تحصيـل در کـانـادا

تحصیل در کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا غالبا با مسائلی از قبیل، شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا ، شرایط ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، انگشت نگاری سفارت کانادا، کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا،  دائم پس از تحصیل در کانادا و تحصیل در دبیرستان های کانادا، روبرو هستند و همچنین یکی از مهم ترین مسائل موجود برای دانشجویان، هزینه تحصیل در کانادا است . که در اینجا به تمامی این موارد خواهیم پرداخت.

با توجه به هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه برای تحصیل در کانادا، موسسات با کیفیت، شغل پس از تحصیل در کانادا و استقبال از مردم، جای تعجب نیست که دانشجویان تمایل زیادی به تحصیل در کانادا داشته باشند. کانادا میزبان بیش از ۲۵۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی است و در سال های اخیر تحصیل در کانادا افزایش زیادی در تقاضای دانشجویان خارجی داشته است.

 

در زیر برخی از دلایل اینکه تحصیل در کانادا برای شما مناسب است را آورده ایم:

نگاهی اجمالی به تحصیل کالج در کانادا

 • · شروع سن از ۶ الی ۱۸ سالگی
 • · شهریه : ۱۴۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار درسال، مدارس خصوصی و ۱۰۰۰۰ الی ۱۴۰۰۰ دلار مدارس دولتی
 • · زبان تحصیل: انگلیسی
 • · بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
 • · امکان اخذ ویزای همراه برای والدین

در صورت نیاز به مطرح نمودن هرگونه سوال درخصوص هزینه های دانشگاه، زندگی، مسکن و…..با هدف تحصیل در کانادا، می توانید با مشاورین پارس ویزا در ارتباط باشید : ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

هزینه تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا رایگان نیست، اما مقرون به صرفه است. میانگین هزینه دانشجوی خارجی برای یک سال تحصیلی (۸ ماه) در دوره کارشناسی، ۱۱،۹۰۳ دلار کانادا است.

کانادا کمترین نرخ هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان خارجی را در مقایسه با انگلستان، استرالیا، نیوزلند و ایالات متحده آمریکا ارائه می دهد. نرخ های دانشگاه های عمومی ایالات متحده تقریبا یک سوم بیشتر از هزینه های تحصیلات لیسانس در کانادا است، در حالی که دانشگاه های خصوصی ایالات متحده بیش از دو برابر است.

سالانه بین ۲۰،۰۰۰ تا $ ۳۰،۰۰۰ برای پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی نیازخواهید داشت. با این حال این هزینه ها بسته به موسسه و برنامه ای که در آن ثبت نام میکنید، محل زندگی و هزینه های زندگی متفاوت است.

هزینه های تحصیلی بین المللی در کانادا برای تحصیلات تمام وقت در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷

طبق آمار کانادا، میانگین هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۷/۱۸ مبلغ ۲۵۱۸۰ دلار کانادا (~ ۲۰۵۴۰ دلار آمریکا) به ازای هرسال است. برای دوره های هنر و علوم انسانی این مبلغ ارزان تر هست.

رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی هزینه بیشتری دارند ، به طور متوسط ​​۲۸،۶۲۵ دلار کانادا (~ ۲۳،۳۴۰ دلار آمریکا در سال). هزینه دوره های کسب و کار و مدیریت کمتر از دانشگاه های ملی است و متوسط آن ۲۴،۶۸۳ دلار کانادا (~ ۲۰،۱۲۰ دلار آمریکا) در سال است.

هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر میخواهید در سطح تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، هزینه تحصیل در کانادا معمولا کمتر است و بسته به برنامه شما متفاوت است. آمار کانادا هزینه متوسطه تحصیلات تکمیلی را درسال ۲۰۱۷/ ۱۸، حدود ۱۶٫۲۵۲ دلار کانادا تعیین کرده است که حدود ۱۳،۲۵۰ دلار آمریکا است.

در تمام کشورها برنامه های اجرایی MBA به طور کلی گران تر است، و متوسط آن حدود ۵۱،۸۹۱ دلار کانادا (~ ۴۲،۴۴۰ دلار آمریکا) است، در حالی که هزینه MBA معمولی به طور متوسط ۲۹،۲۹۳ دلار کانادا (~ ۲۳،۹۰۰ دلار آمریکا) است.

نگاهی اجمالی به تحصیل کارشناسی در کانادا

 

 • ·       طول دوره تحصیل ۳ الی ۴ سال
 • ·       زبان تحصیل : انگلیسی
 • ·       ارائه دیپلم ۱۲ ساله
 • ·       ارائه مدرک زبان، زمان سفارت
 • ·       شهریه :۱۵۰۰۰ دلار کانادا

در صورت نیاز به مطرح نمودن هرگونه سوال درخصوص هزینه های دانشگاه، زندگی، مسکن و…..با هدف تحصیل در کانادا، می توانید با مشاورین پارس ویزا در ارتباط باشید : ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

نگاهی اجمالی به تحصیل دوره کارشناسی ارشد در کانادا

 • ·       طول دوره تحصیل : ۲ سال
 • ·       زبان تحصیل: انگلیسی
 • ·       آیلتس ۶ یا ۶/۵
 • ·       شهریه : ۱۵۰۰۰ دلار کانادا
 • ·       ارائه لیسانس با معدل حداقل ۱۴

در صورت نیاز به مطرح نمودن هرگونه سوال درخصوص هزینه های دانشگاه، زندگی، مسکن و…..با هدف تحصیل در کانادا، می توانید با مشاورین پارس ویزا در ارتباط باشید : ۰۷۱۳۶۳۸۴۲۶۰

هزینه های زندگی در کانادا کمی بالاتر از حد متوسط است، اما کیفیت زندگی تضمین شده است. برای اکثر استانها مانند کبک، مونترال و اتاوا، حداقل مبلغ ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار کانادا در ماه نیاز دارید. ونکوور و کالگری از گران ترین شهرهای کانادا هستند که در آن شما حدود ۱۲۰۰-۲۰۰۰۰ دلار کانادا در ماه نیاز دارید.

هزینه های اقامت در کانادا

گزینه های مسکن بسیاری برای انتخاب در کانادا وجود دارد و محدوده قیمت به همان اندازه متنوع است.
گزینه های مسکن اصلی برای دانشجویان در کانادا عبارتند از:

سایر هزینه های مربوط به مسکن در کانادا

هنگامی که یک آپارتمان یا واحد کوچک را در کانادا اجاره می کنید، می بایست هزینه های اضافی را به قیمت اجاره اضافه کنید، از قبیل خدمات برق، آب، گرمایش، زباله: ۱۵۰ CAD / در ماه – اینترنت: ۵۷ CAD / در ماه

هزینه غذا در کانادا

شما برای خرید از سوپرمارکت ها و خواربار فروشی های محلی کانادا هزینه زیادی برای حساب های غذایی صرف نمی کنید، فقط حدود ۲۰۰-۲۵۰ CAD / در ماه است. برخی از ارزانترین سوپر مارکت ها که در سراسر کانادا پیدا می کنید، Superstore Canadian، Walmart، No Frills هستند.
اگر بخواهید در یک رستوران غذا بخورید، باید حدود ۱۰ تا ۲۵ دلار کانادا پرداخت کنید. سه وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط در حدود ۶۰ CAD هزینه خواهد داشت.

هزینه ی حمل و نقل در کانادا

دانش آموزانی که در دانشگاه کانادا در سن ۱۸ تا ۲۵ ساله ثبت نام می کنند، هنگام خرید بلیط ماهانه، از تخفیف بهره مند خواهند شد.
قیمت کل یک گذر حمل و نقل در کانادا ۹۱ CAD / در ماه است، در حالی که بلیط یک طرفه به ارزش ۳ CAD است.
تاکسی ها یک راه معمول حمل و نقل در سراسر کانادا هستند و کرایه ها بین ۲ تا ۶ CAD / در هرکیلومتر می باشد.

یکی از مهمترین مسائل برای زندگی در کشورهای مختلف دانستن هزینه های روزمره و دقیق از شهر انتخابی و مقایسه آن با دیگر شهر ها می باشد. جهت  اطلاع از هزینه های اجاره خانه، هزینه حمل و نقل، هزینه غذا و …. می توانید به سایت زیر مراجعه فرمایید:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp

کمک مالی و دانشجویی در کانادا

کانادا دارای برنامه های زیادی است که در طی تحصیلات دانشجویان را پشتیبانی مالی می کنند.
در اینجا لیستی از جوایز ویژه طراحی شده تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی  است:

بیمه سلامت در کانادا

همه دانشجویان بین المللی تحصیل در کانادا باید دارای بیمه درمانی باشند و پوشش پزشکی که در دسترس است از استان به استان متفاوت است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور و ساسکاچوان دانشجویان بین المللی را تحت برنامه های مراقبت های بهداشتی استان خود قرار می دهند، اما پوشش به طور کلی بستگی به طول اقامت شما دارد.
با این حال، دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد یا کبک فعالیت می کنند باید بیمه خصوصی بگیرند.
اطلاعات بیشتر در مورد پوشش های بهداشتی را از طریق وب سایت های دانشگاه ها و وزارتخانه های بهداشت استان می توانید پیدا کنید.

کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی در کانادا

شغل های دانشجویی نیمه وقت کار در حین تحصیل در کانادا علاوه بر تامین بخشی از هزینه های زندگی در کانادا باعث بدست آوردن تجربه کاری با ارزشی میشود. کانادا تعدادی برنامه برای اجازه کار دانشجویان بین المللی و همسرانشان فراهم کرده است. کار در کانادا می تواند راهی طولانی برای کمک به ایجاد ارتباطات تجاری برای آینده باشد.

بانک ها و بورس اوراق بهادار در کانادا

گرچه بانک ها اغلب بهترین نرخ ارز را ارائه می دهند، برخی از آنها هزینه ای برای تغییر پول یا چک های مسافرتی می پردازند و قیمت ها اغلب شامل مالیات نمی شوند. بهتر است قبل از آمدن به کانادا، مقدار کمی پول را به پول کانادا تغییر دهید، زیرا معمولا بانک ها فقط از روزهای دوشنبه تا جمعه (ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر) باز هستند. روش دیگر مبادله ارز می تواند تا حدودی گرانتر باشد. خدمات مبادله هتل ها، مغازه ها و غرفه های مبادله تقریبا همیشه بالاترین نرخ ها را دارند. هر کجا که می روید، همیشه قبل از تغییر پول، از هزینه های مخفی بپرسید.
تمام مغازه ها و کسب و کارها پول کانادا را قبول خواهند کرد و بعضی از پول های ایالات متحده را در مناطق گردشگری پذیرفته اند. تمام ارزهای دیگر باید تبدیل شوند.

[hm_text]

درباره کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، یک کشور مدرن که در اطراف آن مناظر دیدنی قرار گرفته است. از آنجا که در قرن ۱۵ توسط انگلیسی ها و فرانسوی ها مستعمره شد، امروزه رسما دو زبانه است. کسانی که به فرانسوی صحبت میکنند تقریبا یک چهارم از شهروندان کانادایی را تشکیل میدهند و بیشتر در اطراف منطقه فرانسه زبان کبک هستند.
تنوع فرهنگی تنها بخشی از چیزی است که کانادا را برای بازدید کنندگان  جذاب می کند.
یکی از جاذبه های پرطرفدار در خاک کانادا، بدون شک تماشای نهنگها در ونکووراست و یکی از دلیل هایی که دانشجویان این منطقه را برای زندگی انتخاب میکنند نیز همین موضوع است.
کانادا قطعا جزء کشورهایی است که دانشجویان در آن احساس میکنند در کشور خود هستند و از آن استقبال می کنند.در کانادا هر استان موظف است فضایی برای دانشجویان بین المللی در زمینه تحصیلات پس از دوره متوسطه در هر یک از موسسات آموزش عالیه – دانشگاه ها، کالج ها، دوره های خصوصی و مدارس حرفه ای، از جمله مدارس زبان، ایجاد کند. در حقیقت، کیفیت زندگی و شانس های عالی برای تحصیلات عالی و ارزشمند، باعث می شود که کانادا انتخاب اولیه بین دانشجویان بین المللی باشد که مایلند تجربیات تحصیلی خارج از کشور را امتحان کنند.[/hm_text][hm_tabs type=”style1″][hm_tab title=”آب و هوای کانادا”][hm_text]کانادا اغلب با هوای سرد و برف همراه است، اما در واقع، آب و هوای آن به اندازه مناظرش متنوع است. به طور کلی، کانادایی ها از چهار فصل بسیار متفاوتی برخوردارند، به ویژه در مناطق پر جمعیت در امتداد مرز ایالات متحده. دما تابستانی روزانه می تواند تا ۳۵ درجه سانتیگراد و بالاتر افزایش یابد، در حالی که کمترین دما آن منفی ۲۵ درجه سانتیگراد در زمستان غیر معمول نیست. درجه حرارت متوسط در بهار و پاییز است.
تابستان آن گرم و خشک است ، مرکز کانادا در تابستان معتدل است، و سواحل آن ملایم است. بهار معمولا در سراسر کشور خوشایند است. پاییز آن اغلب سرد و خشک است.
زمستان ها به طور کلی سرد و همراه با برف است، . زمستان در ساحل غربی، در شهرهای مانند ونکوور و ویکتوریا ملایم و مرطوب است.
وقتی که درجه حرارت کاهش می یابد، کانادایی ها به دلیل زیرساخت های گرمایشی خانه ها، اتومبیل ها و سیستم های حمل و نقل عمومی از سرما در امان می مانند. بعضی از شهرها نیزدارای گذرگاه هایی هستند که از ساختمان ها به مدارس راه دارند.[/hm_text][/hm_tab][hm_tab title=”حکومت و دولت کانادا”][hm_text]پایتخت: اتاوا، انتاریو
نوع حکومت: دموکراسی پارلمانی فدرال و سلطنت قانون اساسی. کانادا یک فدراسیون است که به این معنی است که قدرت بین دولت های فدرال و استان ها مشترک است.
رئیس دولت: نخست وزیر. ملکه الیزابت دوم رئیس جمهور کانادا است و در فرماندار کانادایی در کانادا حضور دارد.
نشان ملی: برگ افرا
جمعیت: در سال ۲۰۰۶، جمعیت کانادا به بیش از ۳۲٫۶ میلیون نفر رسید. اگرچه کانادا منطقه وسیعی را در برگرفته ولی تراکم جمعیتی کمی را در جهان به خود اختصاص داده که حدود ۳٫۱ نفر در هر کیلومتر مربع است.
کانادا به عنوان قهرمان صلح، حقوق بشر، برابری و دموکراسی شناخته شده است و در بسیاری از سازمان های بین المللی، مانند سازمان ملل متحد، کشورهای مشترک المنافع و فرانسوی زبان فعال است.[/hm_text][/hm_tab][/hm_tabs]

[hm_title]

مدرسه مدیریتی تورنتو

[/hm_title]

 مدرسه مدیریتی تورنتو (TSoM) یک مرکز آموزش معتبری است که واحدهای تحصیلی پربار و متنوعی در شاخه های مدیریت تجاری، مهمان داری و جهانگردی و حسابداری ارائه می دهد.
به طور قطع با حمایت این مرکز و یادگیری مهارت های لازم، دانشجویان این مرکز به موفقیت حرفه ای دلخواه خود دست پیدا خواهند کرد. اساتید مجرب این مدرسه با ارائه بهترین روش های آموزشی به همراه متدهای نوین، به دانشجویان کمک می کنند تا نهایت استفاده را از این فرصت به وجود آمده ببرند.

 

بارگذاری...
[hm_title]مدارس در کانادا[/hm_title]

سیستم آموزشی کشور کانادا و سطح بندی دانش آموزان در استان های مختلف کانادا متفاوت است:

-مدارس ابتدایی کانادا سطوح ۱ ( پیش دبستانی ) تا ۴، ۵، ۶ و یا گاهی سطح ۷ را هم شامل می شود.

-مدارس راهنمایی کانادا سطوح ۵،۶، ۷ و ۸ را شامل می شود که این سطوح به منطقه و مدرسه نیز بستگی دارد.

-دبیرستان مقدماتی سطوح ۷، ۸ و گاهی ۹ را شامل می شود و دانش آموزان را برای انتقال به دبیرستان آماده می کند.

-دبیرستان کانادا سطوح ۸، ۹ یا ۱۰ تا ۱۲ را شامل می شود ولی به جز تحصیل در استان کبک که دبیرستان در این استان سطوح ۷ تا ۱۱ را شامل می شود.

ساعات مدرسه بین ۵ تا ۶ ساعت می باشد و فقط پیش دبستانی تقریبا نیمی از ساعت روز را تشکیل می دهد. سال تحصیلی از ماه سپتامبر ( مهر ) تا ماه ژوئن ( خرداد ) را شامل می شود.

بعد از دوره دبیرستان در کانادا، مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که بسیاری از افراد تمایل دارند به دوره های کوتاه مدت در کالج ها و یا موسسات فنی بروند و مهارت های مرتبط با بازار کار را سریعتر و در زمان کمتر یاد بگیرند. سیستم آموزشی کانادا تعیین کرده است که دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید بین ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار بپردازند که در مدارس خصوصی از این مبلغ بیشتر است.

دانش آموزان کانادایی از تعطیلات تابستانی کوتاهی برخوردارند که معمولا کمتر از ۷۰ روز است اما دو تعطیلی دیگر دارند. یکی از آنها، تعطیلات زمستانه است که از روز ۲۲ ماه دسامبر یعنی چند روز قبل از شروع کریسمس آغاز و تا اوایل ماه ژانویه ادامه دارد. که تقریبا دو هفته است و تعطیلات بعدی اواسط ماه مارس است و به مدتن یک هفته طول می کشد  و به آن تعطیلات بهاری می گویند.

[hm_title]دوره کالج در کانادا[/hm_title]

این دوره ها که بر روی تقویت مهارت های کاربری با هدف تربیت نیروی متخصص برای بازار کار در کانادا متمرکزند. افراد داخلی و بین المللی زیادی در این دوره ها شرکت می کنند.

این نکته حائز اهمیت است که اخذ پذیرش تحصیلی در شرکت در این دوره ها زیاد سخت نیست اما دریافت ویزای تحصیلی در این دوره ها نسبت به دوره های دانشگاهی ( کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ) سخت تر است.

بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مک گیل ( McGill University ):

یک دانشگاه تحقیقاتی است که در استان کبک شهر مونترال قرار دارد و در سال ۱۸۲۱ تاسیس شده است که از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود. در این دانشگاه حدود ۴۰ هزار دانشجو ثبت نام کرده اند که ۲۵ درصد آن ها بین المللی هستند و از کشورهای دیگر به این کشور آمده اند. نکته جذاب درباره این دانشگاه این است که نسبت به دیگر دانشگاه های کانادا برنده های نوبل بیشتری داشته است.

دانشگاه تورنتو ( University Toronto ):

این دانشگاه رقیب سزسخت دانشگاه مک گیل است و تا همین چند سال پیش رتبه اش از دانشگاه مک گیل بالاتر بوده. این دانشگاه در شهر تورنتو قرار دارد. دانشگاه تورنتو را همه دنیا به نوآوری و خلاقیت هایی که در زمینه تحقیقات مختلف علمی دارد می شناسند. انسولین و سلول های بنیادی برای اولین بار در این دانشگاه کشف شدند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا ( University British Columbia ):

این دانشگاه امسال با ۵ رتبه صعود به رتبه ۴۵ ام جهانی رسید و همچنان در بین سه دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه در شهر ونکوور قرار دارد و در اطراف آن سواحل و چشم اندازهای زیبای طبیعی زیادی وجود دارد.

دانشگاه آلبرتا ( University of Alberta  ):

این دانشگاه که در شهر ادمونتون قرار دارد با دو رتبه پیشرفت به مکان ۱۹۴ ام جهان رسیده است. حدود ۷۰۰/۳۸ نفر از ۱۴۷ کشور دنیا در این دانشگاه ثبت نام کرده اند، دانشجویانی که تاثیر زیادی در اقتصاد در این دانشگاه دارند و آن را تبدیل به چهارمین کارفرمای بزرگ این استان کرده اند.

دانشگاه مونترال ( University de Montereal ):

این دانشگاه رتبه ۱۲۶ دنیا را دارد و حدود ۶۷ هزار دانشجو که ۳۰۰/۹ نفر آن ها بین المللی هستند جزء مهمترین مراکز تحقیقاتی کشور کانادا به حساب می آید. زبان تدریس در این دانشگاه، زبان فرانسوی است و برای ورود به این دانشگاه باید زبان فرانسه خود را قوی کنید.

دانشگاه مک مستر ( McMaster University ):

این دانشگاه که در شهر همیلتون  استان انتاریو قرار دارد امسال هم رتبه ۱۴۹ سال گذشته خود را حفظ کرده است. این دانشگاه دولتی محوطه ای به اندازه ۱۲۱ هکتار دارد و در دنیا به خاطر دانشکده های پزشکی اش بیشتر معروف است.

دانشگاه واترلو ( University of Waterloo ):

این دانشگاه در استان انتاریو قرار دارد و امسال به رتبه ۱۵۲ رسیده است. این دانشگاه شامل ۶ دانشکده و ۱۰ مدرسه دانشکده بنیاد است و معمولا همیشه در بین ۱۰ دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. دانشگاه واترلو به دلیل برنامه های کارآموزی اش بیشتر شهرت یافته است و نکته جالب در مورد این دانشگاه این است که بیل گیتس چندین بار در این دانشگاه سخنرانی داشته است.

دانشگاه کلگری ( University of Calgary ):

این دانشگاه که در شهر کلگری استان آلبرتا قرار دارد به همراه دانشگاه استکهلم  سوئد رتبه ۱۹۶ جهان را بدست آورده است. این دانشگاه محل تولد اختراعات زیادی بوده و از این نظر در کانادا معروف است.

دانشگاه وسترن ( Western University  ):

این دانشگاه که قبلا به نام دانشگاه وسترن انتاریو معروف بوده در شهر لندن استان انتاریو قرار دارد ولی این لندن را با لندن انگلیس اشتباه نگیرید! دانشگاه وسترن امسال به رتبه ۱۹۸ جهان رسیده  و یکی از زیباترین دانشگاه های دنیا به حساب می آید. حدود ۴۰۰/۲۸ دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده اند که ۱۱۷ کشور مختلف جهان اند.

[hm_title]مدارک کلی اخذ ویزای تحصیلی کانادا[/hm_title]

گذرنامه

عکس در اندازه عکس گذرنامه

نامه پذیرش بدون قید و شرط

رسید شهریه

نامه کمک هزینه تحصیلی ( در صورت وجود ) هر مکاتبه مربوط به دانشگاه

مدارک مالی

مدارک علمی

نمرات آزمون

گواهی سابقه کار ( در صورت وجود )

گزارش پزشکی ( اگر قبلا انجام شده )

هزینه های ماهیانه دانشجویان کانادا

خوابگاه دانشجویی ( یک اطاق با سرویس مشترک ): حدود ۳۰۰ دلار در ماه

خوابگاه دانشجویی ( واحد شخصی یک خوابه ): حدود ۷۰۰ دلار در ماه

زندگی در شهر ( یک اطاق با سرویس مشترک ): حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه

زندگی در شهر ( واحد شخصی یک خوابه  ): حدود ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه

پانسیون ( همراه با دو وعده غذا ): حدود ۷۰۰ دلار در ماه

سایر هزینه های زندگی ( خورد و خوراک، رفت و آمد، لباس و غیره ): حدود ۶۰۰ دلار در ماه

هزینه های سالیانه

هزینه خرید لوازم تحصیلی با توجه به رشته تحصیلی حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در سال

هزینه بیمه حدود ۶۰۰ دلار در سال

هزینه های ثبت نام ۲۰۰ دلار در سال

در مجموع هزینه زندگی در کانادا برای یک دانشجو در ماه مبلغی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار خواهد بود.

کالج ها در کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند، دوره های زیر در کالج ها تدریس می شود:

دوره DEC : این دوره در کالج های کبک ارائه می شود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان است.

دوره دیپلما ( پیش نیاز این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.)

دوره سرتیفیکیت: ( پیش نیاز این دوره ها دوره دیپلم می باشد .)

دوره پست بچلر: ( پیش نیاز این دوره ها، دوره لیسانس می باشد).

دوره بچلر: ( این دوره همان دوره لیسانس بوده که پیش نیاز ورود به آن دوره دیپلم و پیش دانشگاهی است.)

[hm_title]لیست کالج های معتبر کانادا[/hm_title]
 • کالج نظامی سلطنتی کانادا
 • کالج یادبود کایرو پراکتیک کانادا
 • کالج Algonqain
 • دانشگاه OCAD ( کالج هنر و طراحی انتاریو)
 • کالج هامبر
 • کالج جورج براون
 • کالج شریدان
 • کالچج سنکا
 • کالج سنتنیال تورنتو
 • کالج اوکاناگان
 • کالج کانستوگ
 • کالج نایگارا
 • کالج لانگرا
 • کالج داگلاس دانسون
 • کالج وستمونت مونترال
 • کالج جورجیان
 • کالج موهاوک
 • کالج جامعه نوا اسکوشیا
 • کالج جان آبوت
 • کالج ریدر
 • کالج یوکون
 • کالج فانشاو
 • کالج آئورورا
[hm_title]

دانشگاه مک گیل

[/hm_title]

دانشگاه مک گیل کانادا در شهر مونترال استان کبک، یک دانشگاه دولتی و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در سال ۱۸۲۱ میلادی توسط آقای جیمز مک گیل تاسیس شده است.

این دانشگاه حدود ۳۰۰۰۰ دانشجو، بیش از ۲۰۰۰ کارمند و ۷۳ موسسه پژوهشی است. حدود ۴۵۰۰ دانشجوی بین المللی دارد که از بیش از ۱۵۰ کشور خارجی به این دانشگاه آمده اند و بیش از ۱۵% دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا را به خود اختصاص داده اند.

دانشگاه مک گیل به خاطر دلایل خاصی شهرت جهانی یافته است که آن دلایل عبارتند از: پژوهش ، قدمت ، جامعه ، فعالیت های خارج کلاسی، دانشجویان خارجی

دانشگاه مک گیل کانادا از بین الملل ترین دانشگاه های کانادا و یکی از بین الملل ترین دانشگاه های آمریکای شمالی است.

دانشگاه مک گیل همواره در رتبه بندی های معتبر جهانی در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار می گیرد.

[hm_title]دانشکده های دانشگاه مک گیل کانادا[/hm_title]

دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیستی

دانشکده هنر

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده آموزش

دانشکده مهندسی

دانشکده حقوق

دانشکده مدیریت

دانشکده پزشکی

دانشکده موسیقی

دانشکده مطالعات مذهبی

دانشکده علوم

مدارک اخذ پذیرش از دانشگاه مک گیل کاناد

۱-اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی ( فارسی و ترجمه شده)

۲-رزومه فرد متقاضی

۳-توصیه نامه از اساتید ۲ عدد ( Recommation Letter )

۴-هدف نامه یا همان انگیزه نامه ( SOP )

۵-تصویر پاسپورت فرد متقاضی

۶-هزینه ثبت درخواست پذیرش و بررسی مدارک

۷-مدرک زبان کارشناسی: حداقل آیلتس ۶ ، کارشناسی ارشد : حداقل ۶٫۵ و دکترا حداقل ۷

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه مک گیل کانادا

۱-اقتصاد کشاورزی

۲-زیست شناسی آناتومی و سلولی

۳-علم حیوانات

۴-تاریخ هنر

۵-بیوشیمی

۶-زیست شناسی

۷-شیمی

۸-مهندسی عمران و مکانیک کاربردی

۹- زبان انگلیسی

۱۰-محیط زیست

۱۱-جغرافیا

۱۲-مطالعات تاریخی و کلاسیک

۱۳-ژنتیک انسانی

۱۴-مطالعات اطلاعاتی

۱۵-دندانپزشکی

دانشگاه آلبرتا کانادا
[hm_title]دانشگاه آلبرتا کانادا[/hm_title]

دانشگاه آلبرتا کانادا در سال ۱۹۰۸ در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا کانادا تاسیس شده است. دانشگاه آلبرتا در رتبه بندی های معتبر جهانی جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است و همچنین در لیست ۵ دانشگاه برتر کانادا می باشد.

سالانه بیش از ۴۰ هزار دانشجو از کشور کانادا و سایر کشورهای جهان در ۴۰۰ رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و سایر مقاطع تخصصی در دانشگاه آلبرتا تحصیل می کنند. در این دانشگاه حدود ۴۰۰ رشته و گرایش در ۱۸ دانشکده این دانشگاه تدریس می شود.

دانشگاه آلبرتا، یک دانشگاه دولتی است که اگر شخص کانادایی از این دانشگاه پذیرش بگیرد به طور کل برای هر ترم مبلغی حدود ۱۲۵ دلار می پردازد اما دانشجویان بین الملل در این دانشگاه مبلغ بیشتری باید پرداخت کنند

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین الملل در دانشگاه آلبرتا بر اساس نوع رشته و موضوع پایان نامه شخص متفاوت است اما به طور کلی هزینه یک سال تحصیلی در دوره کارشناسی به طور میانگین بین ۱۰ هزار دلار تا ۱۸ هزار دلار می باشد و برای مقاطع تکمیلی از ۱۱ هزار دلار تا ۲۲ هزار دلار هزینه دارد.

[hm_title]پذیرش مقطع کارشناسی در دانشگاه آلبرتا[/hm_title]

برای پذیرش در دانشگاه آلبرتا در مقطع کارشناسی حتی باید معدل شما در دوره دیپلم بالای نمره ۱۵ باشد و رتبه زبان انگلیسی شما در آزمون تافل بالای ۸۵ باشد و تمام مهارت ها نمره ای بالای ۲۰ داشته باشند.

مدرک آیلتس شما باید بالای ۶٫۵ باشد. همچنین برای پذیرش در دانشگاه آلبرتا کانادا، شما نیاز به ارائه یک رزومه قوی دارید و میزان نمرات شما در برگه ی ترجمه شده ریزنمرات بسیار مهم است و یک فرم توصیه نامه هم باید تحویل داده شود.

[hm_title]پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه آلبرتا[/hm_title]

ارائه مدرک معتبر و ترجمه شده دانشگاهی مقطع کارشناسی با معدل حداقل ۱۵ نخستین مدرک موردنیاز برای پذیرش است.

ارائه مدرک زبان تافل با نمره بالای ۸۸ و یا ارائه مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ نیاز است و بقیه مدارک موردنیاز برای پذیرش با مقطع کارشناسی یکسان می باشد.

دانشکده های دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا کانادا دارای ۱۸ دانشکده می باشد که عبارتند از:

دانشکده مهندسی

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی

دانشکده علوم

دانشکده حقوق

دانشکده آگوستانا

دانشکده آموزش

دانشکده تحصیلات تکمیلی و پژوهش

دانشکده تربیت بدنی

دانشکده پرستاری

دانشکده داروسازی

دانشکده سن ژان

دانشکده کشاورزی، جنگل داری

دانشکده مطالعات بومی

دانشکده هنر

دانشکده Extension

دانشکده توانبخشی

دانشکده بهداشت عمومی

کالج سن ژوزف

مدارک عمومی موردنیاز جهت اخذ پذیرش

 • مدرک زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • ریزنمرات
 • رزومه V
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه  SOP
 • برخی رشته ها مدرک GRE و یا GMAT را نیز علاوه بر مدارک بالا درخواست می کنند.
مشاورین پارس ویزا اماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه نحوه اخذ پذیرش و روادید به شما عزیزان میباشد.همین حالا برای اخذ ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید : 07136341895

نظرات بسته شده است.