از سال دانشجو می‌پذیرند.

مدارک لازم برای برای دوره کارشناسی ارشد با نظام ترمی

کپی تمام ریز نمرات و مدارک تحصیلی که توسط یک شخص مرتبط تأیید شده، برای مثال ریز نمرات تحصیلی شما که توسط رئیس آموزش دانشگاهتان تأیید شده است. اگر مدارکتان به زبانی غیر از انگلیسی است، یک نسخه ترجمه ی رسمیِ تأیید شده باید تهیه کنید.
مدارک زبان انگلیسی نظیر نمرات آزمون IELTS و….

مدارک لازم برای دوره کارشناسی ارشد با نظام تحقیقاتی

کپی تمام ریز نمرات و مدارک تحصیلی، برای مثال ریز نمرات تحصیلی شما که توسط رئیس آموزش دانشگاهتان تأیید شده است. اگر مدارکتان به زبانی غیر از انگلیسی است، یک نسخه ترجمه ی رسمیِ تأیید شده باید تهیه کنید.
– مدارک زبان انگلیسی نظیر نمرات آزمون IELTS و….
– رزومه (CV) که جزئیات تحصیل
– طرحی اجمالی از پژوهشی که انجام خواهید داد.
– شواهدی مبتنی بر توانایی مالی، نظیر بورس های تحصیلی، کمک مالی از طرف دولت کشورتان، و یا وضعیت مالی خود.

بورس های تحصیلی

بورس های تحصیلی استرالیا Australian Scholarships کمک هزینه های تحصیلی در قالب بورس را گرد هم آورده است. بورس های تحصیلی مربوط به کشور های آسیایی، و شرق میانه توسط آژانس توسعه ی بین المللی استرالیا (AusAID) و وزارت آموزش و پرورش اداره می شوند.
بورس های توسعه ی استرالیا (Australian Development Scholarships) برای بر طرف نمودن نیازهای دراز مدت توسعه در کشورهای شریک استرالیا اعطا می شوند، نیاز هایی از قبیل بهبود وضع حاکمیت، رشد اقتصادی و توسعه ی انسانی. ADS مهارت ها و دانش لازم را برای افراد فراهم می کند تا برای توسعه ی کشور خود، از طریق اخذ مدارک عالی از نهادهای استرالیا، تغییر و نفوذی اِعمال کنند.

بورس تحصیلی Endeavour Awards :

دولت استرالیا یک کمک هزینه ی رقابتی بین المللی و براساس شایسته سالاری تحت عنوان بورس های Endeavour اعطا می نماید و موقعیت هایی را برای شهروندان آسیا، اقیانوس آرام و نواحی شرق میانه فراهم می کند تا بتوانند مطالعه و تحقیق کرده و به پیشرفت های حرفه ای در استرالیا دست یابند. این پاداش ها همچنین برای افراد استرالیایی نیز فراهم شده است تا در خارج از مرزهای این کشور به چنین فعالیت هایی بپردازند. تعداد کمتری از این بورس ها هم برای شهروندان اروپایی و آمریکایی در نظر گرفته شده است. این برنامه برای افراد موقعیتی فراهم می کند تا در مقام دانشگاهی یا حرفه ای خود پیشرفت کنند.

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی تنها در صورتی اعطا می شود که الزامات ویزا و شرایط آن را برای حضور و عملکرد تحصیلی که پس از ورودتان به استرالیا محقق می شود برآورده کنید. برای جلوگیری ار کنسل شدن ویزایتان باید شرایط خواسته شده را برآورده نمایید.

بسته به دوره ی آموزشی که در استرالیا طی خواهید کرد باید برای نوع مناسب ویزا درخواست بدهید:

 • درخواست برای دوره های فشرده زبان انگلیسی که شما را هدایت می کند به سمت گواهی های I، II، III یا IV یا اینکه منجر به هیچ گواهی استرالیایی خاصی نمی شود.
 • درخواست برای دوره های ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان و برنامه های تبادلی تأییده شده مربوط به دبیرستان
 • درخواست برای گواهی های I، II، III یا IV ( به جز ELICOS)، دیپلم، دیپلم پیشرفته، گواهینامه ی فنی و حرفه ای یا دوره های دیپلم فنی و حرفه ای.
 • درخواست برای تحصیلات لیسانس، فوق دیپلم، گواهی کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس های ترمی (واحدی).
 • درخواست برای کارشناسی ارشد پژوهش محور یا تحصیلات دکتری.
 • درخواست برای تحصیلات پایه یا دیگر دوره های تمام وقت یا دوره هایی که منجر به دریافت مدرکی از طرف دولت استرالیا نمی شود.
 • والدین یا اقوام می توانند به عنوان حامی دانشجویی که در حال تحصیل در استرالیا است، برای دریافت ویزا اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی استرالیا

 • تهیه فیش سفارت
 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل مدرک IELTS
 • نامه ی پذیرش تحصیلی (Offer letter)
 • گواهی الکترونیکی ثبت نام (eCoE)
 • ترجمه ریزنمرات و دانشنامه
 • چهار عدد عکس پاسپورتی
 • مدارک مالی مورد نیاز
 • گواهی سوابق
 • نامه ی انگیزه ی تحصیلی (Statement Of Purpose (SOP
 • ترجمه ی کارت پایان خدمت
 • ترجمه ی سند ازدواج
 • تکمیل فرم های مربوطه (توسط مؤسسه)

آدرس سفارت استرالیا در تهران
خيابان خالد استانبولی، خيابان بيست و سوم، پلاک ۱۳
شماره‌های تماس
فکس۱: ۰۲۱-۸۸۷۲۰۴۹۰
فکس۲: ۰۲۱-۸۸۷۲۰۴۸۴
تلفن۱: ۰۲۱-۸۸۷۲۴۴۵۸
تلفن۲: ۰۲۱-۸۸۷۲۴۴۵۷
تلفن۳: ۰۲۱-۸۸۷۲۴۴۵۶
تلفن۴: ۰۲۱-۸۳۸۶۳۶۶۶

تحصیل در کالج های استرالیا

دانش آموزانی که سال نهم را به پایان رسانده اند می توانند به راحتی در کالج های معروف کشور استرالیا وارد شوند و همینطور دانش آموزان در این مقطع می توانند والدین خود را تا اتمام سن ۱۸ سال در کنار خود داشته باشند.

کالج های کشور استرالیا به جز تحصیل به تمام حالات پرورشی دانش آموزان می پردازند و همچنین بهترین خدمات آموزش و امکانات ورزشی و تفریحی را ارائه می دهند. دانش آموزان در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزش و همچنین گرایش های تحصیلی در این کالج ها، استعدادیابی می شوند.

کالج های استرالیا شامل کالج های خصوصی و دولتی می شوند که کالج های خصوصی بهترین خدمات آموزشی را ارائه می دهند. هزینه تحصیل در کالج های استرالیا سالانه بین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا محاسبه می شود و هزینه زندگی در سال حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا می باشد.

تحصیل در استرالیا مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور استرالیا، حدود ۳ سال است و دانشجویان باید ۱۴۴ واحد درسی را پاس کنند همچنین دانشجویان ممتاز می توانند در مقطع کارشناسی در دوره honors استرالیا شرکت کنند که مقطع لیسانس ۴ سال طول می کشد و معادل سال اول مقطع کارشناسی ارشد است که در این صورت دوره کارشناسی ارشد آنها یک ساله می شود. در این دوره، دانشجویان باید ۲۴ واحد درسی را پاس کنند و یک پایان نامه نیز تحویل دهند.

شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی، برای رشته های مثل: حقوق، هنر، اقتصاد و …. شهریه سالانه حدود ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار است و برای رشته هایی مثل: پزشکی، مهندسی ، علوم پایه و…. که نیاز به کار کارگاهی و آزمایشگاهی دارند، شهریه سالانه حدود ۲۲۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ دلار می باشد که این هزینه ها برای دانشگاه های ممتاز است. دانشجویان در این مقطع در استرالیا می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ یورو در هفته دریافت کنند که این مبلغ می تواند نیمی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند.

تحصیل در استرالیا مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های استرالیا به دو صورت شرکت در کلاس های درس همراه با ارائه پایان نامه یا تنها شرکت در کلاس های درس و یا انجام تحقیق امکان پذیر است. دانشجویانی که می خواهند به روش شرکت در کلاس های درس و ارائه پایان نامه ادامه تحصیل دهند باید ۲۴ واحد درسی را پاس کنند و یک پایان نامه نیز تحویل دهند و دانشجویانی که به روش تحقیق و پژوهش می خواهند ادامه تحصیل دهند باید در طول یک سال روی موضوعی که دانشگاه آن را تایید کرده کار کنند و به صورت یک پایان نامه تحویل دهند . همچنین دانشجویانی که می خواهند روش فقط شرکت در کلاس های درس را انتخاب کنند باید ۴۸ واحد درسی را در یک سال پاس کنند و در امتحانات پایان دوره شرکت کنند و با دریافت نمره قبولی، مدرک خود را بگیرند ولی این دانشجویان نمی توانند مستقیما وارد مقطع دکترا شوند و باید حتما یک پایان نامه ارائه دهند. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های استرالیا می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۳۰۰ دلار حقوق بگیرند که می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند. حداقل نمره زبان برای ورود به دانشگاه های استرالیا برای مقطع کارشناسی ارشد، ۶ و نیم و یا در برخی ۷ می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD استرالیا

مقطع دکترا در دانشگاه های کشور استرالیا حدود ۳ تا ۴ سال می باشد و دانشجویان باید یک پروژه هم به دانشگاه تحویل دهند. شهریه سالانه در مقطع دکترا با توجه به دانشگاه های مختلف متغیر است و کلا حدود ۱۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار می باشد ولی در برخی دانشگاه ها، با هزینه های کمتری نیز وجود دارد.

هزینه زندگی دانشجویی در سال حدود ۱۸۰۰۰ دلار می باشد. دانشجویان در مقطع دکترا می توانند ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۴۵۰ دلار نیز دریافت کنند که می تواند قسمت زیادی از هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو را تامین کند.

نمره مدرک زبات آیلتس در این مقطع باید حداقل ۷ به بالا باشد. ورود به مقطع دکترا در دانشگاه های استرالیا شامل شرایط خاصی می شود که عبارتند از: داشتن رزومه علمی و قوی که شامل مقالات بین المللی، تالیفات و ترجمه، حضور در سمینارهای علمی بین المللی، فارغ التحصیلی از دانشگاهی با تراز علمی بالا، داشتن معدل بالا است.

مزایای تحصیل در استرالیا

 • وجود معتبرترین و با سابقه ترین دانشگاه های دنیا در این کشور
 • دسترسی به آخرین تکنولوژی و فناوری علمی و تحقیقاتی روز دنیا
 • برخورداری از سطح بالای رفاه و امنیت اجتماعی
 • امکان کار دانشجویی در حین تحصیل

دوره های تحصیلی

Associated Diploma : با دو سال تحصیل همراه با کارآموزی داده می شود که تحت پوشش دوره های حرفه ای( TAFE ) است.

Diploma : با سه سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان همراه با کارآموزی داده می شود که این دوره تحت پوشش دوره های حرفه ای ( TAFE ) است.

Bachelor : با حداقل سه یا چهار سال تحصیل بعد از دیپلم داده می شود.

Post Graduate Certificate (PGC)  : دوره آن، یک نیم سال بعد از کارشناسی است.

Post Graduate Diploma (PGD) : دو نیم سال بعد از کارشناسی داده می شود.

Bachelor Honours Degree  : دوره آن، حداقل ۴ تا ۵ سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان است و دانشجویان این دوره می توانند بدون گذراندن دوره Master، دوره ph.D را شروع کننذ.

Master  : برای ورود به این دوره، امتحانی صورت می گیرد بلکه با توجه به نمرات دوره Bachelor و معرف ها، پذیرش صادر می شود. طول این دوره بستگی به طول مدت دوره Bachelor  دارد.

ph.D : این دوره معمولا پژوهشی است و باید طی این پژوهش موضوع جدیدی در رشته مربوطه ارائه شود. در بعضی از دانشگاه ها گذراندن یک دوره Qualifying  به صورت درس برای شروع دوره دکترا الزامی است و بعد دوره پژوهشی شروع می شود که حداقل ۳ سال طول می کشد.

نظرات بسته شده است.