تحصیل در آلمان – دانشگاه ها و کالج های آلمان در سال ۲۰۲۴

تحصیل در آلمان

تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آلمان در سال ۲۰۲۴

تحصیل در آلمان در سال ۲۰۲۴ یکی از راههای ورود به کشور آلمان است. معمولا در مسیر اخذ ویزای تحصیلی آلمان با چالش هایی از قبیل: شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ها یا کالج های آلمان، شرایط تحصیل در رشته پزشکی آلمان، تحصیل رایگان در آلمان در سال ۲۰۲۴، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان، هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در سال ۲۰۲۴ روبرو هستیم که در ادامه به تمامی موارد زیر خواهیم پرداخت.

کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی به منظور ادامه تحصیل بسیار محبوب است و سومین کشور برای ادامه تحصیل بین دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۲۴ است و دلیل این محبوبیت برخورداری از سیستم آموزشی عالی و باکیفیت، زندگی دانشجویی پویا، و شهریه مناسب دانشگاه ها می باشد. کشور آلمان در قلب اروپا قرار دارد و بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا به شمار می آید. صد ها دانشگاه و کالج در آلمان وجود دارد که دارای رشته های بدون شهریه هستند یا شهریه کمی دارند.

موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و ویزا به شما عزیزان میباشند.

همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید و یا رزرو وقت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید.

با شما تماس خواهیم گرفت :

 شرایط تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش در دانشگاه ها و کالج های آلمان در سال ۲۰۲۴

برای ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم ابتدا باید دوره یک ساله کالج را بگذرانید و دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B1 باشید چرا که تحصیل در کالج به زبان آلمانی میباشد و نیز معدل مدرک دیپلم باید بالای ۱۷ باشد. قبل از پذیرش در کالج باید حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ ساعت زبان آلمانی آموخته باشید. تحصیل در کالج در آلمان رایگان است و دانشجو تنها باید هزینه زندگی خود را پرداخت کند که مبلغی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی در سال  ۲۰۲۴ است. بعد از پایان دوره کالج از متقاضی آزمونی برای ورود به دانشگاه های آلمان گرفته میشود که در صورت عدم قبولی بعد از ۱ و نیم سال مجددا می تواند این دوره را در همان محل تکرار کند. علاوه بر این برای تحصیل در آلمان باید قبولی کنکور سراسری در رشته مورد نظر خود را در ایران داشته باشید و اگر در دوره های روزانه قبول شوید شانس بیشتری خواهید داشت. افرادی که دارای مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد هستند معمولا بدون دوره کالج مستقیما وارد رشته های کارشناسی می شوند.

تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی صورت میپذیرد در نتیجه برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ و برای تحصیل به زبان آلمانی داشتن مدرک B1 ضروری می باشد. برای پذیرش دانشجویان ایرانی در مقطع فوق لیسانس در کشور آلمان داشتن مدرک معتبر لیسانس از دانشگاه های ایران لازم است، اگر این مدرک دارای اعتبار نباشد از دانشجو امتحان ورودی گرفته می شود برای آمادگی در امتحان ورودی دانشجو باید در دوره های PREP که از سوی دانشگاه برگزار می شود شرکت کنید.

برای تحصیل در آلمان در سال ۲۰۲۴ در مقطع دکترا، دانشجو نخست باید استاد راهنمایی برای خود پیدا کند و در مقطع لیسانس و فوق لیسانیس دارای معدل بالایی باشد. از این رو پذیرش در این مقطع بسیار سخت تر است.

 

تحصیل در آلمان - دانشگاه ها و کالج های آلمان در سال 2024تحصیل رایگان در آلمان در سال ۲۰۲۴

بیشتر دانشگاه هایی که در آلمان رایگان هستند، جزء دانشگاه های دولتی می باشند و تدریس در این دانشگاه ها به زبان آلمانی انجام می شود. متقاضیان ورود به این دانشگاه ها برای تحصیل در آلمان باید دارای مدرک زبان در سطح B2 باشند.

تحصیل پزشکی در آلمان در سال ۲۰۲۴

برای تحصیل در آلمان در رشته های پزشکی دو روش وجود دارد: روش اول پذیرش در کالج های پزشکی آلمان و قبولی در امتحان ورودی دانشگاه مد نظر جهت تحصیل در آلمان است. در این روش متقاضی باید دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی داشته باشد و دارای مدرک زبان در سطح B1 باشد. روش دیگر برای تحصیل در آلمان این است که متقاضی در همان رشته در کنکور سراسری در دوره های روزانه قبول شده باشد و دارای مدرک زبان نیز باشد.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان در سال ۲۰۲۴

پس از پذیرش دانشگاه مورد نظر باید برای ویزای تحصیلی اقدام نمود. درخواست برای ویزا به صورت آنلاین از طریق سایت سفارت آلمان در تهران صورت می گیرد. معمولا به علت متقاضیان درخواست روادید گرفتن وقت از طریق این سیستم باید از چند ماه قبل صورت گیرد، در غیر اینصورت دانشجویان با مشکل وقت مصاحبه مواجه می شوند.

نکته دیگر زمان لازم برای صدور ویزای دانشجویی می باشد. در حالت عادی صدور ویزای بلند مدت دانشجویی ۶ تا ۸ هفته به طول می انجامد. در خواست برای روادید فقط برای فراگیری زبان در آلمان معمولا از سوی سفارت آلمان مورد قبول واقع نمی شود. روادید دانشجویی به مدّت سه ماه اعتبار دارد. پس از ورود به آلمان دانشجویان می بایست به اداره اتباع خارجی خود را معرفی ونسبت به تمدید خود اقدام کنند. برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان در سال ۲۰۲۴ به پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاهای آلمان یا مدرک پذیرش در کالج نیاز دارد و افزون بر آن به مدرکی که نشان دهد، دانشجو در آلمان از لحاظ مالی تأمین می شود. از جمله مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا گذرنامه معتبر، پذیرش، مدرک دیپلم و قبولی در کنکور، مدارک دیگر دانشگاهی، گواهی پشتیبانی مالی و غیره می باشد.

 

هزینه تحصیل در آلمان و زندگی در آلمان در سال ۲۰۲۴

یکی از دلایلی که تحصیل در آلمان را برای دانشجویان بین المللی محبوب ساخته، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور است. اما اخیرا بعضی دانشگاه ها اقدام به گرفتن شهریه ای حدود ۵۰۰ یورو برای هر ترم جهت تحصیل در آلمان کرده اند. در دانشگاه های خصوصی دانشجو موظف به پرداخت شهریه است که بسته به نوع رشته و دانشگاه از شهریه های متفاوتی برخورداند.

در حالی که بسیاری از دانشجویان می توانند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند، هزینه های زندگی برای تحصیل در آلمان اجتناب ناپذیر است. در سال ۲۰۲۴ هزینه زندگی در بعضی از شهر های آلمان گران تر از شهر های دیگر است، برای مثال، مونیخ، گران ترین شهر آلمان است که هزینه زندگی در حدود ۱۰،۸۰۰ € در سال است. متوسط هزینه های سالانه زندگی در آلمان در سال ۲۰۲۴ حدود ۹،۶۰۰ یورو است.

اجاره خانه بزرگترین هزینه ماهانه شما خواهد بود، اگرچه زندگی در آپارتمان مشترک (حدود ۳۰۰ یورو ) یا یک خوابگاه دانشجویی (۲۴۰ یورو ) ارزان تر است.

سایر هزینه های متوسط ماهانه برای زندگی و تحصیل در آلمان در سال ۲۰۲۴ به شرح زیر است:

€ ۱۶۵ (~ ۱۸۰ دلار) برای غذا

€ ۵۲ (~ ۵۶ دلار) برای لباس

€ ۸۲ (~ ۹۰ دلار) برای حمل و نقل

€ ۳۳ (~ ۳۶ دلار) برای تلفن، اینترنت و تلویزیون

€ ۳۰ (~ ۳۳ دلار) برای وسایل مورد نیاز تحصیل

€ ۶۸ (~ ۷۳ دلار) برای فعالیت های تفریحی

بیشتر بخوانید:

تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان

تحصیل در رشته پزشکی در آلمان

 

در این مطلب ما به بررسی کلی تحصیل در آلمان در سال  ۲۰۲۴ پرداختیم. در دیگر مطالب سایت 

(موسسه اعزام دانشجو ستاره دانش اعتماد پارس)

با جزئیات دقیق تر و کامل تر در رابطه با تحصیل در آلمان در سال ۲۰۲۴ بیشتر آشنا شوید.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره، رزرو وقت مشاوره رایگان را از طریق لینک زیر تکمیل نمایید.

جهت مشاوره با شما تماس خواهیم گرفت.