تحصيـل در کـانـادا

 تحصیل در کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا غالبا با مسائلی از قبیل، شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا، شرایط ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، انگشت نگاری سفارت کانادا، کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا، تحصیل در دبیرستان های کانادا روبرو هستند. همچنین یکی از مهم ترین مسائل موجود برای دانشجویان، هزینه تحصیل در کانادا است که در اینجا به تمامی این موارد خواهیم پرداخت.

با توجه به برخی از ویژگی های تحصیل در کانادا از قبیل هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه تحصیل، موسسات با کیفیت، امکان اشتغال پس از تحصیل و استقبال از مردم، جای تعجب نیست که دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در کانادا داشته باشند. کانادا میزبان بیش از ۲۵۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی است و در سال‌های اخیر تحصیل در کانادا افزایش زیادی در تقاضای دانشجویان خارجی داشته است.

در این مطلب ما به بررسی تمام جنبه های تحصیل در کانادا می‌پردازیم. با ما باشید.

درباره کانادا

بیایید در ابتدا کمی درباره خود کانادا بدانیم. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، یک کشور مدرن که در اطراف آن مناظر دیدنی قرار گرفته است. از آنجا که کانادا در قرن ۱۵ توسط انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها مستعمره شد، امروزه رسما دو زبانه، با زبان اصلی انگلیسی و زبان دوم فرانسوی است. حدود یک چهارم از جمعیت کانادا جدای از انگلیسی به فرانسوی نیز صحبت می‌کنند.
تنوع فرهنگی تنها بخشی از چیزی است که کانادا را برای بازدید کنندگان جذاب می‌کند.
در کانادا هر استان موظف است فضایی مناسب برای دانشجویان بین‌المللی در زمینه تحصیلات، دانشگاه‌ها، کالج‌ها، دوره‌های خصوصی و مدارس حرفه‌ای، مدارس زبان، ایجاد کند. کیفیت زندگی و شانس‌های عالی برای تحصیلات عالی و ارزشمند، باعث می‌شود که بین دانشجویان بین‌المللی کانادا گزینه مناسبی باشد.

کانادا اغلب با هوای سرد و برف همراه است، اما در مناطق پر جمعیت در امتداد مرز ایالات متحده. دمای تابستانی روزانه تا ۳۵ درجه سانتیگراد و بالاتر افزایش می‌یابد و در زمستان می‌تواند تا منفی ۲۵ درجه نیز پایین بیاید.
نوع حکومت کانادا دموکراسی پارلمانی فدرال و سلطنت قانون اساسی است. کانادا یک فدراسیون است که به این معنی است که قدرت بین دولت های فدرال و استان ها مشترک است.
جمعیت کانادا در شروع سال ۲۰۲۳، به بیش از ۳۸ میلیون نفر رسید. اگرچه کانادا منطقه وسیعی را در برگرفته ولی تراکم جمعیتی کمی را در جهان به خود اختصاص داده که حدود ۳٫۳ نفر در هر کیلومتر مربع است.
کانادا به عنوان قهرمان صلح، حقوق بشر، برابری و دموکراسی شناخته شده است و در بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی، مانند سازمان ملل متحد، کشورهای مشترک المنافع و فرانسوی زبان فعال است.

هزینه تحصیل در کانادا

یکی از مواردی که برای تحصیل در هر کشوری، نه تنها کانادا، باید در نظر داشته باشیم، هزینه تحصیل در آن کشور است. هزینه تحصیل در کانادا به چه صورت است؟

تحصیل در کانادا رایگان نیست، اما مقرون به صرفه است. در حالی که کشور کانادا یکی از کشورهای غربی به حساب می‌آید، هزینه تحصیل در این کشور از اکثر کشور های غربی پایین‌تر است. میانگین هزینه دانشجوی خارجی برای یک سال تحصیلی (۸ ماه) در دوره کارشناسی، حدود ۱۲ هزار دلار کانادا است.

کانادا کمترین نرخ هزینه تحصیل دانشجویان خارجی را در مقایسه با انگلستان، استرالیا، نیوزلند و ایالات متحده آمریکا دارد. نرخ‌های دانشگاه‌های عمومی ایالات متحده تقریبا ۳۳ درصد بیشتر از هزینه‌های تحصیلات لیسانس در کانادا است، در حالی که هزینه دانشگاه‌های خصوصی ایالات متحده بیش از دو برابر دانشگاه های کانادا است.

شما به طور کل سالانه بین ۲۰،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ دلار برای پرداخت هزینه‌های زندگی که شامل هزینه تحصیل نیز می‌شود نیاز خواهید داشت. البته این هزینه بسته به موسسه و برنامه‌ای که در آن ثبت نام می‌کنید، محل زندگی و هزینه‌های زندگی متفاوت است.

درباره هزینه تحصیل و زندگی در کانادا به طور کامل در این مطلب بخوانید. هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه های تحصیلی بین المللی در کانادا برای تحصیلات تمام وقت در سال ۲۰۲۳

طبق آمار کانادا، میانگین هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۲۳ مبلغ ۲۵۱۸۰ دلار کانادا (~ ۲۰۵۴۰ دلار آمریکا) در سال است.

این مبلغ برای دوره های هنر و علوم انسانی ارزان‌تر می‌شود. رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی، از طرف دیگر، هزینه بیشتری خواهند داشت که به طور متوسط ​​۲۸،۶۲۵ دلار کانادا (~ ۲۳،۳۴۰ دلار آمریکا در سال)می‌شود. هزینه دوره های بزینس و مدیریت کمتر از دانشگاه های ملی است و متوسط آن ۲۴،۶۸۳ دلار کانادا (~ ۲۰،۱۲۰ دلار آمریکا) در سال است.

هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر میخواهید در سطح تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، هزینه تحصیل در کانادا معمولا کمتر است و بسته به برنامه شما متفاوت است.

در تمام کشورها برنامه های اجرایی MBA به طور کلی گران تر است، و متوسط آن حدود ۵۱،۸۹۱ دلار کانادا (~ ۴۲،۴۴۰ دلار آمریکا) است، در حالی که هزینه MBA معمولی به طور متوسط ۲۹،۲۹۳ دلار کانادا (~ ۲۳،۹۰۰ دلار آمریکا) است.

هزینه های زنگی در کانادا

گزینه های مسکن بسیاری برای انتخاب در کانادا وجود دارد و محدوده قیمت به همان اندازه متنوع است.

هزینه های زندگی در کانادا کمی بالاتر از حد متوسط است، اما کیفیت زندگی تضمین شده است. برای اکثر استانها مانند کبک، مونترال و اتاوا، حداقل مبلغ ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار کانادا در ماه نیاز دارید. ونکوور و کالگری از گران ترین شهرهای کانادا هستند که در آن شما حدود ۱۵۰۰-۲۰۰۰ دلار کانادا در ماه نیاز دارید.

هنگامی که یک آپارتمان یا واحد کوچک را در کانادا اجاره می کنید، می بایست هزینه های اضافی را به قیمت اجاره اضافه کنید، از قبیل خدمات برق، آب، گرمایش، زباله: ۱۵۰ CAD / در ماه
اینترنت: ۵۷ CAD / در ماه

هزینه غذا در کانادا

شما برای خرید از سوپرمارکت‌ها و خواربار فروشی های محلی کانادا هزینه زیادی برای حساب های غذایی صرف نمی‌کنید، فقط حدود ۲۰۰-۲۵۰ CAD  در ماه است. برخی از ارزانترین سوپر مارکت‌ها که در سراسر کانادا پیدا می‌کنید، Superstore Canadian، Walmart، No Frills هستند.
هزینه غذا خوردن در رستوران، حدود ۱۰ تا ۲۵ دلار کانادا است. سه وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط در حدود ۶۰ CAD هزینه خواهد داشت.

کمک مالی و دانشجویی در کانادا

کانادا دارای برنامه های زیادی است که در طی تحصیلات دانشجویان را پشتیبانی مالی می کنند.

تحصیلات دانشگاهی در کانادا

نگاهی اجمالی به تحصیل کالج در کانادا

 • شروع سن از ۶ الی ۱۸ سالگی
 • شهریه : ۱۴۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار درسال، مدارس خصوصی و ۱۰۰۰۰ الی ۱۴۰۰۰ دلار مدارس دولتی
 • زبان تحصیل: انگلیسی
 • بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
 • امکان اخذ ویزای همراه برای والدین

در صورت نیاز به مطرح نمودن هرگونه سوال درخصوص هزینه های دانشگاه، زندگی، مسکن و…..با هدف تحصیل در کانادا، می توانید با مشاورین پارس ویزا در ارتباط باشید : ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نگاهی اجمالی به تحصیل کارشناسی در کانادا

مقطع کارشناسی یا لیسانس، اولین مقطع تحصیلی دانشگاه است. افراد بسیاری وجود دارند که دیپلم گرفته اند و قصدشان ادامه تحصیل برای لیسانس در کانادا است. اما راه انجام این موضوغ را نمی داند.

در مطلب تحصیل لیسانس در کانادا ما به بررسی کامل تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا می پردازیم.

 • طول دوره تحصیل ۳ الی ۴ سال
 • زبان تحصیل : انگلیسی
 • ارائه دیپلم ۱۲ ساله
 • ارائه مدرک زبان، زمان سفارت
 •  شهریه : حدود ۲۰۰۰۰ دلار کانادا

در صورت نیاز به مطرح نمودن هرگونه سوال درخصوص هزینه های دانشگاه، زندگی، مسکن و….. با هدف تحصیل در کانادا، می توانید با ما در ارتباط باشید : ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نگاهی اجمالی به تحصیل دوره کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل فوق لیسانس در کانادا، ۱ یا ۲ سال بعد از لیسانس طول خواهد کشید. برای گذراندن تحصیلات تکمیلی در کانادا باید پایان نامه یا دوره کارآموزی را پشت سر بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر مطلب تحصیل فوق لیسانس در کانادا را مطالعه کنید.

 • طول دوره تحصیل : ۲ سال
 • زبان تحصیل: انگلیسی
 • آیلتس ۶ یا ۶/۵
 • شهریه : ۱۵۰۰۰ دلار کانادا
 • ارائه لیسانس با معدل حداقل ۱۴

در صورت نیاز به مطرح نمودن هرگونه سوال درخصوص هزینه های دانشگاه، زندگی، مسکن و…..با هدف تحصیل در کانادا، می توانید با ما در ارتباط باشید : ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

بیمه سلامت در کانادا

همه دانشجویان بین‌المللی تحصیل در کانادا باید دارای بیمه درمانی باشند و پوشش پزشکی که در دسترس است از استان به استان متفاوت است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوفاندلند، لابرادور و ساسکاچوان دانشجویان بین‌المللی را تحت برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی استان خود قرار می‌دهند، اما پوشش به طور کلی بستگی به طول تحصیل شما دارد.
با این حال، دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد یا کبک فعالیت می کنند باید بیمه خصوصی بگیرند.
اطلاعات بیشتر در مورد پوشش های بهداشتی را از طریق وب‌سایت‌های دانشگاه ها و وزارتخانه های بهداشت استان می توانید پیدا کنید.

در این مطلب ما به بررسی کلی و موضوعی تحصیل در کانادا پرداختیم. در دیگر مطلب های سایت پارس ویزا با جزئیات دقیق تر و کامل تر در رابطه با تحصیل در کانادا بیشتر آشنا شوید.

تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کانادا در شیراز

موسسه اعزام دانشجو در شیراز بسیار است. شما باید به دنبال بهترین ها باشید. اگر در شیراز زندگی می کنید، می توانید با تماس با مشاوران پارس ویزا تمامی سوالات خود در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی کانادا، بورسیه کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و تمامی موارد دیگر بپرسید.

نظرات بسته شده است.